Kuchyně

Nástěnné panely do kuchyně – 30 nápadů na kuchyňské zrcadlo s rozdílem

Nástěnné panely pro kuchyň-kuchyňské zrcadlo-moderní-světlo-bílá-vysoký-lesk-hnědý

Atraktivní design stěny dodává kuchyni zvláštní ráz a jistotu, která definuje individuální styl zařizování. Kromě toho plní praktickou funkci, jmenovitě stěny před stříkačkami a každou chvíli před létajícími bramborovými slupkami. Nástěnné panely do kuchyně jsou k dispozici v mnoha barvách a vzorech. Je velmi snadné vybrat si něco, co odpovídá místnosti a vašemu vkusu.

Nástěnné panely do kuchyně nebo kuchyňské zadní stěny

Nástěnné panely do kuchyně - kuchyňské zrcadlo - moderní - vysoký lesk - tmavě červená - bílá

Pokud jde o design stěn v kuchyni, stále přicházejí nové termíny. Nástěnné panely, zadní stěny kuchyně, kuchyňská zrcadla jsou v zásadě stejné a představují alternativu k obkladům v kuchyni. Existují však zásadní rozdíly v designu a vzhledu. K dispozici je sklo ESG, akrylát, kov a laminát.

Nástěnné panely do kuchyně ve velké rozmanitosti

Nástěnné panely pro kuchyň-kuchyňské zrcadlo-moderní-vysoký lesk-červeno-bílá

Nástěnné panely do kuchyně se velmi snadno montují a lze je připevnit přímo na zeď. Mělo by ale být hladké a rovnoměrné, aby na něj byl panel perfektně umístěn. K upevnění se používají různé upevňovací kování, v závislosti na materiálu. Alternativně je možné panely přilepit například na stávající dlaždici pomocí vhodného montážního lepidla.

Nástěnné panely do kuchyně jako lepší alternativa k obkladům

Nástěnné panely do kuchyně - kuchyňské zrcadlo - moderní - vysoký lesk - černá - bílá

O stěnové panely je snazší péče ve srovnání s obklady. Rovnoměrný, převážně lesklý povrch odpuzuje vodu a nečistoty. Pro každodenní čištění nejsou vyžadovány žádné speciální čisticí prostředky, ale jednoduše otřete vlhkým hadříkem a případně jemným čisticím prostředkem.

Nástěnné panely do kuchyně místo obkladů – argumenty pro a proti

Nástěnné panely pro kuchyň-kuchyňské zrcadlo-moderní-černá-bílá-ušlechtilé sklo

Poškození, jako jsou praskliny, potřísnění mastnotou a změna barvy, nejsou pro obkládaný povrch neobvyklé. Naopak, jakmile jsou nástěnné panely do kuchyně správně nainstalovány, neztrácejí dobrou postavu a vždy září jako nové. Abyste tento dokonale lesklý povrch nepoškodili, nepoužívejte ocelovou vlnu, čisticí prostředky, houbičky na mytí nádobí apod., Které obsahují abraziva.

Vysoce lesklé nástěnné panely do kuchyně v akcentové barvě

stěnové panely-kuchyň-kuchyňské zrcadlo-moderní-dřevo-černo-bílé

Pomocí nástěnných panelů do kuchyně ze skla nebo akrylátu si můžete vybrat mezi všemi barvami RGB nebo poskytnout individuálně zvolený motiv a přizpůsobit jej tak dokonale svým vlastním představám a životnímu prostředí.

Moderní nástěnné panely do kuchyně ze skla

stěnové panely-kuchyň-kuchyňské zrcadlo-moderní-černá-bílá-fialová-vysoký lesk

Nástěnné panely ze skla vypadají ušlechtile a vysoce kvalitně, a proto jsou obvykle upřednostňovány pro moderní kuchyňské designy. Více či méně reflexní povrch nechává barvy a motivy opravdu si přijít na své. Nabývají na hloubce a lesku, a proto působí zářivěji a realističtěji.

Nástěnné panely do kuchyně v bílé – matné a vysokém lesku

stěnové panely-kuchyň-kuchyňské zrcadlo-moderní-minimalistické-vysoký lesk-bez rukojeti

Skleněná zadní stěna do kuchyně může být matná nebo lesklá, podle vašich individuálních požadavků. To umožňuje nastavit požadované kontrasty a akcenty, jako v tomto příkladu na obrázku. Když má kuchyňská stěna reflexní povrch, matná bílá povrchová úprava kuchyňských čel bez rukojetí si opravdu přijde na své.

Nástěnné panely do kuchyně – stylová aktualizace pro vaši kuchyň

Nástěnné panely-kuchyň-kuchyňské zrcadlo-bílá-tradiční-černá-modernizovaná

Nástěnné panely do kuchyně lze ve srovnání s obklady instalovat za pár hodin. Jsou jednoduše důmyslným řešením pro pronajaté byty a restaurace, kde by měl být design kuchyně poněkud flexibilnější. Pokud je vzhled dlaždic stále požadovaný, jsou ideální panely pro montáž na zeď s dlaždicovými vzory nebo s charakteristickými spoji.

Nástěnné panely do kuchyně v moderním stylu – tvrzené sklo

stěnové panely-kuchyň-kuchyňské zrcadlo-moderní-dřevo-beton-nerez-pult

Kdo se rozhodne pro kvalitní a atraktivní kuchyňské vybavení, volí bezpečnostní sklo ESG. Jedná se o tepelně tvrzené sklo, které je žáruvzdorné a prakticky nerozbitné. Kromě toho se vyznačuje vysokou chemickou odolností vůči vodě, kyselinám a solným roztokům.

Stěnové panely do kuchyně – zrcadlová stěna v minimalistické bílé kuchyni

stěnové panely-kuchyň-kuchyňské zrcadlo-moderní-zrcadlo-vysoký lesk-bílá

ESG sklo lze obarvit podle individuálních přání. Barvení nebo motiv tisku se provádí na skleněné zadní stěně, je také možný zrcadlový efekt. V závislosti na povrchové úpravě – matné nebo lesklé, mohou být rozdíly v barvách a ostrosti oproti původnímu obrázku.

Vysoce reflexní stěnové panely do kuchyně

stěnové panely-kuchyň-kuchyňské zrcadlo-moderní-černá-bílá-zrcadlo-pult

Bezpečnostní sklo ESG se čistí jako každý jiný skleněný povrch čističem nebo odmašťovačem skla. K čištění nejsou nutné žádné drahé přísady. I přes velkou odolnost materiálu nesmí být kuchyňská stěna ze skla ESG ohrožena nárazy.

Kombinujte materiály – stěnové panely do kuchyně jako ochranu proti stříkající vodě a dekorativní tapety 

stěnové panely-kuchyň-kuchyň-zrcadlo-moderní-skleněná-tapeta-červená

Bezpečnostní sklo ESG se dobře hodí jako nástěnný panel za varnou desku, a proto perfektně slouží jako ochrana proti stříkající vodě. materiál je tepelně odolný až kolem 100 stupňů. Tisk motivu se může od skutečného zobrazení lišit o jeden nebo dva centimetry. Proč byste tomu měli věnovat pozornost při přechodech s tapetami nebo jinými materiály.

Spojte různé materiály – nástěnné panely do kuchyně ze skla a kartáčované nerezové oceli

stěnové panely-kuchyň-kuchyň-zrcadlo-moderní-sklo-nerez-kartáčované dřevo

Sklo si přijde na své v kombinaci s kovem. Kartáčovaná nerezová ocel a lesklé sklo ESG k sobě velmi dobře ladí a dosahují ušlechtilého efektu, rozhodně přidávají hodnotu kuchyňskému vybavení.

Elegantní tyrkysová kuchyně s kuchyňským zrcadlem z nerezové oceli

stěnové panely-kuchyň-kuchyňské zrcadlo-moderní-nerez-kartáčovaný-tyrkys

Nástěnné panely z nerezové oceli dokonale nahrazují zrcadlo v kuchyni. Jsou vysoce kvalitní a dovedně kombinované se zbytkem materiálů, které byly použity při návrhu kuchyně, a vytvářejí stylové prostředí s moderním nádechem. Nerezová ocel je navíc velmi praktická a není náhoda, že je upřednostňována při zařizování každé profesionální kuchyně.

Odolné nástěnné panely do kuchyně z nerezové oceli

nástěnné panely-kuchyň-kuchyňské zrcadlo-moderní-nerez-lehký dřevoplynový sporák

Neexistují dva názory, že nerez je nejlépe kombinovat se dřevem. Kov sám o sobě vypadá chladně a naopak dřevo vytváří útulnou atmosféru. Kromě toho je dosaženo dokonalého celkového obrazu.

Nástěnné panely do kuchyně z kovu – mědi

stěnové panely-kuchyň-kuchyň-zrcadlo-moderní-měď-dřevo-hrubé

Jako nástěnné panely do kuchyně lze také použít jiné kovy, například měď nebo hliník. Ty slouží víceméně jako vrchol designu kuchyně. Proto by mělo smysl kombinovat tyto akcenty s dalšími detaily v designu, aby byl vytvořen jednotný celkový obraz.

Nástěnné panely do kuchyně z mědi – moderní a tradiční zároveň

stěnové panely-kuchyň-kuchyňské zrcadlo-měděné-obklady stěn-tradiční-venkovský dům

Měď se za posledních několik let etablovala jako trendový vzhled v každé designové oblasti. Často se objevuje ve formě stylových bytových doplňků, ale velmi zřídka dominuje designu interiéru. Zde uvádíme inspiraci pro celé kuchyňské stěny z mědi.

Nástěnné panely s dřevěným vzhledem pro malou kuchyň – laminát

stěnové panely-kuchyň-kuchyň-zrcadlo-malá-kuchyň-výklenek-dřevo-světlo

Laminátové panely se často používají k zakrytí nevzhledných obkladů. Zdá se, že jde o levné řešení, které zanechá co nejmenší poškození, a je dobrou alternativou zejména pro nájemní byty.

Nástěnné panely do kuchyně ve stylu venkovského domu – přírodní stěnové panely z laminátu

stěnové panely-kuchyň-kuchyň-zrcadlo-venkovský dům-dřevo-tradiční-dřevěný strop

Pro kuchyň v tradičním stylu venkovského domu nemusí existovat lepší řešení pro navrhování stěn než nástěnné panely ze dřeva nebo s tímto vzhledem. Nástěnné panely do kuchyně z laminátu jsou robustní, odolné vůči teplu a vodě, lze je snadno instalovat za sporák, s výjimkou plynové varné desky, a snadno se o ně pečuje. Mnoho verzí vypadá přirozeně, a proto jsou vhodné jako dobrá a levná alternativa ke konvenčním panelům ze skutečného dřeva.

Nástěnné panely do kuchyně – obklady stěn ze dřeva

stěnové panely-kuchyň-kuchyňské zrcadlo-moderní-dřevo-černo-bílé

Obložení stěn z pravého dřeva nelze vyloučit ani v kuchyni, i když je vnímáno jako náročnější na údržbu. Materiál vyžaduje správnou povrchovou úpravu a je jen částečně tepelně odolný. Stěnové panely by měly být alespoň jednou ošetřeny dřevěným těsnicím lakem na všech stranách a na přední stranu musí být naneseny dvě vrstvy, aby byly odolné vůči čištění.

Nástěnné panely do kuchyně místo obkladů – k dispozici v krásných vzorech

Nástěnné panely-kuchyň-kuchyň-zrcadlo-venkovský dům-vzor-dlaždice-ozdoby

Pro kuchyňskou zeď jsou možné krásné vzory, i když se chcete obejít bez kachlových zrcadel – s kuchyňskou zadní stěnou z akrylového skla. Materiál je lehčí a odolnější proti rozbití než sklo, ale vypadá velmi, velmi podobně a dodává motivům hloubku a lesk.

Nástěnné panely do kuchyně jako ochrana proti stříkající vodě – akrylové sklo nebo stále známé jako plexisklo

stěnové panely-kuchyň-kuchyňské zrcadlo-moderní-ochrana proti stříkající vodě-plynový sporák-černý

Akrylové sklo nebo ještě známé jako plexisklo je materiál poslední generace, který je lehčí, a proto se snadněji montuje než sklo. Výhodná manipulace díky nízké hmotnosti umožňuje instalaci pouze do vybraných oblastí, například jako ochrana proti stříkající vodě.

Nástěnné panely do kuchyně za pracovní desku a varnou desku – potisk motivu

stěnové panely-kuchyň-kuchyň-zrcadlo-moderní-tapeta-barva-bílá

Desky z akrylového skla lze potisknout vybranými motivy pomocí UV tisku, a tak se dokonale přizpůsobit vašim vlastním představám. Motivy jsou vytištěny přímo na zadní straně materiálu.

Dekorativní nástěnné panely do kuchyně: snadná údržba a atraktivní

stěnové panely-kuchyň-kuchyň-zrcadlo-moderní-tapeta-sklo-citron

Při čištění akrylových desek musíte být velmi opatrní. Běžné čističe skla se k tomu špatně hodí, protože útočí na povrch a po chvíli se stane matným a nevzhledným. K tomuto účelu by měla být použita pouze teplá voda s trochou mycího prostředku nebo speciální čistič na akrylové sklo.

Nástěnné panely do kuchyně z akrylátu s motivy obrázků

stěnové panely-kuchyň-kuchyň-zrcadlo-moderní-tapeta-šedý motiv

Při čištění lesklých povrchů je třeba poznamenat, že k otírání můžete použít pouze měkké houbičky a hadříky, které nepouští vlákna. Rovněž nedoporučujeme používat utěrky z mikrovlákna, protože poškozují lesk a zanechávají na povrchu malé škrábance. Tento efekt je viditelný až po několika letech používání.

Moderní nástěnné panely pro akcenty kuchyňské sady v minimalistické místnosti 

stěnové panely-kuchyň-kuchyň-zrcadlo-moderní-motiv-beton-stěna-tapeta

Další možností, jak navrhnout zadní stěnu kuchyně, je materiál Aludibond. Jedná se o kompozit z plastu a hliníku, který je jen 3 mm silný a velmi lehký.

Nástěnné panely do kuchyně s krásnými motivy 

stěnové panely-kuchyň-kuchyň-zrcadlo-moderní-motiv-květinové-dřevo

Aludibond se vyznačuje matným povrchem a zvolený motiv je vytištěn přímo na přední stranu panelu. Z tohoto důvodu by měl být člověk při čištění velmi opatrný.

Fotorealistické nástěnné panely do kuchyně

stěnové panely-kuchyň-kuchyň-zrcadlo-moderní-motiv-podzim-hnědá

Akrylové panely lze čistit bez přísad, pouze velmi měkkou houbou, vodou a trochou mycího prostředku. Nejsou povoleny žádné drsné čisticí prostředky a energické tření, jinak se vytiskne barevný motiv. Materiál je vhodný pro instalaci za varné desky, ale není odolný proti nárazům a prořezání.

3D Nástěnné panely do kuchyně

stěnové panely-kuchyň-kuchyň-zrcadlo-moderní-3d-bílá-geometrická

3D efekty v interiérovém designu jsou v současné době velmi oblíbené. Mohou na sebe působit vizuálním dojmem pomocí vysoce kvalitních obrázků nebo motivů nebo je lze zinscenovat pomocí stěnových panelů ze skutečného materiálu.

Kuchyně

Nástěnné panely do kuchyně – 30 nápadů na kuchyňské zrcadlo s rozdílem

Nástěnné panely pro kuchyň-kuchyňské zrcadlo-moderní-světlo-bílá-vysoký-lesk-hnědý

Atraktivní design stěny dodává kuchyni zvláštní ráz a jistotu, která definuje individuální styl zařizování. Kromě toho plní praktickou funkci, jmenovitě stěny před stříkačkami a každou chvíli před létajícími bramborovými slupkami. Nástěnné panely do kuchyně jsou k dispozici v mnoha barvách a vzorech. Je velmi snadné vybrat si něco, co odpovídá místnosti a vašemu vkusu.

Nástěnné panely do kuchyně nebo kuchyňské zadní stěny

Nástěnné panely do kuchyně - kuchyňské zrcadlo - moderní - vysoký lesk - tmavě červená - bílá

Pokud jde o design stěn v kuchyni, stále přicházejí nové termíny. Nástěnné panely, zadní stěny kuchyně, kuchyňská zrcadla jsou v zásadě stejné a představují alternativu k obkladům v kuchyni. Existují však zásadní rozdíly v designu a vzhledu. K dispozici je sklo ESG, akrylát, kov a laminát.

Nástěnné panely do kuchyně ve velké rozmanitosti

Nástěnné panely pro kuchyň-kuchyňské zrcadlo-moderní-vysoký lesk-červeno-bílá

Nástěnné panely do kuchyně se velmi snadno montují a lze je připevnit přímo na zeď. Mělo by ale být hladké a rovnoměrné, aby na něj byl panel perfektně umístěn. K upevnění se používají různé upevňovací kování, v závislosti na materiálu. Alternativně je možné panely přilepit například na stávající dlaždici pomocí vhodného montážního lepidla.

Nástěnné panely do kuchyně jako lepší alternativa k obkladům

Nástěnné panely do kuchyně - kuchyňské zrcadlo - moderní - vysoký lesk - černá - bílá

O stěnové panely je snazší péče ve srovnání s obklady. Rovnoměrný, převážně lesklý povrch odpuzuje vodu a nečistoty. Pro každodenní čištění nejsou vyžadovány žádné speciální čisticí prostředky, ale jednoduše otřete vlhkým hadříkem a případně jemným čisticím prostředkem.

Nástěnné panely do kuchyně místo obkladů – argumenty pro a proti

Nástěnné panely pro kuchyň-kuchyňské zrcadlo-moderní-černá-bílá-ušlechtilé sklo

Poškození, jako jsou praskliny, potřísnění mastnotou a změna barvy, nejsou pro obkládaný povrch neobvyklé. Naopak, jakmile jsou nástěnné panely do kuchyně správně nainstalovány, neztrácejí dobrou postavu a vždy září jako nové. Abyste tento dokonale lesklý povrch nepoškodili, nepoužívejte ocelovou vlnu, čisticí prostředky, houbičky na mytí nádobí apod., Které obsahují abraziva.

Vysoce lesklé nástěnné panely do kuchyně v akcentové barvě

stěnové panely-kuchyň-kuchyňské zrcadlo-moderní-dřevo-černo-bílé

Pomocí nástěnných panelů do kuchyně ze skla nebo akrylátu si můžete vybrat mezi všemi barvami RGB nebo poskytnout individuálně zvolený motiv a přizpůsobit jej tak dokonale svým vlastním představám a životnímu prostředí.

Moderní nástěnné panely do kuchyně ze skla

stěnové panely-kuchyň-kuchyňské zrcadlo-moderní-černá-bílá-fialová-vysoký lesk

Nástěnné panely ze skla vypadají ušlechtile a vysoce kvalitně, a proto jsou obvykle upřednostňovány pro moderní kuchyňské designy. Více či méně reflexní povrch nechává barvy a motivy opravdu si přijít na své. Nabývají na hloubce a lesku, a proto působí zářivěji a realističtěji.

Nástěnné panely do kuchyně v bílé – matné a vysokém lesku

stěnové panely-kuchyň-kuchyňské zrcadlo-moderní-minimalistické-vysoký lesk-bez rukojeti

Skleněná zadní stěna do kuchyně může být matná nebo lesklá, podle vašich individuálních požadavků. To umožňuje nastavit požadované kontrasty a akcenty, jako v tomto příkladu na obrázku. Když má kuchyňská stěna reflexní povrch, matná bílá povrchová úprava kuchyňských čel bez rukojetí si opravdu přijde na své.

Nástěnné panely do kuchyně – stylová aktualizace pro vaši kuchyň

Nástěnné panely-kuchyň-kuchyňské zrcadlo-bílá-tradiční-černá-modernizovaná

Nástěnné panely do kuchyně lze ve srovnání s obklady instalovat za pár hodin. Jsou jednoduše důmyslným řešením pro pronajaté byty a restaurace, kde by měl být design kuchyně poněkud flexibilnější. Pokud je vzhled dlaždic stále požadovaný, jsou ideální panely pro montáž na zeď s dlaždicovými vzory nebo s charakteristickými spoji.

Nástěnné panely do kuchyně v moderním stylu – tvrzené sklo

stěnové panely-kuchyň-kuchyňské zrcadlo-moderní-dřevo-beton-nerez-pult

Kdo se rozhodne pro kvalitní a atraktivní kuchyňské vybavení, volí bezpečnostní sklo ESG. Jedná se o tepelně tvrzené sklo, které je žáruvzdorné a prakticky nerozbitné. Kromě toho se vyznačuje vysokou chemickou odolností vůči vodě, kyselinám a solným roztokům.

Stěnové panely do kuchyně – zrcadlová stěna v minimalistické bílé kuchyni

stěnové panely-kuchyň-kuchyňské zrcadlo-moderní-zrcadlo-vysoký lesk-bílá

ESG sklo lze obarvit podle individuálních přání. Barvení nebo motiv tisku se provádí na skleněné zadní stěně, je také možný zrcadlový efekt. V závislosti na povrchové úpravě – matné nebo lesklé, mohou být rozdíly v barvách a ostrosti oproti původnímu obrázku.

Vysoce reflexní stěnové panely do kuchyně

stěnové panely-kuchyň-kuchyňské zrcadlo-moderní-černá-bílá-zrcadlo-pult

Bezpečnostní sklo ESG se čistí jako každý jiný skleněný povrch čističem nebo odmašťovačem skla. K čištění nejsou nutné žádné drahé přísady. I přes velkou odolnost materiálu nesmí být kuchyňská stěna ze skla ESG ohrožena nárazy.

Kombinujte materiály – stěnové panely do kuchyně jako ochranu proti stříkající vodě a dekorativní tapety 

stěnové panely-kuchyň-kuchyň-zrcadlo-moderní-skleněná-tapeta-červená

Bezpečnostní sklo ESG se dobře hodí jako nástěnný panel za varnou desku, a proto perfektně slouží jako ochrana proti stříkající vodě. materiál je tepelně odolný až kolem 100 stupňů. Tisk motivu se může od skutečného zobrazení lišit o jeden nebo dva centimetry. Proč byste tomu měli věnovat pozornost při přechodech s tapetami nebo jinými materiály.

Spojte různé materiály – nástěnné panely do kuchyně ze skla a kartáčované nerezové oceli

stěnové panely-kuchyň-kuchyň-zrcadlo-moderní-sklo-nerez-kartáčované dřevo

Sklo si přijde na své v kombinaci s kovem. Kartáčovaná nerezová ocel a lesklé sklo ESG k sobě velmi dobře ladí a dosahují ušlechtilého efektu, rozhodně přidávají hodnotu kuchyňskému vybavení.

Elegantní tyrkysová kuchyně s kuchyňským zrcadlem z nerezové oceli

stěnové panely-kuchyň-kuchyňské zrcadlo-moderní-nerez-kartáčovaný-tyrkys

Nástěnné panely z nerezové oceli dokonale nahrazují zrcadlo v kuchyni. Jsou vysoce kvalitní a dovedně kombinované se zbytkem materiálů, které byly použity při návrhu kuchyně, a vytvářejí stylové prostředí s moderním nádechem. Nerezová ocel je navíc velmi praktická a není náhoda, že je upřednostňována při zařizování každé profesionální kuchyně.

Odolné nástěnné panely do kuchyně z nerezové oceli

nástěnné panely-kuchyň-kuchyňské zrcadlo-moderní-nerez-lehký dřevoplynový sporák

Neexistují dva názory, že nerez je nejlépe kombinovat se dřevem. Kov sám o sobě vypadá chladně a naopak dřevo vytváří útulnou atmosféru. Kromě toho je dosaženo dokonalého celkového obrazu.

Nástěnné panely do kuchyně z kovu – mědi

stěnové panely-kuchyň-kuchyň-zrcadlo-moderní-měď-dřevo-hrubé

Jako nástěnné panely do kuchyně lze také použít jiné kovy, například měď nebo hliník. Ty slouží víceméně jako vrchol designu kuchyně. Proto by mělo smysl kombinovat tyto akcenty s dalšími detaily v designu, aby byl vytvořen jednotný celkový obraz.

Nástěnné panely do kuchyně z mědi – moderní a tradiční zároveň

stěnové panely-kuchyň-kuchyňské zrcadlo-měděné-obklady stěn-tradiční-venkovský dům

Měď se za posledních několik let etablovala jako trendový vzhled v každé designové oblasti. Často se objevuje ve formě stylových bytových doplňků, ale velmi zřídka dominuje designu interiéru. Zde uvádíme inspiraci pro celé kuchyňské stěny z mědi.

Nástěnné panely s dřevěným vzhledem pro malou kuchyň – laminát

stěnové panely-kuchyň-kuchyň-zrcadlo-malá-kuchyň-výklenek-dřevo-světlo

Laminátové panely se často používají k zakrytí nevzhledných obkladů. Zdá se, že jde o levné řešení, které zanechá co nejmenší poškození, a je dobrou alternativou zejména pro nájemní byty.

Nástěnné panely do kuchyně ve stylu venkovského domu – přírodní stěnové panely z laminátu

stěnové panely-kuchyň-kuchyň-zrcadlo-venkovský dům-dřevo-tradiční-dřevěný strop

Pro kuchyň v tradičním stylu venkovského domu nemusí existovat lepší řešení pro navrhování stěn než nástěnné panely ze dřeva nebo s tímto vzhledem. Nástěnné panely do kuchyně z laminátu jsou robustní, odolné vůči teplu a vodě, lze je snadno instalovat za sporák, s výjimkou plynové varné desky, a snadno se o ně pečuje. Mnoho verzí vypadá přirozeně, a proto jsou vhodné jako dobrá a levná alternativa ke konvenčním panelům ze skutečného dřeva.

Nástěnné panely do kuchyně – obklady stěn ze dřeva

stěnové panely-kuchyň-kuchyňské zrcadlo-moderní-dřevo-černo-bílé

Obložení stěn z pravého dřeva nelze vyloučit ani v kuchyni, i když je vnímáno jako náročnější na údržbu. Materiál vyžaduje správnou povrchovou úpravu a je jen částečně tepelně odolný. Stěnové panely by měly být alespoň jednou ošetřeny dřevěným těsnicím lakem na všech stranách a na přední stranu musí být naneseny dvě vrstvy, aby byly odolné vůči čištění.

Nástěnné panely do kuchyně místo obkladů – k dispozici v krásných vzorech

Nástěnné panely-kuchyň-kuchyň-zrcadlo-venkovský dům-vzor-dlaždice-ozdoby

Pro kuchyňskou zeď jsou možné krásné vzory, i když se chcete obejít bez kachlových zrcadel – s kuchyňskou zadní stěnou z akrylového skla. Materiál je lehčí a odolnější proti rozbití než sklo, ale vypadá velmi, velmi podobně a dodává motivům hloubku a lesk.

Nástěnné panely do kuchyně jako ochrana proti stříkající vodě – akrylové sklo nebo stále známé jako plexisklo

stěnové panely-kuchyň-kuchyňské zrcadlo-moderní-ochrana proti stříkající vodě-plynový sporák-černý

Akrylové sklo nebo ještě známé jako plexisklo je materiál poslední generace, který je lehčí, a proto se snadněji montuje než sklo. Výhodná manipulace díky nízké hmotnosti umožňuje instalaci pouze do vybraných oblastí, například jako ochrana proti stříkající vodě.

Nástěnné panely do kuchyně za pracovní desku a varnou desku – potisk motivu

stěnové panely-kuchyň-kuchyň-zrcadlo-moderní-tapeta-barva-bílá

Desky z akrylového skla lze potisknout vybranými motivy pomocí UV tisku, a tak se dokonale přizpůsobit vašim vlastním představám. Motivy jsou vytištěny přímo na zadní straně materiálu.

Dekorativní nástěnné panely do kuchyně: snadná údržba a atraktivní

stěnové panely-kuchyň-kuchyň-zrcadlo-moderní-tapeta-sklo-citron

Při čištění akrylových desek musíte být velmi opatrní. Běžné čističe skla se k tomu špatně hodí, protože útočí na povrch a po chvíli se stane matným a nevzhledným. K tomuto účelu by měla být použita pouze teplá voda s trochou mycího prostředku nebo speciální čistič na akrylové sklo.

Nástěnné panely do kuchyně z akrylátu s motivy obrázků

stěnové panely-kuchyň-kuchyň-zrcadlo-moderní-tapeta-šedý motiv

Při čištění lesklých povrchů je třeba poznamenat, že k otírání můžete použít pouze měkké houbičky a hadříky, které nepouští vlákna. Rovněž nedoporučujeme používat utěrky z mikrovlákna, protože poškozují lesk a zanechávají na povrchu malé škrábance. Tento efekt je viditelný až po několika letech používání.

Moderní nástěnné panely pro akcenty kuchyňské sady v minimalistické místnosti 

stěnové panely-kuchyň-kuchyň-zrcadlo-moderní-motiv-beton-stěna-tapeta

Další možností, jak navrhnout zadní stěnu kuchyně, je materiál Aludibond. Jedná se o kompozit z plastu a hliníku, který je jen 3 mm silný a velmi lehký.

Nástěnné panely do kuchyně s krásnými motivy 

stěnové panely-kuchyň-kuchyň-zrcadlo-moderní-motiv-květinové-dřevo

Aludibond se vyznačuje matným povrchem a zvolený motiv je vytištěn přímo na přední stranu panelu. Z tohoto důvodu by měl být člověk při čištění velmi opatrný.

Fotorealistické nástěnné panely do kuchyně

stěnové panely-kuchyň-kuchyň-zrcadlo-moderní-motiv-podzim-hnědá

Akrylové panely lze čistit bez přísad, pouze velmi měkkou houbou, vodou a trochou mycího prostředku. Nejsou povoleny žádné drsné čisticí prostředky a energické tření, jinak se vytiskne barevný motiv. Materiál je vhodný pro instalaci za varné desky, ale není odolný proti nárazům a prořezání.

3D Nástěnné panely do kuchyně

stěnové panely-kuchyň-kuchyň-zrcadlo-moderní-3d-bílá-geometrická

3D efekty v interiérovém designu jsou v současné době velmi oblíbené. Mohou na sebe působit vizuálním dojmem pomocí vysoce kvalitních obrázků nebo motivů nebo je lze zinscenovat pomocí stěnových panelů ze skutečného materiálu.