Kuchyně

Nastavení skandinávské kuchyně – více než 50 stylových nápadů a inspirací!

Skandinávské nápady pro vybavení kuchyně nápady pro moderní design dřevěného stolu v bytě

Vaření, jídlo, dobrý pocit – kuchyně je srdcem každého bytu a místem, kde se může scházet celá rodina. Skandinávská kuchyně je jednoduchá, příjemná a jednoduchá – a přesto z ní vyzařuje nádherná elegance a pohodlí. Jasné tvary, přátelské barvy a světlé dřevo vytvářejí jedinečnou atmosféru. Ať už jde o rustikální detaily, okouzlující styl venkovského domu nebo moderní design s nádechem minimalismu – skandinávský životní styl lze kombinovat s mnoha dalšími a nikdy není nudný. Jak si můžete vytvořit kuchyň individuálně podle vlastních přání a mnoha nápadů na vybavení, najdete v našem článku!

Připravte si skandinávskou kuchyni

Kuchyně Skandinávský styl moderní dřevěná židle dřevěný stůl nápady na výzdobu kuchyně

Skandinávský styl života pochází z 50. let a pochází ze severských zemí Švédska, Dánska, Finska a Norska. Jeho charakteristickými znaky jsou minimalismus, funkčnost a formalita. Za zakladatele stylu jsou považováni Alvar Alto a Arne Jacobsen, kteří patří k nejvýznamnějším návrhářům 20. století v Dánsku. Jednoduché je krásné – to je nejlepší způsob, jak popsat styl bydlení. Skandinávská kuchyně se vyznačuje jednoduchými tvary a jasným, přímočarým designem. Marně budete hledat poutavé dekorace a zdobené ozdoby. Zvláštní důraz je kladen na přírodní materiály, které místnost prohřívají a zároveň jí dodávají zvláštní kouzlo. Nejčastěji se používají domácí druhy dřeva, jako je bříza, jasan, smrk nebo borovice, někdy glazované bíle, někdy surové nebo přírodní s viditelným zrnem.

Správné barvy pro vaši skandinávskou kuchyni

Kuchyně ve skandinávském stylu retro nastavení retro obkladů obkladů do chladničky mozaika bydlení trendy

Výběr barev pro skandinávskou kuchyni je rozmanitější, než byste si mohli myslet. Klasikou jsou samozřejmě jemné pastelové nuance, které člověk rád kombinuje se zdrženlivějšími přírodními barvami a materiály, jako je mramor. Od krémové po bílou – jasné barvy odrážející světlo ve všech rozích rozzáří místnost a vytvoří klidnou a nadčasovou atmosféru. Pokud chcete kuchyň v klasickém skandinávském designu, pak jste s tou bílou barvou naprosto správně. Rozšiřuje prostor, slunce se nejlépe odráží a má pozitivní vliv na vaši náladu. Barevně vzorované koberce nebo polštáře, které jsou zdobené motivy z přírody, trochu okoření design a vypadají skvěle.

Rustikální dřevěná podlaha skandinávské kuchyně z černého mramoru

Tradiční a čistě bílý vzhled není pro vás? Pokud chcete jedinečnou, ale opravdu krásnou a elegantní skandinávskou kuchyni, která vyčnívá z davu, můžete ji ozdobit tmavšími barvami. I když je černá barva pro tento styl bydlení spíše netypická, můžete ji použít k nastavení nádherných a silných kontrastů. Černý kuchyňský kout, skříň nebo fascinující kuchyňský ostrov mohou nádherně tvořit ohnisko v jinak neutrální místnosti. Pokud je pro vás černá příliš mnoho, zkuste místo toho tmavší šedou nebo tmavě modrou. V tomto případě lze typickou severskou útulnost snadno vytvořit správnými doplňky, jako je vlněný koberec nebo dřevěná deska.

Vhodné materiály pro skandinávskou kuchyni

malá kuchyně skandinávský styl nastavit dřevěný stůl dřevěná tkanina selská usedlost

Ve skandinávském stylu bydlení jsou organické a udržitelné materiály opravdu důležité. Kromě spousty světlých a přirozených barev, jako je bílá, černá, šedá a hnědá, hraje hlavní roli také správný mix materiálů. I zde slouží severská příroda jako inspirace, a není proto divu, že dřevo je jedním z nejoblíbenějších přírodních materiálů skandinávské kuchyně. Od neošetřeného dubu po regenerované dřevo existuje mnoho druhů dřeva, které jsou k tomu vhodné. I jemné lakované povrchy vypadají jedinečně a skvěle, pokud je správně zkombinujete. V posledních letech však do hry vstoupily i jiné materiály. Kameny jako žula nebo mramor lze báječně kombinovat se dřevem. Výsledkem může být elegantní a luxusní i rustikální a minimalistická skandinávská kuchyně.

Jednoduché a funkční: nábytek do skandinávské kuchyně

malá skandinávská kuchyně sestavila rustikální dřevěný stůl bílý kuchyňský ostrov

Co by to byla skandinávská kuchyně bez správného nábytku? Nábytek tvoří velkou část designu interiéru a musí dokonale odrážet styl místnosti. Ústředním bodem každé návštěvy je jídelní stůl, a proto vždy hraje zvláštní roli. Velké modely z masivního dřeva jsou k tomu perfektní, ale nemusíte je nutně zakrývat. S některými bytovými doplňky, jako je krásný dřevěný podnos, váza v pastelových odstínech nebo jemný plátěný ubrus, nádherně podtrhnete jednoduchý skandinávský životní styl.

Kuchyňský skandinávský styl moderní nastavení designu dřevěné stolní lampy

Chtěli byste svou skandinávskou kuchyni trochu modernější? Pak máte štěstí, protože severský design lze skvěle kombinovat s jinými styly bydlení, například průmyslovým. Velké závěsné lampy nad jídelním stolem, masivní železné židle nebo geometrické dlaždice v pastelových barvách vytvářejí vzrušující mix. Důležitou roli hraje také funkčnost nábytku ve skandinávské kuchyni. Obzvláště oblíbené jsou otevřené police a skříně, které neskrývají nádobí, ale používají je jako součást dekorace. Každodenní věci, jako je koření, káva a další jídla, se stávají skutečnými poutači krásných plechovek nebo krabic a máte k nim kdykoli přístup. Proč neukládat pánve a hrnce na scénu a nepověsit je na zeď mřížkou? To je nejen velmi praktické, ale také dodá vaší kuchyni živost a velmi zvláštní osobní nádech. Nádobí v zářivých barvách na otevřené poličce navíc přináší do místnosti stříkance barev.

Skandinávská kuchyňská výzdoba nápady lampy dřevěný nábytek byt rustikální zařízení

Uklizená a čistá kuchyně je pro Skandinávce velmi důležitá. Z tohoto důvodu byste neměli podcenit úložný prostor. Malý servírovací vozík nebo lavice s integrovaným úložným prostorem jsou ideální pro chytře ukryté velké hrnce nebo různé kuchyňské náčiní.

Skandinávská venkovská kuchyně sestavila moderní měděná světla ve stylu farmářského stylu

Světlé barvy ve skandinávské kuchyni optimálně využívají přirozené světelné podmínky a umožňují vám být s akcenty trochu kreativnější. Všechny objekty musí být funkční a estetické zároveň – forma následuje funkci. K tomu se nejlépe hodí organické formy, které vycházejí z přírody. Skvělého efektu dosáhnete pomocí závěsných světel z kovu nebo dřeva. Zemité nuance, jako je měď, jsou v současné době nejen velmi trendy, ale také poskytují ještě více tepla a útulnosti.

Skandinávské nápady na výzdobu kuchyně dřevěná skříň mramorová kuchyň nejlepší životní trendy

Rozsáhlé pracovní desky nebo kuchyňské desky z bílého mramoru vytvářejí elegantní a luxusní pocit, aniž by byla ohrožena jednoduchost skandinávského stylu bydlení.

Nápady na dekoraci pro perfektní skandinávskou kuchyni

Skandinávská kuchyňská linka s moderními dekorativními nápady osvětlení akcentů životních trendů

Protože skandinávský styl bydlení znamená minimalismus a funkčnost, neměli byste to s dekorací přehánět. I zde je v popředí příroda – kuchyňské pomůcky ze dřeva, koberec s pruhy nebo utěrky se severskými vzory najdete ve vaší skandinávské kuchyni. Předměty ze dřeva, jako jsou svícny, mísy nebo dřevěné desky, dodávají místnosti severský nádech, který potřebuje. Ozdobte svůj jídelní stůl krásnou vysokou skleněnou vázou. S několika čerstvými lučními květinami to vypadá velmi příjemně a vy vnesete do místnosti nedotčenou přírodu.

Kuchyně ve venkovském domě Skandinávský styl dřevěných obkladů na stůl nápady na vybavení bytu

Různé textilie jsou nezbytností každé skandinávské kuchyně. Ty dodávají jinak jednoduchému vybavení pohodlí a teplo. Se vzorem se můžete také rozhodnout pro přírodní materiály, jako je kožešina. Měli byste se však omezit na jednodušší a jasnější tvary, jako jsou kosočtverce nebo pruhy. Lze je potisknout na polštáře, koberce, utěrky nebo dokonce závěsy.

Kuchyně ve skandinávském stylu – dřevo nebo dlažba na stěny a podlahu

Kuchyňská linka ve skandinávském stylu sestavila měděné stojací lampy na dřevěný stůl

První věc, která vás napadne, když přemýšlíte o dokonalé podlaze pro vaši skandinávskou kuchyni, by měly být přírodní materiály jako dřevo nebo kámen. Ve srovnání s jinak minimalistickým a jednoduchým designem zajišťují zvláštní vizuální dynamiku. Ale kromě dřevěného obkladu stěn nebo dřevěné podlahy se v poslední době velký návrat objevily také dlaždice, které samozřejmě neignorují skandinávský styl bydlení. Nudí vás klasické bílé dlaždice? S jednotlivými zrcadlovými dlaždicemi získáte velmi speciální a jedinečnou krytinu stěn. Spolu se světlou dřevěnou podlahou lze zdůraznit váš individuální styl a vytvořit svěží a příjemnou atmosféru.

Skandinávská venkovská kuchyně

Skandinávská venkovská kuchyně Nápady na dekoraci dřevěného stolu s kachlovými stěnami

Navrhovat skandinávskou kuchyni ve stylu venkovského domu znamená redukovat vnitřní vybavení a design na naprosté nezbytnosti. Všechny severské kuchyně žijí z jednoduché elegance, která vyplývá z přímých linií. Pevné přírodní materiály, jako je kámen, dřevo nebo mramor, zajišťují díky své struktuře v místnosti pohodlí a útulnost. Abyste zajistili, že vaše kuchyně skandinávského venkovského domu bude krásně prezentována, doporučujeme, abyste podle toho navrhli prostředí. Pokud je váš nábytek již umírněný a jednoduchý, rustikální design podlahy a stěny dokáže zachytit požadovanou atmosféru. I zde můžete používat moderní kuchyňské spotřebiče, aniž byste riskovali přestávku ve stylu. Právě naopak – prvky z nerezové oceli nebo chromu dokonce vypadají na celkovém obrázku docela dobře.

Zařiďte si malou skandinávskou kuchyň

malá kuchyň Skandinávský moderní design nápady kulatý dřevěný stůl

Máte malý byt a chcete naplno využít každý centimetr? Pak je skandinávská kuchyně to pravé pro vás! Protože minimalismus, organizace a ekonomika jsou nedílnou součástí severského stylu bydlení, vypadá obzvlášť elegantně a krásně i v poměrně malých místnostech.

Skandinávská kuchyně zřízená dřevěný stůl ve stylu farmy ve stylu bytu

Skandinávské nápady dekorace kuchyně obrázek dřevěné židle kuchyňská skříň bílé trendy bydlení

moderní skandinávská kuchyně zřízená modrá dřevěná židle mramorová stěna dřevěná podlaha

Skandinávská kuchyň moderní červená židle dřevěný stůl barevné akcenty nápady na zdobení kuchyně

Kuchyňský dům na venkově Skandinávské nápady kuchyňský ostrov dřevěná kuchyňská skříň bílá

Skandinávský venkovský dům kuchyňská linka bílá kuchyňská stěna obklady mozaikové nápady dekorace kuchyně

Kuchyně na venkově se skandinávským vybavením, dřevěný stůl, rustikální zařízení, životní trendy

malá skandinávská kuchyně dřevěná skříň kuchyň minimalistické zařízení

malá kuchyně Skandinávský moderní nábytek dřevěný stůl dřevěná židle kuchyňské dekorace nápady kolo

malá kuchyň zařízená skandinávským venkovským domem ve stylu dřeva

Skandinávská kuchyně moderního designu s minimalistickým životním stylem

Kuchyně ve skandinávském stylu sestavená tmavě modrá kuchyňská skříňka dřevěný stůl dřevěná podlaha

Skandinávská kuchyňská sestava dřevěná židle šedá kuchyňská sada mozaikové dlaždice

Kuchyně ve skandinávském stylu bydlení připravená pro nápady malý kuchyňský mezonetový byt

skandinávská kuchyně nastavit nápady bílá kuchyň kuchyň zadní stěna

Kuchyně Skandinávská moderní bílá Trendy bydlení minimalistické

Skandinávská venkovská kuchyně, dřevěná podlaha, styl venkovského domu, moderní životní trendy

Skandinávský životní styl Zařizování kuchyně Životní trendy minimalistické

Skandinávská kuchyně moderní dekor černý dřevěný stůl v kuchyňské skříňce

Kuchyně ve skandinávském stylu s minimalistickou dřevěnou stěnou

Skandinávská kuchyně rustikální dřevěný stůl kuchyně zdobení nápady životní trendy

Skandinávský styl obývacího pokoje Kuchyně Černý statek ve stylu moderního dřevěného stolu dekorace nápady

Skandinávská kuchyně, dřevěný stůl ve venkovském stylu, bílý

Skandinávská kuchyň pastelových barev světle modrá dřevěná obkladová deska na zeď

Kuchyně Skandinávský styl pastelové barvy kuchyňská linka dřevo modrá životní trendy

Skandinávské kuchyňské osvětlení kuchyňská zadní stěna mramorová kuchyňská deska

Kuchyňský nábytek ve skandinávském stylu s nábytkem z bílého dřeva, kuchyňský ostrov, nápady na zdobení kuchyně

Kuchyňské skandinávské moderní dekorace dřevěné tácky kuchyňské nápady

Skandinávská kuchyně dřevěný nábytek nápady pro zdobení kuchyně bílý nábytek životní trendy

Kuchyňský skandinávský styl mix stylů venkovský dům kuchyně retro dřevěný stůl

Kuchyňský dřevěný stůl ve skandinávském stylu Nápady na výzdobu kuchyňské osvětlení Holzstuchl

Kuchyně Skandinávský styl dřevěný stůl selský styl dekorace nápady životní trendy

Kuchyňské tmavě bílé nástěnné malby ve skandinávském stylu vytvořily minimalistický byt

Kuchyně ve stylu venkovského domu Skandinávský nábytek z dřevěných policových koberců, mozaikové dlaždice, živé trendy

Kuchyně ve skandinávském stylu bílá barva dřevěný stůl byt minimalistický interiér

Kuchyně Skandinávský moderní minimalistický nábytek Dřevěná skříň Trendy bydlení v kuchyni