Kuchyně

Udržujte vestavěné odpadkové koše mimo dohled – moderní nápady pro vaši kuchyni

vestavěný odpadkový koš posuvná kuchyňská eklektická dřevěná podlahová deska z nerezové oceli

Umístit vestavěný odpadkový koš do kuchyně může být někdy skutečná výzva. Většinu času se pokoušíme schovat odpadkový koš na vhodné místo, aniž bychom ovlivnili vizuální integritu místnosti. Vestavěný odpadkový koš lze v kuchyni skrýt několika způsoby. Ideální řešení však často závisí na rozpočtu a designu vaší kuchyňské části. Pevně ​​věříme, že existují věci, které je nejlepší nechat mimo dohled. Když vás někdo přijde navštívit, rozhodně nebudete chtít, aby jeho popelnice upoutala jeho pozornost jako první. Zdá se tedy logické a esteticky příjemné ukládat vestavěný odpadkový koš. Navíc taková možnost designu pro kuchyň znamená, že v ní nebudete plýtvat vzácnými metry čtverečními.

Uchovat kuchyňské odpadky ve skříni pod dřezem se vždy neukáže jako dobrý nápad. V této příručce máme několik praktických tipů a triků pro ukrytí vestavěných popelnic, které si můžete vyzkoušet doma. Nejprve si uveďme několik důvodů, proč byste neměli odpadky dávat jen tak někam do kuchyně.

Vestavěný odpadkový koš – praktické řešení pro vaši kuchyň

vestavěný odpadkový koš kreativní tipy na design domu odpadkový koš skrýt interiér stylové bílé zelené skládky

Zbytky, které vám zůstanou déle než jeden den, začnou zapáchat a mohou způsobit nepříjemný zápach celé kuchyňské části. To platí zejména pro vestavěné odpadkové koše, které nemůžete řádně zakrýt ve skříni nebo jinde v kuchyni. Mnoho lidí ukládá své odpadkové koše do skříně, aby se jejich zvědaví mazlíčci nedostali dovnitř. Se správně umístěnou vestavěnou popelnicí budou mít vaši chlupatí přátelé problém dostat se do popelnice.

vestavěné popelnice kuchyňské skříňky předělávání interiéru kuchyňské nápady zásuvky čisticí potřeby

Pokud jste se rozhodli pro pedálový koš, pravděpodobně jste si již všimli, že tato možnost je poměrně nepohodlná a nehygienická. Odpadkový koš s víkem můžete uložit za dveře. Pak byste museli otevřít a zavřít kuchyňské dveře pokaždé, když chcete něco vyhodit. Potřeba to udělat téměř vždy, když se vaše ruce špiní nebo lepí. Konečným výsledkem bude například arašídové máslo nebo těstíčko, které není ideální. Pokus o nalezení popelnice, která by se vešla do vaší skříně, není vždy snadný úkol. Očividně musí být tento malý, a to není zvlášť užitečné pro každodenní použití.

vestavěné popelnice kreativní tipy na design domu popelářské pytle popelnice skrýt dveře skříně

Vnější pytle na odpadky nebo jiné plastové nádoby také nejsou optimální varianty. Především vypadají ošklivě a také omezují možnosti. Koneckonců musíte být schopni maximálně využít úložný prostor ve vaší varné zóně. Svou podlahovou plochu můžete také maximalizovat pomocí vestavěné popelnice. Najdete zde tedy prostor i pro další důležité věci, jako jsou čisticí prostředky, opakovaně použitelné přepravní tašky nebo jiné kuchyňské doplňky. Je pravda, že vestavěný odpadkový koš vám umožní každou chvíli zapomenout jej zlikvidovat. Není to moc příjemné, když chvíli stojí ve skříni naplno. S volně stojící popelnicí je těžké ji přehnat, když přetéká, což vám připomíná, že ji máte vyhodit.

Skrýt odpadky ve vestavěných popelnicích

vestavěné popelnice kreativní tipy na design domu ikea zásuvka výsuvné uložení odpadu plastový kontejner kuchyňský odpad

Podle toho, kolik místa ve své kuchyni máte a jak místnost vypadá, můžete najít jiné způsoby, jak kuchyňský odpad schovat jinam, nebo jej dokonce ozdobit, aby ladil se zařízením. Skromný vestavěný odpadkový koš nedostává zdaleka tolik pozornosti, kolik by si zasloužil. Zatímco úložiště pod dřezem je standardní možností, je rozhodně dobré si před rozhodnutím prozkoumat více nápadů. Podporujeme kreativitu, a proto jsme se pokusili přijít s řadou různých návrhů a konceptů, které doufáme budete inspirovat.

Vestavěný odpadkový koš jako skrytá zásuvka na kuchyňském ostrůvku

popelnice instalace kuchyňské skříně konverze design interiéru nápady kuchyně vyklápět zásuvka vyklápět

Pokud používáte kuchyňský ostrůvek pro většinu přípravných prací během vaření, může být užitečné přidat někam odpadkový koš. Výsuvná zásuvka může vycházet z boku a být instalována jako dvojitá. Výhodou takového umístění je, že používání kuchyňské pracovní desky je jednodušší, zatímco zásuvka může zůstat otevřená. Může být dokonce užitečné mít v kuchyni více než jednu výsuvnou vestavěnou popelnici. Můžete je strategicky umístit instalací jednoho poblíž dřezu a druhého, například vedle trouby nebo vašeho obvyklého místa pro přípravu. Tímto způsobem nemusíte chodit a dělat nepořádek. Pokud nejste fanouškem zásuvek kvůli nedostatku místa ve vaší kuchyni nebo z jiného důvodu, můžete také použít rozkládací vestavěnou popelnici.

Oddělené odpadkové koše pro selektivní sběr odpadu

popelnice instalace kuchyňské skříně konverze design interiéru nápady kuchyně uložit vícekrát kuchyňský dřez kuchyňský dřez kuchyňský odpad

Pokud plánujete změnu ve vztahu k kuchyňským odpadkům, můžete využít této příležitosti a zbavit se odpadků také o něco ekologičtěji. Recyklace je snadná s trochou úsilí a času. Za tímto účelem můžete zvážit oddělené nádoby na plast, papír a obvyklý zbytkový odpad. Pokud zvolíte výsuvnou zásuvku, pravděpodobně budete mít dostatek místa alespoň na dvě popelnice. Pokud se vám tento nápad líbí, můžete dokonce zásuvku trochu rozšířit, abyste získali ještě více místa.

Přizpůsobte vestavěný odpadkový koš skříňce

popelnice vestavěné kuchyňské skříně přestavba interiérový design kuchyňské nápady zásuvka dvojitá

Odpadkové koše jsou obvykle uloženy v kuchyni, protože tam jsou nejužitečnější. Co když ale dáte do jídelny například vestavěný odpadkový koš? To by se mohlo hodit, kromě toho, že tento nebude na místě a nebude zrovna příjemný na pohled. To však lze vyřešit schováním kontejneru do malé skříně, jak můžete vidět na fotografii výše.

popelnice instalace kuchyňské skříňky přestavba interiérový design nápady kuchyně válcování pohyb mobilní

Vybrat trvalé místo pro ukládání odpadků někdy není úplně jednoduché, ale místo toho můžete umístit mobilní odpadkový koš na pohodlná místa v kuchyňské části. Můžete jej vybavit válečky a přesouvat ho z místa na místo, zatímco vaříte, uklízíte nebo děláte jiné činnosti. Pokud je recyklace součástí vaší každodenní rutiny, pomohlo by mít zavedený organizovaný systém. Samostatné nádoby se štítky můžete mít uschované například v jednom z kuchyňských koutů. Samozřejmě můžete přizpůsobit design svému interiéru tím, že s dětmi přijdete na skvělé nápady.

zapuštěné popelnice kreativní tipy na design domu odpadkové koše skrýt interiér stylové plastové popelnice etikety

Jak již bylo zmíněno výše, mnoho majitelů domů nechává odpadkové koše ve skříních. Toto umístění je obvykle pohodlné, ale ne, pokud se musíte poklonit, abyste pokaždé něco vyhodili. Je mnohem snazší vytáhnout vestavěnou popelnici. Integrace popelnice do kuchyňského ostrůvku může být často ještě lepší, než ji držet pod dřezem. Ostrov nemusí být ani velký. Navíc to může být repurovaná skříň, která je dostatečně malá na to, aby nepořádala kuchyň, a přesto nabízí dostatek prostoru pro 2násobné třídění odpadu.

Najděte správné místo

zapuštěné popelnice kreativní tipy na design domu zásuvka rozkládací jídelna skrýt

Místo toho, abyste si vybrali jen několik oblastí, ve kterých si vestavěný odpadkový koš necháte, najděte si to nejpohodlnější a nejpraktičtější místo, aniž byste si lámali hlavu nad tím, jak vypadá. Odpadkový koš můžete zakrýt víkem a vypadat jako skříň nebo roztomilý úložný box. Tato praktická možnost nabízí jednoduchou obsluhu a především nekomplikovaný koncept, abyste nemuseli věc skládat sami.

Moderní design a koncepty

vestavěné popelnice kreativní tipy na design domu ikea výsuv zásuvka 2 přihrádka

Není mnoho toho, co byste mohli využít pod kuchyňským dřezem k jinému než k nějakému druhu úložného prostoru. Vzhledem k tomu, že potřebujete také prostor pro vestavěnou popelnici, volba již byla provedena. To však neznamená, že nemůžete svůj kuchyňský odpad upravit pod dřezem. Popelnice IKEA Variiera používají posuvný mechanismus a lze je integrovat do výsuvných zásuvek.

zapuštěný odpadkový koš kreativní tipy na design domu ikea zásuvka výsuvný odpadkový plastový kontejner

Mnoho moderních vestavěných přihrádek je navrženo tak, aby se vešly do skříněk nebo zásuvek. Jejich design je čistý, minimalistický a je ideální například pro domácnosti šetrné k životnímu prostředí, kde spolu se správným kuchyňským nábytkem mohou pro váš domov vyrobit velkou, uloženou popelnici. Některé modely lze ovládat ručně nebo automaticky. Jsou integrovány do pouzdra a jsou k dispozici v různých velikostech. Můžete je libovolně kombinovat podle designu vaší kuchyně.

Pomyslně skrývá odpadkové koše

zapuštěné popelnice kreativní tipy na design domu ikea kuchyňský odpad kuchyňská deska nalévající odpadky

Snadná instalace a velmi praktické, některé inovativní designy zajišťují dokonalý pořádek v kuchyni. Takové vestavěné odpadkové koše můžete nechat instalovat uvnitř skříně. V tomto případě je otvor na kuchyňské pracovní desce a poskytuje přímý přístup shora. Tyto systémy jsou také vybaveny pojezdovými kolejnicemi pro větší pohodlí při likvidaci.

zapuštěné popelnice kuchyňské dřevo sazeč bylina prkénko

Dalším příkladem moderních vestavěných popelnic je tento kontejner, který je také integrován do pracovní desky. Při přípravě jídla můžete jednoduše vložit odpadky. Je zde víko, které zakrývá odpadkový koš a které můžete prakticky odložit a vystavit tak vestavěný odpadkový koš. Je to chytře navržený pracovní prostor pro kuchyň, který má dokonce vestavěný květináč. Poté, co dokončíte řezání a loupání, jednoduše otřete zbytky přímo do vestavěné přihrádky jediným pohybem.

instalace popelnice kreativní dům design tipy kuchyňský odpad odpadky kompost recyklovat nulové jídlo

Odpadkové koše integrované přímo do kuchyňské desky se vyplatí a stojí za to investovat, zvláště pokud jste typ, který vaří každý den. Pokud opravdu chcete recyklovat a být šetrní k životnímu prostředí, může být pro vás zajímavý návrh vestavěný odpadkový koš, který dokáže na pouhých 24 hodin přeměnit organický odpad z kuchyně na hnojivo. Tomu se říká Recyklovač potravin Zera a lze jej umístit do vlastní kuchyně, kde může kompostovat organický odpad.

Kuchyně

Udržujte vestavěné odpadkové koše mimo dohled – moderní nápady pro vaši kuchyni

vestavěný odpadkový koš posuvná kuchyňská eklektická dřevěná podlahová deska z nerezové oceli

Umístit vestavěný odpadkový koš do kuchyně může být někdy skutečná výzva. Většinu času se pokoušíme schovat odpadkový koš na vhodné místo, aniž bychom ovlivnili vizuální integritu místnosti. Vestavěný odpadkový koš lze v kuchyni skrýt několika způsoby. Ideální řešení však často závisí na rozpočtu a designu vaší kuchyňské části. Pevně ​​věříme, že existují věci, které je nejlepší nechat mimo dohled. Když vás někdo přijde navštívit, rozhodně nebudete chtít, aby jeho popelnice upoutala jeho pozornost jako první. Zdá se tedy logické a esteticky příjemné ukládat vestavěný odpadkový koš. Navíc taková možnost designu pro kuchyň znamená, že v ní nebudete plýtvat vzácnými metry čtverečními.

Uchovat kuchyňské odpadky ve skříni pod dřezem se vždy neukáže jako dobrý nápad. V této příručce máme několik praktických tipů a triků pro ukrytí vestavěných popelnic, které si můžete vyzkoušet doma. Nejprve si uveďme několik důvodů, proč byste neměli odpadky dávat jen tak někam do kuchyně.

Vestavěný odpadkový koš – praktické řešení pro vaši kuchyň

vestavěný odpadkový koš kreativní tipy na design domu odpadkový koš skrýt interiér stylové bílé zelené skládky

Zbytky, které vám zůstanou déle než jeden den, začnou zapáchat a mohou způsobit nepříjemný zápach celé kuchyňské části. To platí zejména pro vestavěné odpadkové koše, které nemůžete řádně zakrýt ve skříni nebo jinde v kuchyni. Mnoho lidí ukládá své odpadkové koše do skříně, aby se jejich zvědaví mazlíčci nedostali dovnitř. Se správně umístěnou vestavěnou popelnicí budou mít vaši chlupatí přátelé problém dostat se do popelnice.

vestavěné popelnice kuchyňské skříňky předělávání interiéru kuchyňské nápady zásuvky čisticí potřeby

Pokud jste se rozhodli pro pedálový koš, pravděpodobně jste si již všimli, že tato možnost je poměrně nepohodlná a nehygienická. Odpadkový koš s víkem můžete uložit za dveře. Pak byste museli otevřít a zavřít kuchyňské dveře pokaždé, když chcete něco vyhodit. Potřeba to udělat téměř vždy, když se vaše ruce špiní nebo lepí. Konečným výsledkem bude například arašídové máslo nebo těstíčko, které není ideální. Pokus o nalezení popelnice, která by se vešla do vaší skříně, není vždy snadný úkol. Očividně musí být tento malý, a to není zvlášť užitečné pro každodenní použití.

vestavěné popelnice kreativní tipy na design domu popelářské pytle popelnice skrýt dveře skříně

Vnější pytle na odpadky nebo jiné plastové nádoby také nejsou optimální varianty. Především vypadají ošklivě a také omezují možnosti. Koneckonců musíte být schopni maximálně využít úložný prostor ve vaší varné zóně. Svou podlahovou plochu můžete také maximalizovat pomocí vestavěné popelnice. Najdete zde tedy prostor i pro další důležité věci, jako jsou čisticí prostředky, opakovaně použitelné přepravní tašky nebo jiné kuchyňské doplňky. Je pravda, že vestavěný odpadkový koš vám umožní každou chvíli zapomenout jej zlikvidovat. Není to moc příjemné, když chvíli stojí ve skříni naplno. S volně stojící popelnicí je těžké ji přehnat, když přetéká, což vám připomíná, že ji máte vyhodit.

Skrýt odpadky ve vestavěných popelnicích

vestavěné popelnice kreativní tipy na design domu ikea zásuvka výsuvné uložení odpadu plastový kontejner kuchyňský odpad

Podle toho, kolik místa ve své kuchyni máte a jak místnost vypadá, můžete najít jiné způsoby, jak kuchyňský odpad schovat jinam, nebo jej dokonce ozdobit, aby ladil se zařízením. Skromný vestavěný odpadkový koš nedostává zdaleka tolik pozornosti, kolik by si zasloužil. Zatímco úložiště pod dřezem je standardní možností, je rozhodně dobré si před rozhodnutím prozkoumat více nápadů. Podporujeme kreativitu, a proto jsme se pokusili přijít s řadou různých návrhů a konceptů, které doufáme budete inspirovat.

Vestavěný odpadkový koš jako skrytá zásuvka na kuchyňském ostrůvku

popelnice instalace kuchyňské skříně konverze design interiéru nápady kuchyně vyklápět zásuvka vyklápět

Pokud používáte kuchyňský ostrůvek pro většinu přípravných prací během vaření, může být užitečné přidat někam odpadkový koš. Výsuvná zásuvka může vycházet z boku a být instalována jako dvojitá. Výhodou takového umístění je, že používání kuchyňské pracovní desky je jednodušší, zatímco zásuvka může zůstat otevřená. Může být dokonce užitečné mít v kuchyni více než jednu výsuvnou vestavěnou popelnici. Můžete je strategicky umístit instalací jednoho poblíž dřezu a druhého, například vedle trouby nebo vašeho obvyklého místa pro přípravu. Tímto způsobem nemusíte chodit a dělat nepořádek. Pokud nejste fanouškem zásuvek kvůli nedostatku místa ve vaší kuchyni nebo z jiného důvodu, můžete také použít rozkládací vestavěnou popelnici.

Oddělené odpadkové koše pro selektivní sběr odpadu

popelnice instalace kuchyňské skříně konverze design interiéru nápady kuchyně uložit vícekrát kuchyňský dřez kuchyňský dřez kuchyňský odpad

Pokud plánujete změnu ve vztahu k kuchyňským odpadkům, můžete využít této příležitosti a zbavit se odpadků také o něco ekologičtěji. Recyklace je snadná s trochou úsilí a času. Za tímto účelem můžete zvážit oddělené nádoby na plast, papír a obvyklý zbytkový odpad. Pokud zvolíte výsuvnou zásuvku, pravděpodobně budete mít dostatek místa alespoň na dvě popelnice. Pokud se vám tento nápad líbí, můžete dokonce zásuvku trochu rozšířit, abyste získali ještě více místa.

Přizpůsobte vestavěný odpadkový koš skříňce

popelnice vestavěné kuchyňské skříně přestavba interiérový design kuchyňské nápady zásuvka dvojitá

Odpadkové koše jsou obvykle uloženy v kuchyni, protože tam jsou nejužitečnější. Co když ale dáte do jídelny například vestavěný odpadkový koš? To by se mohlo hodit, kromě toho, že tento nebude na místě a nebude zrovna příjemný na pohled. To však lze vyřešit schováním kontejneru do malé skříně, jak můžete vidět na fotografii výše.

popelnice instalace kuchyňské skříňky přestavba interiérový design nápady kuchyně válcování pohyb mobilní

Vybrat trvalé místo pro ukládání odpadků někdy není úplně jednoduché, ale místo toho můžete umístit mobilní odpadkový koš na pohodlná místa v kuchyňské části. Můžete jej vybavit válečky a přesouvat ho z místa na místo, zatímco vaříte, uklízíte nebo děláte jiné činnosti. Pokud je recyklace součástí vaší každodenní rutiny, pomohlo by mít zavedený organizovaný systém. Samostatné nádoby se štítky můžete mít uschované například v jednom z kuchyňských koutů. Samozřejmě můžete přizpůsobit design svému interiéru tím, že s dětmi přijdete na skvělé nápady.

zapuštěné popelnice kreativní tipy na design domu odpadkové koše skrýt interiér stylové plastové popelnice etikety

Jak již bylo zmíněno výše, mnoho majitelů domů nechává odpadkové koše ve skříních. Toto umístění je obvykle pohodlné, ale ne, pokud se musíte poklonit, abyste pokaždé něco vyhodili. Je mnohem snazší vytáhnout vestavěnou popelnici. Integrace popelnice do kuchyňského ostrůvku může být často ještě lepší, než ji držet pod dřezem. Ostrov nemusí být ani velký. Navíc to může být repurovaná skříň, která je dostatečně malá na to, aby nepořádala kuchyň, a přesto nabízí dostatek prostoru pro 2násobné třídění odpadu.

Najděte správné místo

zapuštěné popelnice kreativní tipy na design domu zásuvka rozkládací jídelna skrýt

Místo toho, abyste si vybrali jen několik oblastí, ve kterých si vestavěný odpadkový koš necháte, najděte si to nejpohodlnější a nejpraktičtější místo, aniž byste si lámali hlavu nad tím, jak vypadá. Odpadkový koš můžete zakrýt víkem a vypadat jako skříň nebo roztomilý úložný box. Tato praktická možnost nabízí jednoduchou obsluhu a především nekomplikovaný koncept, abyste nemuseli věc skládat sami.

Moderní design a koncepty

vestavěné popelnice kreativní tipy na design domu ikea výsuv zásuvka 2 přihrádka

Není mnoho toho, co byste mohli využít pod kuchyňským dřezem k jinému než k nějakému druhu úložného prostoru. Vzhledem k tomu, že potřebujete také prostor pro vestavěnou popelnici, volba již byla provedena. To však neznamená, že nemůžete svůj kuchyňský odpad upravit pod dřezem. Popelnice IKEA Variiera používají posuvný mechanismus a lze je integrovat do výsuvných zásuvek.

zapuštěný odpadkový koš kreativní tipy na design domu ikea zásuvka výsuvný odpadkový plastový kontejner

Mnoho moderních vestavěných přihrádek je navrženo tak, aby se vešly do skříněk nebo zásuvek. Jejich design je čistý, minimalistický a je ideální například pro domácnosti šetrné k životnímu prostředí, kde spolu se správným kuchyňským nábytkem mohou pro váš domov vyrobit velkou, uloženou popelnici. Některé modely lze ovládat ručně nebo automaticky. Jsou integrovány do pouzdra a jsou k dispozici v různých velikostech. Můžete je libovolně kombinovat podle designu vaší kuchyně.

Pomyslně skrývá odpadkové koše

zapuštěné popelnice kreativní tipy na design domu ikea kuchyňský odpad kuchyňská deska nalévající odpadky

Snadná instalace a velmi praktické, některé inovativní designy zajišťují dokonalý pořádek v kuchyni. Takové vestavěné odpadkové koše můžete nechat instalovat uvnitř skříně. V tomto případě je otvor na kuchyňské pracovní desce a poskytuje přímý přístup shora. Tyto systémy jsou také vybaveny pojezdovými kolejnicemi pro větší pohodlí při likvidaci.

zapuštěné popelnice kuchyňské dřevo sazeč bylina prkénko

Dalším příkladem moderních vestavěných popelnic je tento kontejner, který je také integrován do pracovní desky. Při přípravě jídla můžete jednoduše vložit odpadky. Je zde víko, které zakrývá odpadkový koš a které můžete prakticky odložit a vystavit tak vestavěný odpadkový koš. Je to chytře navržený pracovní prostor pro kuchyň, který má dokonce vestavěný květináč. Poté, co dokončíte řezání a loupání, jednoduše otřete zbytky přímo do vestavěné přihrádky jediným pohybem.

instalace popelnice kreativní dům design tipy kuchyňský odpad odpadky kompost recyklovat nulové jídlo

Odpadkové koše integrované přímo do kuchyňské desky se vyplatí a stojí za to investovat, zvláště pokud jste typ, který vaří každý den. Pokud opravdu chcete recyklovat a být šetrní k životnímu prostředí, může být pro vás zajímavý návrh vestavěný odpadkový koš, který dokáže na pouhých 24 hodin přeměnit organický odpad z kuchyně na hnojivo. Tomu se říká Recyklovač potravin Zera a lze jej umístit do vlastní kuchyně, kde může kompostovat organický odpad.