Lupy

Potravinová dieta pro lupy

Lupy jsou dobře známou příčinou, která může vést k vážnému poškození vlasů. Za tento stav mohou různé důvody. To není léčeno včas, což může být velmi škodlivé pro celkové zdraví. To také ovlivňuje osobu psychicky, protože to může způsobit ztrátu sebeúcty. To je také zodpovědné za řadu faktorů. Obvykle se to považuje za velmi vnější. Pokud s tím chce člověk bojovat, je třeba zvážit a prozkoumat vnitřní i vnější příčiny.

Potravinová dieta pro lupy

To je v dnešní době velmi častý důvod, protože mnoho lidí má rušnou životní rutinu a kvůli pracovním tlakům a dalším povinnostem; lidé nemají čas na adekvátní a správnou dietu. Pravidelně se také konzumují nezdravé potraviny jako pizzy a hamburgery. Nealkoholické nápoje mohou být také příčinou vysokého obsahu sacharidů a cukrů. Často je známo, že jsou zodpovědné za abnormální hormonální fungování, což vede k vážnějším problémům.

Jak dieta pomáhá předcházet lupům:

V tomto článku jsme uvedli seznam 9 dietních potravin na boj proti lupům na vlasy, které jsou následující.

1. Tvarohové a mléčné výrobky:

Toto je také známé jako paneer. Mléčné bílkoviny jako sýr, máslo a také paneer pomáhají tělu dodávat dostatečné množství vápníku, který je zodpovědný za všechny druhy smaltů a růst. Bílkoviny jsou stavebními kameny, a proto jsou zvláště důležité, pokud je člověk vegetarián.

2. Listy koriandru:

Jedná se o bylinu, která se běžně používá k zvýraznění chuti pokrmů. Ty mají také vysoké detoxikační vlastnosti. Tím se z těla vyloučí všechny formy toxických stopových kovů, které tělo nevyžaduje.

3. Vejce a drůbež:

Vlasy jsou vyrobeny z proteinových bloků. Vejce jsou proto základním zbožím, které by mělo být součástí jídel. Obsahuje velké množství bílkovin, zinku, selenu, železa, stopových minerálů a také síry, která mu dodává štiplavý zápach. Kuře je velmi dobré zahrnout do pravidelné konzumace, protože je bohaté na vitamín B 12, zinek a další. Ty pomáhají udržet prameny v dobrém vnějším povlaku vláken.

4. Lněná semínka:

Hrst lněných semínek, pokud se často doporučuje konzumovat pravidelně. Čajová lžička z toho obsahuje asi 2 miligramy omega 3 mastných kyselin, a pokud je konzumována jako olej, pak čajová lžička vydá asi 6 miligramů.

5. Konopí:

Je bohatý na omega 3 a omega 6 mastné kyseliny. To lze přidat do běžných proteinových koktejlů, aby se zlepšil stav sucha.

6. Lososová ryba:

Ty jsou bohaté na vitamín D a B 12. Kromě toho, včetně lososa jako běžné spotřeby, může komodita tělu také dodat dobré množství omega 3 mastných kyselin. Ty jsou velmi důležité pro celkové zdraví.

7. Ústřice:

Ty jsou bohaté na zinek a bílkoviny. Ty by měly být zahrnuty, aby se získalo velké množství těchto živin, které jsou užitečné při léčbě problému.

[Vidět víc: Domácí prostředky pro odstranění lupů]

8. Citrusové plody:

Vitamín C je zásadně důležitý vnitřně i navenek. To je důvod, proč je citronová šťáva dobrá věc, kterou můžete použít k odstranění sucha. Pomeranče, mausambi, limetku a normální citrony lze do jídla přidat jako šťávy.

9. Suché ovoce, stěnové ořechy:

Vlašské ořechy a jiné druhy sušeného ovoce, zejména mandle a další, jsou velmi bohaté na olej z vitaminu E. Obsahují také inositol, který pomáhá při kolagenu a DNA v těle. Ty jsou proto nezbytné pro jakýkoli typ nového růstu a také pro léčbu jakékoli formy sucha.

Tyto dané potraviny jsou velmi bohaté na vitamíny s ohledem na zdraví vlasů a silné a také kontrolují problémy s lupy.