Kuchyně

Plánování kuchyňského ostrůvku s pultem: Jak navrhnout funkční ostrovní kuchyň

Kuchyně s varným ostrůvkem jsou pravděpodobně nejfunkčnější formou kuchyňského vybavení a nabízejí mnoho možností designu. Není divu, že o tom sní mnoho amatérských kuchařů. Když je kuchyňský ostrov vybaven pultem, vaření se stane skutečným zážitkem pro celou rodinu. Protože pulty s barovými židlemi se osvědčují jako velmi praktický doplněk do kuchyňské krajiny, který rozšiřuje sezení. Společenským večerům s přáteli tedy nic nestojí v cestě. Aby byla zajištěna dostatečná volnost pohybu při vaření a jídle, měla by se při plánování místnosti zohlednit řada věcí. Vysvětlíme vám, co je důležité a jak můžete optimálně přizpůsobit rozměry prostorovým podmínkám.

Naplánujte kuchyňský ostrov s počítadlem: určete rozměry

Kuchyňský ostrůvek s integrovaným pultem Venkovská kuchyně s modrými kuchyňskými skříňkami a šedým varným ostrůvkem a plynovou varnou deskou

Mnoho amatérských kuchařů, zvláště při plánování, si klade otázku, jak velký by měl být ostrov na vaření. Většina výrobců doporučuje vyrobit kuchyňský ostrov s pultem, který nebude kratší než 1,5 metru a delší než 4 metry. Minimální šířka kuchyňského ostrůvku by měla být 80 cm a kuchyňského ostrůvku bez spotřebičů – 60 cm. Tyto minimální rozměry se však mohou lišit, protože vedení a napájecí kabely musí být často skryty na kuchyňském ostrůvku. Proto k tomu musí být poskytnut další úložný prostor. Kromě toho existují prostorové podmínky: Obdélníkové nebo čtvercové místnosti o rozloze nejméně 15 metrů čtverečních jsou ideální pro kuchyň s varným ostrovem. Toto kuchyňské zařízení lze také realizovat v místnostech se zkosenými stropy a výklenky, pokud je to dobře naplánováno.

Kuchyně v industriálním stylu s ostrůvkem se sporákem a dřevěným pultem

Kuchyňský ostrov, který je příliš malý nebo příliš velký, představuje výzvu pro plánování. V malých kuchyních téměř nemáte žádnou svobodu pohybu, pokud se rozhodnete pro velký kuchyňský ostrov. Příliš dlouhé kuchyňské ostrůvky také znamenají delší cesty do práce, což ještě více zkomplikuje pracovní procesy. Kuchyňský ostrůvek, který je naopak příliš malý, je nepraktický, nabízí téměř žádný úložný prostor a nelze jej rozumně využít. Dáme vám užitečné tipy, pomocí kterých můžete sami posoudit, zda má ostrov na vaření smysl ve vašich čtyřech stěnách a jaké rozměry by měl mít.

Naplánujte si kuchyňský ostrůvek bez spotřebičů s pultem

moderní malá skandinávská kuchyně v bílé barvě a kuchyňský ostrůvek s malým pultem ze dřeva v šedé barvě

Hlavním determinantem šířky je účel, který musí kuchyňský ostrůvek s pultem splnit. Pokud se jedná o kuchyňský ostrůvek bez spotřebičů, který má jen maximalizovat pracovní plochu a úložný prostor, nemusíte si dělat starosti s instalatérskými pracemi. Ale měli byste vytvořit připojení k elektřině, protože na kuchyňském ostrově lidé často pyré, připravují smoothie s mixérem nebo dokonce pečou chléb v pekárně. V nejlepším případě byste měli také nainstalovat USB porty, které potřebujete například pro nabíjecí stanici pro váš mobilní telefon nebo notebook.

Na kuchyňském ostrůvku bez spotřebičů byste zpravidla měli naplánovat alespoň 80 cm pracovní plochy a 40 – 50 cm pultu. Celkově by minimální šířka měla být mezi 120 a 130 cm. V malých kuchyních můžete ušetřit místo tím, že se rozhodnete pro kuchyňský ostrůvek s integrovaným pultem. Další možností je poloostrov, který je z jedné strany připevněn ke kuchyni.

šedá kuchyně s bílým kuchyňským ostrůvkem bez spotřebičů s dřevěnou lištou

Délka závisí na tom, kolik lidí je v kuchyni současně, vaří nebo společně jedí. Nezadaní, kteří mají samostatný jídelní stůl, se mohou rozhodnout pro 1,5 metru dlouhý kuchyňský ostrůvek. Nabízí dostatek místa k sezení pro 4 osoby a více než dostatek prostoru pro vaření. Rodiny s dětmi by také měly rozšířit kuchyňský ostrůvek pro každého člena rodiny o dalších 60 cm pro každého dospělého a o 30 cm pro každé dítě. Pro čtyřčlennou rodinu (2 rodiče, 2 děti) je ideální 2,6 metru dlouhý kuchařský ostrov. Útulným kuchařským večerům tedy nic nestojí v cestě.

Vzdálenost mezi kuchyňskou linkou a varným ostrůvkem se může pohybovat od 1 metru do 2 metrů. Pokud má váš kuchyňský ostrov zásuvky nebo základní jednotky, vzdálenost by měla být mezi 1,4 a 1,8 metru. To vám dává svobodu pohybu, i když jsou všechny dveře skříně otevřené současně.

Kuchyňský ostrůvek s pultem, dřezem a myčkou

Kuchyňský ostrov s pultem vyrobeným ze dřeva ve venkovských domech ve stylu designu pro moderní kuchyň z přírodního kamene

Pokud chcete svůj kuchyňský ostrůvek vybavit dřezem a myčkou, měli byste na dřez naplánovat alespoň 60 cm. Kromě toho nechte okraj alespoň 15 cm, aby voda při mytí rukou nekapala na podlahu. Jako optimální se ukázal kuchyňský ostrůvek, který je alespoň 1 metr (bez počítadla) široký a 1,7 metru dlouhý. Náš tip: Pro vyzkoušení komfortu na nohy a sezení se vyplatí hledat podobný kuchyňský ostrůvek v obchodě s nábytkem. Aby vaše rodina a hosté mohli pohodlně sedět na kuchyňském ostrůvku, měl by pult přesahovat 60 cm přes okraj. Pokud plánujete jídelní kuchyň a nechcete zřídit samostatný jídelní kout, měli byste pult udělat co nejširší. A naopak, pokud jste naplánovali rodinnou kuchyň, kde budou všichni společně připravovat jídlo a užívat si, že budou spolu při vaření, pak stačí 40 cm široký barový pult. Nemůžete na něm podávat jídlo, ale pult nabízí dostatek prostoru pro nápoje.

Při plánování ostrovní kuchyně byste se měli také ujistit, že dřez je v těsné blízkosti chladničky a sporáku. Tímto způsobem můžete optimalizovat pracovní postup. Umístěte kuchyňský ostrůvek tak, aby nebyl přímo před troubou.

Kuchyňský ostrůvek se sporákem a pultem

moderní kuchyň s ostrůvkem s plynovou varnou deskou a bílou pracovní deskou Corian

Pokud jsou kamna umístěna na kuchyňském ostrůvku, měla by být alespoň 1,5 metru široká a nejméně 1,8 metru dlouhá. Nezáleží na tom, zda jste se rozhodli pro plynové, keramické, elektrické nebo indukční varné desky. V ostrovní kuchyni s vestavěným sporákem by měl být dřez a lednička na dosah. Měli byste naplánovat další pracovní prostor na obou stranách varné desky a také dostatečný prostor pro bylinky, olej atd. poskytnout. Stejně jako u kuchyňského ostrůvku s dřezem ponechte kolem varné desky 15 cm hranu, aby při vaření nestříkalo na podlahu jídlo nebo tuk. Zatímco připravujete jídlo, rodina může relaxovat u pultu vedle.

Naplánujte si kuchyňský ostrůvek s integrovaným pultem

Moderní kuchyně s ostrůvkem s pracovní deskou a kuchyňským dřezem z Corianu a moderní šedé vestavěné skříně

Pro všechny, kteří chtějí flexibilní řešení místnosti, je k dispozici kuchyňský ostrůvek s integrovaným pultem. Je to velmi funkční varianta, zvláště když je omezený prostor, v jídelních kuchyních nebo pro ostrovní kuchyně. Dostupnou pracovní desku můžete použít jako pracovní plochu, nebo pokud máte přátele, podávejte na ní předkrmy a finger food. Pokud máte v obývacím prostoru ostrovní kuchyň, můžete na kuchyňském ostrově zřídit také bufet.

Kuchyňský ostrov s pultem: takto můžete efektivně zinscenovat svou novou ostrovní kuchyň

Vybavená kuchyně v industriálním stylu s kuchyňským ostrůvkem s barovým pultem z recyklovaného dřeva

Ostrovní kuchyně v trendovém industriálním stylu

Čela s rustikálním vzhledem, jednoduchým designem, kuchyňské úchytky z černého kovu a pracovní desky z mramoru: moderní průmyslová kuchyně představuje vzrušující mix starého a nového. Eklektický design kuchyně má také další velkou výhodu: ponechává dostatek manévrovacího prostoru a další kuchyňské prvky můžete přidat později, pokud si přejete, aniž by to negativně ovlivnilo celkový vzhled. Naopak: nové nástěnné skříně, police nebo kuchyňské doplňky mohou efektivně dotvořit eklektickou kuchyňskou krajinu.

Kuchyňský ostrůvek s dřevěným pultem v moderním venkovském stylu, šedými kuchyňskými skříňkami a žulovou pracovní deskou spolu s dřevěnými mlátičkami

Navrhněte ostrovní kuchyni ve stylu venkovského domu

Dříve to byl jen doplněk k živému konceptu, v současné době se kuchyňský ostrov stal ústředním bodem komunikace v kuchyňské krajině. Jako takový musí být především zvýrazněn vizuálně. Obvykle je navržen v kontrastní barvě nebo z jiného materiálu. Oblíbené kombinace materiálů pro venkovské kuchyně jsou dřevo na pult a přírodní kámen, jako je mramor nebo žula na pracovní desku. Čelní strany kazet propůjčují další kouzlo venkovského domu. Pokud jde o barvy, oblíbené barevné kombinace jsou tmavě šedá a bílá, bílá a modrá nebo bílá a různé nuance dřeva. V zásadě: bílé kuchyňské čela nechají lépe vyniknout tmavě šedý nebo tmavě modrý kuchyňský ostrůvek. Kuchyňské ostrůvky vyrobené z recyklovaného dřeva také zdůrazňují rustikální vzhled a zajišťují útulnost.

Naplánujte si moderně vybavenou kuchyň s varným ostrůvkem s dřevěnými kamny a mlátičkou

Moderní ostrovní kuchyně

Na rozdíl od kuchyně na venkově a kuchyně v industriálním stylu vypadá moderní kuchyně jednoduše a elegantně. Kuchyňský ostrov harmonicky splývá s minimalistickou kuchyňskou krajinou, je vyroben ze stejných materiálů a barev jako vestavěná kuchyň. Moderní ostrovní kuchyně je ideální pro velké obytné prostory, protože vypadá spíše jako dekorativní kus nábytku než jako funkční prvek. Díky bezúchytkovým dvířkům skříně a jednoduchým čelem si vybavení obývacího pokoje přijde na své.

Zařiďte kuchyň ve venkovském stylu s kuchyňským ostrůvkem s dřevěným pultem a třemi jídelními částmi

Funkční rodinná kuchyně

Pokud je kuchyň oddělená od obývacího prostoru, pult může zcela nahradit jídelní stůl. V těchto případech by měla být místnost navržena tak, aby existovaly dostatečné průchody a aby kuchaři měli rychlý přístup ke všem zařízením. Kuchyňský ostrůvek se tedy většinou používá k přípravě snídaně, a je proto vybaven pouze dřezem, případně také skříněmi a zásuvkami, které nabízejí úložný prostor na nádobí a příbory. Rodinná kuchyně vypadá skvěle – je funkční, ale zároveň velmi stylová. Většina rodinných kuchyní představuje vzrušující kombinaci moderního venkovského stylu a skandinávského kouzla. Barevné schéma je jednoduché. V rodinné kuchyni hrají hlavní roli materiály.

Chtěli byste mít ve své nové kuchyni snů kuchařský ostrov s pultem a hledáte inspiraci? Rádi vám pomůžeme a ukážeme vám další inspirativní nápady ve fotogalerii níže.

Rodinná kuchyně v obývacím prostoru s nerezovým pultem

Moderní kuchyně pod šikmým stropem s kuchyňským ostrůvkem s malým pultem bez spotřebičů ze dřeva a mramoru

Moderní rodinná kuchyň s bílou pracovní deskou a modrými skříňkami

Skandinávská kuchyně s integrovaným pultem a pracovní deskou z bílého corianu a vinotéky

Šedý kuchyňský ostrůvek s žulovým pultem

velká kuchyně s dlouhým kuchyňským ostrůvkem bez spotřebičů s dřezem a žulovou pracovní deskou

Moderní kuchyňská linka s barovým pultem

Kuchyňský ostrov s pultem Správně určete rozměry Tipy a nápady na design obytných prostor

Rodinná kuchyně s ostrůvkem s lesklými čely

Funkčně vybavený kuchyňský designový kuchyňský ostrůvek bez spotřebičů a dřevěný se sedadly pro 2 osoby

Moderní ostrovní kuchyně s dřevěným pultem

Moderní venkovská kuchyně v bílé barvě s plochým varným ostrůvkem bez spotřebičů s integrovaným pultem a mramorovou pracovní deskou

Bílá kuchyně s matnými kuchyňskými skříňkami a dřevěnými barovými židlemi

Moderní kuchyň s ostrůvkem s integrovaným pultem a barovými židlemi

Bílá a šedá kuchyně s přilehlou jídelní částí

Kuchyňský ostrov s pultem, naplánujte si prostorově úspornou moderní venkovskou kuchyni a navrhněte jídelní kout

Moderní poloostrovní kuchyně s krbem

Kuchyně s krbem a jídelním koutem nápady pro nábytek v bílé a šedé a mosazné kliky a vintage závěsná světla

Jedlá kuchyň v šedé barvě s pultem z recyklovaného dřeva

Moderní kuchyně ve vysokém lesku s kuchyňským ostrůvkem s Threse z recyklovaného dřeva a černým dřezem a pracovní deskou z přírodního kamene

Zařiďte si kuchyň ve stylu francouzského venkovského domu

Kuchyňský ostrov s pultem Venkovský dřez a myčka na kuchyňském ostrově integrují venkovskou kuchyň s bílými skříňkami a šedým kuchyňským ostrůvkem se dvěma sedadly

Venkovská kuchyně s vintage barovými židlemi

Designový kuchyňský ostrůvek ve venkovském stylu s dřevěnou pracovní deskou a sporákem a úložným prostorem

Rodinná kuchyň se skleněným barovým pultem 

Kuchyňský ostrůvek se skleněnou tyčí Therese. Pult bez spotřebičů. Tipy na design kuchyně s dlážděnými zrcadly a černými dřevěnými skříňkami a jídelním koutem

Kuchyňský ostrůvek s integrovaným dřevěným pultem

Kuchyňský ostrůvek s dřevěným pultem a barovými židlemi v moderním venkovském stylu se šedými skříňkami a bílou mramorovou pracovní deskou

Moderní kuchyňský ostrůvek se sporákem, dřezem a jídelním koutem

moderní bílá kuchyně s dřevěným ostrůvkem se sporákem a dřezem a snídaňovým barem a jídelním koutem

Puristický obývací pokoj s integrovaným pultem 

Moderní bílá kuchyň s integrovaným pultem a sezením pro dva

Kuchyňský ostrůvek s dřevěným pultem a pracovní deskou z přírodního kamene

Moderní kuchyně v černé a bílé s kuchyňským ostrůvkem s počítadlem provádějte měření správně podle plánu

Moderní poloostrovní kuchyně s integrovaným pultem

Moderní skandinávská kuchyně s kuchyňským ostrůvkem bez spotřebičů s pultem v tmavě modré a bílé barvě

Světle šedá kuchyně na poloostrově s jídelním koutem z dubu

Skandinávská kuchyně v šedé barvě s dubovým kuchyňským ostrůvkem s jídelním koutem a bronzovými akcenty

Bílá skandinávská kuchyně s ostrůvkem bez spotřebičů 

Skandinávská kuchyně s kuchyňským ostrůvkem s integrovaným pultem a bílými základnami

Kuchyně

Plánování kuchyňského ostrůvku s pultem: Jak navrhnout funkční ostrovní kuchyň

Kuchyně s varným ostrůvkem jsou pravděpodobně nejfunkčnější formou kuchyňského vybavení a nabízejí mnoho možností designu. Není divu, že o tom sní mnoho amatérských kuchařů. Když je kuchyňský ostrov vybaven pultem, vaření se stane skutečným zážitkem pro celou rodinu. Protože pulty s barovými židlemi se osvědčují jako velmi praktický doplněk do kuchyňské krajiny, který rozšiřuje sezení. Společenským večerům s přáteli tedy nic nestojí v cestě. Aby byla zajištěna dostatečná volnost pohybu při vaření a jídle, měla by se při plánování místnosti zohlednit řada věcí. Vysvětlíme vám, co je důležité a jak můžete optimálně přizpůsobit rozměry prostorovým podmínkám.

Naplánujte kuchyňský ostrov s počítadlem: určete rozměry

Kuchyňský ostrůvek s integrovaným pultem Venkovská kuchyně s modrými kuchyňskými skříňkami a šedým varným ostrůvkem a plynovou varnou deskou

Mnoho amatérských kuchařů, zvláště při plánování, si klade otázku, jak velký by měl být ostrov na vaření. Většina výrobců doporučuje vyrobit kuchyňský ostrov s pultem, který nebude kratší než 1,5 metru a delší než 4 metry. Minimální šířka kuchyňského ostrůvku by měla být 80 cm a kuchyňského ostrůvku bez spotřebičů – 60 cm. Tyto minimální rozměry se však mohou lišit, protože vedení a napájecí kabely musí být často skryty na kuchyňském ostrůvku. Proto k tomu musí být poskytnut další úložný prostor. Kromě toho existují prostorové podmínky: Obdélníkové nebo čtvercové místnosti o rozloze nejméně 15 metrů čtverečních jsou ideální pro kuchyň s varným ostrovem. Toto kuchyňské zařízení lze také realizovat v místnostech se zkosenými stropy a výklenky, pokud je to dobře naplánováno.

Kuchyně v industriálním stylu s ostrůvkem se sporákem a dřevěným pultem

Kuchyňský ostrov, který je příliš malý nebo příliš velký, představuje výzvu pro plánování. V malých kuchyních téměř nemáte žádnou svobodu pohybu, pokud se rozhodnete pro velký kuchyňský ostrov. Příliš dlouhé kuchyňské ostrůvky také znamenají delší cesty do práce, což ještě více zkomplikuje pracovní procesy. Kuchyňský ostrůvek, který je naopak příliš malý, je nepraktický, nabízí téměř žádný úložný prostor a nelze jej rozumně využít. Dáme vám užitečné tipy, pomocí kterých můžete sami posoudit, zda má ostrov na vaření smysl ve vašich čtyřech stěnách a jaké rozměry by měl mít.

Naplánujte si kuchyňský ostrůvek bez spotřebičů s pultem

moderní malá skandinávská kuchyně v bílé barvě a kuchyňský ostrůvek s malým pultem ze dřeva v šedé barvě

Hlavním determinantem šířky je účel, který musí kuchyňský ostrůvek s pultem splnit. Pokud se jedná o kuchyňský ostrůvek bez spotřebičů, který má jen maximalizovat pracovní plochu a úložný prostor, nemusíte si dělat starosti s instalatérskými pracemi. Ale měli byste vytvořit připojení k elektřině, protože na kuchyňském ostrově lidé často pyré, připravují smoothie s mixérem nebo dokonce pečou chléb v pekárně. V nejlepším případě byste měli také nainstalovat USB porty, které potřebujete například pro nabíjecí stanici pro váš mobilní telefon nebo notebook.

Na kuchyňském ostrůvku bez spotřebičů byste zpravidla měli naplánovat alespoň 80 cm pracovní plochy a 40 – 50 cm pultu. Celkově by minimální šířka měla být mezi 120 a 130 cm. V malých kuchyních můžete ušetřit místo tím, že se rozhodnete pro kuchyňský ostrůvek s integrovaným pultem. Další možností je poloostrov, který je z jedné strany připevněn ke kuchyni.

šedá kuchyně s bílým kuchyňským ostrůvkem bez spotřebičů s dřevěnou lištou

Délka závisí na tom, kolik lidí je v kuchyni současně, vaří nebo společně jedí. Nezadaní, kteří mají samostatný jídelní stůl, se mohou rozhodnout pro 1,5 metru dlouhý kuchyňský ostrůvek. Nabízí dostatek místa k sezení pro 4 osoby a více než dostatek prostoru pro vaření. Rodiny s dětmi by také měly rozšířit kuchyňský ostrůvek pro každého člena rodiny o dalších 60 cm pro každého dospělého a o 30 cm pro každé dítě. Pro čtyřčlennou rodinu (2 rodiče, 2 děti) je ideální 2,6 metru dlouhý kuchařský ostrov. Útulným kuchařským večerům tedy nic nestojí v cestě.

Vzdálenost mezi kuchyňskou linkou a varným ostrůvkem se může pohybovat od 1 metru do 2 metrů. Pokud má váš kuchyňský ostrov zásuvky nebo základní jednotky, vzdálenost by měla být mezi 1,4 a 1,8 metru. To vám dává svobodu pohybu, i když jsou všechny dveře skříně otevřené současně.

Kuchyňský ostrůvek s pultem, dřezem a myčkou

Kuchyňský ostrov s pultem vyrobeným ze dřeva ve venkovských domech ve stylu designu pro moderní kuchyň z přírodního kamene

Pokud chcete svůj kuchyňský ostrůvek vybavit dřezem a myčkou, měli byste na dřez naplánovat alespoň 60 cm. Kromě toho nechte okraj alespoň 15 cm, aby voda při mytí rukou nekapala na podlahu. Jako optimální se ukázal kuchyňský ostrůvek, který je alespoň 1 metr (bez počítadla) široký a 1,7 metru dlouhý. Náš tip: Pro vyzkoušení komfortu na nohy a sezení se vyplatí hledat podobný kuchyňský ostrůvek v obchodě s nábytkem. Aby vaše rodina a hosté mohli pohodlně sedět na kuchyňském ostrůvku, měl by pult přesahovat 60 cm přes okraj. Pokud plánujete jídelní kuchyň a nechcete zřídit samostatný jídelní kout, měli byste pult udělat co nejširší. A naopak, pokud jste naplánovali rodinnou kuchyň, kde budou všichni společně připravovat jídlo a užívat si, že budou spolu při vaření, pak stačí 40 cm široký barový pult. Nemůžete na něm podávat jídlo, ale pult nabízí dostatek prostoru pro nápoje.

Při plánování ostrovní kuchyně byste se měli také ujistit, že dřez je v těsné blízkosti chladničky a sporáku. Tímto způsobem můžete optimalizovat pracovní postup. Umístěte kuchyňský ostrůvek tak, aby nebyl přímo před troubou.

Kuchyňský ostrůvek se sporákem a pultem

moderní kuchyň s ostrůvkem s plynovou varnou deskou a bílou pracovní deskou Corian

Pokud jsou kamna umístěna na kuchyňském ostrůvku, měla by být alespoň 1,5 metru široká a nejméně 1,8 metru dlouhá. Nezáleží na tom, zda jste se rozhodli pro plynové, keramické, elektrické nebo indukční varné desky. V ostrovní kuchyni s vestavěným sporákem by měl být dřez a lednička na dosah. Měli byste naplánovat další pracovní prostor na obou stranách varné desky a také dostatečný prostor pro bylinky, olej atd. poskytnout. Stejně jako u kuchyňského ostrůvku s dřezem ponechte kolem varné desky 15 cm hranu, aby při vaření nestříkalo na podlahu jídlo nebo tuk. Zatímco připravujete jídlo, rodina může relaxovat u pultu vedle.

Naplánujte si kuchyňský ostrůvek s integrovaným pultem

Moderní kuchyně s ostrůvkem s pracovní deskou a kuchyňským dřezem z Corianu a moderní šedé vestavěné skříně

Pro všechny, kteří chtějí flexibilní řešení místnosti, je k dispozici kuchyňský ostrůvek s integrovaným pultem. Je to velmi funkční varianta, zvláště když je omezený prostor, v jídelních kuchyních nebo pro ostrovní kuchyně. Dostupnou pracovní desku můžete použít jako pracovní plochu, nebo pokud máte přátele, podávejte na ní předkrmy a finger food. Pokud máte v obývacím prostoru ostrovní kuchyň, můžete na kuchyňském ostrově zřídit také bufet.

Kuchyňský ostrov s pultem: takto můžete efektivně zinscenovat svou novou ostrovní kuchyň

Vybavená kuchyně v industriálním stylu s kuchyňským ostrůvkem s barovým pultem z recyklovaného dřeva

Ostrovní kuchyně v trendovém industriálním stylu

Čela s rustikálním vzhledem, jednoduchým designem, kuchyňské úchytky z černého kovu a pracovní desky z mramoru: moderní průmyslová kuchyně představuje vzrušující mix starého a nového. Eklektický design kuchyně má také další velkou výhodu: ponechává dostatek manévrovacího prostoru a další kuchyňské prvky můžete přidat později, pokud si přejete, aniž by to negativně ovlivnilo celkový vzhled. Naopak: nové nástěnné skříně, police nebo kuchyňské doplňky mohou efektivně dotvořit eklektickou kuchyňskou krajinu.

Kuchyňský ostrůvek s dřevěným pultem v moderním venkovském stylu, šedými kuchyňskými skříňkami a žulovou pracovní deskou spolu s dřevěnými mlátičkami

Navrhněte ostrovní kuchyni ve stylu venkovského domu

Dříve to byl jen doplněk k živému konceptu, v současné době se kuchyňský ostrov stal ústředním bodem komunikace v kuchyňské krajině. Jako takový musí být především zvýrazněn vizuálně. Obvykle je navržen v kontrastní barvě nebo z jiného materiálu. Oblíbené kombinace materiálů pro venkovské kuchyně jsou dřevo na pult a přírodní kámen, jako je mramor nebo žula na pracovní desku. Čelní strany kazet propůjčují další kouzlo venkovského domu. Pokud jde o barvy, oblíbené barevné kombinace jsou tmavě šedá a bílá, bílá a modrá nebo bílá a různé nuance dřeva. V zásadě: bílé kuchyňské čela nechají lépe vyniknout tmavě šedý nebo tmavě modrý kuchyňský ostrůvek. Kuchyňské ostrůvky vyrobené z recyklovaného dřeva také zdůrazňují rustikální vzhled a zajišťují útulnost.

Naplánujte si moderně vybavenou kuchyň s varným ostrůvkem s dřevěnými kamny a mlátičkou

Moderní ostrovní kuchyně

Na rozdíl od kuchyně na venkově a kuchyně v industriálním stylu vypadá moderní kuchyně jednoduše a elegantně. Kuchyňský ostrov harmonicky splývá s minimalistickou kuchyňskou krajinou, je vyroben ze stejných materiálů a barev jako vestavěná kuchyň. Moderní ostrovní kuchyně je ideální pro velké obytné prostory, protože vypadá spíše jako dekorativní kus nábytku než jako funkční prvek. Díky bezúchytkovým dvířkům skříně a jednoduchým čelem si vybavení obývacího pokoje přijde na své.

Zařiďte kuchyň ve venkovském stylu s kuchyňským ostrůvkem s dřevěným pultem a třemi jídelními částmi

Funkční rodinná kuchyně

Pokud je kuchyň oddělená od obývacího prostoru, pult může zcela nahradit jídelní stůl. V těchto případech by měla být místnost navržena tak, aby existovaly dostatečné průchody a aby kuchaři měli rychlý přístup ke všem zařízením. Kuchyňský ostrůvek se tedy většinou používá k přípravě snídaně, a je proto vybaven pouze dřezem, případně také skříněmi a zásuvkami, které nabízejí úložný prostor na nádobí a příbory. Rodinná kuchyně vypadá skvěle – je funkční, ale zároveň velmi stylová. Většina rodinných kuchyní představuje vzrušující kombinaci moderního venkovského stylu a skandinávského kouzla. Barevné schéma je jednoduché. V rodinné kuchyni hrají hlavní roli materiály.

Chtěli byste mít ve své nové kuchyni snů kuchařský ostrov s pultem a hledáte inspiraci? Rádi vám pomůžeme a ukážeme vám další inspirativní nápady ve fotogalerii níže.

Rodinná kuchyně v obývacím prostoru s nerezovým pultem

Moderní kuchyně pod šikmým stropem s kuchyňským ostrůvkem s malým pultem bez spotřebičů ze dřeva a mramoru

Moderní rodinná kuchyň s bílou pracovní deskou a modrými skříňkami

Skandinávská kuchyně s integrovaným pultem a pracovní deskou z bílého corianu a vinotéky

Šedý kuchyňský ostrůvek s žulovým pultem

velká kuchyně s dlouhým kuchyňským ostrůvkem bez spotřebičů s dřezem a žulovou pracovní deskou

Moderní kuchyňská linka s barovým pultem

Kuchyňský ostrov s pultem Správně určete rozměry Tipy a nápady na design obytných prostor

Rodinná kuchyně s ostrůvkem s lesklými čely

Funkčně vybavený kuchyňský designový kuchyňský ostrůvek bez spotřebičů a dřevěný se sedadly pro 2 osoby

Moderní ostrovní kuchyně s dřevěným pultem

Moderní venkovská kuchyně v bílé barvě s plochým varným ostrůvkem bez spotřebičů s integrovaným pultem a mramorovou pracovní deskou

Bílá kuchyně s matnými kuchyňskými skříňkami a dřevěnými barovými židlemi

Moderní kuchyň s ostrůvkem s integrovaným pultem a barovými židlemi

Bílá a šedá kuchyně s přilehlou jídelní částí

Kuchyňský ostrov s pultem, naplánujte si prostorově úspornou moderní venkovskou kuchyni a navrhněte jídelní kout

Moderní poloostrovní kuchyně s krbem

Kuchyně s krbem a jídelním koutem nápady pro nábytek v bílé a šedé a mosazné kliky a vintage závěsná světla

Jedlá kuchyň v šedé barvě s pultem z recyklovaného dřeva

Moderní kuchyně ve vysokém lesku s kuchyňským ostrůvkem s Threse z recyklovaného dřeva a černým dřezem a pracovní deskou z přírodního kamene

Zařiďte si kuchyň ve stylu francouzského venkovského domu

Kuchyňský ostrov s pultem Venkovský dřez a myčka na kuchyňském ostrově integrují venkovskou kuchyň s bílými skříňkami a šedým kuchyňským ostrůvkem se dvěma sedadly

Venkovská kuchyně s vintage barovými židlemi

Designový kuchyňský ostrůvek ve venkovském stylu s dřevěnou pracovní deskou a sporákem a úložným prostorem

Rodinná kuchyň se skleněným barovým pultem 

Kuchyňský ostrůvek se skleněnou tyčí Therese. Pult bez spotřebičů. Tipy na design kuchyně s dlážděnými zrcadly a černými dřevěnými skříňkami a jídelním koutem

Kuchyňský ostrůvek s integrovaným dřevěným pultem

Kuchyňský ostrůvek s dřevěným pultem a barovými židlemi v moderním venkovském stylu se šedými skříňkami a bílou mramorovou pracovní deskou

Moderní kuchyňský ostrůvek se sporákem, dřezem a jídelním koutem

moderní bílá kuchyně s dřevěným ostrůvkem se sporákem a dřezem a snídaňovým barem a jídelním koutem

Puristický obývací pokoj s integrovaným pultem 

Moderní bílá kuchyň s integrovaným pultem a sezením pro dva

Kuchyňský ostrůvek s dřevěným pultem a pracovní deskou z přírodního kamene

Moderní kuchyně v černé a bílé s kuchyňským ostrůvkem s počítadlem provádějte měření správně podle plánu

Moderní poloostrovní kuchyně s integrovaným pultem

Moderní skandinávská kuchyně s kuchyňským ostrůvkem bez spotřebičů s pultem v tmavě modré a bílé barvě

Světle šedá kuchyně na poloostrově s jídelním koutem z dubu

Skandinávská kuchyně v šedé barvě s dubovým kuchyňským ostrůvkem s jídelním koutem a bronzovými akcenty

Bílá skandinávská kuchyně s ostrůvkem bez spotřebičů 

Skandinávská kuchyně s kuchyňským ostrůvkem s integrovaným pultem a bílými základnami