Kuchyně

Použijte mrtvý roh v kuchyni: naplánujte si úspěch s těmito tipy!

Výsuv Le Mans na čela hrnců a pánví v šedo-modré barvě

Kuchyně bývala pracovním prostorem, který byl skrytý v zadní části domu, daleko od přátel, rodiny a každodenního života. Od devadesátých let se kuchyně stala nedílnou součástí našeho každodenního života: kuchyně by mohla dokonce zaujímat prominentní místo v obývacím pokoji. Tento trend dělá z pojídané kuchyně společenské setkání a srdce domova, kde se každý den scházíme k oslavám a všemu mezi tím. Kromě jednořadé kuchyně s ostrůvkem je kuchyně ve tvaru L velmi vhodná do otevřeného obývacího prostoru. S tímto designem kuchyně však vznikají rohy, které jsou i dnes často mrtvým prostorem. Dnes vám přinášíme několik nápadů, jak z tohoto kuchyňského koutku vytěžit maximum. Ať už ve své kuchyni chcete více úložného prostoru nebo místa na pult, tyto rady mohou být užitečné.

Dobře využijte kuchyňský roh s otevřenou přihrádkou vestavěné mikrovlnné police

Rohové skříňky by mohly být výzvou při plánování kuchyně. Obecně nabízejí spoustu prostoru, ale nejsou snadno přístupné, protože otvor je úzký a skříň je hluboká. Naštěstí existuje celá řada řešení, která lze použít k tomu, aby byla rohová skříň snadno přístupná a úhledná. Zde jsou čtyři z našich oblíbených.

Dobře využijte mrtvé rohové zásuvky v kuchyni

Rohové zásuvky maximalizují využitelný prostor hluboko do běžně nepřístupného rohu. Potřebují však alespoň 40-45 cm prostoru na každé straně. Takové rohové zásuvky jsou vhodné pro ukládání malých předmětů, které zapadají do neobvyklých úhlů, což z nich činí dobré místo pro uložení kuchyňského náčiní, sklenic s kořením a dalších drobných předmětů.

Rotující karusely používají mrtvé rohy v 90stupňové kuchyni

S otočným kolotočem lze rozumně využít i kuchyňský kout. Kruhové police jsou připevněny k pohyblivé ose. Kolotoč lze dobře použít pro rohové skříňky s 90 ° dvířky a je k dispozici s 1/2 otočnou policí nebo 3/4 otočnou policí.

Kuchyňský koutek využívá recyklaci odpadkového koše z karuselu

Výsuvný odpadkový a recyklační systém, jako je tento, by byl také dobrým řešením pro mrtvý roh v kuchyni. Tento model má tři popelnice, které do sebe dokonale zapadají jako dílky skládačky. Stejně jako u karuselu jsou tyto namontovány na ose a při otevření dveří skříně se otáčejí dopředu.

Výsuv rohové skříně Le Mans pomocí mrtvého rohu

K dispozici jsou také chytrá řešení pro ty, kteří mají prodlouženou rohovou základní jednotku. Díky rohovému řešení Le Mans lze police téměř úplně vyklopit ze skříně. Získáte tak úplný přehled a neomezený přístup ke všem kuchyňským spotřebičům. Tento otočný výsuv má dvě úrovně polic, které vypadají jako deformované fazole a pohybují se nezávisle na sobě.

Použijte výsuv rohové jednotky Magic Corner

Výsuv rohové skříňky Magic Corner je alternativou k otočnému výsuvu Le Mans. Při otevírání rohové skříňky se přední výsuv vyklopí do strany a zadní výsuvy se posunou dopředu. Při nákupu výsuvů Le Mans a Magic Corner dávejte pozor na směr otáčení: doleva nebo doprava.

Sádlo v rohu

Postavte v rohu spíž se zajímavým uspořádáním polic

Místo použití spousty malých zásuvek nebo výsuvů je někdy nejlepším řešením plánování rohové skříňky v plné výšce. To vám odebere cenný pracovní prostor, ale poskytne vám dostatek prostoru pro uložení zásob.

Čím je skříň hlouběji a větší, tím je snadnější přístup do interiéru, ale tím více podlahy a úložného prostoru zabírá. Pokud máte kuchyňský ostrůvek, tato ztráta místa nemusí mít vůbec negativní dopad na váš pracovní postup.

Rohové vitríny na nádobí

Moderní kuchyně ve venkovském stylu s tmavě zelenou a bílou vitrínou vedle okna

Pokud dáváte přednost tomu, aby položky, jako jsou talíře a servírovací nádobí, byly uloženy ve skříni, měli byste se rozhodnout pro takovou vitrínu. Rohové vitríny jsou nejen praktické, ale také vypadají jako prosté dekorativní předměty. Přes skleněné vložky ve dveřích můžete vidět předměty uvnitř ze všech stran. Toto řešení však zabírá cenný prostor na pracovní desce.

Kuchyňské skříňky se žaluziemi používají mrtvý roh

Kuchyňské skříňky se žaluziemi vypadají jako malé garáže, kam můžete uložit své kuchyňské spotřebiče, jako jsou mixéry, toustovače, varné konvice, kávovary a podobně. Ty jsou často nepříjemným pohledem na pracovní desku a zabírají cenný prostor. Tato zařízení mohou být zároveň těžší než jiné druhy nádobí, takže jejich uložení do spodní skříňky může být pro vaše záda namáhavé. Tato myšlenka řeší oba tyto problémy. Zařízení můžete schovat za elegantní žaluziové dveře a vynést je, když je potřebujete.

Kuchyňské skříňky se žaluziemi využívají moderní kuchyň s poloostrovem a pultem

Rohová skříňka s čelem klopových dveří v betonu vypadá jako mrtvý roh

Skládací dveře, stále známé jako akordeonové dveře, jsou také dobrou alternativou k žaluziovým dveřím. Vzhledem k tomu, že se skládací dveře otevírají nebo se blíží k jedné straně, měli byste také naplánovat volné místo v blízkosti pracovního prostoru.

Rohové umyvadlo šetří místo

Použijte rohové umyvadlo v kuchyni pod hranou mrtvého rohu

Pokud dokážete směrovat instalatérské práce do oblasti, může být rohové umyvadlo praktickým a krásným řešením kuchyňského koutu. Rohové dřezy jsou nejlepší pro malé kuchyně, které naléhavě potřebují místo na pult. Upravený tvar skříňky pod rohovým dřezem nabízí dostatek prostoru pro uložení čisticích prostředků, kuchyňského náčiní a dalších drobností a nabízí také více místa pro instalační potrubí.

Kuchyň ve tvaru L s rohovým umyvadlem před okny

Díky rohovým dřezům máte delší pracovní plochu. Toto uspořádání dává dřezu trochu více prostoru, přičemž zadní roh funguje jako ideální místo pro nezbytnosti, jako jsou pokrmy, nebo atraktivní zvýraznění jako secí stroj. Zkombinujte to se dvěma okny, která nabízejí nádherný výhled, a máte vysněné řešení mrtvého rohu.

Pokud je váš roh dostatečně hluboký, může být obtížné dosáhnout celé oblasti za dřezem, abyste mohli vyčistit skvrny a prach, zvláště pokud jste nízko. Může být užitečné zatáhnout rohovou skříňku o několik palců dozadu – nebo mít po ruce rovnou schůdkovou stoličku.

Postavte odsavač par v rohu

Mrtvý roh v kuchyni použijte varnou desku odsavače par Küce v hnědé a smetanové barvě

Umístíte-li plotýnku v kombinaci s volně stojící digestoří do tohoto rohu, vytvoří to zajímavý poutač. Toto řešení však není vhodné pro každou kuchyň, protože se musíte obejít bez několika nástěnných skříněk.

Některé body, které je třeba zvážit:

• Optimální ventilace a to, jak odsavač par zapadne do rohu.

• Rozložení rohové oblasti funguje nejlépe s volnými deskami na obou stranách.

Rohové police

Rohová kuchyně v béžové a bílé barvě, otevřené rohové police, výsuv rohové skříňky

Díky otevřeným policím vypadají malé kuchyně větší a jsou vhodné pro moderní i venkovské a průmyslové kuchyně. Takže máte šálky kávy, mísy na snídani, knihy receptů a další důležité věci každodenní potřeby na dosah. Použitím polic namísto rohové skříně se vyhnete tmavým rohům a rámujete své nádobí tak, aby se vytvořil atraktivní displej s vizuální přitažlivostí. Největší nevýhodou je zvláštní úsilí, které vynakládáte na to, aby byly police vždy bezprašné a organizované.

Rozumně používejte mrtvý roh v kuchyni Používejte výňatky z posezení jako stůl

Pokud má kuchyně stát mezi dvěma příčnými stěnami, tato myšlenka by byla pro vás to pravé. Na jedné straně můžete například vytvořit další sedadlo a navrhnout tak kuchyň ve tvaru písmene U.

Mrtvý roh v kuchyni využívá snídaňový bar podél okna

Rohová kuchyň moudře používá otevřený regál v industriálním stylu

Kuchyňský kout moudře používejte bílou kuchyň ve tvaru U s otevřenými policemi na poloostrově

Kuchyňský kout používá šedé kuchyňské rohové zásuvky ve skandinávském stylu

Rohové zásuvky kuchyně ve venkovském stylu moderní modré čela bílá žulová pracovní deska

mrtvá rohová kuchyňská skříň ve tvaru L s dvířky žaluzií pro mixér

velká kuchyň ve tvaru písmene L s ostrovním rohovým barovým pultem otevřené dřevěné police se skvrnami

Kuchyňský kout používá 90stupňový kolotoč na hrnce a pánve

Mrtvý roh v kuchyni používá desku kávovaru

mrtvý roh v kuchyni využívá velkou kuchyň s ostrůvkovými policovými rohovými výsuvnými jednotkami

velká kuchyně s poloostrovem kuchyňská linka v černobílém rohovém dřezu

velká kuchyně ve venkovském stylu moderní rohová vitrína bufetové okno

moderní kuchyně ve tvaru písmene L v taupe šestihranných podlahových obkladech až po strop

Rohová kuchyňská linka z černého a bílého modrého skla, výsuvný kryt proti stříkající vodě

bílá skandinávská kuchyně LForm obklad na stěnu lamelové rohové skříňky

bílá skandinávská kuchyně s rohovou skříňkou v retro stylu

mrtvý roh v kuchyni použijte otevřené police dřevo bílá kombinace

Využijte řešení výsuvných rohů v mrtvém rohu Le Mans pro hrnce a pánve

moderní kuchyně v černobílém provedení výsuvné rohové skříňky

moderní kuchyňské bílé fronty dřevěná pracovní deska zadní stěny v mrtvém rohu

Kuchyňské rohy používají dřevěnou pracovní desku bílá bez úchytek světle zelená barva stěny

Kuchyňský kout používá nástěnné jednotky, police, světle šedá čela, zadní stěna, betonový vzhled

Kuchyně s retro vkusem Smeg lednice lékárna police

Kuchyně ve středním století s otevřenou policovou mramorovou deskou

Kuchyně ve venkovském stylu, obklady metra, zadní stěna, rohové police, dřevo

Moderní bílá venkovská kuchyně se dřevěnými rohovými poličkami

Rohová kuchyně, bílá čela, černá pracovní deska, zadní stěna, dekorativní omítka, vestavěný LED pásek

Nainstalujte troubu do kuchyňského koutu, volně visící digestoř

Trouba v kuchyni ve venkovském stylu moderní skandinávské zrcadlo na dlaždice

Montáž trouby do rohu skandinávské kuchyně

Kuchyně

Použijte mrtvý roh v kuchyni: naplánujte si úspěch s těmito tipy!

Výsuv Le Mans na čela hrnců a pánví v šedo-modré barvě

Kuchyně bývala pracovním prostorem, který byl skrytý v zadní části domu, daleko od přátel, rodiny a každodenního života. Od devadesátých let se kuchyně stala nedílnou součástí našeho každodenního života: kuchyně by mohla dokonce zaujímat prominentní místo v obývacím pokoji. Tento trend dělá z pojídané kuchyně společenské setkání a srdce domova, kde se každý den scházíme k oslavám a všemu mezi tím. Kromě jednořadé kuchyně s ostrůvkem je kuchyně ve tvaru L velmi vhodná do otevřeného obývacího prostoru. S tímto designem kuchyně však vznikají rohy, které jsou i dnes často mrtvým prostorem. Dnes vám přinášíme několik nápadů, jak z tohoto kuchyňského koutku vytěžit maximum. Ať už ve své kuchyni chcete více úložného prostoru nebo místa na pult, tyto rady mohou být užitečné.

Dobře využijte kuchyňský roh s otevřenou přihrádkou vestavěné mikrovlnné police

Rohové skříňky by mohly být výzvou při plánování kuchyně. Obecně nabízejí spoustu prostoru, ale nejsou snadno přístupné, protože otvor je úzký a skříň je hluboká. Naštěstí existuje celá řada řešení, která lze použít k tomu, aby byla rohová skříň snadno přístupná a úhledná. Zde jsou čtyři z našich oblíbených.

Dobře využijte mrtvé rohové zásuvky v kuchyni

Rohové zásuvky maximalizují využitelný prostor hluboko do běžně nepřístupného rohu. Potřebují však alespoň 40-45 cm prostoru na každé straně. Takové rohové zásuvky jsou vhodné pro ukládání malých předmětů, které zapadají do neobvyklých úhlů, což z nich činí dobré místo pro uložení kuchyňského náčiní, sklenic s kořením a dalších drobných předmětů.

Rotující karusely používají mrtvé rohy v 90stupňové kuchyni

S otočným kolotočem lze rozumně využít i kuchyňský kout. Kruhové police jsou připevněny k pohyblivé ose. Kolotoč lze dobře použít pro rohové skříňky s 90 ° dvířky a je k dispozici s 1/2 otočnou policí nebo 3/4 otočnou policí.

Kuchyňský koutek využívá recyklaci odpadkového koše z karuselu

Výsuvný odpadkový a recyklační systém, jako je tento, by byl také dobrým řešením pro mrtvý roh v kuchyni. Tento model má tři popelnice, které do sebe dokonale zapadají jako dílky skládačky. Stejně jako u karuselu jsou tyto namontovány na ose a při otevření dveří skříně se otáčejí dopředu.

Výsuv rohové skříně Le Mans pomocí mrtvého rohu

K dispozici jsou také chytrá řešení pro ty, kteří mají prodlouženou rohovou základní jednotku. Díky rohovému řešení Le Mans lze police téměř úplně vyklopit ze skříně. Získáte tak úplný přehled a neomezený přístup ke všem kuchyňským spotřebičům. Tento otočný výsuv má dvě úrovně polic, které vypadají jako deformované fazole a pohybují se nezávisle na sobě.

Použijte výsuv rohové jednotky Magic Corner

Výsuv rohové skříňky Magic Corner je alternativou k otočnému výsuvu Le Mans. Při otevírání rohové skříňky se přední výsuv vyklopí do strany a zadní výsuvy se posunou dopředu. Při nákupu výsuvů Le Mans a Magic Corner dávejte pozor na směr otáčení: doleva nebo doprava.

Sádlo v rohu

Postavte v rohu spíž se zajímavým uspořádáním polic

Místo použití spousty malých zásuvek nebo výsuvů je někdy nejlepším řešením plánování rohové skříňky v plné výšce. To vám odebere cenný pracovní prostor, ale poskytne vám dostatek prostoru pro uložení zásob.

Čím je skříň hlouběji a větší, tím je snadnější přístup do interiéru, ale tím více podlahy a úložného prostoru zabírá. Pokud máte kuchyňský ostrůvek, tato ztráta místa nemusí mít vůbec negativní dopad na váš pracovní postup.

Rohové vitríny na nádobí

Moderní kuchyně ve venkovském stylu s tmavě zelenou a bílou vitrínou vedle okna

Pokud dáváte přednost tomu, aby položky, jako jsou talíře a servírovací nádobí, byly uloženy ve skříni, měli byste se rozhodnout pro takovou vitrínu. Rohové vitríny jsou nejen praktické, ale také vypadají jako prosté dekorativní předměty. Přes skleněné vložky ve dveřích můžete vidět předměty uvnitř ze všech stran. Toto řešení však zabírá cenný prostor na pracovní desce.

Kuchyňské skříňky se žaluziemi používají mrtvý roh

Kuchyňské skříňky se žaluziemi vypadají jako malé garáže, kam můžete uložit své kuchyňské spotřebiče, jako jsou mixéry, toustovače, varné konvice, kávovary a podobně. Ty jsou často nepříjemným pohledem na pracovní desku a zabírají cenný prostor. Tato zařízení mohou být zároveň těžší než jiné druhy nádobí, takže jejich uložení do spodní skříňky může být pro vaše záda namáhavé. Tato myšlenka řeší oba tyto problémy. Zařízení můžete schovat za elegantní žaluziové dveře a vynést je, když je potřebujete.

Kuchyňské skříňky se žaluziemi využívají moderní kuchyň s poloostrovem a pultem

Rohová skříňka s čelem klopových dveří v betonu vypadá jako mrtvý roh

Skládací dveře, stále známé jako akordeonové dveře, jsou také dobrou alternativou k žaluziovým dveřím. Vzhledem k tomu, že se skládací dveře otevírají nebo se blíží k jedné straně, měli byste také naplánovat volné místo v blízkosti pracovního prostoru.

Rohové umyvadlo šetří místo

Použijte rohové umyvadlo v kuchyni pod hranou mrtvého rohu

Pokud dokážete směrovat instalatérské práce do oblasti, může být rohové umyvadlo praktickým a krásným řešením kuchyňského koutu. Rohové dřezy jsou nejlepší pro malé kuchyně, které naléhavě potřebují místo na pult. Upravený tvar skříňky pod rohovým dřezem nabízí dostatek prostoru pro uložení čisticích prostředků, kuchyňského náčiní a dalších drobností a nabízí také více místa pro instalační potrubí.

Kuchyň ve tvaru L s rohovým umyvadlem před okny

Díky rohovým dřezům máte delší pracovní plochu. Toto uspořádání dává dřezu trochu více prostoru, přičemž zadní roh funguje jako ideální místo pro nezbytnosti, jako jsou pokrmy, nebo atraktivní zvýraznění jako secí stroj. Zkombinujte to se dvěma okny, která nabízejí nádherný výhled, a máte vysněné řešení mrtvého rohu.

Pokud je váš roh dostatečně hluboký, může být obtížné dosáhnout celé oblasti za dřezem, abyste mohli vyčistit skvrny a prach, zvláště pokud jste nízko. Může být užitečné zatáhnout rohovou skříňku o několik palců dozadu – nebo mít po ruce rovnou schůdkovou stoličku.

Postavte odsavač par v rohu

Mrtvý roh v kuchyni použijte varnou desku odsavače par Küce v hnědé a smetanové barvě

Umístíte-li plotýnku v kombinaci s volně stojící digestoří do tohoto rohu, vytvoří to zajímavý poutač. Toto řešení však není vhodné pro každou kuchyň, protože se musíte obejít bez několika nástěnných skříněk.

Některé body, které je třeba zvážit:

• Optimální ventilace a to, jak odsavač par zapadne do rohu.

• Rozložení rohové oblasti funguje nejlépe s volnými deskami na obou stranách.

Rohové police

Rohová kuchyně v béžové a bílé barvě, otevřené rohové police, výsuv rohové skříňky

Díky otevřeným policím vypadají malé kuchyně větší a jsou vhodné pro moderní i venkovské a průmyslové kuchyně. Takže máte šálky kávy, mísy na snídani, knihy receptů a další důležité věci každodenní potřeby na dosah. Použitím polic namísto rohové skříně se vyhnete tmavým rohům a rámujete své nádobí tak, aby se vytvořil atraktivní displej s vizuální přitažlivostí. Největší nevýhodou je zvláštní úsilí, které vynakládáte na to, aby byly police vždy bezprašné a organizované.

Rozumně používejte mrtvý roh v kuchyni Používejte výňatky z posezení jako stůl

Pokud má kuchyně stát mezi dvěma příčnými stěnami, tato myšlenka by byla pro vás to pravé. Na jedné straně můžete například vytvořit další sedadlo a navrhnout tak kuchyň ve tvaru písmene U.

Mrtvý roh v kuchyni využívá snídaňový bar podél okna

Rohová kuchyň moudře používá otevřený regál v industriálním stylu

Kuchyňský kout moudře používejte bílou kuchyň ve tvaru U s otevřenými policemi na poloostrově

Kuchyňský kout používá šedé kuchyňské rohové zásuvky ve skandinávském stylu

Rohové zásuvky kuchyně ve venkovském stylu moderní modré čela bílá žulová pracovní deska

mrtvá rohová kuchyňská skříň ve tvaru L s dvířky žaluzií pro mixér

velká kuchyň ve tvaru písmene L s ostrovním rohovým barovým pultem otevřené dřevěné police se skvrnami

Kuchyňský kout používá 90stupňový kolotoč na hrnce a pánve

Mrtvý roh v kuchyni používá desku kávovaru

mrtvý roh v kuchyni využívá velkou kuchyň s ostrůvkovými policovými rohovými výsuvnými jednotkami

velká kuchyně s poloostrovem kuchyňská linka v černobílém rohovém dřezu

velká kuchyně ve venkovském stylu moderní rohová vitrína bufetové okno

moderní kuchyně ve tvaru písmene L v taupe šestihranných podlahových obkladech až po strop

Rohová kuchyňská linka z černého a bílého modrého skla, výsuvný kryt proti stříkající vodě

bílá skandinávská kuchyně LForm obklad na stěnu lamelové rohové skříňky

bílá skandinávská kuchyně s rohovou skříňkou v retro stylu

mrtvý roh v kuchyni použijte otevřené police dřevo bílá kombinace

Využijte řešení výsuvných rohů v mrtvém rohu Le Mans pro hrnce a pánve

moderní kuchyně v černobílém provedení výsuvné rohové skříňky

moderní kuchyňské bílé fronty dřevěná pracovní deska zadní stěny v mrtvém rohu

Kuchyňské rohy používají dřevěnou pracovní desku bílá bez úchytek světle zelená barva stěny

Kuchyňský kout používá nástěnné jednotky, police, světle šedá čela, zadní stěna, betonový vzhled

Kuchyně s retro vkusem Smeg lednice lékárna police

Kuchyně ve středním století s otevřenou policovou mramorovou deskou

Kuchyně ve venkovském stylu, obklady metra, zadní stěna, rohové police, dřevo

Moderní bílá venkovská kuchyně se dřevěnými rohovými poličkami

Rohová kuchyně, bílá čela, černá pracovní deska, zadní stěna, dekorativní omítka, vestavěný LED pásek

Nainstalujte troubu do kuchyňského koutu, volně visící digestoř

Trouba v kuchyni ve venkovském stylu moderní skandinávské zrcadlo na dlaždice

Montáž trouby do rohu skandinávské kuchyně