10 nejlákavějších návrhů Raksha Bandhan Mehndi 2021!

Rakhi Mehndi Designs

Festival, který oslavuje svazek sdílený mezi bratrem a sestrou, který znamená péči a ochranu mezi nimi, je festival Raksha Bandhan. Slaví se na úplňku pátého měsíce v hinduistickém roce (Shravan), což je velmi příznivý měsíc, kdy žena také aplikuje mehndi návrhy pro Raksha Bandhan, festival se slaví po celé Indii. Sestra přivázala na bratrovo zápěstí červenou a zlatou nit, která je známá jako Rakhi, a spletla ho do svazku, kde slibuje, že ji ochrání v každé situaci. Vztah může být sdílen mezi jakýmkoli duem, ale hlavně je to duo bratr-sestra.

Během celého roku lidé začali přidávat svůj vlastní kousek na tento festival zahrnutím speciálního zboží Rakhi. Ačkoli to není omezeno pouze na zboží, mehndi návrhy pro Raksha Bandhan se také staly velmi oblíbeným doplňkem festivalu. Někteří profesionálové začali navrhovat speciální mehndi návrhy a vzory pro festival. Podívejme se na některé ze speciálních návrhů mehndi pro festival Rakhi.

1. Nejlepší design Mehndi pro Raksha Bandhan:

mehndi návrhy pro Raksha Bandhan

Tento konkrétní design mehndi je jednou z nejvhodnějších reprezentací oslav Raksha Bandhan. Zatímco čtyři strany dlaně mají pravidelný design henny, ve středu můžeme vidět vyobrazení festivalu. Na jedné straně můžeme vidět sestru sedět s talířem plným věcí podobných ‚PoojakiThali‘ a vázat niti na bratrově zápěstí, na druhé dlani můžeme vidět bratra natahujícího ruku a dárkovou krabičku u jeho boční.

 • Vhodná část těla: Vhodné pro Palms.
 • Perfektní oblečení a ozdoby: Jakýkoli tradiční indický oděv spojený s tradičními indickými ozdobami bude spolu s tímto designem vypadat skvěle.

2. Složitý design Raksha Bandhan Mehndi:

Raksha Bandhan Mehndi Designs

Pokud jste někdo, kdo rád přidává svým návrhům henny kreativnější nádech, pak je tento design pro vás ideální. Design také vypadá jako dva Rakhi držené vedle sebe. Tento design je krásný, ale jeho aplikace nevyžaduje mnoho času, protože vyžaduje jen malé složité detaily.

 • Vhodná část těla: Vhodnější pro přední i zadní část dlaní, lze také použít na ramena jako tetovací design.
 • Perfektní oblečení a ozdoby: Tento design bude vypadat dobře jak s westernovými, tak s tradičními outfity.

3. Jednoduchý design květin Mehndi pro Raksha Bandhan:

Flower Mehndi Design pro Raksha Bandhan

Pokud plánujete dělat nějaké kutilské práce, pak tento mehndi design může být váš úplně první projekt. Tento design, vyrobený z květů, paisley a jednoduchých zakřivených linií, se snadno a snadno aplikuje i poprvé. Design také vypadá jako obří Rakhi, který je roztažený po dlani.

 • Vhodná část těla: Tento design je vhodný pro přední i zadní část dlaně a lze jej také použít jako tetování na záda nebo paži.
 • Perfektní oblečení a ozdoby: Tento design bude vypadat dobře s jakýmkoli druhem tradičního nebo indo-westernového oblečení a šperků.

4. Nejnovější design Mehndi Curve pro Rakhi:

Nejnovější design Mehndi Curve pro Rakhi

Design, který vypadá odlišně od všech ostatních, pokud je to to, co jste hledali, pak tento design může být pro vás dobrou volbou. Kombinace různých stylů návrhů henny je rychlý a jedinečný design, který nemusí trvat dlouho, než se uplatní, protože nemá mnoho složitých detailů.

 • Vhodná část těla: Vhodný na přední i zadní část dlaní.
 • Perfektní oblečení a ozdoby: Tento design bude vypadat dobře se všemi druhy oblečení, protože to není příliš tradiční design mehndi.

5. Mandala Mehndi Design pro Raksha Bandhan:

raksha bandhan mehndi

Nejjednodušší a snadno použitelný design mehndi je přímo před vámi. Jednoduchý kruhový design podobný mandale, lze jej upravit podle svých představ pomocí několika teček a paisleyů na dosah ruky. Ačkoli je velmi malý a jednoduchý design, snadno vyplní vaši ruku kruhem uprostřed.

 • Vhodná část těla: Vhodné pro přední a zadní část dlaně, stejně jako chodidla a paže.
 • Perfektní oblečení a ozdoby: Tento design mehndi lze spárovat s jakýmkoli tradičním nebo západním oblečením.

6. Mehndi design v Perském zálivu:

Gulf-arabský styl Mehndi Design

Pokud milujete velké tečky, květiny, paisley ve vašem designu mehndi, ale také chcete, aby vypadal odlišně od obecného designu mehndi s květinovým paisley, pak tento design může být pro vás docela dobrý nápad. Více inspirovaný designem Mughlai, je to dokonalá kombinace arabských, indických a Mughlai mehndi designů.

 • Vhodná část těla: Tento design je vhodný pro přední a zadní část dlaně i pro nohy.
 • Perfektní oblečení a ozdoby: Tento design bude vypadat skvěle ve spojení s tradičními nebo indo-westernovými outfity a ozdobami.

7. Design náramku Mehndi:

mehndi navrhuje pro festival rakhi

Tento design mehndi vypadá jako indoarabský design. Design zcela nezakrývá vaše ruce, ale není toho mnoho, co by také chybělo. Lidé, kteří hledají design, který není příliš jednoduchý, ale ani příliš obtížný, si mohou vybrat tento pro každou příležitost, nejen pro Raksha Bandhan.

 • Vhodná část těla: Vhodný na přední i zadní část dlaně.
 • Perfektní outfit a ozdoby: Tento design mehndi bude vypadat skvěle, když bude spárován s tradičním oblečením.

8. Kreativní květina Mehndi pro Rakhi:

Kreativní květina Mehndi pro Rakhi

Tento design vypadá, jako by byl na dlaně nanesen Rakhi henny, jednoduše můžete svému bratrovi říct, že mu také slibujete, že ho ochráníte, také máte Rakhi! Tento design je také známý jako design náramku, protože jej můžete použít pouze kruhově přes paže a ruce.

 • Vhodná část těla: Vhodný na přední a zadní část dlaně spolu s pažemi a rameny jako tetování.
 • Perfektní oblečení a ozdoby: Tento design, protože jeho strukturu lze spárovat s jakýmkoli druhem oblečení.

9. Jednoduchý design Mehndi na zadní straně:

Jednoduchý design Mehndi na zadní straně

Pokud chcete svůj design z kruhového designu podobného mandale mírně upgradovat, pak je design pro vás dobrou volbou. Více než henna design, tento design vypadá jako ruční doplněk, díky kterému vypadá ještě atraktivněji, i když je jeho jednoduchost.

 • Vhodná část těla: Tento design je ideálnější pro zadní část dlaně.
 • Perfektní oblečení a ozdoby: Vzhledem k tomu, že vypadá jako opravdu skvělý doplněk do ruky, můžete jej spárovat s jakýmkoli druhem oblečení a minimálními ozdobami.

10. Raksha Bandhan Mehndi z plné ruky:

Raksha Bandhan Mehndi z plné ruky

Jste někdo, kdo má rád všechno, když jde o něco, pak je tento design mehndi vše, co jste chtěli. Složitější a plnější design henny, tento design se skládá z mnoha slavných vzorů, jako jsou šeky, mandaly, paisley atd. Ačkoli je výplň a složitost, není příliš obtížné ji použít, protože se její opakující se vzory.

 • Vhodná část těla: Vhodný jak na přední, tak na zadní část dlaně.
 • Perfektní oblečení a ozdoby: Toto oblečení je velmi vhodné pro tradiční indické oblečení, jako jsou sarees a salwarové obleky.

Tipy pro návrhy Rakhi Mehndi:

 • Naneste mehndi den nebo dva před festivalem, aby v den festivalu vaše mehndi dozrály do krásné tmavé skvrny.
 • Pokud si nejste příliš jisti aplikací návrhů mehndi, využijte pomoc profesionála, který uspokojí vaše potřeby a podle toho vám naúčtuje cenu.
 • Čím více se vaše dlaň zahřeje, tím bude skvrna tmavší, takže si můžete po aplikaci mehndi vzít výpary hřebíčku, protože teplo spolu s hřebíčkem pomůže zachovat tmavší skvrnu vaší mehndi.

Přehled:

Mehndi je považována za čistou a zbožnou, takže použití mehndi v předvečer Raksha Bandhan činí tento okamžik čistším. Kromě toho, že se na mehndi pustíte do akce, vaše ruce vypadají velmi pěkně a elegantně. Mehndi na Raksha Bandhan je jedním z doplňků, které můžete ozdobit několik příštích dnů bez jakýchkoli potíží.

Published
Categorized as Mehndi