Správně konturování pro začátečníky: tvary obličeje, líčení a tipy
Konturování proslavila Kim Kardashian jako jméno domácnosti v umění líčení. Na tuto techniku líčení přísahají nejen oni, ale i mnoho známých osobností a hvězd. Cílem je opticky zdokonalit tvar a proporce obličeje a prezentovat je výhodným způsobem. Tmavší a světlejší tóny například vykouzlí vyšší lícní kosti, užší nos nebo plnější rty. Funguje to však skvěle, pokud dovedně aplikujete příslušné produkty a dosáhnete dokonalého vzhledu bez efektu masky. Naše tipy pro líčení odhalí, jak si správně konturovat obličej.
Správné konturování: jak konturování funguje?
Při konturování jsou vždy nastaveny světlé a tmavé akcenty. To zvýrazní určité části obličeje, více je zvýrazní a jiné skryje. K tomu těží ze hry světla a stínu. K dosažení tohoto efektu jsou zapotřebí dva produkty dle vašeho výběru. Ať už jde o konturovací pudr nebo kamufláž, vyberte si správný produkt podle typu pokožky. Potřebujete alespoň jeden světlý a jeden tmavý odstín, který odpovídá vaší pleti. Měly by však být světlejší a tmavší než váš vlastní odstín pleti. Na suchou pokožku se doporučuje použít tekutou konzistenci a na mastnější pleť – pudr. Nejlepší ze všeho je, že světlý odstín obsahuje reflexní částice, které posilují požadovaný efekt.
S práškem se pracuje rychleji a snáze a tato metoda je lepší pro začátečníky. S maskováním pracují i profesionálové a vizážisté. Abyste zvládli techniku, potřebujete trochu praxe, ale vše se podaří několika pokusy. Aby obličej nepůsobil deformovaně, musíte věnovat pozornost osobnímu, přirozenému tvaru obličeje. Jinak je dosaženo opačného efektu a výsledkem je nepřirozená, často přehnaná silueta.
Správné konturování: základna a aplikátory
Bez ohledu na to, zda použijete prášek nebo kamufláž, musíte použít bezchybný podklad. K tomu použijte krémový nebo tekutý základ v odstínu pokožky, v závislosti na typu pokožky. Drobné kazy na obličeji a hlavně kolem očí skryjete korektorem. Chcete -li aplikovat jakýkoli produkt a dokonale jej přimíchat k pokožce, potřebujete také správné příslušenství. Mezi nejoblíbenější nástroje, které používají profesionálové a vloggři, patří kosmetický mixér a make -up štětce. K dispozici je také možnost pracovat s prsty. Všechny metody mají své výhody a nevýhody. Zde stručně shrneme, co se k čemu lépe hodí, a typické chyby, kterých se při líčení pomocí příslušného nástroje dopouštíte.
- Krása mixér: Je to houbička ve tvaru vajíčka a perfektně padne do ruky a pro mixování. Vzhledem k tomu, že houbička jednoduše nasákne make-up, musí být před použitím navlhčena. Výrobek se zapracuje do pokožky spíše otíráním, než aby se jednoduše otřel. Na začátek to může být časově náročnější. Je zvláště vhodný pro míchání a nanášení tekutých základů.
- Make -up štětce: Existuje celá řada make -up štětců. Každý tvar je vhodný pro konkrétní aplikaci. Pro všechny platí pravidlo správného štětce: Vždy v jednom směru a od středu obličeje směrem ven. Vezměte malé množství produktu a velmi jemně jej rozdělte.
- Ruční aplikace: Ruční nanášení produktu ve skutečnosti neplytvá. Hodným třením však můžete pigmenty rozemlít a tím nedosáhnout krycího efektu. Doporučuje se přípravek nanášet v malých porcích přímo na kůži a zapracovat směrem ven.
Ať už štětce, houbičky a aplikátory, veškeré příslušenství, které používáte k líčení, musíte pravidelně čistit. Jinak klíčí bakterie a viry, což může vést k zánětu kůže a akné. K čištění lze použít speciální čisticí prostředky v rozprašovačích, pomocí kterých štětec jednoduše nastříkáte a poté setřete suchým hadříkem. Další možností je umýt aplikátory jemným mýdlem a teplou vodou, dokud nezůstanou zbytky. Mokré kartáče s dřevěnými držadly by neměly být nastavovány tak, aby schly, ale měly by stát vodorovně. Kosmetické náčiní se doporučuje vyčistit po každém použití. Pokud nemáte citlivou pokožku, můžete proceduru provádět každý týden.
Správné konturování: takto to funguje!
- Základ: naneste podklad a případně korektor.
- Modelování lícních kostí: Cvičte pod lícními kostmi s tmavým odstínem pudru nebo kamufláže. To zdůrazňuje lícní kosti a tvář vypadá výrazněji.
- Optimalizujte tvar obličeje: V závislosti na tvaru obličeje jsou problematické oblasti skryté. Tmavý pudr nebo kamufláž tedy naneste po stranách nosních dírek, podél linie vlasů, brady, po obou stranách čela. Vždy věnujte pozornost svým proporcím obličeje a nelichotivé oblasti opticky resetujte.
- Zdůrazněte výhody: Nyní využijte své výhody pomocí světlého odstínu. Často se zesvětlí můstek nosu, střed čela a brady, pod obočím a nad tváří.
- Míchání: Krouživými pohyby smíchejte světlé a tmavé nuance make-upu do sebe. Nakonec by již neměly být vidět žádné přechody.
- Oprava: Posledním krokem je zafixovat make -up, zvláště pokud chcete, aby vydržel dlouho. K tomu použijte speciální fixační prášek.
Správně obrysujte podle tvaru obličeje
Vědět o tvaru obličeje je při konturování velmi důležité. Proto byste si před líčením měla určit tvar obličeje. Můžete to určit tím, že si česáte vlasy a stojíte před zrcadlem. Nyní pomocí pera sledujte obrysy obličeje na zrcadle. Jaký geometrický tvar se objevil?
Oválný obličej: Obličej je jeden a půlkrát delší než široký. Tento podíl je považován za optimální, a to ideál krásy. Můžete postupovat výše popsaným způsobem: pod lícními kostmi obrysujte záhyb očních víček a boků nosu, zvýrazněte pod obočím a na lícních kostech.
Prodloužená / úzká tvář: Čelo je vysoké a brada se táhne velmi dlouho. Zde musíte zvýraznit více než obrys a použít jen několik stínů.
Hranatý obličej: Čelo a čelist jsou opravdu široké a obličej vypadá trochu hranatě. Přitom musíte více pracovat se stíny a správně konturovat čelist, spánky a lícní kosti. Zvýraznění se používá nad lícními kostmi a pod obočím.
Tvář ve tvaru srdce: Obličej se zužuje směrem k bradě a vypadá jako trojúhelníkový nebo ve tvaru srdce. Brada, spánky a linie vlasů jsou tvarované a oblast pod obočím a nad lícními kostmi je lehce zesvětlena.
Kulatý obličej: Obličej je stejně široký jako dlouhý a lícní kosti jsou sotva znatelné. Zde, stejně jako u hranaté tváře, jsou použity zejména kontury. Musíte pracovat se stíny pod lícními kostmi, na spáncích a čelisti. Pod obočí a na lícní kosti naneste rozjasňovač.