Ložnice

Zařizování a zdobení mrtvého rohu v ložnici: takto zkrášlíte spací prostor!

Pro mnoho lidí je ložnice jejich osobním útočištěm. Zde si můžeme opravdu odpočinout a užít si přestávku. Abychom se opravdu cítili pohodlně, místnost by měla být nejen praktická, ale také stylově navržená a vyzdobená. Ukážeme vám 20 nápadů, jak využít mrtvý kout v ložnici. Proměňte prázdné výklenky v útulné čtecí koutky, navrhněte psí koutek nebo si ráno dopřejte chladnou oblast pro meditaci.

Dobře využijte mrtvý roh v ložnici

Ozdobte mrtvé rohy nápisy na zeď a pohádkovými světly

Zapomněli jste na roh při plánování ložnice a chcete nyní využít prostor? Vytvořte si útulný čtecí koutek. K tomu nejlépe poslouží světlé výklenky hned vedle okna. Pokud jde o nábytek, je lepší nastavit čtecí koutek střídmě, abyste se mohli volně pohybovat po místnosti. Životní program doplňuje odkládací stolek, který nabízí úložný prostor na brýle na čtení, lampu a pohodlné křeslo.

Čalouněné křeslo s područkami nebo lehátko jsou skvělými možnostmi sezení. Pokud jde o osvětlení, je na výběr mnoho variant. Od stojacích lamp po otočná nástěnná světla a stolní lampy: každý může najít vhodný design. Je zvláště důležité, aby osvětlenost světelného zdroje byla nejméně 400 luxů a aby lampa byla stmívatelná. Pokud máte stále volné místo, můžete přidat rohovou polici. Při montáži si ale dávejte pozor, abyste si při vstávání nebili hlavu.

Pěknou dekoraci na zeď, například kresbu s ručním písmem nebo černobílou fotografii, stejně jako kožešinový kobereček dodá tečku. Nezapomeňte sladit barvu čtecího koutku s interiérem.

Použijte prázdné rohy: Když výklenky a rohy nabízejí úložný prostor

moderní a námořní dekorace do rohu ložnice

Jste hobby sportovec a surfujete nebo skateboardujete? Umístěte surfovací prkno nebo skateboard na výsluní. Lze je namontovat na zeď i opřít a spolu s tematicky shodnou fotografií tvoří skutečný poutač. Tato myšlenka dekorace je ideální pro střídmě zařízené pokoje v minimalistickém nebo skandinávském stylu. Tímto způsobem můžete dát jinak jednoduše navržené místnosti více charakteru.

Dekorace pro tmavé rohy v ložnici

Dekorace do rohu v ložnici nápady ve skandinávském stylu

Pokud chcete v ložnici navrhnout temný mrtvý roh, stojíte před velkou výzvou. Zde přichází na pomoc jednoduchý trik: zrcadlo dokáže dokonale odvádět denní světlo a vnést ho do každého rohu. Pro nejlepší účinek opřete velké zrcadlo o zeď naproti oknu. Kolem rámu zrcadla můžete omotat řetěz světel, aby roh nevypadal večer temně. Takto vytváříte vzrušující světelné efekty.

Navrhování rohu ložnice: Takto maximálně využijete prostor

Dekorace pro tmavé rohy s velkým zrcadlem a rohovou policí

Chcete zaplnit prázdné rohy v místnosti? Pomocí tohoto triku můžete v malé místnosti vytvořit ještě více prostoru: Umístěte úzký postranní stolek s přihrádkami nebo zásuvkami vedle malé kulaté stoličky. Knihy, časopisy a další drobné předměty lze uložit pod odkládací stolek. Na postranním stolku a taburetu je místo pro sochy, domácí bytové doplňky nebo vázy. Plážovou tašku navíc můžete proměnit v malý zázrak úložného prostoru. Zrcadlo v rohu působí prostornějším dojmem. S rohovou poličkou v úrovni očí, příslušenstvím, oblíbenými knihami atd. vždy na dosah.

Nápady na prázdné rohy v ložnici: toaletní stolek a skříň v jednom

Vytvořte koutek s toaletním stolkem a nápady na skříň

V puristických a minimalistických zařízeních by nic nemělo rušit výhled. Make-up a kosmetiku lze přehledně uspořádat pomocí multifunkčního nábytku, který kombinuje skříň a toaletní stolek v jednom.

Zařiďte si v ložnici chladný koutek

Vytvořte si v ložnici chladný koutek pro meditaci

Ve velké ložnici můžete prostor rozdělit na několik oblastí v závislosti na funkci. Například můžete vytvořit chladný relaxační koutek hned vedle prostoru na spaní. S několika dekorativními polštáři, odkládacím stolkem a spoustou pokojových rostlin můžete vizuálně ohraničit posezení. Tento koutek nabízí prostor pro relaxaci a meditaci. Protože ke stěnám nešroubujete žádný nábytek, můžete si roh kdykoli vyzdobit nebo zařídit podle libosti. Tak vnesete do interiéru pestrost. Ujistěte se však, že používáte stejné materiály jako ve zbytku místnosti. Jednotné barevné schéma může být také spojovacím prvkem mezi meditačními a spacími částmi.

Dekorace do rohu místnosti na rohové polici vlastní výroby

Dobře využijte nápady na rohové provedení ložnice pro nástěnné police do-it-yourself

Rohové police šetří místo a nabízejí dostatek prostoru pro bytové doplňky, domácí věci, obrázky z poslední dovolené a dokonce i pro květinové úpravy. Do malého rohu často nevejde žádný policový systém. Ale nutnost vás činí vynalézavými. S trochou kreativity si můžete také vyrobit nástěnné police sami. První věcí, na kterou je třeba myslet, je výška, do které chcete nástěnné police namontovat. Úroveň očí se ukazuje jako optimální. Můžete se tedy volně pohybovat po posteli a nebouchat si hlavu, když vstanete. Největší výhoda rohové police: vejde se do ní vyšší i menší dekorace.

Postavte v ložnici psí koutek

Psí koutek v ložnici nápad na psí nábytek s úložným prostorem

Trvalé místo na spaní je pro psy naprostou nutností. Většina čtyřnohých přátel proto hledá v bytě nebo domě kout nebo výklenek, kde by se cítili bezpečně a mohli si po dlouhé procházce odpočinout. Jelikož jsou mazlíčci rádi poblíž svého pána nebo milenky, je ložnice ideální pro většinu psů. Psí pelíšek můžete dát do výklenku nebo do rohu. Ujistěte se, že dostupný prostor je alespoň tak dlouhý jako váš pes. Zvíře by se také mělo bez problémů otáčet během spánku.

Ozdobte prázdné rohy: žebříkové police

Použijte rohy moudře Ozdobte žebříky

Žebříkové regály jsou oblíbenější než kdy dříve. Funkční kus nábytku ořízne jemnou postavu kdekoli v domě a může být představen různými způsoby. Se správnou dekorací se stane ozdobou i v malé ložnici. Vždy může být vymalován tak, aby odpovídal sezóně. Pokud nechcete výrazně investovat do nového kusu nábytku, můžete si také sami postavit žebřík z kovových trubek (například s mosazným vzhledem) a 3cestných konektorů.

Navrhněte fotografickou zeď v rohu

Navrhněte fotografickou zeď na rohu v ložnici

Pokud skříně, police a čelo postele zabírají stěnový prostor ložnice, pak není místo pro dekoraci stěn. Řešení: Navrhněte fotostěnu v rohu. Zobrazte kresby, obrázky, koláže a plakáty v prázdném rohu. Měňte motivy a velikosti rámců, jak se vám líbí, ale držte se pevného barevného schématu. Vyzkoušejte různé možnosti zavěšení: někdy uspořádejte obrázky těsně, někdy navzájem od sebe.

Ozdobte roh ložnice: pokojové rostliny

ozdobte malý koutek v ložnici závěsnými rostlinami

Téma „pokojových rostlin v ložnici“ je velmi kontroverzní. Samozřejmě, že jsou velkým poutačem, ale příliš mnoho rostlin by mohlo poškodit vaše zdraví. Důvod: většina rostlin v noci zastaví fotosyntézu a začne spotřebovávat kyslík. Rostlina obvykle používá tolik kyslíku jako žába. 2-3 rostliny v ložnici tedy nebudou mít negativní dopad na kvalitu vzduchu. Ale nemělo by to být víc, zvláště v malých místnostech. Alergici, batolata a kojenci by měli lépe spát bez pokojových rostlin. Některé vonné rostliny mohou navíc vyvolat záchvat migrény. Obzvláště vhodné jsou pouštní rostliny, jako je echeveria, které večer uvolňují kyslík.

V ložnici použijte výklenky

Holé výklenky v ložnici využívají nápady

Nábytek na míru je ideální do výklenků v ložnici. Když je prostor omezený, měli byste zařídit minimalistické zařízení a soustředit se na to podstatné. To mimochodem platí i pro výzdobu. Je lepší zavěsit dva nebo tři velké obrázky než několik malých. Tento optický trik rozšiřuje výklenek a činí ložnici větší.

V závislosti na vlastních potřebách a prostorových podmínkách můžete výklenky zvýraznit barvou. Namalujte výklenek v tmavém odstínu, pak to vypadá útulně a hluboko. Pokud jej namalujete ve světlém odstínu, bude působit otevřeně a lákavě.

Nápady na výzdobu rohů místností: umění na zdi

Umění opřené o zeď v rohu v ložnici

Máte spoustu obrázků, které byste chtěli pověsit, ale nevejdou se na stěnu ložnice? Ušetřete si starosti s jeho zavěšením a místo toho jej položte na podlahu. Ležérně opřeni o zeď více padají do očí.

Oblékací koutek v ložnici

Ložnice s šatní tyčí

V ložnici není vždy možné mít velkou šatnu. Ale převlékací koutek v ložnici lze nastavit bez velkého úsilí. Věšák na kola a velký ratanový koš s přihrádkami pojme oblečení a obuv.

Dekorace pro roh v ložnici: obrazovky

Vytvořte prázdný roh v ložnici pomocí zástěny a pokojových rostlin

Paravents přinášejí dotek Dálného východu do vašich čtyř zdí. Současně skrývají nevzhledné rohy a nastavují akcenty. Třídílné zástěny jsou ideální pro malý koutek a lze je uspořádat společně s dalšími dekorativními bytovými doplňky a pokojovými rostlinami. V obchodech je z čeho vybírat. Náš tip: Kupte si jednoduchou zástěnu a zakryjte ji vysoce kvalitní tkaninou.

Dekorace do prázdného rohu v ložnici: světelné efekty

Vytvořte si roh do ložnice s křesly a taburety a závěsnými světly

Zejména v ložnici má osvětlení obrovský vliv na atmosféru. Závěsná světla, která vytvářejí vzrušující hru světla a stínu, šíří orientální nádech a poskytují větší pohodlí. Spolu s vintage křeslem, odkládacím stolkem z blešího trhu a sedacím pytlem s koženým potahem vnesete do rohu ložnice romantický nádech z dob dávno minulých.

Nastavení a zdobení prázdného rohu v ložnici: spodní linie

Rohové použití v ložnici nápady s nástěnnou policí

Mrtvé rohy jsou plýtváním prostorem. S trochou kreativity se můžete proměnit ve skvělé výklenky nebo relaxační koutky. V jednom rohu je také prostor pro pokojové rostliny, hudební nástroje, pouzdra na make-up a zrcadla. Fotografické stěny mohou být také navrženy v rozích a dekorativní světla poskytují větší útulnost. Ve fotogalerii níže najdete další příklady toho, co se hodí do rohu ložnice a jak ji můžete efektivně zinscenovat. nechte se inspirovat.

Hudební nástroje v rohu

Rohy v ložnici zdobí nápady v ošumělém elegantním stylu

Shabby-chic čtecí koutek

Nastavte v ložnici vedle okna mrtvý roh

Moderní i klasický zároveň

Vytvořte mrtvé rohy pomocí černobílých fotografií a moderního nábytku

Roh ve skandinávském stylu

Nápady na prázdné rohy se zrcadly a pohádkovými světly a rostlinami pro málo světla

Ložnice

Zařizování a zdobení mrtvého rohu v ložnici: takto zkrášlíte spací prostor!

Pro mnoho lidí je ložnice jejich osobním útočištěm. Zde si můžeme opravdu odpočinout a užít si přestávku. Abychom se opravdu cítili pohodlně, místnost by měla být nejen praktická, ale také stylově navržená a vyzdobená. Ukážeme vám 20 nápadů, jak využít mrtvý kout v ložnici. Proměňte prázdné výklenky v útulné čtecí koutky, navrhněte psí koutek nebo si ráno dopřejte chladnou oblast pro meditaci.

Dobře využijte mrtvý roh v ložnici

Ozdobte mrtvé rohy nápisy na zeď a pohádkovými světly

Zapomněli jste na roh při plánování ložnice a chcete nyní využít prostor? Vytvořte si útulný čtecí koutek. K tomu nejlépe poslouží světlé výklenky hned vedle okna. Pokud jde o nábytek, je lepší nastavit čtecí koutek střídmě, abyste se mohli volně pohybovat po místnosti. Životní program doplňuje odkládací stolek, který nabízí úložný prostor na brýle na čtení, lampu a pohodlné křeslo.

Čalouněné křeslo s područkami nebo lehátko jsou skvělými možnostmi sezení. Pokud jde o osvětlení, je na výběr mnoho variant. Od stojacích lamp po otočná nástěnná světla a stolní lampy: každý může najít vhodný design. Je zvláště důležité, aby osvětlenost světelného zdroje byla nejméně 400 luxů a aby lampa byla stmívatelná. Pokud máte stále volné místo, můžete přidat rohovou polici. Při montáži si ale dávejte pozor, abyste si při vstávání nebili hlavu.

Pěknou dekoraci na zeď, například kresbu s ručním písmem nebo černobílou fotografii, stejně jako kožešinový kobereček dodá tečku. Nezapomeňte sladit barvu čtecího koutku s interiérem.

Použijte prázdné rohy: Když výklenky a rohy nabízejí úložný prostor

moderní a námořní dekorace do rohu ložnice

Jste hobby sportovec a surfujete nebo skateboardujete? Umístěte surfovací prkno nebo skateboard na výsluní. Lze je namontovat na zeď i opřít a spolu s tematicky shodnou fotografií tvoří skutečný poutač. Tato myšlenka dekorace je ideální pro střídmě zařízené pokoje v minimalistickém nebo skandinávském stylu. Tímto způsobem můžete dát jinak jednoduše navržené místnosti více charakteru.

Dekorace pro tmavé rohy v ložnici

Dekorace do rohu v ložnici nápady ve skandinávském stylu

Pokud chcete v ložnici navrhnout temný mrtvý roh, stojíte před velkou výzvou. Zde přichází na pomoc jednoduchý trik: zrcadlo dokáže dokonale odvádět denní světlo a vnést ho do každého rohu. Pro nejlepší účinek opřete velké zrcadlo o zeď naproti oknu. Kolem rámu zrcadla můžete omotat řetěz světel, aby roh nevypadal večer temně. Takto vytváříte vzrušující světelné efekty.

Navrhování rohu ložnice: Takto maximálně využijete prostor

Dekorace pro tmavé rohy s velkým zrcadlem a rohovou policí

Chcete zaplnit prázdné rohy v místnosti? Pomocí tohoto triku můžete v malé místnosti vytvořit ještě více prostoru: Umístěte úzký postranní stolek s přihrádkami nebo zásuvkami vedle malé kulaté stoličky. Knihy, časopisy a další drobné předměty lze uložit pod odkládací stolek. Na postranním stolku a taburetu je místo pro sochy, domácí bytové doplňky nebo vázy. Plážovou tašku navíc můžete proměnit v malý zázrak úložného prostoru. Zrcadlo v rohu působí prostornějším dojmem. S rohovou poličkou v úrovni očí, příslušenstvím, oblíbenými knihami atd. vždy na dosah.

Nápady na prázdné rohy v ložnici: toaletní stolek a skříň v jednom

Vytvořte koutek s toaletním stolkem a nápady na skříň

V puristických a minimalistických zařízeních by nic nemělo rušit výhled. Make-up a kosmetiku lze přehledně uspořádat pomocí multifunkčního nábytku, který kombinuje skříň a toaletní stolek v jednom.

Zařiďte si v ložnici chladný koutek

Vytvořte si v ložnici chladný koutek pro meditaci

Ve velké ložnici můžete prostor rozdělit na několik oblastí v závislosti na funkci. Například můžete vytvořit chladný relaxační koutek hned vedle prostoru na spaní. S několika dekorativními polštáři, odkládacím stolkem a spoustou pokojových rostlin můžete vizuálně ohraničit posezení. Tento koutek nabízí prostor pro relaxaci a meditaci. Protože ke stěnám nešroubujete žádný nábytek, můžete si roh kdykoli vyzdobit nebo zařídit podle libosti. Tak vnesete do interiéru pestrost. Ujistěte se však, že používáte stejné materiály jako ve zbytku místnosti. Jednotné barevné schéma může být také spojovacím prvkem mezi meditačními a spacími částmi.

Dekorace do rohu místnosti na rohové polici vlastní výroby

Dobře využijte nápady na rohové provedení ložnice pro nástěnné police do-it-yourself

Rohové police šetří místo a nabízejí dostatek prostoru pro bytové doplňky, domácí věci, obrázky z poslední dovolené a dokonce i pro květinové úpravy. Do malého rohu často nevejde žádný policový systém. Ale nutnost vás činí vynalézavými. S trochou kreativity si můžete také vyrobit nástěnné police sami. První věcí, na kterou je třeba myslet, je výška, do které chcete nástěnné police namontovat. Úroveň očí se ukazuje jako optimální. Můžete se tedy volně pohybovat po posteli a nebouchat si hlavu, když vstanete. Největší výhoda rohové police: vejde se do ní vyšší i menší dekorace.

Postavte v ložnici psí koutek

Psí koutek v ložnici nápad na psí nábytek s úložným prostorem

Trvalé místo na spaní je pro psy naprostou nutností. Většina čtyřnohých přátel proto hledá v bytě nebo domě kout nebo výklenek, kde by se cítili bezpečně a mohli si po dlouhé procházce odpočinout. Jelikož jsou mazlíčci rádi poblíž svého pána nebo milenky, je ložnice ideální pro většinu psů. Psí pelíšek můžete dát do výklenku nebo do rohu. Ujistěte se, že dostupný prostor je alespoň tak dlouhý jako váš pes. Zvíře by se také mělo bez problémů otáčet během spánku.

Ozdobte prázdné rohy: žebříkové police

Použijte rohy moudře Ozdobte žebříky

Žebříkové regály jsou oblíbenější než kdy dříve. Funkční kus nábytku ořízne jemnou postavu kdekoli v domě a může být představen různými způsoby. Se správnou dekorací se stane ozdobou i v malé ložnici. Vždy může být vymalován tak, aby odpovídal sezóně. Pokud nechcete výrazně investovat do nového kusu nábytku, můžete si také sami postavit žebřík z kovových trubek (například s mosazným vzhledem) a 3cestných konektorů.

Navrhněte fotografickou zeď v rohu

Navrhněte fotografickou zeď na rohu v ložnici

Pokud skříně, police a čelo postele zabírají stěnový prostor ložnice, pak není místo pro dekoraci stěn. Řešení: Navrhněte fotostěnu v rohu. Zobrazte kresby, obrázky, koláže a plakáty v prázdném rohu. Měňte motivy a velikosti rámců, jak se vám líbí, ale držte se pevného barevného schématu. Vyzkoušejte různé možnosti zavěšení: někdy uspořádejte obrázky těsně, někdy navzájem od sebe.

Ozdobte roh ložnice: pokojové rostliny

ozdobte malý koutek v ložnici závěsnými rostlinami

Téma „pokojových rostlin v ložnici“ je velmi kontroverzní. Samozřejmě, že jsou velkým poutačem, ale příliš mnoho rostlin by mohlo poškodit vaše zdraví. Důvod: většina rostlin v noci zastaví fotosyntézu a začne spotřebovávat kyslík. Rostlina obvykle používá tolik kyslíku jako žába. 2-3 rostliny v ložnici tedy nebudou mít negativní dopad na kvalitu vzduchu. Ale nemělo by to být víc, zvláště v malých místnostech. Alergici, batolata a kojenci by měli lépe spát bez pokojových rostlin. Některé vonné rostliny mohou navíc vyvolat záchvat migrény. Obzvláště vhodné jsou pouštní rostliny, jako je echeveria, které večer uvolňují kyslík.

V ložnici použijte výklenky

Holé výklenky v ložnici využívají nápady

Nábytek na míru je ideální do výklenků v ložnici. Když je prostor omezený, měli byste zařídit minimalistické zařízení a soustředit se na to podstatné. To mimochodem platí i pro výzdobu. Je lepší zavěsit dva nebo tři velké obrázky než několik malých. Tento optický trik rozšiřuje výklenek a činí ložnici větší.

V závislosti na vlastních potřebách a prostorových podmínkách můžete výklenky zvýraznit barvou. Namalujte výklenek v tmavém odstínu, pak to vypadá útulně a hluboko. Pokud jej namalujete ve světlém odstínu, bude působit otevřeně a lákavě.

Nápady na výzdobu rohů místností: umění na zdi

Umění opřené o zeď v rohu v ložnici

Máte spoustu obrázků, které byste chtěli pověsit, ale nevejdou se na stěnu ložnice? Ušetřete si starosti s jeho zavěšením a místo toho jej položte na podlahu. Ležérně opřeni o zeď více padají do očí.

Oblékací koutek v ložnici

Ložnice s šatní tyčí

V ložnici není vždy možné mít velkou šatnu. Ale převlékací koutek v ložnici lze nastavit bez velkého úsilí. Věšák na kola a velký ratanový koš s přihrádkami pojme oblečení a obuv.

Dekorace pro roh v ložnici: obrazovky

Vytvořte prázdný roh v ložnici pomocí zástěny a pokojových rostlin

Paravents přinášejí dotek Dálného východu do vašich čtyř zdí. Současně skrývají nevzhledné rohy a nastavují akcenty. Třídílné zástěny jsou ideální pro malý koutek a lze je uspořádat společně s dalšími dekorativními bytovými doplňky a pokojovými rostlinami. V obchodech je z čeho vybírat. Náš tip: Kupte si jednoduchou zástěnu a zakryjte ji vysoce kvalitní tkaninou.

Dekorace do prázdného rohu v ložnici: světelné efekty

Vytvořte si roh do ložnice s křesly a taburety a závěsnými světly

Zejména v ložnici má osvětlení obrovský vliv na atmosféru. Závěsná světla, která vytvářejí vzrušující hru světla a stínu, šíří orientální nádech a poskytují větší pohodlí. Spolu s vintage křeslem, odkládacím stolkem z blešího trhu a sedacím pytlem s koženým potahem vnesete do rohu ložnice romantický nádech z dob dávno minulých.

Nastavení a zdobení prázdného rohu v ložnici: spodní linie

Rohové použití v ložnici nápady s nástěnnou policí

Mrtvé rohy jsou plýtváním prostorem. S trochou kreativity se můžete proměnit ve skvělé výklenky nebo relaxační koutky. V jednom rohu je také prostor pro pokojové rostliny, hudební nástroje, pouzdra na make-up a zrcadla. Fotografické stěny mohou být také navrženy v rozích a dekorativní světla poskytují větší útulnost. Ve fotogalerii níže najdete další příklady toho, co se hodí do rohu ložnice a jak ji můžete efektivně zinscenovat. nechte se inspirovat.

Hudební nástroje v rohu

Rohy v ložnici zdobí nápady v ošumělém elegantním stylu

Shabby-chic čtecí koutek

Nastavte v ložnici vedle okna mrtvý roh

Moderní i klasický zároveň

Vytvořte mrtvé rohy pomocí černobílých fotografií a moderního nábytku

Roh ve skandinávském stylu

Nápady na prázdné rohy se zrcadly a pohádkovými světly a rostlinami pro málo světla