Mehndi

15 nejlepších zásnubních návrhů Mehndi s obrázky

Zásadním a povinným aspektem jakéhokoli indického obřadu zasnoubení je aplikace designu mehndi pro zapojení. Zvyk nanášení mehndi je dobře známý mezi asijskými zeměmi, jako je Indie, Bangladéš, Pákistán, Malajsie a Turecko, které tuto krásnou tradici dodržují. Vzory jsou zpracovány složitě a mohou se lišit od tradičních návrhů po abstraktní vzory. Velkolepé vzory mehndi jsou aplikovány nejen na dlaně, ale jsou také nakresleny na pažích, lýtkách a chodidlech. Tyto vzory návrhu lze buď nakreslit tlustě, ozdobit perlami a dokonce podle návrhů stínovat. Doufáme, že vám tento obsáhlý článek pomůže vybrat design podle vašeho výběru a učiní váš obřad zasnoubení opravdu nezapomenutelným!

Engagement Mehndi Designs with Images

Zde je 15 nejlepších návrhů mehndi, ze kterých si můžete vybrat pro svůj zásnubní obřad.

15 nejnovější kolekce návrhů Mehndi pro obřad zasnoubení:

1. Egyptian Eye Mehndi Design for Engagement:

Egyptian Eye Mehndi Design for Engagement

Oko Horus je staroegyptský symbol ochrany a dobrého zdraví. Symbol měl odhánět zlo. Tento design má etnický vzhled. Egyptské oční mehndi návrhy pro zapojení vykazují stejnou úroveň složitosti, jak je patrné ve standardním stylu. Egyptský design mehndi sestávající z trojúhelníkového a horova oka je dobře známý. Zadní část ruky je pro tento typ designu ideální a vypadá velmi nápadně a jedinečně.

2. Návrhy Mehendi pro zapojení do listnatého typu:

The Leafy Type Engagement Mehendi Designs

Díky rozmarným listovým vzorům a kvetoucím květům vypadá tento zásnubní design mehndi mimořádně krásně. Toto umělecké dílo zobrazuje krásu přírody. Listové vzory jsou dobře zdůrazněny, takže plný listový design vypadá zvláštně. Zvětšuje také důležitost ženského pohlaví, kde díky křivkám vypadá design úžasně a díky vzoru listů vypadá ruka velmi elegantně. Je ideální pro aplikaci tohoto designu na zadní část rukou.

3. Zapletený Mehendi Design pro zasnoubení:

Zapletený design Mehendi pro obřad zasnoubení

Jak naznačuje samotný název, „zapletený“ může odkazovat na složitost designu. Mehndi pro zapojení má tolik detailů, a proto je o to atraktivnější. Složitá kombinace linií zapletených do sebe ve formě květů a spletených listů složitě odhaluje umění tohoto designu. K úspěchu konečného výsledku tohoto návrhu je skutečně zapotřebí pár pevných rukou. Tento design je vhodný pro nohy a nohy.

4. Nový vzorovaný design Mehndi pro zapojení:

Nový vzorovaný design Mehndi pro zapojení

Patterned je jedním z nejnovějších trendů v designu mehndi pro zapojení, který získává na popularitě na rozdíl od tradičních návrhů. Toto je minimální mehndi design. Chytlavá hra silných a tenkých čar dodává tomuto designu na kráse. Tento design propůjčuje oslavný pocit a je vhodný pro dospívající dívky, které navštěvují zásnubní funkci. To lze trefně aplikovat na dlaně rukou.

5. Mehandi vzory pro zapojení do tvaru srdce:

Mehandi vzory ve tvaru srdce pro zapojení

Tento design srdce milují všichni a je ideálním designem pro zapojení mehndi. Zobrazuje dvě poloviny, které tvoří srdce, když jsou ruce spojeny dohromady. Umělecké dílo doplňuje design, protože symbolicky ukazuje spojení dvou lidí. Je to velkolepé dílo a drží si své místo v nejlepších designech mehndi pro obřad zasnoubení. Tento úchvatný design je výjimečný a ideální pro dlaně, protože k zobrazení tohoto nádherného designu využívá použití dvou rukou jako plátna.

6. Spider’s Web Mehndi Designs for Engagement:

Spider’s Web Mehndi Designs for Engagement

Tento trendový nejnovější design mehndi pro zapojení je jako léčka a rychle si získává na popularitě, protože je na rozdíl od tradičních designů, které jsou běžně vybírány. Tento symetrický komplikovaný design mehndi pravděpodobně nemusí být snadno proveditelný každým. Tento nekonvenční design se skládá z linií, křivek a teček umělecky vytvořených pro získání výsledného díla krásy. Palmy jsou pro tento typ designu ideální.

7. Floral Engagement Mehndi Design:

Floral Engagement Mehndi Design

Tento design mehndi pro zapojení je jedinečný a snadný design s květinovým vzorem, který zaujme všechny. Květinové vzory představují lásku, mír, plodnost a krásu. Díky složitým květinovým vzorům vypadá design na ruce plnější. Květiny jsou většinou preferovány většinou lidí, protože květinové vzory jsou přítomny ve většině tradičních mehndi vzorů. Každý květinový vzor má svou hodnotu a význam a je ideální na zadní stranu rukou.

8. Diagonální zapojení Mehandi vzory pro ruce:

Diagonální zapojení Mehandi vzory pro ruce

Jedná se o jednoduchý design mehndi pro zapojení a na rozdíl od jiných běžných návrhů. Má design podobný vinné révě, který spojuje ruku připomínající ozdobu podobnou řetízku. Zcela minimální design je ideální pro mladé dívky na obřad zasnoubení. Tento design mehndi lze nosit na zadní straně ruky. Díky tomuto jednoduchému designu vypadá ruka stejně úchvatně než ty složitě vzorované.

9. Peacock Mehndi Design for Engagement:

Peacock Mehndi Design for Engagement

Pávový design mehndi je jedním z nejstarších a nejtradičnějších návrhů mehndi pro zapojení. Tento vzor páva je tak jedinečný, že eliminuje obvyklý tradiční vzor a vypadá úžasně krásně! Díky složitému designu na prstech je vzor s okvětními lístky a pávem velmi působivý. Tento design pokrývá celou dlaň a vypadá opravdu krásně. To lze považovat za dobrou volbu pro zásnubní obřad.

10. Obrázky v Engagement Mehndi Designs:

Obrázky v Engagement Mehndi Designs

Tento druh designu mehndi je trendem mezi moderními budoucími nevěstami, které si vybírají obrázky v zásnubních designech mehndi, aby symbolicky zobrazily svou zvláštní událost. Existují oblíbené designy zvané „Raja a Rani“, které jsou velmi oblíbené při zásnubních obřadech. Takové návrhy lze přizpůsobit a kreativně předat jejich výběr profesionálům a vždy je bezpečnější využít služeb profesionála, protože takové návrhy vyžadují velkou trpělivost a dovednosti..

11. Kada Engagement Mehndi:

Kada Engagement Mehndi

Tento kada zásnubní mehendi vypadá úžasně, když je proveden na zadní straně ruky a zápěstí. Působí dojmem nošení náramku nebo Kady a má velmi moderní vzhled. Tento druh designu je upřednostňován, protože pokrývá většinu ruky, včetně předloktí a eliminuje potřebu nosit náramky. Design pokrývá pouze jeden prst a ostatní prsty nechává holé pro nádherný zásnubní prsten.

12. Leafy Engagement Mehndi Foto:

Listová zásnubní fotografie Mehndi

Tento zásnubní design mehndi je ideální pro obřad zasnoubení s listovým a květinovým vzorem. Listový vzor a spirálové vzory jej odlišují od ostatních obvyklých vzorů. Poloviční srdce a spirály způsobují, že design vypadá okouzlující a nápadný. Tváře vyobrazené v designu jsou vhodné pro obřad zasnoubení. Jedná se o design, který má moderní vzhled a pokrývá celou ruku, takže je vhodný pro dlaň rukou.

13. Spirála a srdce ve tvaru Mehndi pro zapojení:

Mehndi ve tvaru srdce pro zasnoubení

Tento krásný symetrický design mehendi pro zapojení je skutečně pastvou pro oči. Nelze ignorovat řemeslné zpracování tohoto uměleckého díla, které je velmi složité a podmanivé na pohled. Spojení dvou rukou do jednoho krásného srdce je ideální pro funkci zapojení. Pěkný design přispívá k podílu krásy designu. Tento architektonický styl designu mehndi ho odlišuje od obvyklých tradičních a je ideální pro dlaně..

14. Anglický design Mehndi pro zapojení:

Anglický design Mehndi

Tento arabský design je odtokový design mehndi pro dívky v den jejich zasnoubení. Tento design pokrývá zadní a přední část rukou. Návrhy jsou velmi univerzální, protože se změnily pouhým přesunutím motivů z jednoho místa na druhé. Jsou známí svými volně plynoucími vzory. Tento typ designu je v arabských zemích velmi populární, a proto se mu právem říká arabský design mehendi. Tento design získal popularitu v Indii.

15. Nový půl na půl nohy Mehndi Design pro zapojení:

Půl na půl na nohou Mehndi Design for Engagement

Proč by měly být nohy ignorovány s ohledem na návrhy srdcí, někdo preferuje mehndi designy až ke kolenům, zatímco někdo preferuje minimalistický design a zdobí jen jejich nohy. Návrhy mehendi engagement jsou úžasné a pohybují se od komplikovaných jaali po jednoduché květinové kresby na chodidlech. Vzory jsou tak hezké, že nevyžadují žádné další ozdoby, jako jsou prsteny, aby zvýšily svou krásu. Existují dokonce designy mehndi, které se aplikují na plosky nohou a některé pouze na prsty na nohou. Neexistuje žádný nedostatek návrhů online, které byste si vybrali pro nohy od tradičních po nejmodernější a nejmodernější vzory.

Další tipy:

  • Před aplikací mehndi si nechte udělat voskování a drhnutí, aby nedošlo k vyblednutí designu.
  • Před aplikací mehndi si dobře umyjte ruce.
  • Použité mehndi by mělo být dobré kvality.
  • Poté, co uschne ve spreji s citronovou a cukrovou vodou, bude mehndi držet déle.
  • Po seškrábání sušeného mehndi se nedotýkejte vody po dobu 5-6 hodin.
  • Vicks nebo hořčičný olej lze použít na design, aby byl tmavší před spaním.
  • Mehndi by měl být aplikován 24-48 hodin před dnem D.

Slovo „Mehendi“ bylo původně odvozeno ze sanskrtského slova „Mendhika“ a označovalo samotnou rostlinu henny. Mehendi není jen pro ženy. V dnešní době zjišťujeme, že mehendi používají i muži. Říká se, že někteří pacienti s rakovinou, kteří přijdou o všechny vlasy, si na svá lysina nanesou mehndi pastu, která zanechává hnědou barvu. Můžeme použít nové techniky, jako je bílá a zlatá barva, k přidání inovace do návrhů mehndi namísto tradičních a konvenčních praktikovaných metod. Jeden může zkrášlit vzory přidáním třpytivých kamenů, perel nebo jisker, aby to vypadalo atraktivnější. Mehendi má značný význam pro většinu náboženství, zejména pro hinduisty, a je důležitou součástí 16 ozdob (SolahShringar).