Ložnice

100 nápadů na ložnici v roce 2021: příklady barev, materiálů, nábytku a dekoru

Ložnice je místem odpočinku, relaxace a bezpečí. Zde si odpočinete nejen fyzicky, ale i psychicky tím, že se stáhnete z celého světa. Jednoduchý a stylový design, který přináší radost, je nezbytnou součástí této místnosti. Pokud byste chtěli držet krok s nejnovějšími trendy bydlení a podle toho si zařídit a vyzdobit svůj domov, pak jste správně přistáli na našem webu. Dnes vám ukážeme ty nejkrásnější nápady do ložnice 2021, které vás budou inspirovat k tomu, abyste svému prostoru na spaní dodali moderní aktualizaci.

Pokud chcete navrhnout ložnici, která zůstane aktuální a moderní co nejdéle, hledejte neutrální, klasické a trendy akcenty. Zvláště důležitá je šetrnost k životnímu prostředí a minimalismus. Jednota s přírodou je v současné době trendy po celém světě a interiérový design není výjimkou. Přírodní materiály, bezpečné kombinace, živé rostliny, kámen, dřevo, denní světlo – to vše patří mezi nejoblíbenější nápady na ložnice do roku 2021. Více o největších trendech v zařizování a o tom, jak je můžete integrovat do designu své ložnice, se dozvíte níže.

Nápady do ložnice 2021: styl zařizování

Abstraktní nástěnná moderní čalouněná postel

Není samozřejmě nutné, aby byla místnost charakterizována výhradně jediným zařizovacím stylem. Ve skutečnosti jsou právě teď velkým trendem kombinace různých stylů. Je však důležité, abyste se rozhodli pro hlavní styl a použili jej jako vodítko pro návrh interiéru. Zde je několik stylů bydlení, které jsou letos v ložnici skvělé.

Moderní rustikální

Ložnice v moderním rustikálním stylu, tmavá stěna, dřevěný panel

Ložnice v industriálním stylu jsou minulostí. Průmyslové kusy jsou v interiérovém designu léta velmi populární, ale hranaté hrany a tvrdé kovové povrchy tohoto stylu v roce 2021 přestanou být stylové. Nebo alespoň v ložnici.

Ložnice by měly být teplé a příjemné, zatímco průmyslové povrchy se zdají být sterilní a studené. Prvky průmyslového designu, jako jsou žárovky Edison a beton, ustupují plyšovým tkaninám a nábytku se zaoblenými tvary v Nápadech ložnice 2021.

Ložnice moderní rustikální design materiály barvy

Pokud si přesto chcete zachovat moderní nádech industriálního stylu, rozhodněte se místo toho pro Modern Rustic. Tato kombinace stylů okouzlí svými jasnými tvary a vnese do interiéru přírodu jako designový prvek. Díky použití dřeva a dalších přírodních materiálů vypadají moderní povrchy měkčí a pohodlnější.

Vytvořte světlou ložnici moderní s rustikálními prvky

Nápady do ložnice 2021 v moderním rustikálním stylu s dekorem a vybavením

Dřevěná stěna za postelí pro rustikální nádech

Rustikální posuvné dveře v moderní bílé ložnici

Skandinávská jednoduchost

Šedá ložnice ve stylu Scandi

Pokud hledáte snadný způsob, jak dát své ložnici závan čerstvého vzduchu, zvažte skandinávský styl. Doplňky, noční stolky a rámy postelí v duchu drsných severských zemí jsou v posledních letech na špici trendových tabulek bytového vybavení. Mimochodem, tento konkrétní styl vám pomůže vytvořit organizovanější prostor.

Šedé stěny a textilní ratanová závěsná lampa

Šedé, téměř bílé a teplé dřevěné akcenty v kombinaci s přirozeným světlem vytvářejí opravdu uklidňující atmosféru. Jsou to bílé a šedé tóny, které dominují designu ložnic ve skandinávském stylu. Kombinace cihlových zdí a měkkých textur povlečení dodává interiéru také jedinečné kouzlo.

Nápady na ložnici 2021 ve skandinávském stylu

Vintage ložnice

Vintage ložnice jsou trendy

Ložnice ve vintage stylu jsou letos na vzestupu. I když ne každý se rozhodne pro plnou vintage ložnici, prvky z minulosti jsou při zdobení tohoto prostoru stále běžnější.

Vintage prvky ve spací části. Zrcadla se zdobenými rámečky

Zkombinujte vintage tapety a dekorace

Vintage ložnice s nástěnnými malbami a starožitným nábytkem

Barvy a materiály

Barvy a materiály pro ložnici 2021 světelných tónů

Ložnice má být útočištěm. Udělat to správně je tedy důležitý úkol. A zvolené barvy a materiály v tom hrají rozhodující roli. Určují celý efekt místnosti a měly by být vybírány opatrně.

čistá příroda

Nápady do ložnice 2021 kombinují přírodní materiály s šalvějově zelenou barvou

Přírodní textury jsou letos také oblíbené v ložnici. Stejně jako obývací pokoj, i ložnice je silně charakterizována přírodními kousky a barvami. Díky zemitým odstínům a texturám se ložnice cítí jako uklidňující a bezpečné prostory pro ty, kteří se chtějí dostat pryč od vnějšího světa..

Stylový design ložnice s přírodními materiály

Látky jako len a bavlna jsou dobrou volbou pro ložní prádlo a ratanový, dřevěný nebo proutěný nábytek vytváří přirozený pocit.

Materiály do ložnice 2021 proutí a ratan

Přírodní barvy a dekorace v ložnici moderní postel s nebesy

Pokojové rostliny a přírodní materiály v ložnici harmonizují

Hrajte si s texturami

Hrajte si s texturami v ložnici s rámy postelí a textilem

Dalším trendem v interiérovém designu je kombinace různých textur. V ložnici mohou odvážné kombinace textilu a materiálů zcela proměnit prostor. Přidejte kombinaci matného a lesklého, duhého saténu a hrubé přírodní bavlny. Nebojte se experimentovat, vyberte si, co je pro vás pohodlné a relaxační.

Textury kombinují tkanou obrazovku místo čela postele a načechraného koberce

Hraní s texturami v interiérovém designu

V ložnici se kombinují různé textury

Nápady do ložnice 2021 zelená zeď přírodní materiály

Bílá jako hlavní barva

Bílé stěny v ložnici dělají místnost větší

Nápady do ložnice 2021 hovoří za použití přírodních materiálů a palety světlých barev. Oblíbenou sezónou je bílá, která dokáže prostor opticky zvětšit. Hodí se k jakékoli jiné barvě a dodává klid a lehkost. Tuto klasickou možnost pro návrh stěny lze vždy měnit s jedním nebo více poutavými detaily. Můžete například použít žaluzie nebo koberec, obrázek nebo přehoz a mnoho dalších malých prvků s velkým dopadem.

Bílá ložnice s čalouněnou postelí ze smetanového a nadýchaného textilu

Nápady do ložnice 2021 s bílou jako hlavní barvou

Barevné akcenty

Boho vkus v ložnici Terakotová barva 2021 v trendu

Pokud chcete do ložnice vnést nějakou barvu, můžete si vybrat ze široké škály barev. Mezi klíčové barvy patří sytá červená a oranžová, hořčičná žlutá a výrazná zelená, přičemž modrá je stále oblíbená pro klasické nadčasové schéma. Potisky inspirované přírodou jsou také nutností. Barevné vzory s květinami a listy jsou skvělou volbou a přinášejí do domu prvek přírody. Takové zařízení je v souladu s norským životním trendem zvaným Friluftsliv. Přečtěte si o tom více v tomto článku.

Květinové vzory a eklektické barevné kombinace v ložnici

Barvy do ložnice 2021 modré

Nápady do ložnice 2021 modré stěny se strukturou

Tmavě zelené stěny s kovovými akcenty jako ozdoba

Modrá barva pro ložnici 2021

Bílá jako hlavní barva v nápadu dekorace ložnice s okenicemi a sušenými květinami

Bílá jako hlavní barva v ložnici v roce 2021

Nápady na ložnici pro stěny 2021

Nástěnný design se strukturou v ložnici

Stěnový design může výrazně ovlivnit celkový efekt místnosti. Pokud jde o nápady ložnic na stěny 2021 pro stěny, trend přízvučných stěn s barevnými geometrickými vzory je již minulostí. Podle odborníků na interiérový design mohou takové přízvukové stěny omezit možnosti zdobení v ložnici, protože obvykle diktují schéma zdobení. Akcentní stěna může také vypadat menší, v závislosti na tom, která barva hraje hlavní roli.

Nástěnné panely

Trendem je zajímavý design stěn v ložnici. Nástěnné panely z PVC trubky

Klidné barvy budou vždy nejlepší volbou pro ložnice, ale letos budou světlejší tóny doplněny umělými povrchovými úpravami, speciálními odstíny a dekorativními úpravami stěn. I dekorativní obklad stěn z PVC trubek může místnost vylepšit a dodat hravý akcent. Díky nástěnným panelům získává ložnice ještě větší strukturu a skvěle slouží jako ohnisko.

Ložnice s nástěnným panelem vln s oceánskou tematikou za postelí

Nástěnné panely do ložnice 2021 tmavě šedé

Trendové jsou nástěnné panely se strukturovaným povrchem

Samolepicí tapeta

Nápady do ložnice 2021 tapety s botanickým vzhledem a čalouněná čelo postele

Peel-and-stick nástěnné malby jsou nedestruktivním způsobem zdobení vašich zdí. Tento jednoduchý doplněk do ložnice je stále oblíbenějším trendem. Samolepicí tapeta je právě teď oblíbeným prohlášením do ložnice a dokonce jsme svědky toho, jak se tento trend táhne až ke stropu. A nejlepší je, že po roce nebo dvou lze nástěnné malby snadno a bez zanechání zbytků na zdi a stropu odstranit.

Dočasné tapety jsou také ideální do dětských pokojů nebo nájemních bytů, kde může být nutné vyměnit dekoraci.

Samolepicí tapeta v botanickém vzhledu přináší přirozený nádech

Tipy pro více barev v textiliích tapet v ložnici

Navrhněte ložnici individuálně pomocí tapety

Nápady na vybavení ložnice

Přírodní materiály do ložnice 2021 Korkové čelo

Pokud neplánujete kompletní rekonstrukci ložnice, můžete dát místnosti aktualizaci novým nábytkem. Ukážeme vám trendy vybavení ložnice do roku 2021 a to, jak je můžete implementovat ve svém vlastním domě.

Rám postele s baldachýnem

Rám postele s nebesy v černé barvě s čalouněným čelem

Dramatické designy ložnic jsou v roce 2021 trendy a nic není tak výrazné jako rám postele s nebesy. Baldachýn ve vaší ložnici může místnosti dodat elegantní atmosféru. Postele s nebesy například z kovu nebo železa jsou velmi stylové a stále propouštějí hodně světla. Pokud jdete na stojan, jako je tento, zvažte přidání bílého povlečení pro výrazný kontrast. Tato kombinace vytváří v místnosti čistou, moderní estetiku.

Nápady do ložnice Nábytek 2021 s kovovými nočními stolky se zaoblenými tvary

Nápady na ložnici Postel 2021 s baldachýnem s kovovým rámem

Moderní dřevěná postel s nebesy bez baldachýnu

Boho nebo vintage obrazovky

Proutěný rozdělovač pokojů pro boho chic atmosféru

Oddělovače pokojů ve stylu vintage nebo boho mohou být praktické a krásné zároveň. Paravents jsou ideální pro rozdělení místnosti, vytváření soukromí a tlumení hluku. Varianty s vintage vzhledem jsou v současnosti obzvláště populární.

Vintage skládací obrazovka jako čelo postele v bílé ložnici

Vintage skládací obrazovka může ložnici dodat nádech stylu minulého století a zároveň rozdělit prostor do různých oblastí, což je letos neocenitelné. Pomocí obrazovky můžete například skrýt stůl v ložnici nebo jej umístit za postel a vytvořit jedinečné čelo postele.

Vintage dekorace v ložnici, nástěnné malby pokojových rostlin a skládací zástěna

Nápady do ložnice 2021 trendy proutěné rozdělovače pokojů

Proutěný nábytek v ložnici paraventní komoda

Proutěný nábytek

Pávová křesla vyrobená z ratanu a ratanové lavice jako akcenty v ložnici

Proutí a ratan, které byly v 90. letech obrovským hitem, jsou v současné době velmi populární, ale jsou znovu interpretovány s moderními tvary a aktualizovaným stylem. Ať už je to proutěná židle v rohu ložnice nebo ratanová lavice na konci postele, návrat proutí je nepopiratelný. Malé boxy a koše také slouží jako krásné přírodní akcenty v ložnici a přispívají k většímu pořádku v místnosti.

Křeslo s proutěným ložnicí v ložnici s dětskou postýlkou

Boho atmosféra v ložnici proutěného nábytku

Nápady do ložnice 2021 s rustikálními akcenty

Hlavním tématem je čelo postele

Postel s čalouněným čelem v moderní ložnici

Čelo postele jsou opět populární. Oba velké odvážné tvary v jasných barvách a vzorované textilie jsou skvělou volbou pro ložnici. Je to všechno o vytvoření přízvuku a prohlášení. Polstrované čelo vám umožní ukázat svou osobnost a zároveň být pohodlné a praktické zároveň.

Tmavé čelo čalouněné sametem

Trendy jsou čalouněná čelo postele

Čalouněné čelo postele s květinovým vzorem v modré a žluté barvě

Textilie

Nápady do ložnice 2021 kombinují textil se vzory

Je čas rozloučit se s monochromatickými a sladěnými přehozy, polštáři a závěsy. Trend k sladění ložního prádla je u konce. Personalizace ložnice je v posledních letech stále důležitější. Místo toho, abyste si koupili celou „ložnicovou soupravu“, zkuste svůj prostor vyzdobit různými, doplňujícími se texturami a barvami.

Šalvějově zelené ložní prádlo

Ložnice 2021 přirozeně designově šalvějově zelené povlečení

V letošním roce je barva šalvějově zelená stále oblíbenější pro ložní prádlo v ložnici. Šalvějově zelená je uklidňující, měkká a propracovaná. Platí to jako pro dospělé verze jednoduché zelené. Zkuste spárovat šalvějově zelené ložní prádlo s jinými jemnými barvami, jako je světle žlutá, krémová nebo pastelově růžová. Barva je vhodná také pro jiné textilie v ložnici, jako jsou polštáře a čalouněný nábytek.

Nápady na ložnici Čelo postele 2021 v botanickém vzhledu ložní prádlo šalvějově zelená

Čalouněná postel v šedé barvě se šalvějově zelenými prostěradly a povlečením

Šalvějově zelené ložní prádlo na šedé čalouněné posteli

Etnický vzor

Etnický vzor v přehozu do ložnice

Pokud se vám líbí barevnější, můžete se spolehnout na etnické vzorce. Mix indických, arabských, afrických a asijských prvků v textiliích je v současné době v módě a skvěle se kombinuje s trendem jasnějších, neutrálně zařízených pokojů.

Barevný etnický vzor pro textil a postele

Etnické ložnice vytvářejí dekorace a zařízení

Etnické vzory kombinují textil v ložnici

Kombinujte látky a vzory

Zkombinujte textil a vytvořte strukturu prostoru na spaní

Kombinace různých textur a vzorů je oblíbená i u textilu. To dodává zajímavý akcent a místnost působí ještě útulněji a příjemněji.

Čalouněný nábytek činí ložnici pohodlnější

Zkombinujte textil v bílé ložnici

Kombinujte textil s květinovými vzory

Ložnice ve venkovském stylu s barevným ložním prádlem

Nápady do ložnice 2021 pro koberce

Textil v ložnici kulatý koberec 2021

Koberec je v ložnici osvědčenou klasikou. Plní jak estetickou, tak praktickou funkci. Populární nápady na ložnice pro koberce v roce 2021 jsou malé modely s kulatým tvarem, etnickými vzory a přírodními vlákny v boho chic stylu.

Terakotová barva pro ložnici v roce 2021

Koberec s etnickým vzorem vedle postele

Kulatý koberec s proutěnou zástěnou a závěsným lustrem

Přírodní materiály jako dekorace v ložnici

Velký šedý koberec ve světlé ložnici

Osvětlení ložnice 2021

Nástěnná světla místo nočních lamp v ložnici v roce 2021

Odpovídající noční lampy na obou stranách postele jsou již léta klasikou. Letos ale vidíme jasné, nikoli nepřehledné povrchy. Nástěnná světla jsou například skvělým způsobem, jak navodit stejný pocit jako noční lampičky, ale čistším a méně rušným způsobem. Pokud nejste úplně připraveni se obejít bez noční lampy, můžete si vybrat menší, stmívatelnou verzi, abyste uvolnili místo na nočním stolku a vytvořili relaxační prostředí.

Oblé tvary a stylové stropní svítidla jsou trendem v roce 2021

Pokud jde o stropní osvětlení, světlá stropní světla jsou nahrazována stmívatelnými, teplejšími světly. Trend směrem k poutavému stropnímu osvětlení v ložnici, jako jsou masivní lustry nebo funky závěsné lampy, je u konce. Příliš jasné světlo v ložnici není relaxační a narušuje zvuk této místnosti. Pokud je stropní osvětlení jedinou možností osvětlení ložnice, vyberte si měkký stropní díl se stínidlem. Jasné žárovky můžete také vyměnit za stmívatelná, teplejší světla. Mix and match lze také úžasně implementovat do osvětlení, pokud pro obě strany postele zvolíte různé noční lampy.

Proutěná stropní lampa nad postelí

Nápady do ložnice 2021 kombinují šalvějovou zeď pro stěny s přírodními materiály

Postel s kovovým rámem a stylovou nástěnnou lampou

Moderní závěsná světla na boku postele

Závěsná světla vyrobená z lana vedle postele s rámem se čtyřmi plakáty

Závěsná lampa místo noční lampy v ložnici

Deco a doplňky do ložnice v roce 2021

Ložnice se šikmým stropním dekorem s odkazem na přírodu

Správná dekorace může pomoci přeměnit ložnici na ústup. Zde je pár nápadů na trendy dekorativní prvky, které letos ozdobí naše ložnice.

Pokojové rostliny a sušené květiny

Pokojové rostliny a přírodní materiály v ložnici harmonizují

Stejně jako v každé jiné místnosti v bytě zůstanou pokojové rostliny i letos velmi populární. Podívejte se na náš článek „Které rostliny patří do vaší ložnice?“, Kde najdete nejlepší kmeny pro svůj spací prostor. Ti, kteří dávají přednost stylu Boho Chic, se mohou místo toho rozhodnout pro sušené květiny v hezkých vázách.

Proutěné pokojové rostliny a orientální koberce jako dekorace v ložnici

Ložnice zdobí malé koše pokojových rostlin

Dekorace trávy pampy a pokojových rostlin v ložnici boho

Ložnice deco 2021 cop a sušené květiny

Nápady na dekorace na zeď

Nápady na výzdobu ložnice 2021 přírodní materiály a barvy

Chcete-li dát své ložnici zvláštní nádech bez barvy nebo tapety, rozhodněte se pro čelní sklo nebo zavěste velkoformátové umělecké dílo. Obzvláště populární jsou letos nástěnné malby s grafickými motivy.

Grafika pro výzdobu stěn v ložnici 2021

Životodárné doplňky

Moderní ložnice s technologií

S tím, jak více lidí pracuje z domova, vzrostla také potřeba elektronických zařízení. Všichni si všimneme, jak je skvělé mít trochu více techniky, ať už jde o dobíjecí zásuvku u nočního stolku, dálkové ovládání, pomocí kterého můžete přednastavit teplotu ve sprše, nebo dokonce jen o stůl s místem pro podporu tabletu. Navzdory skutečnosti, že technologie může být rušivá a odsuzovaná v ložnici, vidíme, že je používána v nouzových situacích nebo ke zvýšení faktoru pohodlí v ložnicích všech velikostí.

Navrhování chytré ložnice v roce 2021

Dvoubarevný design stěny v ložnici bílá a modrá

Ložnice

100 nápadů na ložnici v roce 2021: příklady barev, materiálů, nábytku a dekoru

Ložnice je místem odpočinku, relaxace a bezpečí. Zde si odpočinete nejen fyzicky, ale i psychicky tím, že se stáhnete z celého světa. Jednoduchý a stylový design, který přináší radost, je nezbytnou součástí této místnosti. Pokud byste chtěli držet krok s nejnovějšími trendy bydlení a podle toho si zařídit a vyzdobit svůj domov, pak jste správně přistáli na našem webu. Dnes vám ukážeme ty nejkrásnější nápady do ložnice 2021, které vás budou inspirovat k tomu, abyste svému prostoru na spaní dodali moderní aktualizaci.

Pokud chcete navrhnout ložnici, která zůstane aktuální a moderní co nejdéle, hledejte neutrální, klasické a trendy akcenty. Zvláště důležitá je šetrnost k životnímu prostředí a minimalismus. Jednota s přírodou je v současné době trendy po celém světě a interiérový design není výjimkou. Přírodní materiály, bezpečné kombinace, živé rostliny, kámen, dřevo, denní světlo – to vše patří mezi nejoblíbenější nápady na ložnice do roku 2021. Více o největších trendech v zařizování a o tom, jak je můžete integrovat do designu své ložnice, se dozvíte níže.

Nápady do ložnice 2021: styl zařizování

Abstraktní nástěnná moderní čalouněná postel

Není samozřejmě nutné, aby byla místnost charakterizována výhradně jediným zařizovacím stylem. Ve skutečnosti jsou právě teď velkým trendem kombinace různých stylů. Je však důležité, abyste se rozhodli pro hlavní styl a použili jej jako vodítko pro návrh interiéru. Zde je několik stylů bydlení, které jsou letos v ložnici skvělé.

Moderní rustikální

Ložnice v moderním rustikálním stylu, tmavá stěna, dřevěný panel

Ložnice v industriálním stylu jsou minulostí. Průmyslové kusy jsou v interiérovém designu léta velmi populární, ale hranaté hrany a tvrdé kovové povrchy tohoto stylu v roce 2021 přestanou být stylové. Nebo alespoň v ložnici.

Ložnice by měly být teplé a příjemné, zatímco průmyslové povrchy se zdají být sterilní a studené. Prvky průmyslového designu, jako jsou žárovky Edison a beton, ustupují plyšovým tkaninám a nábytku se zaoblenými tvary v Nápadech ložnice 2021.

Ložnice moderní rustikální design materiály barvy

Pokud si přesto chcete zachovat moderní nádech industriálního stylu, rozhodněte se místo toho pro Modern Rustic. Tato kombinace stylů okouzlí svými jasnými tvary a vnese do interiéru přírodu jako designový prvek. Díky použití dřeva a dalších přírodních materiálů vypadají moderní povrchy měkčí a pohodlnější.

Vytvořte světlou ložnici moderní s rustikálními prvky

Nápady do ložnice 2021 v moderním rustikálním stylu s dekorem a vybavením

Dřevěná stěna za postelí pro rustikální nádech

Rustikální posuvné dveře v moderní bílé ložnici

Skandinávská jednoduchost

Šedá ložnice ve stylu Scandi

Pokud hledáte snadný způsob, jak dát své ložnici závan čerstvého vzduchu, zvažte skandinávský styl. Doplňky, noční stolky a rámy postelí v duchu drsných severských zemí jsou v posledních letech na špici trendových tabulek bytového vybavení. Mimochodem, tento konkrétní styl vám pomůže vytvořit organizovanější prostor.

Šedé stěny a textilní ratanová závěsná lampa

Šedé, téměř bílé a teplé dřevěné akcenty v kombinaci s přirozeným světlem vytvářejí opravdu uklidňující atmosféru. Jsou to bílé a šedé tóny, které dominují designu ložnic ve skandinávském stylu. Kombinace cihlových zdí a měkkých textur povlečení dodává interiéru také jedinečné kouzlo.

Nápady na ložnici 2021 ve skandinávském stylu

Vintage ložnice

Vintage ložnice jsou trendy

Ložnice ve vintage stylu jsou letos na vzestupu. I když ne každý se rozhodne pro plnou vintage ložnici, prvky z minulosti jsou při zdobení tohoto prostoru stále běžnější.

Vintage prvky ve spací části. Zrcadla se zdobenými rámečky

Zkombinujte vintage tapety a dekorace

Vintage ložnice s nástěnnými malbami a starožitným nábytkem

Barvy a materiály

Barvy a materiály pro ložnici 2021 světelných tónů

Ložnice má být útočištěm. Udělat to správně je tedy důležitý úkol. A zvolené barvy a materiály v tom hrají rozhodující roli. Určují celý efekt místnosti a měly by být vybírány opatrně.

čistá příroda

Nápady do ložnice 2021 kombinují přírodní materiály s šalvějově zelenou barvou

Přírodní textury jsou letos také oblíbené v ložnici. Stejně jako obývací pokoj, i ložnice je silně charakterizována přírodními kousky a barvami. Díky zemitým odstínům a texturám se ložnice cítí jako uklidňující a bezpečné prostory pro ty, kteří se chtějí dostat pryč od vnějšího světa..

Stylový design ložnice s přírodními materiály

Látky jako len a bavlna jsou dobrou volbou pro ložní prádlo a ratanový, dřevěný nebo proutěný nábytek vytváří přirozený pocit.

Materiály do ložnice 2021 proutí a ratan

Přírodní barvy a dekorace v ložnici moderní postel s nebesy

Pokojové rostliny a přírodní materiály v ložnici harmonizují

Hrajte si s texturami

Hrajte si s texturami v ložnici s rámy postelí a textilem

Dalším trendem v interiérovém designu je kombinace různých textur. V ložnici mohou odvážné kombinace textilu a materiálů zcela proměnit prostor. Přidejte kombinaci matného a lesklého, duhého saténu a hrubé přírodní bavlny. Nebojte se experimentovat, vyberte si, co je pro vás pohodlné a relaxační.

Textury kombinují tkanou obrazovku místo čela postele a načechraného koberce

Hraní s texturami v interiérovém designu

V ložnici se kombinují různé textury

Nápady do ložnice 2021 zelená zeď přírodní materiály

Bílá jako hlavní barva

Bílé stěny v ložnici dělají místnost větší

Nápady do ložnice 2021 hovoří za použití přírodních materiálů a palety světlých barev. Oblíbenou sezónou je bílá, která dokáže prostor opticky zvětšit. Hodí se k jakékoli jiné barvě a dodává klid a lehkost. Tuto klasickou možnost pro návrh stěny lze vždy měnit s jedním nebo více poutavými detaily. Můžete například použít žaluzie nebo koberec, obrázek nebo přehoz a mnoho dalších malých prvků s velkým dopadem.

Bílá ložnice s čalouněnou postelí ze smetanového a nadýchaného textilu

Nápady do ložnice 2021 s bílou jako hlavní barvou

Barevné akcenty

Boho vkus v ložnici Terakotová barva 2021 v trendu

Pokud chcete do ložnice vnést nějakou barvu, můžete si vybrat ze široké škály barev. Mezi klíčové barvy patří sytá červená a oranžová, hořčičná žlutá a výrazná zelená, přičemž modrá je stále oblíbená pro klasické nadčasové schéma. Potisky inspirované přírodou jsou také nutností. Barevné vzory s květinami a listy jsou skvělou volbou a přinášejí do domu prvek přírody. Takové zařízení je v souladu s norským životním trendem zvaným Friluftsliv. Přečtěte si o tom více v tomto článku.

Květinové vzory a eklektické barevné kombinace v ložnici

Barvy do ložnice 2021 modré

Nápady do ložnice 2021 modré stěny se strukturou

Tmavě zelené stěny s kovovými akcenty jako ozdoba

Modrá barva pro ložnici 2021

Bílá jako hlavní barva v nápadu dekorace ložnice s okenicemi a sušenými květinami

Bílá jako hlavní barva v ložnici v roce 2021

Nápady na ložnici pro stěny 2021

Nástěnný design se strukturou v ložnici

Stěnový design může výrazně ovlivnit celkový efekt místnosti. Pokud jde o nápady ložnic na stěny 2021 pro stěny, trend přízvučných stěn s barevnými geometrickými vzory je již minulostí. Podle odborníků na interiérový design mohou takové přízvukové stěny omezit možnosti zdobení v ložnici, protože obvykle diktují schéma zdobení. Akcentní stěna může také vypadat menší, v závislosti na tom, která barva hraje hlavní roli.

Nástěnné panely

Trendem je zajímavý design stěn v ložnici. Nástěnné panely z PVC trubky

Klidné barvy budou vždy nejlepší volbou pro ložnice, ale letos budou světlejší tóny doplněny umělými povrchovými úpravami, speciálními odstíny a dekorativními úpravami stěn. I dekorativní obklad stěn z PVC trubek může místnost vylepšit a dodat hravý akcent. Díky nástěnným panelům získává ložnice ještě větší strukturu a skvěle slouží jako ohnisko.

Ložnice s nástěnným panelem vln s oceánskou tematikou za postelí

Nástěnné panely do ložnice 2021 tmavě šedé

Trendové jsou nástěnné panely se strukturovaným povrchem

Samolepicí tapeta

Nápady do ložnice 2021 tapety s botanickým vzhledem a čalouněná čelo postele

Peel-and-stick nástěnné malby jsou nedestruktivním způsobem zdobení vašich zdí. Tento jednoduchý doplněk do ložnice je stále oblíbenějším trendem. Samolepicí tapeta je právě teď oblíbeným prohlášením do ložnice a dokonce jsme svědky toho, jak se tento trend táhne až ke stropu. A nejlepší je, že po roce nebo dvou lze nástěnné malby snadno a bez zanechání zbytků na zdi a stropu odstranit.

Dočasné tapety jsou také ideální do dětských pokojů nebo nájemních bytů, kde může být nutné vyměnit dekoraci.

Samolepicí tapeta v botanickém vzhledu přináší přirozený nádech

Tipy pro více barev v textiliích tapet v ložnici

Navrhněte ložnici individuálně pomocí tapety

Nápady na vybavení ložnice

Přírodní materiály do ložnice 2021 Korkové čelo

Pokud neplánujete kompletní rekonstrukci ložnice, můžete dát místnosti aktualizaci novým nábytkem. Ukážeme vám trendy vybavení ložnice do roku 2021 a to, jak je můžete implementovat ve svém vlastním domě.

Rám postele s baldachýnem

Rám postele s nebesy v černé barvě s čalouněným čelem

Dramatické designy ložnic jsou v roce 2021 trendy a nic není tak výrazné jako rám postele s nebesy. Baldachýn ve vaší ložnici může místnosti dodat elegantní atmosféru. Postele s nebesy například z kovu nebo železa jsou velmi stylové a stále propouštějí hodně světla. Pokud jdete na stojan, jako je tento, zvažte přidání bílého povlečení pro výrazný kontrast. Tato kombinace vytváří v místnosti čistou, moderní estetiku.

Nápady do ložnice Nábytek 2021 s kovovými nočními stolky se zaoblenými tvary

Nápady na ložnici Postel 2021 s baldachýnem s kovovým rámem

Moderní dřevěná postel s nebesy bez baldachýnu

Boho nebo vintage obrazovky

Proutěný rozdělovač pokojů pro boho chic atmosféru

Oddělovače pokojů ve stylu vintage nebo boho mohou být praktické a krásné zároveň. Paravents jsou ideální pro rozdělení místnosti, vytváření soukromí a tlumení hluku. Varianty s vintage vzhledem jsou v současnosti obzvláště populární.

Vintage skládací obrazovka jako čelo postele v bílé ložnici

Vintage skládací obrazovka může ložnici dodat nádech stylu minulého století a zároveň rozdělit prostor do různých oblastí, což je letos neocenitelné. Pomocí obrazovky můžete například skrýt stůl v ložnici nebo jej umístit za postel a vytvořit jedinečné čelo postele.

Vintage dekorace v ložnici, nástěnné malby pokojových rostlin a skládací zástěna

Nápady do ložnice 2021 trendy proutěné rozdělovače pokojů

Proutěný nábytek v ložnici paraventní komoda

Proutěný nábytek

Pávová křesla vyrobená z ratanu a ratanové lavice jako akcenty v ložnici

Proutí a ratan, které byly v 90. letech obrovským hitem, jsou v současné době velmi populární, ale jsou znovu interpretovány s moderními tvary a aktualizovaným stylem. Ať už je to proutěná židle v rohu ložnice nebo ratanová lavice na konci postele, návrat proutí je nepopiratelný. Malé boxy a koše také slouží jako krásné přírodní akcenty v ložnici a přispívají k většímu pořádku v místnosti.

Křeslo s proutěným ložnicí v ložnici s dětskou postýlkou

Boho atmosféra v ložnici proutěného nábytku

Nápady do ložnice 2021 s rustikálními akcenty

Hlavním tématem je čelo postele

Postel s čalouněným čelem v moderní ložnici

Čelo postele jsou opět populární. Oba velké odvážné tvary v jasných barvách a vzorované textilie jsou skvělou volbou pro ložnici. Je to všechno o vytvoření přízvuku a prohlášení. Polstrované čelo vám umožní ukázat svou osobnost a zároveň být pohodlné a praktické zároveň.

Tmavé čelo čalouněné sametem

Trendy jsou čalouněná čelo postele

Čalouněné čelo postele s květinovým vzorem v modré a žluté barvě

Textilie

Nápady do ložnice 2021 kombinují textil se vzory

Je čas rozloučit se s monochromatickými a sladěnými přehozy, polštáři a závěsy. Trend k sladění ložního prádla je u konce. Personalizace ložnice je v posledních letech stále důležitější. Místo toho, abyste si koupili celou „ložnicovou soupravu“, zkuste svůj prostor vyzdobit různými, doplňujícími se texturami a barvami.

Šalvějově zelené ložní prádlo

Ložnice 2021 přirozeně designově šalvějově zelené povlečení

V letošním roce je barva šalvějově zelená stále oblíbenější pro ložní prádlo v ložnici. Šalvějově zelená je uklidňující, měkká a propracovaná. Platí to jako pro dospělé verze jednoduché zelené. Zkuste spárovat šalvějově zelené ložní prádlo s jinými jemnými barvami, jako je světle žlutá, krémová nebo pastelově růžová. Barva je vhodná také pro jiné textilie v ložnici, jako jsou polštáře a čalouněný nábytek.

Nápady na ložnici Čelo postele 2021 v botanickém vzhledu ložní prádlo šalvějově zelená

Čalouněná postel v šedé barvě se šalvějově zelenými prostěradly a povlečením

Šalvějově zelené ložní prádlo na šedé čalouněné posteli

Etnický vzor

Etnický vzor v přehozu do ložnice

Pokud se vám líbí barevnější, můžete se spolehnout na etnické vzorce. Mix indických, arabských, afrických a asijských prvků v textiliích je v současné době v módě a skvěle se kombinuje s trendem jasnějších, neutrálně zařízených pokojů.

Barevný etnický vzor pro textil a postele

Etnické ložnice vytvářejí dekorace a zařízení

Etnické vzory kombinují textil v ložnici

Kombinujte látky a vzory

Zkombinujte textil a vytvořte strukturu prostoru na spaní

Kombinace různých textur a vzorů je oblíbená i u textilu. To dodává zajímavý akcent a místnost působí ještě útulněji a příjemněji.

Čalouněný nábytek činí ložnici pohodlnější

Zkombinujte textil v bílé ložnici

Kombinujte textil s květinovými vzory

Ložnice ve venkovském stylu s barevným ložním prádlem

Nápady do ložnice 2021 pro koberce

Textil v ložnici kulatý koberec 2021

Koberec je v ložnici osvědčenou klasikou. Plní jak estetickou, tak praktickou funkci. Populární nápady na ložnice pro koberce v roce 2021 jsou malé modely s kulatým tvarem, etnickými vzory a přírodními vlákny v boho chic stylu.

Terakotová barva pro ložnici v roce 2021

Koberec s etnickým vzorem vedle postele

Kulatý koberec s proutěnou zástěnou a závěsným lustrem

Přírodní materiály jako dekorace v ložnici

Velký šedý koberec ve světlé ložnici

Osvětlení ložnice 2021

Nástěnná světla místo nočních lamp v ložnici v roce 2021

Odpovídající noční lampy na obou stranách postele jsou již léta klasikou. Letos ale vidíme jasné, nikoli nepřehledné povrchy. Nástěnná světla jsou například skvělým způsobem, jak navodit stejný pocit jako noční lampičky, ale čistším a méně rušným způsobem. Pokud nejste úplně připraveni se obejít bez noční lampy, můžete si vybrat menší, stmívatelnou verzi, abyste uvolnili místo na nočním stolku a vytvořili relaxační prostředí.

Oblé tvary a stylové stropní svítidla jsou trendem v roce 2021

Pokud jde o stropní osvětlení, světlá stropní světla jsou nahrazována stmívatelnými, teplejšími světly. Trend směrem k poutavému stropnímu osvětlení v ložnici, jako jsou masivní lustry nebo funky závěsné lampy, je u konce. Příliš jasné světlo v ložnici není relaxační a narušuje zvuk této místnosti. Pokud je stropní osvětlení jedinou možností osvětlení ložnice, vyberte si měkký stropní díl se stínidlem. Jasné žárovky můžete také vyměnit za stmívatelná, teplejší světla. Mix and match lze také úžasně implementovat do osvětlení, pokud pro obě strany postele zvolíte různé noční lampy.

Proutěná stropní lampa nad postelí

Nápady do ložnice 2021 kombinují šalvějovou zeď pro stěny s přírodními materiály

Postel s kovovým rámem a stylovou nástěnnou lampou

Moderní závěsná světla na boku postele

Závěsná světla vyrobená z lana vedle postele s rámem se čtyřmi plakáty

Závěsná lampa místo noční lampy v ložnici

Deco a doplňky do ložnice v roce 2021

Ložnice se šikmým stropním dekorem s odkazem na přírodu

Správná dekorace může pomoci přeměnit ložnici na ústup. Zde je pár nápadů na trendy dekorativní prvky, které letos ozdobí naše ložnice.

Pokojové rostliny a sušené květiny

Pokojové rostliny a přírodní materiály v ložnici harmonizují

Stejně jako v každé jiné místnosti v bytě zůstanou pokojové rostliny i letos velmi populární. Podívejte se na náš článek „Které rostliny patří do vaší ložnice?“, Kde najdete nejlepší kmeny pro svůj spací prostor. Ti, kteří dávají přednost stylu Boho Chic, se mohou místo toho rozhodnout pro sušené květiny v hezkých vázách.

Proutěné pokojové rostliny a orientální koberce jako dekorace v ložnici

Ložnice zdobí malé koše pokojových rostlin

Dekorace trávy pampy a pokojových rostlin v ložnici boho

Ložnice deco 2021 cop a sušené květiny

Nápady na dekorace na zeď

Nápady na výzdobu ložnice 2021 přírodní materiály a barvy

Chcete-li dát své ložnici zvláštní nádech bez barvy nebo tapety, rozhodněte se pro čelní sklo nebo zavěste velkoformátové umělecké dílo. Obzvláště populární jsou letos nástěnné malby s grafickými motivy.

Grafika pro výzdobu stěn v ložnici 2021

Životodárné doplňky

Moderní ložnice s technologií

S tím, jak více lidí pracuje z domova, vzrostla také potřeba elektronických zařízení. Všichni si všimneme, jak je skvělé mít trochu více techniky, ať už jde o dobíjecí zásuvku u nočního stolku, dálkové ovládání, pomocí kterého můžete přednastavit teplotu ve sprše, nebo dokonce jen o stůl s místem pro podporu tabletu. Navzdory skutečnosti, že technologie může být rušivá a odsuzovaná v ložnici, vidíme, že je používána v nouzových situacích nebo ke zvýšení faktoru pohodlí v ložnicích všech velikostí.

Navrhování chytré ložnice v roce 2021

Dvoubarevný design stěny v ložnici bílá a modrá