Mangalsutra

9 nejnovějších velkých návrhů Mangalsutry s obrázky

Doslovný překlad „Mangalsutra“ znamená „příznivé vlákno“. Mangalsutra má v hinduistické tradici a kultuře velmi vysoký význam. Je to šperk, možná nejdůležitější, který znamená sňatek ženy. V západní kultuře je ekvivalentní „snubnímu prstenu“. Nejdůležitější částí mangalsutry jsou černé korálky na zlatém řetízku s přívěskem uprostřed. Ty mají v různých kulturách, které tvoří Indii, různé významy a důležitost. Nejjednodušší z Mangalsutras tyto tři části určitě má.

Tradiční a atraktivní velké designy Mangalsutry ve zlatě:

V současné době se v Mangalsutře, v klenotnictví, objevila řada návrhů. Zde je top 9 velkých návrhů mangalsutry ve zlatě, které jsou právě teď trendy.

1. Tradiční Marathi Mangalsutra:

Tradiční Marathi Mangalsutra

Jedná se o složitě meenakari vzorovanou mangalsutru, která jen přidává na kouzlu, když se nosí přes tradiční maharashtrianské oblečení jako paithani nebo nauvari sarees. Velké designy mangalsutry ve zlatě připomínají dávné časy i krásně moderní.

2. Mangalsutra Design se čtyřmi řetězy:

Mangalsutra Design se čtyřmi řetězy

To je velký design mangalsutra se čtyřmi řetězy je nový trend, který vypadá krásně a zároveň šetří potíže s nošením jakýchkoli jiných šperků. Je tak vyplňující a uspokojivě hezký kolem krku, že nebudete chtít nosit žádný jiný náhrdelník!

3. Andhra Mangalsutra Pustelu:

Andhra Mangalsutra Pustelu

Toto je tradiční design velkého mangalsutry v Andhře. Korálové korálky mají v této kultuře zvláštní význam a znamenají život a lásku ženy k jejímu manželovi. Jedná se o složitě vzorovaný šperk, který by chtěla vlastnit každá žena.

4. Tamilský tradiční design Mangalsutry:

Tamilský tradiční design Mangalsutra

Černé nebo korálové korálky v mangalsutře tamilské kultury nemají takový význam jako přívěsek. Toto je tradiční tamilský velký design Mangalsutra ve zlatě, který ukazuje sivalingam-lakshmi-kasu v thali, což je významný božský avatar dobrého manželství. Tento pevný zlatý design mangalsutra je opravdu jediným ozdobou, kterou žena může potřebovat.

5. Telugský tradiční design Mangalsutry:

Telugský tradiční design Mangalsutra

Tradiční design velkého mangalsutra v Telugu je kus složitě navrženého přívěsku s božským avatarem nebo výrazným „murti“ a kolem něj je tkaný trojitý zlatý řetěz s pravidelnými intervaly s černými nebo korálovými korálky. Tohle je další kousek, který člověk rozhodně musí mít.

6. Wati Design v Mangalsutře:

Wati Design v Mangalsutře

Design „wati“ nebo „katori“ v mangalsutře se skládá ze zlatého řetízku s černými nebo korálovými korálky s přívěskem, který vypadá jako dvě kulaté zlaté nádoby spojené dohromady v jednom rohu. Toto je v mnoha kulturách obzvláště významné, což znamená úplnost manželského života nevěsty.

7. Současný design zlata a diamantu Mangalsutra:

Současný design zlata a diamantu Mangalsutra

Dalším novým trendem ve zlatém designu Big Mangalsutra je diamant a zlato. Zatímco řetízek je tradiční jednoduchý nebo trojitý s černými korálky nebo korálovými korálky, přívěsek má zlaté a diamantové vzory, které navzájem splývají, což z něj činí nejkrásnější šperk.

8. Návrhy dvojitého zlatého řetězce Mangalsutra:

Dvojité zlaté řetězové vzory Mangalsutra

Některé nové velké designy mangalsutry mají dvojitý zlatý řetízek místo jediného s černými korálky. Dvojitý zlatý řetízkový řetěz má černé korálky, ale je jich méně v muberu a je navržen tak, aby předvedl silný dvojitý zlatý řetízek a složitý přívěsek.

9. North Indian Mangalsutra Designs:

North Indian Mangalsutra Designs

Severoindické návrhy Mangalsutry se obecně přiklánějí spíše ke stříbrným nebo diamantovým kouskům. Existuje však několik velmi krásných designů ve zlatě, kde přívěsek je velký zlatý složitý vzor s malými cetkami kolem hlavní desky. To musí mít každá žena.

Mangalsutra je možná nejdůležitější šperk, který může indická žena vlastnit. V současné době existuje mnoho trendů návrhů mangalsutry, ale nejoblíbenější jsou velké designy mangalsutry ve zlatě.