Ložnice

Nápady na podlahu v ložnici – nejlepší podlahové krytiny pro větší pohodlí ve vašem domě

Pokud jde o nápady na podlahy v ložnici, máte mnoho možností, jak vylepšit design vaší ložnice. Podlahy ložnic by proto měly také vypadat přirozeně a být pohodlné pro vaše nohy. Podlahová plocha by měla být také atraktivní, odolná a doplňující dekorativní styl ložnice. Abychom vám výběr usnadnili, sestavili jsme v tomto příspěvku nejčastěji používané a moderní podlahové krytiny do ložnic. Jejich použití v ložnici může ve vašem domě určitě vytvořit příjemné prostředí.

Nejlepší nápady na podlahu v ložnici

průmyslově stále jako vhodná podlahová krytina z laminátu nebo tvrdého dřeva

Podlaha v ložnici je tedy obzvláště intimním povrchem. Je to první věc, na kterou vaše bosé nohy ráno šlápnou, a poslední, čeho se dotknou před spaním každou noc. Podlahy ložnice mohou mít na člověka fyzický i psychický vliv. Proto je výběr materiálu obzvláště důležitým rozhodnutím. I tak byste se ale neměli omezovat na podlahy, které jen dobře vypadají a odpovídají vašemu vkusu. Při zvažování nápadů na podlahy v ložnici je také třeba vzít v úvahu klíčové komponenty.

světlý nábytek krémové nebo tmavé podlahy stylová a elegantní kombinace

A co akustika? Která podlaha v ložnici vede a reguluje teploty správně? Klouže, když po něm chodíte v ponožkách? Jaký je to pocit šlapat na to? Všechny tyto otázky si kladou, pokud jde o důležité věci, stejně jako o výhody a nevýhody takových podlahových krytin. Z tohoto důvodu jsou zde odpovědi s možnostmi pro vaši ložnici, a tedy i pro zbytek vašeho domova.

V ložnici položte béžovou podlahu s laminátovou podlahou světlých barev

Existuje tedy mnoho kritérií, podle kterých si můžete vybrat nejlepší podlahu do své ložnice. Některé z nich mohou být zřejmé, například pocit země pod nohama nebo její vizuální přitažlivost. Také vás mohou znepokojovat otázky životního prostředí: bude podlaha chemicky a ekologicky šetrná a bude jednoho dne recyklovatelná, až bude čas ji vyměnit??

barevné podlahové krytiny s kostkovaným kobercem v červených tónech

Kromě toho je třeba vzít v úvahu problémy s péčí a údržbou, jakož i životnost. Některé z těchto prvků mohou být pro vás důležitější než jiné, ale všechny byste měli vzít v úvahu při výběru podlahy do vaší ložnice. Každá podlaha má své výhody i nevýhody, včetně nejpopulárnějších možností podlahy v ložnici.

Ložnice dřevěná podlaha z masivního dřeva

rustikální nápady na podlahu v ložnici s dřevěnými podlahami a nábytkem

Výhody pravého dřeva jsou dobře známy. Vypadá nejen nádherně přirozeně a nadčasově krásně, ale je také odolný a při správné péči nikdy neztratí svou hodnotu. Tvrdé dřevo dodává ložnici hřejivou, přírodní krásu. Vzhled se liší v závislosti na druhu dřeva a povrchové úpravě, ale téměř vždy dává místnosti pocit originálního kouzla. Dřevěná prkna, i když zjevně nejsou tak měkká jako koberce, mají určité pohodlí a jsou měkčí a teplejší pod nohami než většina alternativ k obkladům nebo kamenům. Masivní dřevo lze také kombinovat s koberci, aby byla podlaha ještě přístupnější.

Zkombinujte podlahové desky v ložnici klasickým a elegantním způsobem s luxusním vybavením

I když to na realitním trhu vždy neplatilo, podlahy z tvrdého dřeva jsou vyhledávanou podlahou a domy z tvrdého dřeva se prodávají rychleji a za mírně vyšší prodejní cenu. Při správné péči může například parketová podlaha vydržet tak dlouho, jako samotný dům. Je nepravděpodobné, že to budete někdy muset vyměnit, pokud tak neučiníte z estetických důvodů.

ložnice s tmavou podlahou z dřevěných prken v kombinaci s tmavou barvou stěn

Na konci své životnosti jsou dřevěné podlahy téměř vždy vhodné pro trh jako použitý materiál. Mnoho recyklačních center přijímá šrotové dřevo, a pokud je jedinou možností skládka, tvrdé dřevo se přirozeně rozpadne. Další výhodou, kterou je třeba zmínit, je, že dřevo se snadno čistí od prachu, pylu a dalších alergenů. Pro alergiky je to také dobrá volba jako podlahová krytina v ložnici. Nevýhodou je, že nákup, instalace a údržba dřeva může být nákladná. Také v průběhu času dřevěné podlahy začnou někdy vrzat nebo odbarvovat.

Ložnice s tmavou dřevěnou podlahou

dvojitá ložnice, černá laminátová podlaha před dvěma postelemi v retro stylu

Tmavé dřevo je také stylovou volbou pro podlahy ložnic. Skvělá věc na takových dřevěných podlahách je, že jsou naprosto jedinečné, protože dřevo je přírodní materiál, který je v současné době jedním z trendů nápadů na podlahy v ložnicích. Obecně platí, že tmavé podlahy z tvrdého dřeva nikdy nevyjdou z módy.

Ložnice tmavá podlaha – jaká barva stěny?

To nevadí. Tmavá dřevěná podlaha dodá každé ložnici luxusní nádech a hodí se ke všem druhům designových stylů, od tradičních po minimalistické. Takže tento vypadá skvěle s hlubokými nebo světlými barvami, stejně jako se všemi druhy vzorů a stylů.

Ložnice s kobercem

dřevěný strop a podlaha s kobercem, ložnice s křeslem a dvoulůžkovou závěsnou lampou a bílými stěnami

Koberce jsou levnou alternativou, když chcete aktualizovat podlahu. Jsou k dispozici v každé představitelné barvě a stylu, aby ladily s designem vaší ložnice. Koberce jsou zároveň stylovým a rychlým řešením, pokud hledáte okamžitý upgrade. Jsou také vynikajícím zdrojem pro absorpci zvuku a přidávání tepla. Koberce lze navíc po opotřebení snadno vyměnit. Vyžadují však vlastní péči a údržbu, která často zahrnuje drahé účty za chemické čištění. Ty navíc nutně neřeší možné problémy s podlahou, ale pouze je dočasně skryjí.

Přirozeně tkané koberce

pro stylové vybavení ložnice tmavou podlahu, jakou barvu stěny zvolit

Koberce vyrobené z přírodních tkaných materiálů vypadají skvěle v neutrálních místnostech, kde chcete přidat požadovanou texturu. Většinou jsou barveny skutečnými barvivy pro určitou barvu nebo ponechány přirozené, přičemž oba směry dodávají vašemu interiérovému designu pěkný nádech. Vyberte si obzvláště velký koberec a umístěte jej pod postel. Můžete tedy ráno vstát a užít si jasnější, stylovější a vizuálně větší ložnici.

Hovězí useň

světlá podlaha v ložnici s hovězí kůží a pohovkou s kůží vedle zelených přikrývek

Hovězí kůže jsou z dobrého důvodu jedním z hlavních trendů pro podlahy ložnic v roce 2019. Okamžitě dodají ložnici luxusní a pohodlný pocit přírody, propracovanosti a pod nohama se budou cítit dekadentně hladké a hedvábné. Pokud ložnici dominuje bílá podlaha, bude celý pokoj vypadat skvěle. Kožešina tedy dává nápadům na podlahu v ložnici trochu hřejivé, přirozené elegance. Koberce z hovězí kůže můžete získat online a buďte si jisti, že získají budoucí dědictví pro další generace.

Ovčí kůže

která podlaha v ložnici kombinuje výhody imitace ovčí nebo jehněčí kůže

Nádherný koberec z jehněčí kůže dodá podlaze vaší ložnice útulný a okouzlující nádech zároveň. To funguje ještě lépe, když ji umístíte hned vedle postele, abyste mohli začít den příjemným teplem, když ráno zvednete nohy z postele. Koberec z ovčí kůže je zábavný v každé ložnici a dodá místnosti potřebné polstrování a texturu. I když může být drahé nechat si vyčistit skutečný koberec z jehněčí kůže odborníkem na kůži, snadno najdete napodobeniny, které lze prát v pračce za méně než 50 USD.

Nápady na podlahu do ložnice s laminátem

Laminát podobný dřevu přirozeně funguje jako podlahová krytina a zajišťuje teplé nohy

Laminátová podlaha nabízí několik trvanlivých možností v nekonečném množství barev, povrchových úprav a stylů. Materiál je také mnohem levnější než parkety, ale má podobný účinek. V kombinaci s izolační podložkou může snadno zůstat v teple pod nohama. Laminátové podlahy však nelze opravit, pokud jsou poškozené.

V ložnici bílý laminát

styl venkovského domu pro ložnici s bílými laminátovými podlahami a vintage komodou se zrcadlem

Pokud dáváte přednost čistému a svěžímu vzhledu, je bílý laminát skvělou volbou pro podlahy do ložnic. Bílá s efektem dřeva je stejně vhodná pro minimalistický vzhled nebo jako základ pro zvýraznění výrazných vzorů a jasných barev. Pokud tedy dáváte přednost nadčasové atmosféře, bílá podlaha je nejlepší způsob, jak dát vašemu prostoru lehký, prostorný a vzdušný dojem. Jako dřevěná podlaha také nevypadá příliš chladně nebo klinicky, jako to často dělají jiné typy bílých podlah. Bílá laminátová podlaha se také snadněji ošetřuje a vydrží déle než skutečná dřevěná podlaha. Design také dobře ladí s minimalismem, skandinávským stylem a téměř jakýmkoli stylem, který musí být vychytávkou.

Nechte podlahu v ložnici šedou

Vytvořte měkký koberec pro nohy v podlaze ložnice šedou

Šedá, vždy úžasně pružná barva pro podlahy v ložnicích, vypadá čistěji než bílá, protože místo toho, aby na ně upozorňovala, skrývá skvrny. Šedé tóny také dodají místnosti více charakteru. Pokud se například rozhodnete pro něco atmosférického a mužného se základní barvou šedé, můžete snadněji vybavit ložnici tmavšími a světlejšími akcenty. Šedá je proto nadčasovou standardní barvou, která zajistí, že vaše ložnice bude vypadat svěží a stylová, aniž byste museli mít drsný jas bílé nebo hloubku barev tmavého dřeva.

moderní podlahové kování ložnice světlá podlaha s kobercem

Pokud je v ložnici černá podlaha, umožňuje to moderní design, který můžete do své ložnice zavést. To platí také pro laminát jako levnou variantu, pokud si nemůžete dovolit skutečné dřevo. Má silnou patinu a na první pohled téměř nepoznáte rozdíl mezi těmito dvěma. Jelikož klasická tmavá podlaha upřednostňuje také světlý nábytek, můžete si odpovídající nápady na podlahu v ložnici přizpůsobit tmavému dřevu podle svého vkusu. Lze vytvořit celou řadu úchvatných, moderních, retro inspirovaných a nadčasových designů. Ty budou také dobře ladit s nekonečnou řadou barev a vzorů pro konečnou texturu.

Ložnice z korkové podlahy

ušlechtilý dům postavený z přírodních materiálů a využívající korkovou podlahu ekologicky šetrným způsobem

Korek je také vhodný pro použití v ložnici, protože tento materiál pohlcuje zvuk. Pokud stoupnete na korkovou podlahu s podpatky, vaše bota udělá v korku otisk. Jakmile sundáte botu ze země, částice korku se rychle vrátí do původního tvaru. Těžký nábytek však může zanechat trvalé prohlubně. Korek je tedy materiál, který jsme v podlahách viděli jen zřídka, ale jeho popularita se v poslední době zvýšila díky nižšímu dopadu na životní prostředí a nízkým nákladům.

minimalismus ve skandinávském stylu s ložnicí z korkové podlahy

Jak již bylo zmíněno dříve, korek je skvělý izolant, což znamená, že vytváří teplý prostor a spoustu tepla pod nohama. Jedná se tedy o moderní možnost pro podlahy v ložnicích, která je skákací a měkká. Pokud takovou podlahovou krytinu utěsníte správně, je její údržba snadná. Jeho zemitý odstín je navíc velmi trendy.

Ložnice

Nápady na podlahu v ložnici – nejlepší podlahové krytiny pro větší pohodlí ve vašem domě

Pokud jde o nápady na podlahy v ložnici, máte mnoho možností, jak vylepšit design vaší ložnice. Podlahy ložnic by proto měly také vypadat přirozeně a být pohodlné pro vaše nohy. Podlahová plocha by měla být také atraktivní, odolná a doplňující dekorativní styl ložnice. Abychom vám výběr usnadnili, sestavili jsme v tomto příspěvku nejčastěji používané a moderní podlahové krytiny do ložnic. Jejich použití v ložnici může ve vašem domě určitě vytvořit příjemné prostředí.

Nejlepší nápady na podlahu v ložnici

průmyslově stále jako vhodná podlahová krytina z laminátu nebo tvrdého dřeva

Podlaha v ložnici je tedy obzvláště intimním povrchem. Je to první věc, na kterou vaše bosé nohy ráno šlápnou, a poslední, čeho se dotknou před spaním každou noc. Podlahy ložnice mohou mít na člověka fyzický i psychický vliv. Proto je výběr materiálu obzvláště důležitým rozhodnutím. I tak byste se ale neměli omezovat na podlahy, které jen dobře vypadají a odpovídají vašemu vkusu. Při zvažování nápadů na podlahy v ložnici je také třeba vzít v úvahu klíčové komponenty.

světlý nábytek krémové nebo tmavé podlahy stylová a elegantní kombinace

A co akustika? Která podlaha v ložnici vede a reguluje teploty správně? Klouže, když po něm chodíte v ponožkách? Jaký je to pocit šlapat na to? Všechny tyto otázky si kladou, pokud jde o důležité věci, stejně jako o výhody a nevýhody takových podlahových krytin. Z tohoto důvodu jsou zde odpovědi s možnostmi pro vaši ložnici, a tedy i pro zbytek vašeho domova.

V ložnici položte béžovou podlahu s laminátovou podlahou světlých barev

Existuje tedy mnoho kritérií, podle kterých si můžete vybrat nejlepší podlahu do své ložnice. Některé z nich mohou být zřejmé, například pocit země pod nohama nebo její vizuální přitažlivost. Také vás mohou znepokojovat otázky životního prostředí: bude podlaha chemicky a ekologicky šetrná a bude jednoho dne recyklovatelná, až bude čas ji vyměnit??

barevné podlahové krytiny s kostkovaným kobercem v červených tónech

Kromě toho je třeba vzít v úvahu problémy s péčí a údržbou, jakož i životnost. Některé z těchto prvků mohou být pro vás důležitější než jiné, ale všechny byste měli vzít v úvahu při výběru podlahy do vaší ložnice. Každá podlaha má své výhody i nevýhody, včetně nejpopulárnějších možností podlahy v ložnici.

Ložnice dřevěná podlaha z masivního dřeva

rustikální nápady na podlahu v ložnici s dřevěnými podlahami a nábytkem

Výhody pravého dřeva jsou dobře známy. Vypadá nejen nádherně přirozeně a nadčasově krásně, ale je také odolný a při správné péči nikdy neztratí svou hodnotu. Tvrdé dřevo dodává ložnici hřejivou, přírodní krásu. Vzhled se liší v závislosti na druhu dřeva a povrchové úpravě, ale téměř vždy dává místnosti pocit originálního kouzla. Dřevěná prkna, i když zjevně nejsou tak měkká jako koberce, mají určité pohodlí a jsou měkčí a teplejší pod nohami než většina alternativ k obkladům nebo kamenům. Masivní dřevo lze také kombinovat s koberci, aby byla podlaha ještě přístupnější.

Zkombinujte podlahové desky v ložnici klasickým a elegantním způsobem s luxusním vybavením

I když to na realitním trhu vždy neplatilo, podlahy z tvrdého dřeva jsou vyhledávanou podlahou a domy z tvrdého dřeva se prodávají rychleji a za mírně vyšší prodejní cenu. Při správné péči může například parketová podlaha vydržet tak dlouho, jako samotný dům. Je nepravděpodobné, že to budete někdy muset vyměnit, pokud tak neučiníte z estetických důvodů.

ložnice s tmavou podlahou z dřevěných prken v kombinaci s tmavou barvou stěn

Na konci své životnosti jsou dřevěné podlahy téměř vždy vhodné pro trh jako použitý materiál. Mnoho recyklačních center přijímá šrotové dřevo, a pokud je jedinou možností skládka, tvrdé dřevo se přirozeně rozpadne. Další výhodou, kterou je třeba zmínit, je, že dřevo se snadno čistí od prachu, pylu a dalších alergenů. Pro alergiky je to také dobrá volba jako podlahová krytina v ložnici. Nevýhodou je, že nákup, instalace a údržba dřeva může být nákladná. Také v průběhu času dřevěné podlahy začnou někdy vrzat nebo odbarvovat.

Ložnice s tmavou dřevěnou podlahou

dvojitá ložnice, černá laminátová podlaha před dvěma postelemi v retro stylu

Tmavé dřevo je také stylovou volbou pro podlahy ložnic. Skvělá věc na takových dřevěných podlahách je, že jsou naprosto jedinečné, protože dřevo je přírodní materiál, který je v současné době jedním z trendů nápadů na podlahy v ložnicích. Obecně platí, že tmavé podlahy z tvrdého dřeva nikdy nevyjdou z módy.

Ložnice tmavá podlaha – jaká barva stěny?

To nevadí. Tmavá dřevěná podlaha dodá každé ložnici luxusní nádech a hodí se ke všem druhům designových stylů, od tradičních po minimalistické. Takže tento vypadá skvěle s hlubokými nebo světlými barvami, stejně jako se všemi druhy vzorů a stylů.

Ložnice s kobercem

dřevěný strop a podlaha s kobercem, ložnice s křeslem a dvoulůžkovou závěsnou lampou a bílými stěnami

Koberce jsou levnou alternativou, když chcete aktualizovat podlahu. Jsou k dispozici v každé představitelné barvě a stylu, aby ladily s designem vaší ložnice. Koberce jsou zároveň stylovým a rychlým řešením, pokud hledáte okamžitý upgrade. Jsou také vynikajícím zdrojem pro absorpci zvuku a přidávání tepla. Koberce lze navíc po opotřebení snadno vyměnit. Vyžadují však vlastní péči a údržbu, která často zahrnuje drahé účty za chemické čištění. Ty navíc nutně neřeší možné problémy s podlahou, ale pouze je dočasně skryjí.

Přirozeně tkané koberce

pro stylové vybavení ložnice tmavou podlahu, jakou barvu stěny zvolit

Koberce vyrobené z přírodních tkaných materiálů vypadají skvěle v neutrálních místnostech, kde chcete přidat požadovanou texturu. Většinou jsou barveny skutečnými barvivy pro určitou barvu nebo ponechány přirozené, přičemž oba směry dodávají vašemu interiérovému designu pěkný nádech. Vyberte si obzvláště velký koberec a umístěte jej pod postel. Můžete tedy ráno vstát a užít si jasnější, stylovější a vizuálně větší ložnici.

Hovězí useň

světlá podlaha v ložnici s hovězí kůží a pohovkou s kůží vedle zelených přikrývek

Hovězí kůže jsou z dobrého důvodu jedním z hlavních trendů pro podlahy ložnic v roce 2019. Okamžitě dodají ložnici luxusní a pohodlný pocit přírody, propracovanosti a pod nohama se budou cítit dekadentně hladké a hedvábné. Pokud ložnici dominuje bílá podlaha, bude celý pokoj vypadat skvěle. Kožešina tedy dává nápadům na podlahu v ložnici trochu hřejivé, přirozené elegance. Koberce z hovězí kůže můžete získat online a buďte si jisti, že získají budoucí dědictví pro další generace.

Ovčí kůže

která podlaha v ložnici kombinuje výhody imitace ovčí nebo jehněčí kůže

Nádherný koberec z jehněčí kůže dodá podlaze vaší ložnice útulný a okouzlující nádech zároveň. To funguje ještě lépe, když ji umístíte hned vedle postele, abyste mohli začít den příjemným teplem, když ráno zvednete nohy z postele. Koberec z ovčí kůže je zábavný v každé ložnici a dodá místnosti potřebné polstrování a texturu. I když může být drahé nechat si vyčistit skutečný koberec z jehněčí kůže odborníkem na kůži, snadno najdete napodobeniny, které lze prát v pračce za méně než 50 USD.

Nápady na podlahu do ložnice s laminátem

Laminát podobný dřevu přirozeně funguje jako podlahová krytina a zajišťuje teplé nohy

Laminátová podlaha nabízí několik trvanlivých možností v nekonečném množství barev, povrchových úprav a stylů. Materiál je také mnohem levnější než parkety, ale má podobný účinek. V kombinaci s izolační podložkou může snadno zůstat v teple pod nohama. Laminátové podlahy však nelze opravit, pokud jsou poškozené.

V ložnici bílý laminát

styl venkovského domu pro ložnici s bílými laminátovými podlahami a vintage komodou se zrcadlem

Pokud dáváte přednost čistému a svěžímu vzhledu, je bílý laminát skvělou volbou pro podlahy do ložnic. Bílá s efektem dřeva je stejně vhodná pro minimalistický vzhled nebo jako základ pro zvýraznění výrazných vzorů a jasných barev. Pokud tedy dáváte přednost nadčasové atmosféře, bílá podlaha je nejlepší způsob, jak dát vašemu prostoru lehký, prostorný a vzdušný dojem. Jako dřevěná podlaha také nevypadá příliš chladně nebo klinicky, jako to často dělají jiné typy bílých podlah. Bílá laminátová podlaha se také snadněji ošetřuje a vydrží déle než skutečná dřevěná podlaha. Design také dobře ladí s minimalismem, skandinávským stylem a téměř jakýmkoli stylem, který musí být vychytávkou.

Nechte podlahu v ložnici šedou

Vytvořte měkký koberec pro nohy v podlaze ložnice šedou

Šedá, vždy úžasně pružná barva pro podlahy v ložnicích, vypadá čistěji než bílá, protože místo toho, aby na ně upozorňovala, skrývá skvrny. Šedé tóny také dodají místnosti více charakteru. Pokud se například rozhodnete pro něco atmosférického a mužného se základní barvou šedé, můžete snadněji vybavit ložnici tmavšími a světlejšími akcenty. Šedá je proto nadčasovou standardní barvou, která zajistí, že vaše ložnice bude vypadat svěží a stylová, aniž byste museli mít drsný jas bílé nebo hloubku barev tmavého dřeva.

moderní podlahové kování ložnice světlá podlaha s kobercem

Pokud je v ložnici černá podlaha, umožňuje to moderní design, který můžete do své ložnice zavést. To platí také pro laminát jako levnou variantu, pokud si nemůžete dovolit skutečné dřevo. Má silnou patinu a na první pohled téměř nepoznáte rozdíl mezi těmito dvěma. Jelikož klasická tmavá podlaha upřednostňuje také světlý nábytek, můžete si odpovídající nápady na podlahu v ložnici přizpůsobit tmavému dřevu podle svého vkusu. Lze vytvořit celou řadu úchvatných, moderních, retro inspirovaných a nadčasových designů. Ty budou také dobře ladit s nekonečnou řadou barev a vzorů pro konečnou texturu.

Ložnice z korkové podlahy

ušlechtilý dům postavený z přírodních materiálů a využívající korkovou podlahu ekologicky šetrným způsobem

Korek je také vhodný pro použití v ložnici, protože tento materiál pohlcuje zvuk. Pokud stoupnete na korkovou podlahu s podpatky, vaše bota udělá v korku otisk. Jakmile sundáte botu ze země, částice korku se rychle vrátí do původního tvaru. Těžký nábytek však může zanechat trvalé prohlubně. Korek je tedy materiál, který jsme v podlahách viděli jen zřídka, ale jeho popularita se v poslední době zvýšila díky nižšímu dopadu na životní prostředí a nízkým nákladům.

minimalismus ve skandinávském stylu s ložnicí z korkové podlahy

Jak již bylo zmíněno dříve, korek je skvělý izolant, což znamená, že vytváří teplý prostor a spoustu tepla pod nohama. Jedná se tedy o moderní možnost pro podlahy v ložnicích, která je skákací a měkká. Pokud takovou podlahovou krytinu utěsníte správně, je její údržba snadná. Jeho zemitý odstín je navíc velmi trendy.