Kuchyně

Kuchyně v pastelových barvách: bydlení a zařízení v pastelových barvách

Kuchyně v pastelové pracovní desce dřevěná venkovská kuchyně pastelová modrá

V mnoha domácnostech je kuchyně hlavním pilířem celé rodiny a měli byste se tam cítit pohodlně. Tímto způsobem je oblast nastavena přátelským, příjemným a v neposlední řadě praktickým způsobem. Pastelové tóny vám dodají dobrou náladu a vykouzlí svěží, živou atmosféru, která je zvláště cenná ráno, když pijete kávu. Vzhledem k vysokému podílu bílé jsou všechny pastelové odstíny velmi vhodné pro malé kuchyně a vytvářejí lehký pocit bydlení. Pastelová kuchyně vypadá stylově a chladně a přináší do bytu závan čerstvého vzduchu.

Docela pastelové barvy jsou trendy

kuchyňská pastelová barevná paleta pastelové barvy tóny

Cukrové pastely jsou krásné a čerstvé a není divu, že jsou právě teď tak horké. Zvláště pro skandinávský styl jsou nepostradatelné a dokážou dát i té nejmenší místnosti pastelovou záři. Jemné tóny cukrovinek působí lehce, vzdušně a nenápadně a lze je skvěle kombinovat se dřevem i bez barev. Mátově zelená, dětská modrá a pastelově růžová jsou obzvláště vhodné pro kuchyňské vybavení.

Kuchyně v pastelových barvách: retro design z 50. let

Kuchyně v pastelově růžových pastelových růžových moderním designu jednoduchá

V 50., 60. a 70. letech byla kuchyně v pastelových barvách vítána. Candy barvy, jasné akcenty a organické tvary vytvořily efektivní vzhled. Pastelové barvy dnes slaví svůj velký návrat v mírnější verzi a často se používají v každé designové oblasti od oblečení po design nábytku. Vlivem retro stylu se vyrábějí také kuchyňské spotřebiče s retro designem, které poskytují rozmanitost v každodenním životě.

Kuchyně v pastelových barvách: růžová a šedá

Kuchyně v pastelově růžové růžové moderní nerezové oceli

Pastelové tóny si přijdou na své ve směsi s barvami, jako je bílá nebo šedá, a vypadají tak harmonicky, vyváženě a ne příliš „sladce“. Spodní a horní kuchyňská čela mohou být navržena ve dvou barvách nebo si můžete vybrat jinou barvu pracovní desky a kuchyňské stěny.

Venkovská kuchyně: kuchyň v pastelových barvách a dřevě

Kuchyně v pastelově dřevěném venkovském kuchyňském ostrově

Pastelové tóny, ať už chladné nebo teplé, v kombinaci se dřevem jsou součástí kuchyňského trendu. Lehké druhy dřeva, jako je buk, dub nebo ahron, vykouzlí moderní vzhled. Kuchyňské doplňky a textil mohou být o něco silnější. Zvláště ve skandinávském designu můžete často vidět kombinaci práškových tónů a přírodní dřevěné optiky. Kouzlo venkovského domu naopak poskytují druhy dřeva, jako je třešeň nebo hruška.

Retro kuchyně v pastelově zelené barvě

kuchyně pastelové pastelové zelené retro dlaždice ochrana proti stříkající vodě.jpg

Nejlepší je smíchat nuance barvy. Pastelový trend lze v bytě nejlépe realizovat prostřednictvím různých barevných gradací v podobě bytových doplňků nebo nábytku. Můžete také přidat jemné detaily z jiných exotických materiálů, jako je mosaz, ocel nebo keramika.

Kuchyně v mátově zelené

kuchyňský pastelový minimalistický skandinávský cementový obklad mátově zelený

V současné době je moderní kuchyně v pastelových barvách jednoduchá a jednoduchá. Na pomezí minimalistického a skandinávského životního stylu je pastelová kuchyně skutečným poutačem. Nechybí však účinné akcenty, jako jsou světla a kliky skříně, které dodávají zvláštní nádech.

Minimalistická kuchyně v pastelových barvách

kuchyňský pastel moderní minimalistický mramor bílá mátově zelená

Pro fanoušky minimalistického stylu není nouze o hravé detaily a okouzlující kuchyňské doplňky. Ve spojení s bílým kuchyňským nábytkem slouží jako akcent samotná pastelová barva.Používají se pouze vysoce kvalitní a ušlechtilé materiály, jako je mramor, žula, nerezová ocel atd. Dokonalé povrchy a kuchyňské čela bez rukojetí perfektně zvýrazňují mátovou zeleň a kombinace různých vzhledů je obzvláště harmonická.

Dlaždice a kuchyň v pastelových barvách

kuchyně pastelová moderní kuchyňská stěna mozaikové obklady nerez mátově zelená

Mátová zeleň je možná přesně tou správnou volbou pro ty, kteří chtějí v kuchyni harmonické prostředí, ale nechtějí experimentovat s kuchyňským vybavením. Barva není nijak nápadná a zároveň vykouzlí jedinečnou atmosféru. Obecně je zelená považována za uklidňující a smíchaná s bílou vytváří dobrou náladu. Velmi dobře se k tomu hodí nerezové povrchy elektrických spotřebičů. Je vhodné zvolit buď matný, nebo naopak lesklý vzhled.

Kuchyně v pastelově modré barvě

kuchyňský pastelový rustikální pastelově modrý mosaz

Modrá je považována za chladnou barvu a v kuchyni je vidět jen zřídka. Mírnější pastelově modrá varianta vypadá trochu chladněji, ale design kuchyně stále potřebuje útulný nádech. Dřevo a cenné kovy, jako je mosaz nebo měď, poskytují větší pohodlí v každé oblasti.

Moderní kuchyně s vysokým leskem

kuchyňský pastel moderní design vysoký lesk bílá pastelově modrá stolička

Kuchyně bez rukojetí ve vysokém lesku jsou v posledních letech velmi oblíbené. Modely s lesklými čely kuchyně v pastelových tónech spojují oba současné trendy v jednom. To jde dobře s nepřímým osvětlením, které dokonale zdůrazňuje hranatý, minimalistický design.

Kuchyně v pastelových barvách také v industriálním stylu

kuchyně pastel loft industriální styl pastelová modrá dřevo šedá

I v industriálním stylu není všechno černé nebo bílé. Měkké odstíny dětské modré, mátově zelené a dokonce světle růžové lze harmonicky kombinovat s robustními materiály, jako je ocel, beton a přírodní dřevo.

Zkombinujte pastel se dřevem

kuchyňský pastel hel pastelově modré dřevěné okno rabeitsplatte porcelánová kamenina

S chladnými nuancemi pastelových barev byste se neměli obejít bez teplých akcentů. Tak zkombinujete moderní kuchyň ve světle modré barvě s prkenným dřevem v medové barvě a dřevěným nábytkem.

Lehká pastelová kuchyně: smetana, velbloud, béžová

kuchyňský pastelový béžový design s vysokým leskem mdoernes

Na rozdíl od modré, krémové, béžové a trendové velbloudí barvy jsou přirozeně teplé nuance. Nejlepší je kombinovat je s neutrálními barvami, jako je bílá nebo šedá, a vytvořit tak vyvážené prostředí.

kuchyně pastelové barvy světle béžová bílá pastelově modrá

Kombinujte pastelové barvy

kuchyňské pastelové barvy kombinují zelenou modrou bílou

Při kombinování různých pastelových tónů obecně platí, že by měly mít stejný podíl bílé, aby vedle sebe vypadaly harmonicky. Kromě toho je vhodné nekombinovat více než dvě barvy. Pokud chcete v kuchyni víc než jen pastelovou barvu, měli byste si tyto dvě nuance dobře rozmyslet a přesně je vybrat.

Kuchyně v pastelových barvách a podlahy s hravým designem

kuchyňský pastel moderní bílá skandinávská pastelová modrá

Na rozdíl od názoru, že zelenou a modrou je obtížné kombinovat jako pastelové barvy, odvážný design podlahy v těchto moderních kuchyních dokazuje pravý opak. Spodní kuchyňská čela jsou navržena ve velmi jemném mátovém tónu a horní – částečně ve světle javorovém vzhledu. Podlahová krytina se vyznačuje velmi hravým designem s trendy geometrickými tvary. Trojúhelníkový vzor převážně v bílé barvě, ale s jednotlivými prvky v různých pastelových nuancích, slouží jako vynikající spojovací prvek.

Kuchyně v pastelových barvách na zeď

kuchyňský pastelový moderní design barva stěny máta zelená bílá

I bez úplné obnovy kuchyně může získat nový, trendový vzhled. V nejlepším případě má kuchyň bílé nebo světlé kuchyňské fronty a jednobarevnou pracovní desku. Pak existují ideální podmínky pro přestavbu kuchyně na pastel. Jednoduše natřením kuchyňské stěny získá zcela novou tvář. Kuchyňské dlaždice lze také obarvit speciální barvou.

Kuchyně v pastelových barvách podle výzdoby

kuchyňské pastelové barvy bílé deco kuchyňské náčiní

Pokud se nechcete hned rozhodnout pro kuchyňská čela v pastelových barvách, ale jste v pastelovém trendu, můžete dosáhnout podobného efektu s dekorací, kuchyňskými doplňky a případně kuchyňskými spotřebiči s retro designem. Můžete kombinovat několik různých pastelových tónů.