Kuchyně

Plánování kuchyně s oknem: 42 návrhových nápadů pro malé i velké kuchyňské krajiny

Kuchyňská okna jsou kromě dveří také důležitým designovým prvkem, který byste při plánování rozhodně měli zvážit. Okna jsou nejen zdrojem světla, ale také umožňují regulaci teploty a vlhkosti v místnosti. Je tedy velmi důležité, aby byly zahrnuty do návrhu. Vysvětlíme vám, jak naplánovat kuchyň s oknem a s čím byste měli počítat, a nabízíme vám 42 návrhových nápadů pro různé podmínky místnosti a tvary kuchyně. Nechte se inspirovat a vytvořte moderní a funkční kuchyňskou krajinu zalitou světlem!

Plánování kuchyně s oknem: přehled různých typů oken

Naplánujte si kuchyň s oknem, co je třeba zvážit a tipy pro umístění

V závislosti na vašich vlastních preferencích a podmínkách místnosti existují různé typy oken. A přestože do kuchyně lze integrovat v podstatě všechny typy oken, některé dosahují vyšší funkčnosti. Snažíme se vám poskytnout přehled možností návrhu.

tak jako Otočné okno jsou obvykle označována jako velkoplošná okna, která jsou opatřena vodorovnou, centrálně umístěnou osou. Okenní křídlo se může prakticky otáčet kolem své osy, přičemž spodní část okna se otevírá ven a horní část se otevírá dovnitř. Tato konstrukce umožňuje efektivní větrání a je velmi praktická pro kuchyň. To umožňuje proudění čerstvého vzduchu spodní polovinou místnosti a zajišťuje pohodlí těm, kteří sedí kolem kuchyňského ostrůvku nebo u jídelního stolu. Teplý vzduch, který stoupá při vaření, rychle uniká horním otvorem okna. Dobré větrání je pro kuchyň obzvláště důležité, protože reguluje vlhkost v místnosti a zabraňuje tvorbě plísní.

Plánování kuchyně s oknem

Otočné okno jsou v zásadě velmi podobné výkyvným křídlovým oknům. Pouze v tomto případě není osa otáčení horizontální, ale vertikální. Tato konstrukce okna má dvě hlavní nevýhody: Na jedné straně se okno otevírá dovnitř, takže pracovní plochu přímo pod ním nelze použít. Na druhou stranu směr otevírání znemožňuje instalaci záclon, žaluzií nebo jiných ochranných clon. Rovněž není možné uspořádat rostliny na parapetu. Otočná okna jsou užitečná, pokud se dívají do zahrady a venku je navržena venkovní kuchyně. Tímto způsobem lze jídlo a příslušenství snadno procházet oknem.

Naplánujte si moderní kuchyně s okny a nástěnnými jednotkami

Jeden Pevné zasklení přichází v úvahu, pokud je okno úzké a dlouhé. Ve většině moderních kuchyní je pevné zasklení instalováno jako speciální zadní stěna. U pevného zasklení je však důležité, abyste plánovali jinou možnost větrání. Centrální větrací systémy s pasivním větráním jsou ideální pro nové budovy.

malá kuchyň s prostorově úspornými policemi s okenním půdorysem

Sklopná a otočná okna jsou jedním z nejoblíbenějších typů oken. Možností je mnoho: Například okna mohou být konstruována tak, že se neotevírají dovnitř, ale ven. To se ukazuje jako velmi praktické pro malé místnosti. Mimo jiné je možné před okno namontovat nástěnné police.

Plánujte kuchyň s krabicovým oknem v industriálním stylu

Oba Mřížová okna několik menších tabulí skla je připevněno k okennímu křídlu pomocí kovových tyčí. Tato okenní konstrukce je jednou z nejstarších. V současné době se staly oblíbeným designovým prvkem budov v průmyslovém stylu (inspirováno loftovými byty v New Yorku). Moderní příhradová okna se používají také při restaurování památkově chráněných budov nebo při renovaci starých budov.

Kuchyně s panoramatickými nápady pro návrh oken

Bez ohledu na to, kterou variantu si vyberete, jedno je jisté: Při navrhování své vysněné kuchyně byste rozhodně měli věnovat pozornost světelným podmínkám v místnosti. Kuchyňský dřez je nejčastěji namontován pod oknem. Pracovní plocha pod oknem je také velmi funkční. Méně praktické je instalovat kamna pod okno. Především proto, že tam nelze nainstalovat ochranu proti stříkající vodě.

Kuchyně s okenním plánem na první pohled různé typy oken

Při plánování kuchyně také hraje roli, zda chcete svou kuchyň navrhnout s kuchyňským ostrůvkem nebo bez něj, zda je dostupný prostor malý nebo velký a jaký tvar má místnost. Nejlepší způsob, jak to udělat, je vytvořit si seznam všech kuchyňských spotřebičů, které v kuchyni potřebujete, a všech typů skříní, které chcete. Poté pomocí skici poradíte, jak nejlépe najít jeho místo. Zejména v malých kuchyních může být problematické, pokud se musíte obejít bez nástěnných jednotek, protože na zdi je okno.

Kuchyně s oknem nad pracovní deskou

Nápady v kuchyni s oknem nad pracovní deskou

Pokud chcete naplánovat kuchyň s oknem nad pracovní deskou, jsou ideální prodloužená čela oken. Úzká, ale dlouhá okna propouštějí dostatek slunečního světla a bodují rychlým čištěním. Na výběr jsou dvě varianty:

1. Okno začíná přímo nad pracovní deskou a končí přímo pod nástěnnými skříněmi. Okno má tedy podobné rozměry jako zadní stěna kuchyně. Je to pěkná varianta pro moderní kuchyně, které jsou obrácené do zahrady. V tomto případě není nutná ochrana soukromí a můžete se těšit na světlo zaplavenou pracovní plochu.

Navrhněte kuchyň s oknem nad pracovní deskou a posuvnými skleněnými dveřmi a kuchyňským ostrůvkem

2. Okno je nastaveno 50 cm nad pracovní deskou. Na pracovní ploše tak zůstane dostatek místa pro kávovar a další menší kuchyňské spotřebiče. Okno lze také bez problémů otevřít a nepotřebujete obrazovku ochrany osobních údajů.

Kuchyně s oknem nad umyvadlem

Navrhování kuchyně s oknem nad dřezem Tipy pro plánování

Pokud chcete navrhnout kuchyň s oknem nad umyvadlem, měli byste zvážit několik věcí. Následující otázky vám mohou pomoci s úkolem a pomoci s plánováním:

1. Jak hluboké je okno a zda se bude moci otevřít, když sestavíte kuchyňské skříňky a desku?

2. V jakém stylu je vaše kuchyně navržena? Pokud plánujete moderní kuchyň ve skandinávském nebo minimalistickém stylu, pak jsou velká okna ideální. Pro středomořské kuchyně i pro kuchyně v moderním venkovském stylu nebo v trendovém vzhledu Hamptons jsou vhodnější malá okna s okenním parapetem. Na parapetu mimochodem najdou místo nejen dekorativní doplňky, ale i rostliny v květináčích.

Naplánujte si malou kuchyň ve tvaru písmene U s oknem

3. Potřebujete nástěnné skříně nebo byste se raději obešli bez nástěnných skříněk? To úzce souvisí s dostupným prostorem. U velkých kuchyní se obejdete bez nástěnných jednotek kolem okna, u menších kuchyňských krajin je můžete nahradit nástěnnými policemi.

Kuchyně s oknem nad umyvadlem a světlíkem

Navrhování kuchyně se dvěma okny: na co si dát pozor?

Navrhněte kuchyň se dvěma okny a varným ostrůvkem s jídelním koutem

Na rozdíl od starých budov není kuchyň v nových budovách v samostatné místnosti, ale je součástí obývacího prostoru. To představuje velkou výzvu při plánování: kuchyňská krajina by na jedné straně měla harmonicky splynout s obytnou částí a na druhé straně by měla být také navržena tak, aby byla funkční. Úkol je ještě obtížnější, pokud je v kuchyňském prostoru více oken. Často se musíte zcela obejít bez nástěnných skříněk.

Kuchyně se dvěma okny a kuchyňským ostrůvkem vytvářejí nápady v industriálním stylu

Další důležitou otázkou je, zda by se měla otevřít všechna okna v kuchyni. Optimální je, když lze otevřít pouze jedno okno a ostatní jsou nainstalována jako pevné zasklení. Takže před něj lze umístit kuchyňské spotřebiče nebo nastavit police.

Navrhněte moderní kuchyň se dvěma okny nad pracovní deskou

Kuchyňský dřez můžete také umístit doprostřed mezi obě okna. Můžete tedy těžit z dobře osvětlené pracovní plochy. Pokud jsou na jedné stěně dvě okna, pak stěnové jednotky samozřejmě nepřicházejí v úvahu. Místo toho se můžete rozhodnout pro kuchyňský ostrůvek. Nabízí nejen další úložný prostor na nádobí a podobně, ale také můžete na ostrov integrovat jídelní kout. Kuchyňské ostrůvky na kolečkách nabízejí flexibilní možnosti designu a jsou perfektní volbou pro kuchyně s více okny. Větší kuchyňské ostrůvky mohou nabídnout nejen další pracovní plochu a úložný prostor, ale také prostor pro vestavné spotřebiče.

Kuchyně se dvěma okny, dlážděným zrcadlem a kuchyňským dřezem uprostřed pracovní plochy

Malá kuchyň se dvěma okny vytváří nápady

Kuchyňský ostrůvek s integrovaným jídelním koutem 

Malá moderní kuchyně se dvěma nápady na design oken

Kuchyně s oknem za rohem

Kuchyně s rohovým oknem z překližky s ostrůvkem na kolečkách

Pro kuchyň s oknem za rohem se jako optimální varianta osvědčují buď posuvná okna, nebo výklopná křídlová okna. Nástěnné police nad okny a široký okenní parapet poskytují prostor pro příslušenství a koření, modulární varný ostrůvek na kolečkách lze podle potřeby posouvat dopředu a dozadu a lze jej použít jako servírovací vozík i jako komodu. V kuchyni je také jídelní kout hned vedle kuchyňského ostrůvku.

Navrhněte kuchyň s oknem přes roh s okenním parapetem a policemi

Navrhněte malou kuchyň ve tvaru písmene L s oknem

malá kuchyně Plánuji tvar s oknem v průmyslovém vzhledu

Kuchyň ve tvaru písmene L s oknem je těžké navrhnout. Úložný prostor se může rychle zúžit, zvláště pokud je dostupný prostor úzký a nelze instalovat nástěnné police nebo nástěnné skříně. V takovém případě byste rozhodně měli věnovat pozornost rozumnému uspořádání a uspořádání kuchyně. L-kuchyně je obvykle rozdělena do několika zón. Každá z těchto zón má specifickou funkci. Můžete si tedy naplánovat prostor pro zásoby u vstupu do kuchyně a prostor pro uložení nádobí a hrnců hned vedle. Kuchyňský dřez je v těsné blízkosti oblasti, kde se připravuje jídlo. Hned vedle je také umístěna varná plocha.

Moderní kuchyně v průmyslovém stylu s oknem

Malá kuchyň tvaruji oknem a světlíkem a kuchyňským ostrůvkem

Dvě okna v úzké kuchyni ve tvaru písmene L nenechávají žádný volný prostor pro nástěnné skříně

Malá kuchyň ve tvaru písmene I s oknem a obklady na stěně bez nástěnných skříněk

Světlíky propouštějí do kuchyně dostatek slunečního světla

malá kuchyň, kterou plánuji s okny a nápady na design

Kuchyň ve tvaru písmene U s oknem

Kuchyně ve tvaru písmene U s okny vytvářejí nápady

Kuchyně ve tvaru písmene U je mnohem prostornější než malá kuchyň ve tvaru písmene L. Správné uspořádání je v tomto případě také důležité, aby se procesy v kuchyni zvládly co nejpraktičtěji. Ale pokud máte kuchyňskou krajinu ve tvaru písmene U, pak se můžete snadno obejít bez nástěnných jednotek ve prospěch poloostrova. Tímto způsobem si můžete zkrátit cestu do práce, opticky oddělit kuchyň od obývacího prostoru a poté vytvořit další posezení pro rodinu nebo své hosty.

Ve fotogalerii níže najdete také další příklady moderních a funkčních kuchyňských krajin a také chytré nápady pro návrh interiéru.

Kuchyňská krajina ve tvaru písmene U s oknem

Kuchyně ve tvaru písmene U s nápady na plány oken na obrázcích

Kuchyně ve tvaru písmene U s poloostrovem

Naplánujte a navrhněte kuchyň ve tvaru písmene U s oknem

Kuchyně s oknem a ostrůvkem

Kuchyně s oknem a ostrůvkem vytvářejí nápady

Moderní kuchyně se světlíkem a ostrovem jako součást obývacího prostoru

Plánování kuchyně s oknem a kuchyňským ostrůvkem a její navržení tak, aby bylo funkční Živé nápady

Malá kuchyň s jídelním koutem u okna

Malá kuchyň s jídelním koutem u okna nastavila nápady

Moderní malá L-kuchyně s jídelním koutem

malá kuchyň s jídelním koutem u okna vytváří nápady

Kuchyně s lavicí pod oknem

Kuchyně ve skandinávském stylu s nápady na design lavičky pod oknem

Lavice pod oknem šetří místo v malé kuchyni

Kuchyně s lavicí pod oknem a malým jídelním stolem vytvářejí nápady na obrázcích

Dvě lavice a malý jídelní stůl pod oknem

Naplánujte a navrhněte kuchyň s lavičkou pod oknem

Navrhněte jídelní kout v kuchyni

Kuchyně s lavičkou pod oknem plánovat nápady pro malé místnosti

Navrhněte moderní kuchyň s oknem

Moderní kuchyně s oknem vytváří nápady

Moderní kuchyně s oknem se sníženým osvětlením a parapetem

Moderní kuchyně s okenním plánem, co zvážit a materiály

Dvouřádková kuchyně s oknem

nápady pro kuchyňskou galerii v malé galerii pro kuchyňskou krajinu bez nástěnných jednotek

Dvouřadá kuchyně s velkorysými okny: Perfektní varianta pro průchody

malá kuchyňská galerie pod oknem v industriálním stylu s lavičkou

Malá kuchyně s tvarem L a oknem

malá kuchyně ve tvaru písmene L s nápady na design oken a obrázky

Nápady na design pro malé kuchyně s tvarem L a oknem

malá kuchyň ve tvaru písmene L s mramorovou pracovní deskou a dřevěnými skříňkami

Malá kuchyně v moderním venkovském stylu s velkým oknem

Navrhněte malou kuchyň ve tvaru písmene L s oknem

Kuchyně

Plánování kuchyně s oknem: 42 návrhových nápadů pro malé i velké kuchyňské krajiny

Kuchyňská okna jsou kromě dveří také důležitým designovým prvkem, který byste při plánování rozhodně měli zvážit. Okna jsou nejen zdrojem světla, ale také umožňují regulaci teploty a vlhkosti v místnosti. Je tedy velmi důležité, aby byly zahrnuty do návrhu. Vysvětlíme vám, jak naplánovat kuchyň s oknem a s čím byste měli počítat, a nabízíme vám 42 návrhových nápadů pro různé podmínky místnosti a tvary kuchyně. Nechte se inspirovat a vytvořte moderní a funkční kuchyňskou krajinu zalitou světlem!

Plánování kuchyně s oknem: přehled různých typů oken

Naplánujte si kuchyň s oknem, co je třeba zvážit a tipy pro umístění

V závislosti na vašich vlastních preferencích a podmínkách místnosti existují různé typy oken. A přestože do kuchyně lze integrovat v podstatě všechny typy oken, některé dosahují vyšší funkčnosti. Snažíme se vám poskytnout přehled možností návrhu.

tak jako Otočné okno jsou obvykle označována jako velkoplošná okna, která jsou opatřena vodorovnou, centrálně umístěnou osou. Okenní křídlo se může prakticky otáčet kolem své osy, přičemž spodní část okna se otevírá ven a horní část se otevírá dovnitř. Tato konstrukce umožňuje efektivní větrání a je velmi praktická pro kuchyň. To umožňuje proudění čerstvého vzduchu spodní polovinou místnosti a zajišťuje pohodlí těm, kteří sedí kolem kuchyňského ostrůvku nebo u jídelního stolu. Teplý vzduch, který stoupá při vaření, rychle uniká horním otvorem okna. Dobré větrání je pro kuchyň obzvláště důležité, protože reguluje vlhkost v místnosti a zabraňuje tvorbě plísní.

Plánování kuchyně s oknem

Otočné okno jsou v zásadě velmi podobné výkyvným křídlovým oknům. Pouze v tomto případě není osa otáčení horizontální, ale vertikální. Tato konstrukce okna má dvě hlavní nevýhody: Na jedné straně se okno otevírá dovnitř, takže pracovní plochu přímo pod ním nelze použít. Na druhou stranu směr otevírání znemožňuje instalaci záclon, žaluzií nebo jiných ochranných clon. Rovněž není možné uspořádat rostliny na parapetu. Otočná okna jsou užitečná, pokud se dívají do zahrady a venku je navržena venkovní kuchyně. Tímto způsobem lze jídlo a příslušenství snadno procházet oknem.

Naplánujte si moderní kuchyně s okny a nástěnnými jednotkami

Jeden Pevné zasklení přichází v úvahu, pokud je okno úzké a dlouhé. Ve většině moderních kuchyní je pevné zasklení instalováno jako speciální zadní stěna. U pevného zasklení je však důležité, abyste plánovali jinou možnost větrání. Centrální větrací systémy s pasivním větráním jsou ideální pro nové budovy.

malá kuchyň s prostorově úspornými policemi s okenním půdorysem

Sklopná a otočná okna jsou jedním z nejoblíbenějších typů oken. Možností je mnoho: Například okna mohou být konstruována tak, že se neotevírají dovnitř, ale ven. To se ukazuje jako velmi praktické pro malé místnosti. Mimo jiné je možné před okno namontovat nástěnné police.

Plánujte kuchyň s krabicovým oknem v industriálním stylu

Oba Mřížová okna několik menších tabulí skla je připevněno k okennímu křídlu pomocí kovových tyčí. Tato okenní konstrukce je jednou z nejstarších. V současné době se staly oblíbeným designovým prvkem budov v průmyslovém stylu (inspirováno loftovými byty v New Yorku). Moderní příhradová okna se používají také při restaurování památkově chráněných budov nebo při renovaci starých budov.

Kuchyně s panoramatickými nápady pro návrh oken

Bez ohledu na to, kterou variantu si vyberete, jedno je jisté: Při navrhování své vysněné kuchyně byste rozhodně měli věnovat pozornost světelným podmínkám v místnosti. Kuchyňský dřez je nejčastěji namontován pod oknem. Pracovní plocha pod oknem je také velmi funkční. Méně praktické je instalovat kamna pod okno. Především proto, že tam nelze nainstalovat ochranu proti stříkající vodě.

Kuchyně s okenním plánem na první pohled různé typy oken

Při plánování kuchyně také hraje roli, zda chcete svou kuchyň navrhnout s kuchyňským ostrůvkem nebo bez něj, zda je dostupný prostor malý nebo velký a jaký tvar má místnost. Nejlepší způsob, jak to udělat, je vytvořit si seznam všech kuchyňských spotřebičů, které v kuchyni potřebujete, a všech typů skříní, které chcete. Poté pomocí skici poradíte, jak nejlépe najít jeho místo. Zejména v malých kuchyních může být problematické, pokud se musíte obejít bez nástěnných jednotek, protože na zdi je okno.

Kuchyně s oknem nad pracovní deskou

Nápady v kuchyni s oknem nad pracovní deskou

Pokud chcete naplánovat kuchyň s oknem nad pracovní deskou, jsou ideální prodloužená čela oken. Úzká, ale dlouhá okna propouštějí dostatek slunečního světla a bodují rychlým čištěním. Na výběr jsou dvě varianty:

1. Okno začíná přímo nad pracovní deskou a končí přímo pod nástěnnými skříněmi. Okno má tedy podobné rozměry jako zadní stěna kuchyně. Je to pěkná varianta pro moderní kuchyně, které jsou obrácené do zahrady. V tomto případě není nutná ochrana soukromí a můžete se těšit na světlo zaplavenou pracovní plochu.

Navrhněte kuchyň s oknem nad pracovní deskou a posuvnými skleněnými dveřmi a kuchyňským ostrůvkem

2. Okno je nastaveno 50 cm nad pracovní deskou. Na pracovní ploše tak zůstane dostatek místa pro kávovar a další menší kuchyňské spotřebiče. Okno lze také bez problémů otevřít a nepotřebujete obrazovku ochrany osobních údajů.

Kuchyně s oknem nad umyvadlem

Navrhování kuchyně s oknem nad dřezem Tipy pro plánování

Pokud chcete navrhnout kuchyň s oknem nad umyvadlem, měli byste zvážit několik věcí. Následující otázky vám mohou pomoci s úkolem a pomoci s plánováním:

1. Jak hluboké je okno a zda se bude moci otevřít, když sestavíte kuchyňské skříňky a desku?

2. V jakém stylu je vaše kuchyně navržena? Pokud plánujete moderní kuchyň ve skandinávském nebo minimalistickém stylu, pak jsou velká okna ideální. Pro středomořské kuchyně i pro kuchyně v moderním venkovském stylu nebo v trendovém vzhledu Hamptons jsou vhodnější malá okna s okenním parapetem. Na parapetu mimochodem najdou místo nejen dekorativní doplňky, ale i rostliny v květináčích.

Naplánujte si malou kuchyň ve tvaru písmene U s oknem

3. Potřebujete nástěnné skříně nebo byste se raději obešli bez nástěnných skříněk? To úzce souvisí s dostupným prostorem. U velkých kuchyní se obejdete bez nástěnných jednotek kolem okna, u menších kuchyňských krajin je můžete nahradit nástěnnými policemi.

Kuchyně s oknem nad umyvadlem a světlíkem

Navrhování kuchyně se dvěma okny: na co si dát pozor?

Navrhněte kuchyň se dvěma okny a varným ostrůvkem s jídelním koutem

Na rozdíl od starých budov není kuchyň v nových budovách v samostatné místnosti, ale je součástí obývacího prostoru. To představuje velkou výzvu při plánování: kuchyňská krajina by na jedné straně měla harmonicky splynout s obytnou částí a na druhé straně by měla být také navržena tak, aby byla funkční. Úkol je ještě obtížnější, pokud je v kuchyňském prostoru více oken. Často se musíte zcela obejít bez nástěnných skříněk.

Kuchyně se dvěma okny a kuchyňským ostrůvkem vytvářejí nápady v industriálním stylu

Další důležitou otázkou je, zda by se měla otevřít všechna okna v kuchyni. Optimální je, když lze otevřít pouze jedno okno a ostatní jsou nainstalována jako pevné zasklení. Takže před něj lze umístit kuchyňské spotřebiče nebo nastavit police.

Navrhněte moderní kuchyň se dvěma okny nad pracovní deskou

Kuchyňský dřez můžete také umístit doprostřed mezi obě okna. Můžete tedy těžit z dobře osvětlené pracovní plochy. Pokud jsou na jedné stěně dvě okna, pak stěnové jednotky samozřejmě nepřicházejí v úvahu. Místo toho se můžete rozhodnout pro kuchyňský ostrůvek. Nabízí nejen další úložný prostor na nádobí a podobně, ale také můžete na ostrov integrovat jídelní kout. Kuchyňské ostrůvky na kolečkách nabízejí flexibilní možnosti designu a jsou perfektní volbou pro kuchyně s více okny. Větší kuchyňské ostrůvky mohou nabídnout nejen další pracovní plochu a úložný prostor, ale také prostor pro vestavné spotřebiče.

Kuchyně se dvěma okny, dlážděným zrcadlem a kuchyňským dřezem uprostřed pracovní plochy

Malá kuchyň se dvěma okny vytváří nápady

Kuchyňský ostrůvek s integrovaným jídelním koutem 

Malá moderní kuchyně se dvěma nápady na design oken

Kuchyně s oknem za rohem

Kuchyně s rohovým oknem z překližky s ostrůvkem na kolečkách

Pro kuchyň s oknem za rohem se jako optimální varianta osvědčují buď posuvná okna, nebo výklopná křídlová okna. Nástěnné police nad okny a široký okenní parapet poskytují prostor pro příslušenství a koření, modulární varný ostrůvek na kolečkách lze podle potřeby posouvat dopředu a dozadu a lze jej použít jako servírovací vozík i jako komodu. V kuchyni je také jídelní kout hned vedle kuchyňského ostrůvku.

Navrhněte kuchyň s oknem přes roh s okenním parapetem a policemi

Navrhněte malou kuchyň ve tvaru písmene L s oknem

malá kuchyně Plánuji tvar s oknem v průmyslovém vzhledu

Kuchyň ve tvaru písmene L s oknem je těžké navrhnout. Úložný prostor se může rychle zúžit, zvláště pokud je dostupný prostor úzký a nelze instalovat nástěnné police nebo nástěnné skříně. V takovém případě byste rozhodně měli věnovat pozornost rozumnému uspořádání a uspořádání kuchyně. L-kuchyně je obvykle rozdělena do několika zón. Každá z těchto zón má specifickou funkci. Můžete si tedy naplánovat prostor pro zásoby u vstupu do kuchyně a prostor pro uložení nádobí a hrnců hned vedle. Kuchyňský dřez je v těsné blízkosti oblasti, kde se připravuje jídlo. Hned vedle je také umístěna varná plocha.

Moderní kuchyně v průmyslovém stylu s oknem

Malá kuchyň tvaruji oknem a světlíkem a kuchyňským ostrůvkem

Dvě okna v úzké kuchyni ve tvaru písmene L nenechávají žádný volný prostor pro nástěnné skříně

Malá kuchyň ve tvaru písmene I s oknem a obklady na stěně bez nástěnných skříněk

Světlíky propouštějí do kuchyně dostatek slunečního světla

malá kuchyň, kterou plánuji s okny a nápady na design

Kuchyň ve tvaru písmene U s oknem

Kuchyně ve tvaru písmene U s okny vytvářejí nápady

Kuchyně ve tvaru písmene U je mnohem prostornější než malá kuchyň ve tvaru písmene L. Správné uspořádání je v tomto případě také důležité, aby se procesy v kuchyni zvládly co nejpraktičtěji. Ale pokud máte kuchyňskou krajinu ve tvaru písmene U, pak se můžete snadno obejít bez nástěnných jednotek ve prospěch poloostrova. Tímto způsobem si můžete zkrátit cestu do práce, opticky oddělit kuchyň od obývacího prostoru a poté vytvořit další posezení pro rodinu nebo své hosty.

Ve fotogalerii níže najdete také další příklady moderních a funkčních kuchyňských krajin a také chytré nápady pro návrh interiéru.

Kuchyňská krajina ve tvaru písmene U s oknem

Kuchyně ve tvaru písmene U s nápady na plány oken na obrázcích

Kuchyně ve tvaru písmene U s poloostrovem

Naplánujte a navrhněte kuchyň ve tvaru písmene U s oknem

Kuchyně s oknem a ostrůvkem

Kuchyně s oknem a ostrůvkem vytvářejí nápady

Moderní kuchyně se světlíkem a ostrovem jako součást obývacího prostoru

Plánování kuchyně s oknem a kuchyňským ostrůvkem a její navržení tak, aby bylo funkční Živé nápady

Malá kuchyň s jídelním koutem u okna

Malá kuchyň s jídelním koutem u okna nastavila nápady

Moderní malá L-kuchyně s jídelním koutem

malá kuchyň s jídelním koutem u okna vytváří nápady

Kuchyně s lavicí pod oknem

Kuchyně ve skandinávském stylu s nápady na design lavičky pod oknem

Lavice pod oknem šetří místo v malé kuchyni

Kuchyně s lavicí pod oknem a malým jídelním stolem vytvářejí nápady na obrázcích

Dvě lavice a malý jídelní stůl pod oknem

Naplánujte a navrhněte kuchyň s lavičkou pod oknem

Navrhněte jídelní kout v kuchyni

Kuchyně s lavičkou pod oknem plánovat nápady pro malé místnosti

Navrhněte moderní kuchyň s oknem

Moderní kuchyně s oknem vytváří nápady

Moderní kuchyně s oknem se sníženým osvětlením a parapetem

Moderní kuchyně s okenním plánem, co zvážit a materiály

Dvouřádková kuchyně s oknem

nápady pro kuchyňskou galerii v malé galerii pro kuchyňskou krajinu bez nástěnných jednotek

Dvouřadá kuchyně s velkorysými okny: Perfektní varianta pro průchody

malá kuchyňská galerie pod oknem v industriálním stylu s lavičkou

Malá kuchyně s tvarem L a oknem

malá kuchyně ve tvaru písmene L s nápady na design oken a obrázky

Nápady na design pro malé kuchyně s tvarem L a oknem

malá kuchyň ve tvaru písmene L s mramorovou pracovní deskou a dřevěnými skříňkami

Malá kuchyně v moderním venkovském stylu s velkým oknem

Navrhněte malou kuchyň ve tvaru písmene L s oknem