Ložnice

Ložnice v bílém: nápady, jak může místnost působit přátelsky a jasně

Ložnice v bílých a dřevěných stěnách-světlá podlaha-dřevěná stěna-pokojové rostliny

Bílá barva je ušlechtilá, nadčasová a stylová. Je to symbol čistoty, jasnosti a nevinnosti, ale může také působit sterilně a vzdáleně. Představte si, že strávíte několik hodin v úplně bílé místnosti. Jak by ses potom cítil? Měla by na vás bílá barva vyjasňující a čistící účinek? Pokud se nechcete cítit jako ve sterilní nemocnici, při nastavování je třeba vzít v úvahu několik věcí. Nechte naše nápady pro a útulná ložnice v bílém inspirovat!

Zařizování ložnice v bílé barvě

Ložnice v bílé a černé strappy moderní dřevěné podlaze

Každý den jsme neustále obklopeni spoustou informací. To se však stává problémem, když jsme zaplaveni podněty. Náš mozek je také ohromen. Náš domov je pak útočištěm, kde chceme najít mír. Zvláště v ložnici uklidňující barvy zeptal se. Bílá dokáže uvolnit smysly a vnést do vašich myšlenek pořádek.

Sněhobílé stěny se mohly zdát příliš sterilní a nudné. Dávají také pocit chladu, který se v ložnici nepřeje. Podle rozbité bílé, které mají teplý podtón, lze však použít k vytvoření útulného prostředí. Ve skutečnosti existuje více než 200 různých odstínů bílé, jako je špinavě bílá, krémová bílá, čistě bílá, slonovinová bílá, špinavě bílá atd..

ložnice-bílá-tyrkysová-stěna-panely-3d-malé-ombre-závěsy

Aby ložnice v bílé nepůsobila nepříjemně a chladně, vyberte si tuto nebarevnou barvu pro dlouhotrvající prvky vašeho interiéru, jako je Stěny a nábytek. Poté můžete nastavit akcenty s barevnými doplňky a změnit výzdobu v závislosti na ročním období nebo náladě. Jen se ujistěte, že příliš mnoho hravých detailů způsobí, že místnost bude neklidná. Je lepší nastavit několik, ale vysoce kvalitních akcentů.

Příklady harmonické souhry barev stěn, podlah a nábytku:

  • Stěny a nábytek jsou bílé, v kombinaci s tmavou parketovou podlahou, béžové nebo hnědé textilie dodávají světlé místnosti útulnou atmosféru.
  • Podlaha a strop jsou bílé, stěny jsou vymalovány v teplém odstínu (béžová, cappuccino, krémová), vybrán je dřevěný nábytek, celkový dojem dotváří bílý textil.

ložnice-bílý-nábytek-vysoký-lesk-tapety-police-taupe-postel

Bez ohledu na barevné schéma, které jste si pro svou ložnici vybrali, je nábytek vizuálně s tím moc ne podlaha a Zdi spojit. Krásné kontrasty můžete vytvořit kombinací různých barev nebo použitím materiálů s různými povrchy. Například nábytek s vysokým leskem obzvlášť pěkně vynikne na drsně vypadající stěně s popruhy, texturovanou tapetou nebo dekorativní omítkou na zeď. Fotografické tapety a 3D nástěnné panely také vytvářejí nádherný vzhled.

ložnice-bílá-postel-dřevěná-stěna-zrcadlo-pruhy-denní světlo

Bílá žije z kontrastů a lze ji kombinovat se všemi barvami a materiály. Několik faktorů určuje správný poměr mezi světlými a tmavými odstíny. To zahrnuje velikost místnosti, množství denního světla, styl zařizování a individuální preference a charakter obyvatel.

Ložnice v bílém vypadá větší

ložnice-malá-bílá-skříň-šedá-světlá-dřevo

Světlé barvy místnost opticky zvětší, zatímco tmavá bude vypadat menší. Pokud se jedná o malou ložnici, je nejlepší vyhnout se silným kontrastům, složitým vzorům a velkým motivům. Pokud je strop nízký, můžete také použít vizuální triky, jako jsou svislé pruhy. Vzhled vylepšují také svislé nástěnné malby a úzké, vysoké skříně. Horizontálně orientované reprezentace a panoramatické snímky naopak poskytují prostor.

Velikost okna a přirozené světlo

ložnice-bílá-tyrkysová-moderní-nepřímé-světlo-okenní žaluzie-bílá-závěsy

Pokud okna směřují na jih, můžete použít více tmavých a studených odstínů. Ve stinné ložnici je lepší udělat bez tmavých odstínů. Vyberte si teplé barvy, jako je oranžová, žlutá, hnědá a pastelové odstíny jako růžová, máta, béžová a krémová.

Spropitné: V ložnici se nedoporučuje míchat studené a teplé odstíny. Výsledek vypadá neklidně. Nejlepší je držet se konzistentního barevného schématu.

ložnice-bílá-malá-místnost-vysoká-okna-nepřímé-světlo-pruhovaná stěna

Malé ložnici samozřejmě nejlépe osvětlí velká okna od podlahy ke stropu. Ty jsou však v městském prostředí vidět jen zřídka. Dalším dobrým nápadem je natřít vnitřek stávajících okenních rámů bílou barvou.

Pokud máte rostliny nebo jiné dekorace na Parapet ujistěte se, že nejsou příliš velké, aby nebránily příchozím světelným paprskům.

ložnice-bílý-nábytek-taupe-zeď-barva-tapeta

I s Okenní dekorace vraťte se k bílé barvě a vytvořte vzdušnost a prostor. Vyhněte se tkaninám, které jsou příliš husté a zcela blokují denní světlo. Světelné žaluzie například umožňují dávkovat a rozlišovat dopadající světlo do místnosti. S krásnými, průhlednými závěsy můžete dát ložnici útulnou atmosféru. Obvykle se skládají z tenkého materiálu, který je průsvitný a zároveň nabízí ochranu před zvědavýma očima. Průhledné závěsy lze také pěkně kombinovat s neprůhlednými závěsy.

ložnice-bílé-zrcadlo-protilehlé okno-generovat-jas

Dobrý způsob, jak distribuovat denní světlo v ložnici a vytvářet jas v tmavých rozích zrcátka na. Díky chytrému použití zrcátek lze zachytit další světlo a přesměrovat ho požadovaným směrem. Zrcadlo naproti oknu může výrazně zlepšit tmavé místnosti. To je účinné, pokud prostor není příliš hluboký. Pokud je místnost hlubší, efekt již není účinný. Zde pomáhá umělé světlo.

ložnice-bílá-modrá-skříň-zrcadlová-parketová podlaha

Alternativou k nástěnnému zrcadlu je a Skříň se zrcadlovými dveřmi nebo vysoce lesklá čela. Pokud je místnost dostatečně velká, můžete se rozhodnout pro tradiční sklopné dveře. Posuvné dveře se lépe hodí do malých ložnic, kde se počítá každý centimetr.

Osvětlení vytváří různé nálady

ložnice-bílá-hnědá-moderní-osvětlení-pracovní plocha

Pokud je místnost příliš tmavá, promyšlený koncept osvětlení dokáže zázraky. Rozdělte ložnici na různé oblasti. Světlo by mělo být přizpůsobeno různým situacím, jako je čtení, oblékání, líčení atd. Stolní a nástěnná světla například slouží jako světla na čtení v posteli, zatímco kolejnicové systémy a otočná zapuštěná světla nabízejí větší flexibilitu a lze je individuálně sladit. Se stmívatelnými světly a nepřímým světlem můžete také vytvářet různé nálady.

ložnice-bílá-minimalistická-dřevo-teplé-světlo-nástěnné zrcadlo

Pro ložnici v bílé barvě se doporučuje teplé bílé světlo. Působí uklidňujícím dojmem a navozuje útulnou atmosféru. Studené bílé světlo má naopak aktivační účinek a podporuje koncentraci.

Bílá dominuje v mnoha stylech zařizování

ložnice-bílá-šedá-skandinávská-čalouněná postel

Od stylu venkovského domu přes skandinávský až po romantický ošumělý šik – bílá je jednou z charakteristických vlastností mnoha stylů zařizování. Pokud tedy chcete svou ložnici navrhnout v bílé barvě, přemýšlejte o různých stylech a osobních preferencích. Poté, co se rozhodnete pro jasný styl, bude snazší harmonicky sladit nábytek a bytové doplňky.

Venkovský styl

ložnice-venkovský styl-bílá-zelená-béžová

Jedním z nejoblíbenějších stylů zařizování je styl venkovského domu. Je klasický, hravý a znamená blízkost přírody. Přírodní materiály a motivy z přírody charakterizují tento nostalgický životní styl. Oblíbený je zejména textil se šeky, pruhy a květinovými vzory. Pokud jde o zařizování, důraz je kladen především na ručně vyráběné přírodní dřevo. Trochu kýče je povoleno také ve formě porcelánových figurek, sušených květinových úprav a starožitností z dob babičky.

paleta barev ložnice-stará-bílá-zelená-béžová-venkovská-styl

Skandinávský puristický

ložnice-bílá-skandinávská-stůl-šedá

Barevné schéma je velmi neutrální – v černé, šedé, béžové a bílé. I zde dominuje světlé dřevo. Nábytek má jasné, jednoduché tvary a funkční design. Důraz je kladen na přírodní materiály a jednoduchý designový jazyk. Jas a světlo jsou také velkým tématem skandinávského životního trendu. Působivé lampy, spousta svíček a luceren zajišťují větší útulnost v dlouhých, temných zimních nocích. Zde také hrají zásadní roli textilie a textury. Vyberte si vlněné přehozy, které vás zahřejí, a spoustu polštářů, které vás zvou k přitulení.

Bílá ložnice ve shabby chic stylu

ložnice-bílá-schabby-šik-romantická-růže

Shabby chic je nostalgický styl života s ženským nádechem. Barevným základem tohoto romantického stylu zařizování jsou pastelové tóny jako růžová a nebesky modrá, které jsou doplněny spoustou špinavě bílé, béžové a šedé. Bytové doplňky z kovu stříbrné barvy, jako jsou vázy, svícny a stolní lampy, dodají dekoraci ušlechtilý nádech.

Ložnice v bílé barvě působí boho chic dojmem

ložnice-bílá-boho-styl-romantická-postel s nebesy-masiv

Boho chic styl je na vzestupu již nějakou dobu a nachází si také cestu do našich obytných prostor. A není divu, protože zprostředkovává příjemnou nerovnováhu a vytváří dokonalé prostředí pro pohodlný spánek. I když může být styl hippie velmi barevný, můžete zachovat čistý vzhled použitím spousty bílé. I zde je kladen velký důraz na přírodní materiály a přírodní barvy. Oblíbené je zejména prádlo, pletená krajka, juta, košík a kůže. Macramees a lapače snů navíc tvoří dokonalou boho dekoraci.

Námořní styl nábytku 

ložnice-bílý-kobalt modrý-námořní-venkovský dům-prázdninový dům

Námořní styl nábytku zajišťuje, že v ložnici po celý rok vane svěží vánek. Kombinace bílé a modré, stejně jako pruhované vzory, jsou pro námořní zařízení extrémně charakteristické. Svěží pískové tóny a akcenty v červené barvě dotvářejí styl. Ozdoby z naplaveného dřeva, tvarované přírodou, dotváří námořní vzhled rustikálním kouzlem.

Integrujte autenticky pláž, vítr a vodu do své ložnice

paleta ložnice-bílá-námořní-písková-šedá

Minimalismus

ložnice-bílá-kov-lesk-dekorace-prvky-stolní lampy

Pokud má být ložnice zařízena minimalisticky, je jasná linie na prvním místě. Vše je redukováno na naprosté minimum. Geometrické tvary, hladké povrchy a harmonická souhra barev bílé, černé a šedé vytvářejí ucelený obraz. Místnost nesmí vypadat příliš prázdná nebo příliš ponurá.

Ložnice

Ložnice v bílém: nápady, jak může místnost působit přátelsky a jasně

Ložnice v bílých a dřevěných stěnách-světlá podlaha-dřevěná stěna-pokojové rostliny

Bílá barva je ušlechtilá, nadčasová a stylová. Je to symbol čistoty, jasnosti a nevinnosti, ale může také působit sterilně a vzdáleně. Představte si, že strávíte několik hodin v úplně bílé místnosti. Jak by ses potom cítil? Měla by na vás bílá barva vyjasňující a čistící účinek? Pokud se nechcete cítit jako ve sterilní nemocnici, při nastavování je třeba vzít v úvahu několik věcí. Nechte naše nápady pro a útulná ložnice v bílém inspirovat!

Zařizování ložnice v bílé barvě

Ložnice v bílé a černé strappy moderní dřevěné podlaze

Každý den jsme neustále obklopeni spoustou informací. To se však stává problémem, když jsme zaplaveni podněty. Náš mozek je také ohromen. Náš domov je pak útočištěm, kde chceme najít mír. Zvláště v ložnici uklidňující barvy zeptal se. Bílá dokáže uvolnit smysly a vnést do vašich myšlenek pořádek.

Sněhobílé stěny se mohly zdát příliš sterilní a nudné. Dávají také pocit chladu, který se v ložnici nepřeje. Podle rozbité bílé, které mají teplý podtón, lze však použít k vytvoření útulného prostředí. Ve skutečnosti existuje více než 200 různých odstínů bílé, jako je špinavě bílá, krémová bílá, čistě bílá, slonovinová bílá, špinavě bílá atd..

ložnice-bílá-tyrkysová-stěna-panely-3d-malé-ombre-závěsy

Aby ložnice v bílé nepůsobila nepříjemně a chladně, vyberte si tuto nebarevnou barvu pro dlouhotrvající prvky vašeho interiéru, jako je Stěny a nábytek. Poté můžete nastavit akcenty s barevnými doplňky a změnit výzdobu v závislosti na ročním období nebo náladě. Jen se ujistěte, že příliš mnoho hravých detailů způsobí, že místnost bude neklidná. Je lepší nastavit několik, ale vysoce kvalitních akcentů.

Příklady harmonické souhry barev stěn, podlah a nábytku:

  • Stěny a nábytek jsou bílé, v kombinaci s tmavou parketovou podlahou, béžové nebo hnědé textilie dodávají světlé místnosti útulnou atmosféru.
  • Podlaha a strop jsou bílé, stěny jsou vymalovány v teplém odstínu (béžová, cappuccino, krémová), vybrán je dřevěný nábytek, celkový dojem dotváří bílý textil.

ložnice-bílý-nábytek-vysoký-lesk-tapety-police-taupe-postel

Bez ohledu na barevné schéma, které jste si pro svou ložnici vybrali, je nábytek vizuálně s tím moc ne podlaha a Zdi spojit. Krásné kontrasty můžete vytvořit kombinací různých barev nebo použitím materiálů s různými povrchy. Například nábytek s vysokým leskem obzvlášť pěkně vynikne na drsně vypadající stěně s popruhy, texturovanou tapetou nebo dekorativní omítkou na zeď. Fotografické tapety a 3D nástěnné panely také vytvářejí nádherný vzhled.

ložnice-bílá-postel-dřevěná-stěna-zrcadlo-pruhy-denní světlo

Bílá žije z kontrastů a lze ji kombinovat se všemi barvami a materiály. Několik faktorů určuje správný poměr mezi světlými a tmavými odstíny. To zahrnuje velikost místnosti, množství denního světla, styl zařizování a individuální preference a charakter obyvatel.

Ložnice v bílém vypadá větší

ložnice-malá-bílá-skříň-šedá-světlá-dřevo

Světlé barvy místnost opticky zvětší, zatímco tmavá bude vypadat menší. Pokud se jedná o malou ložnici, je nejlepší vyhnout se silným kontrastům, složitým vzorům a velkým motivům. Pokud je strop nízký, můžete také použít vizuální triky, jako jsou svislé pruhy. Vzhled vylepšují také svislé nástěnné malby a úzké, vysoké skříně. Horizontálně orientované reprezentace a panoramatické snímky naopak poskytují prostor.

Velikost okna a přirozené světlo

ložnice-bílá-tyrkysová-moderní-nepřímé-světlo-okenní žaluzie-bílá-závěsy

Pokud okna směřují na jih, můžete použít více tmavých a studených odstínů. Ve stinné ložnici je lepší udělat bez tmavých odstínů. Vyberte si teplé barvy, jako je oranžová, žlutá, hnědá a pastelové odstíny jako růžová, máta, béžová a krémová.

Spropitné: V ložnici se nedoporučuje míchat studené a teplé odstíny. Výsledek vypadá neklidně. Nejlepší je držet se konzistentního barevného schématu.

ložnice-bílá-malá-místnost-vysoká-okna-nepřímé-světlo-pruhovaná stěna

Malé ložnici samozřejmě nejlépe osvětlí velká okna od podlahy ke stropu. Ty jsou však v městském prostředí vidět jen zřídka. Dalším dobrým nápadem je natřít vnitřek stávajících okenních rámů bílou barvou.

Pokud máte rostliny nebo jiné dekorace na Parapet ujistěte se, že nejsou příliš velké, aby nebránily příchozím světelným paprskům.

ložnice-bílý-nábytek-taupe-zeď-barva-tapeta

I s Okenní dekorace vraťte se k bílé barvě a vytvořte vzdušnost a prostor. Vyhněte se tkaninám, které jsou příliš husté a zcela blokují denní světlo. Světelné žaluzie například umožňují dávkovat a rozlišovat dopadající světlo do místnosti. S krásnými, průhlednými závěsy můžete dát ložnici útulnou atmosféru. Obvykle se skládají z tenkého materiálu, který je průsvitný a zároveň nabízí ochranu před zvědavýma očima. Průhledné závěsy lze také pěkně kombinovat s neprůhlednými závěsy.

ložnice-bílé-zrcadlo-protilehlé okno-generovat-jas

Dobrý způsob, jak distribuovat denní světlo v ložnici a vytvářet jas v tmavých rozích zrcátka na. Díky chytrému použití zrcátek lze zachytit další světlo a přesměrovat ho požadovaným směrem. Zrcadlo naproti oknu může výrazně zlepšit tmavé místnosti. To je účinné, pokud prostor není příliš hluboký. Pokud je místnost hlubší, efekt již není účinný. Zde pomáhá umělé světlo.

ložnice-bílá-modrá-skříň-zrcadlová-parketová podlaha

Alternativou k nástěnnému zrcadlu je a Skříň se zrcadlovými dveřmi nebo vysoce lesklá čela. Pokud je místnost dostatečně velká, můžete se rozhodnout pro tradiční sklopné dveře. Posuvné dveře se lépe hodí do malých ložnic, kde se počítá každý centimetr.

Osvětlení vytváří různé nálady

ložnice-bílá-hnědá-moderní-osvětlení-pracovní plocha

Pokud je místnost příliš tmavá, promyšlený koncept osvětlení dokáže zázraky. Rozdělte ložnici na různé oblasti. Světlo by mělo být přizpůsobeno různým situacím, jako je čtení, oblékání, líčení atd. Stolní a nástěnná světla například slouží jako světla na čtení v posteli, zatímco kolejnicové systémy a otočná zapuštěná světla nabízejí větší flexibilitu a lze je individuálně sladit. Se stmívatelnými světly a nepřímým světlem můžete také vytvářet různé nálady.

ložnice-bílá-minimalistická-dřevo-teplé-světlo-nástěnné zrcadlo

Pro ložnici v bílé barvě se doporučuje teplé bílé světlo. Působí uklidňujícím dojmem a navozuje útulnou atmosféru. Studené bílé světlo má naopak aktivační účinek a podporuje koncentraci.

Bílá dominuje v mnoha stylech zařizování

ložnice-bílá-šedá-skandinávská-čalouněná postel

Od stylu venkovského domu přes skandinávský až po romantický ošumělý šik – bílá je jednou z charakteristických vlastností mnoha stylů zařizování. Pokud tedy chcete svou ložnici navrhnout v bílé barvě, přemýšlejte o různých stylech a osobních preferencích. Poté, co se rozhodnete pro jasný styl, bude snazší harmonicky sladit nábytek a bytové doplňky.

Venkovský styl

ložnice-venkovský styl-bílá-zelená-béžová

Jedním z nejoblíbenějších stylů zařizování je styl venkovského domu. Je klasický, hravý a znamená blízkost přírody. Přírodní materiály a motivy z přírody charakterizují tento nostalgický životní styl. Oblíbený je zejména textil se šeky, pruhy a květinovými vzory. Pokud jde o zařizování, důraz je kladen především na ručně vyráběné přírodní dřevo. Trochu kýče je povoleno také ve formě porcelánových figurek, sušených květinových úprav a starožitností z dob babičky.

paleta barev ložnice-stará-bílá-zelená-béžová-venkovská-styl

Skandinávský puristický

ložnice-bílá-skandinávská-stůl-šedá

Barevné schéma je velmi neutrální – v černé, šedé, béžové a bílé. I zde dominuje světlé dřevo. Nábytek má jasné, jednoduché tvary a funkční design. Důraz je kladen na přírodní materiály a jednoduchý designový jazyk. Jas a světlo jsou také velkým tématem skandinávského životního trendu. Působivé lampy, spousta svíček a luceren zajišťují větší útulnost v dlouhých, temných zimních nocích. Zde také hrají zásadní roli textilie a textury. Vyberte si vlněné přehozy, které vás zahřejí, a spoustu polštářů, které vás zvou k přitulení.

Bílá ložnice ve shabby chic stylu

ložnice-bílá-schabby-šik-romantická-růže

Shabby chic je nostalgický styl života s ženským nádechem. Barevným základem tohoto romantického stylu zařizování jsou pastelové tóny jako růžová a nebesky modrá, které jsou doplněny spoustou špinavě bílé, béžové a šedé. Bytové doplňky z kovu stříbrné barvy, jako jsou vázy, svícny a stolní lampy, dodají dekoraci ušlechtilý nádech.

Ložnice v bílé barvě působí boho chic dojmem

ložnice-bílá-boho-styl-romantická-postel s nebesy-masiv

Boho chic styl je na vzestupu již nějakou dobu a nachází si také cestu do našich obytných prostor. A není divu, protože zprostředkovává příjemnou nerovnováhu a vytváří dokonalé prostředí pro pohodlný spánek. I když může být styl hippie velmi barevný, můžete zachovat čistý vzhled použitím spousty bílé. I zde je kladen velký důraz na přírodní materiály a přírodní barvy. Oblíbené je zejména prádlo, pletená krajka, juta, košík a kůže. Macramees a lapače snů navíc tvoří dokonalou boho dekoraci.

Námořní styl nábytku 

ložnice-bílý-kobalt modrý-námořní-venkovský dům-prázdninový dům

Námořní styl nábytku zajišťuje, že v ložnici po celý rok vane svěží vánek. Kombinace bílé a modré, stejně jako pruhované vzory, jsou pro námořní zařízení extrémně charakteristické. Svěží pískové tóny a akcenty v červené barvě dotvářejí styl. Ozdoby z naplaveného dřeva, tvarované přírodou, dotváří námořní vzhled rustikálním kouzlem.

Integrujte autenticky pláž, vítr a vodu do své ložnice

paleta ložnice-bílá-námořní-písková-šedá

Minimalismus

ložnice-bílá-kov-lesk-dekorace-prvky-stolní lampy

Pokud má být ložnice zařízena minimalisticky, je jasná linie na prvním místě. Vše je redukováno na naprosté minimum. Geometrické tvary, hladké povrchy a harmonická souhra barev bílé, černé a šedé vytvářejí ucelený obraz. Místnost nesmí vypadat příliš prázdná nebo příliš ponurá.