Kuchyně

Indukce nebo Ceran – co je pro kuchyň lepší?

Indukční nebo keramické vestavné varné desky

Pokud je čas na nový sporák v kuchyni, možná si říkáte, co je lepší – indukční nebo keramické? Zatímco sklokeramická deska byla dlouhou dobu považována za samozřejmost, nyní je stále častěji nahrazována varnou deskou s indukcí. Každý, kdo se tímto tématem dosud nezabýval, se rychle začne zamýšlet. Dnešní článek na toto téma Indukce nebo Ceran To vám poskytne určitou srozumitelnost, protože zde budeme porovnávat oba typy technologií, abyste se při nákupu nových kamen mohli snáze rozhodnout.

Indukční nebo sklokeramická deska?

indukční-ceran-sklo-keramicko-ceranové plotýnky-klasika-knoepfe-hobby kuchař

Jméno Ceran ve skutečnosti není správné. Ceran je obchodní značka, která se nesprávně používá k označení varných desek vyrobených z takzvaného keramického skla. Varná deska se zahřívá halogenovými světly a infračerveným světlem, které se může zahřát natolik, že na něm můžete vařit. Teplo je vydáváno keramice, na které hrnec nebo pánev stojí. Tato technologie se stala stále populárnější, zejména v devadesátých letech, protože přinesla několik výhod, které je třeba zvážit při zvažování, zda zvolit indukční nebo keramickou. Na jedné straně lze teplotu přesněji regulovat pomocí sklokeramické desky. Na druhou stranu se varné desky rychleji zahřejí a rychleji vychladnou.

Elektrický sporák s indukcí nebo keramický?

indukční-ceran-dvě-plotýnky-stavět-malá-kuchyň

Také snadné čištění plotýnek, kde není téměř žádný rozdíl mezi indukcí a keramikou, by nemělo být podceňováno. Protože mají rovný povrch, neexistují žádné těžko dostupné rohy a hrany, které ztěžují čištění. Povrch se snadnou údržbou také není tepelně vodivý. Teplo se v oblasti varné desky vydává zářením do hrnce nebo pánve, přičemž oblast kolem desky zůstává chladná.

Ceran jako dokonalá technologie

indukční nebo ceran venkovské kuchyňské-bílé obklady zrcadlové zásuvky-úchytky

Varné desky Ceran se používají již mnoho let, a proto nyní technologie dospěla tak dobře, že při správném používání se jen zřídka vyskytnou závady a opravy nejsou nutné. Energetická spotřeba Ceranu je nízká a lze jej také instalovat v kuchyni mimo troubu, což je zvláště výhodné v případě, že je požadována vysoká trouba nebo má být do kuchyňského ostrůvku zabudována varná deska. Toto jsou výhody, které můžete vzít v úvahu, pokud jde o zkažený výběr, tj. Indukční nebo keramický.

Nevýhody sklokeramických desek

indukční-ceran-ostrov-design-odsavač-digestoř-dřevěné skříně

Nevýhodou jsou varné desky, které mají rozhodující vliv při výběru indukce nebo keramiky. Ochlazují se rychleji než konvenční kovové varné desky, ale bez dodatečné ochrany by mohly představovat riziko pro děti. Chvíli trvá, než zbytkové teplo vychladne. Při vaření se navíc musíte ujistit, že je nádobí přesně na varné desce. Není to však těžké. Když však kuchař spěchá, nádobí může uklouznout. To zase vede k tepelným ztrátám, protože teplo je vydáváno zářením.

Srovnání ceranu nebo vedení – což je lepší?

indukční-ceran-bílá-kuchyň-minimalistická-energeticky úsporná-účinná-indukční varná deska

Indukční varné desky jsou novější technologií, která je od přelomu tisíciletí stále více upřednostňována před keramikou. Je však toto rozhodnutí oprávněné? Pokud na první pohled soudíte podle optiky, zdá se, že není žádný rozdíl, pokud chcete zvolit indukční nebo keramickou. Ale zatímco se samotná keramická deska ohřívá, na indukční desce se generují elektromagnetické víry. Ty pak nepřímo ohřívají nádobí, jakmile tyto víry přijdou do styku s kovovým povrchem. Zahřívá se tedy pouze hrnec nebo dno hrnce nebo pánve, nikoli samotná plotýnka.

Jak funguje indukce?

indukce-ceran-modrá-led-detekce-přepínání-tipy-volba

Často se říká, že tyto elektromagnetické víry jsou zdraví škodlivé. Pravdou však je, že jde o stejnou technologii jako například páska. Lidé s kardiostimulátorem by se však měli ptát přesněji. Zejména při použití neferomagnetického nádobí (více o tom níže) jsou magnetická pole rozptýlena, což by mohlo narušit kardiostimulátor. Nejnovější modely k tomu mají speciální štít. Elektromagnetická pole byla objevena již v roce 1831 a od té doby jsou věrným společníkem lidského života. Pokud přemýšlíte, zda zvolit indukci nebo keramiku, budete chtít zjistit také výhody a nevýhody této technologie.

Indukční varná deska a nevýhody

indukční nebo ceranská technologie-varná deska-nápad-výhody-nevýhody

Indukční vaření i jiné typy plotýnek mají samozřejmě nevýhody. Jednou z nevýhod, které je třeba mít na paměti při výběru indukční nebo sklokeramické desky, je použití speciálního nádobí. Všechny kovy, které vedou elektřinu, jsou vhodné, ale nejlepší je zvolit feromagnetické kovy. Jedná se o kovy, které lze magnetizovat a stát se tak samotnými magnety. Patří sem železo, nikl a kobalt. Mají tu vlastnost, že spojují elektromagnetické víry, tj. Energii, aby je mohly efektivněji využívat. Nádobí může buď sestávat výhradně z těchto kovů, nebo může mít pouze slitinu na dně nádobí. Můžete to vyzkoušet pomocí magnetu. Pokud se toto nalepí na nádobí, lze jej použít pro indukční vařič.

Indukce nebo Ceran – volba v závislosti na vašem rozpočtu

indukční nebo ceranová čokoláda-studená-plotýnka-kuchyňské spotřebiče

Pokud při výběru indukce nebo keramiky hraje roli cena, pak není pochyb, že keramika má výhodu. Vysoká indukční pole jsou zhruba dvakrát dražší. Nemělo by se zapomínat, že indukční varné desky jsou relativně novou technologií. K poškození dochází častěji, což je zase spojeno s vysokými náklady na opravu. Ušetříte spoustu nákladů na energii, ale nemohou kompenzovat žádné náklady na opravy. Pokud jde o klíčové slovo náklady na energii, je třeba také zmínit, že indukce celkově šetří energii. Pohotovostní režim však obvykle spotřebuje 5 až 9 wattů energie. Tento problém je však také u keramických varných desek s dotykovým ovládáním.

Hlasité větrání

indukční-ceran-kuchyňský nábytek-tipy-pánve-speciální-nádobí

Protože indukční pole generují velmi vysokou teplotu, mají tyto ventilátory, které jsou bohužel ve většině případů velmi hlasité a lze je srovnávat s odsavačem par. Z technického hlediska jsou ventilátory jistě výhodné, aby nedošlo k poškození elektroniky v důsledku přehřátí. Dodatečný hluk při vaření může být docela nepříjemný, a proto je důležitým bodem při výběru indukce nebo keramiky. Pokud jsou ventilátory zabudovány do pracovní desky, lze hluk snížit. To však není záruka. Při samotné indukci se někdy také ozývají zvuky, které se mohou lišit v závislosti na typu nádobí.

Plánujte více prostoru

indukční-ceran-mobilní-model-senzor-dotyková-operace-moderní

Indukční vařiče mají propracovanější elektroniku, a proto jsou o něco větší než keramické varné desky. To znamená, že při instalaci do pracovní desky by měla být naplánována větší hloubka. Zásuvka pak buď nemá pod sebou žádný prostor, nebo musí být v určitých věcech omezena. To by mohlo být nevýhodou, pokud je kuchyň velmi malá a takový úložný prostor nelze jen tak rozdat. Ve větší kuchyni s dostatečným počtem skříní a jiných zásuvek to však nemusí být nutně považováno za nevýhodu a rozhodující kritérium při výběru indukce nebo keramiky.

Výhody indukce

indukční-ceran-elektromagnetické-topné-ochranné-spalování

Právě zmíněná nevýhoda je přijatelným faktem, když vezmete v úvahu výhody. Ať už je indukční nebo keramický, doba ohřevu je velmi krátká. S indukcí se ale ušetří i 50% času. To také vede k nižší spotřebě energie, která je dokonce zvýšena efektivní přeměnou energie. Navíc samotné vysoké talíře se nezahřívají. To je bezpečnější a zvláště výhodné, když v domě žijí děti. Kamna se dokonce po chvíli sama vypnou. To je opět výhoda, pokud jsou v domě děti, které by mohly omylem zapnout talíř a zaručí nižší náklady na energii.

Šetřete energii správnými kamny

indukční-ceran-hob-choose-sendviče-hrnec-speciální-feromagnetický

Tímto způsobem můžete také položit menší hrnce na velké talíře bez ztráty energie. Tímto způsobem je zajištěno flexibilnější použití indukčních desek. Pokud se něco vaří, nelepí se na plotýnku, což dělá čištění ještě snadnějším než u keramické plotýnky. Bez ohledu na to, zda zvolíte indukci nebo keramiku, slouží jako materiál sklokeramika.

Kombinace indukce a Ceranu

indukční nebo ceranové tipy na vaření-kuchyňské vybavení-hrnec

Pokud se nemůžete rozhodnout, zda je lepší volbou indukční nebo keramická, nebo chcete využít výhod obou variant kamen, můžete si také vybrat takzvanou domino varnou desku. Různé varné desky lze vzájemně kombinovat. Můžete například nainstalovat dvě keramické desky za sebou na pracovní desku vaší kuchyně a hned vedle sebe integrovat dvě indukční desky, které jsou také jedna za druhou. Vždy si tedy můžete spontánně vybrat, ve kterých oborech můžete vařit.

Varné desky Domino jako alternativa

indukční-ceran-domino-nápad-odsavač-digestoř-moderní-kuchyně

To má tu výhodu, že můžete i nadále používat stávající, neferomagnetické nádobí a nemusíte volit mezi indukčním nebo keramickým. Často investujete spoustu peněz do vysoce kvalitního nádobí. Skutečnost, že se to stane nepoužitelným výměnou kamen, znamená, že mnoho spotřebitelů se vrátí ke starým dobrým keramickým kamnům.

Několik varných desek najednou

indukční-ceran-plynový hořák-domino-pracovní deska-integrovaná

Nakonec je těžké říci, zda je lepší volbou indukce nebo keramika. Pokud se porovnají výhody a nevýhody obou variant, rychle si uvědomíte, že se jedná o individuální rozhodnutí, ve kterém si každý musí sám rozhodnout, který z těchto dvou talířů je nejvhodnější pro jeho vlastní použití. Konzultace na toto téma se nabízejí v mnoha obchodech. Taková konverzace může určitě hodně pomoci s výběrem a měla by být zvážena. Tam také obdržíte přesné srovnání cen a zjistíte náklady na veškeré nádobí, které byste mohli potřebovat.

Kuchyně

Indukce nebo Ceran – co je pro kuchyň lepší?

Indukční nebo keramické vestavné varné desky

Pokud je čas na nový sporák v kuchyni, možná si říkáte, co je lepší – indukční nebo keramické? Zatímco sklokeramická deska byla dlouhou dobu považována za samozřejmost, nyní je stále častěji nahrazována varnou deskou s indukcí. Každý, kdo se tímto tématem dosud nezabýval, se rychle začne zamýšlet. Dnešní článek na toto téma Indukce nebo Ceran To vám poskytne určitou srozumitelnost, protože zde budeme porovnávat oba typy technologií, abyste se při nákupu nových kamen mohli snáze rozhodnout.

Indukční nebo sklokeramická deska?

indukční-ceran-sklo-keramicko-ceranové plotýnky-klasika-knoepfe-hobby kuchař

Jméno Ceran ve skutečnosti není správné. Ceran je obchodní značka, která se nesprávně používá k označení varných desek vyrobených z takzvaného keramického skla. Varná deska se zahřívá halogenovými světly a infračerveným světlem, které se může zahřát natolik, že na něm můžete vařit. Teplo je vydáváno keramice, na které hrnec nebo pánev stojí. Tato technologie se stala stále populárnější, zejména v devadesátých letech, protože přinesla několik výhod, které je třeba zvážit při zvažování, zda zvolit indukční nebo keramickou. Na jedné straně lze teplotu přesněji regulovat pomocí sklokeramické desky. Na druhou stranu se varné desky rychleji zahřejí a rychleji vychladnou.

Elektrický sporák s indukcí nebo keramický?

indukční-ceran-dvě-plotýnky-stavět-malá-kuchyň

Také snadné čištění plotýnek, kde není téměř žádný rozdíl mezi indukcí a keramikou, by nemělo být podceňováno. Protože mají rovný povrch, neexistují žádné těžko dostupné rohy a hrany, které ztěžují čištění. Povrch se snadnou údržbou také není tepelně vodivý. Teplo se v oblasti varné desky vydává zářením do hrnce nebo pánve, přičemž oblast kolem desky zůstává chladná.

Ceran jako dokonalá technologie

indukční nebo ceran venkovské kuchyňské-bílé obklady zrcadlové zásuvky-úchytky

Varné desky Ceran se používají již mnoho let, a proto nyní technologie dospěla tak dobře, že při správném používání se jen zřídka vyskytnou závady a opravy nejsou nutné. Energetická spotřeba Ceranu je nízká a lze jej také instalovat v kuchyni mimo troubu, což je zvláště výhodné v případě, že je požadována vysoká trouba nebo má být do kuchyňského ostrůvku zabudována varná deska. Toto jsou výhody, které můžete vzít v úvahu, pokud jde o zkažený výběr, tj. Indukční nebo keramický.

Nevýhody sklokeramických desek

indukční-ceran-ostrov-design-odsavač-digestoř-dřevěné skříně

Nevýhodou jsou varné desky, které mají rozhodující vliv při výběru indukce nebo keramiky. Ochlazují se rychleji než konvenční kovové varné desky, ale bez dodatečné ochrany by mohly představovat riziko pro děti. Chvíli trvá, než zbytkové teplo vychladne. Při vaření se navíc musíte ujistit, že je nádobí přesně na varné desce. Není to však těžké. Když však kuchař spěchá, nádobí může uklouznout. To zase vede k tepelným ztrátám, protože teplo je vydáváno zářením.

Srovnání ceranu nebo vedení – což je lepší?

indukční-ceran-bílá-kuchyň-minimalistická-energeticky úsporná-účinná-indukční varná deska

Indukční varné desky jsou novější technologií, která je od přelomu tisíciletí stále více upřednostňována před keramikou. Je však toto rozhodnutí oprávněné? Pokud na první pohled soudíte podle optiky, zdá se, že není žádný rozdíl, pokud chcete zvolit indukční nebo keramickou. Ale zatímco se samotná keramická deska ohřívá, na indukční desce se generují elektromagnetické víry. Ty pak nepřímo ohřívají nádobí, jakmile tyto víry přijdou do styku s kovovým povrchem. Zahřívá se tedy pouze hrnec nebo dno hrnce nebo pánve, nikoli samotná plotýnka.

Jak funguje indukce?

indukce-ceran-modrá-led-detekce-přepínání-tipy-volba

Často se říká, že tyto elektromagnetické víry jsou zdraví škodlivé. Pravdou však je, že jde o stejnou technologii jako například páska. Lidé s kardiostimulátorem by se však měli ptát přesněji. Zejména při použití neferomagnetického nádobí (více o tom níže) jsou magnetická pole rozptýlena, což by mohlo narušit kardiostimulátor. Nejnovější modely k tomu mají speciální štít. Elektromagnetická pole byla objevena již v roce 1831 a od té doby jsou věrným společníkem lidského života. Pokud přemýšlíte, zda zvolit indukci nebo keramiku, budete chtít zjistit také výhody a nevýhody této technologie.

Indukční varná deska a nevýhody

indukční nebo ceranská technologie-varná deska-nápad-výhody-nevýhody

Indukční vaření i jiné typy plotýnek mají samozřejmě nevýhody. Jednou z nevýhod, které je třeba mít na paměti při výběru indukční nebo sklokeramické desky, je použití speciálního nádobí. Všechny kovy, které vedou elektřinu, jsou vhodné, ale nejlepší je zvolit feromagnetické kovy. Jedná se o kovy, které lze magnetizovat a stát se tak samotnými magnety. Patří sem železo, nikl a kobalt. Mají tu vlastnost, že spojují elektromagnetické víry, tj. Energii, aby je mohly efektivněji využívat. Nádobí může buď sestávat výhradně z těchto kovů, nebo může mít pouze slitinu na dně nádobí. Můžete to vyzkoušet pomocí magnetu. Pokud se toto nalepí na nádobí, lze jej použít pro indukční vařič.

Indukce nebo Ceran – volba v závislosti na vašem rozpočtu

indukční nebo ceranová čokoláda-studená-plotýnka-kuchyňské spotřebiče

Pokud při výběru indukce nebo keramiky hraje roli cena, pak není pochyb, že keramika má výhodu. Vysoká indukční pole jsou zhruba dvakrát dražší. Nemělo by se zapomínat, že indukční varné desky jsou relativně novou technologií. K poškození dochází častěji, což je zase spojeno s vysokými náklady na opravu. Ušetříte spoustu nákladů na energii, ale nemohou kompenzovat žádné náklady na opravy. Pokud jde o klíčové slovo náklady na energii, je třeba také zmínit, že indukce celkově šetří energii. Pohotovostní režim však obvykle spotřebuje 5 až 9 wattů energie. Tento problém je však také u keramických varných desek s dotykovým ovládáním.

Hlasité větrání

indukční-ceran-kuchyňský nábytek-tipy-pánve-speciální-nádobí

Protože indukční pole generují velmi vysokou teplotu, mají tyto ventilátory, které jsou bohužel ve většině případů velmi hlasité a lze je srovnávat s odsavačem par. Z technického hlediska jsou ventilátory jistě výhodné, aby nedošlo k poškození elektroniky v důsledku přehřátí. Dodatečný hluk při vaření může být docela nepříjemný, a proto je důležitým bodem při výběru indukce nebo keramiky. Pokud jsou ventilátory zabudovány do pracovní desky, lze hluk snížit. To však není záruka. Při samotné indukci se někdy také ozývají zvuky, které se mohou lišit v závislosti na typu nádobí.

Plánujte více prostoru

indukční-ceran-mobilní-model-senzor-dotyková-operace-moderní

Indukční vařiče mají propracovanější elektroniku, a proto jsou o něco větší než keramické varné desky. To znamená, že při instalaci do pracovní desky by měla být naplánována větší hloubka. Zásuvka pak buď nemá pod sebou žádný prostor, nebo musí být v určitých věcech omezena. To by mohlo být nevýhodou, pokud je kuchyň velmi malá a takový úložný prostor nelze jen tak rozdat. Ve větší kuchyni s dostatečným počtem skříní a jiných zásuvek to však nemusí být nutně považováno za nevýhodu a rozhodující kritérium při výběru indukce nebo keramiky.

Výhody indukce

indukční-ceran-elektromagnetické-topné-ochranné-spalování

Právě zmíněná nevýhoda je přijatelným faktem, když vezmete v úvahu výhody. Ať už je indukční nebo keramický, doba ohřevu je velmi krátká. S indukcí se ale ušetří i 50% času. To také vede k nižší spotřebě energie, která je dokonce zvýšena efektivní přeměnou energie. Navíc samotné vysoké talíře se nezahřívají. To je bezpečnější a zvláště výhodné, když v domě žijí děti. Kamna se dokonce po chvíli sama vypnou. To je opět výhoda, pokud jsou v domě děti, které by mohly omylem zapnout talíř a zaručí nižší náklady na energii.

Šetřete energii správnými kamny

indukční-ceran-hob-choose-sendviče-hrnec-speciální-feromagnetický

Tímto způsobem můžete také položit menší hrnce na velké talíře bez ztráty energie. Tímto způsobem je zajištěno flexibilnější použití indukčních desek. Pokud se něco vaří, nelepí se na plotýnku, což dělá čištění ještě snadnějším než u keramické plotýnky. Bez ohledu na to, zda zvolíte indukci nebo keramiku, slouží jako materiál sklokeramika.

Kombinace indukce a Ceranu

indukční nebo ceranové tipy na vaření-kuchyňské vybavení-hrnec

Pokud se nemůžete rozhodnout, zda je lepší volbou indukční nebo keramická, nebo chcete využít výhod obou variant kamen, můžete si také vybrat takzvanou domino varnou desku. Různé varné desky lze vzájemně kombinovat. Můžete například nainstalovat dvě keramické desky za sebou na pracovní desku vaší kuchyně a hned vedle sebe integrovat dvě indukční desky, které jsou také jedna za druhou. Vždy si tedy můžete spontánně vybrat, ve kterých oborech můžete vařit.

Varné desky Domino jako alternativa

indukční-ceran-domino-nápad-odsavač-digestoř-moderní-kuchyně

To má tu výhodu, že můžete i nadále používat stávající, neferomagnetické nádobí a nemusíte volit mezi indukčním nebo keramickým. Často investujete spoustu peněz do vysoce kvalitního nádobí. Skutečnost, že se to stane nepoužitelným výměnou kamen, znamená, že mnoho spotřebitelů se vrátí ke starým dobrým keramickým kamnům.

Několik varných desek najednou

indukční-ceran-plynový hořák-domino-pracovní deska-integrovaná

Nakonec je těžké říci, zda je lepší volbou indukce nebo keramika. Pokud se porovnají výhody a nevýhody obou variant, rychle si uvědomíte, že se jedná o individuální rozhodnutí, ve kterém si každý musí sám rozhodnout, který z těchto dvou talířů je nejvhodnější pro jeho vlastní použití. Konzultace na toto téma se nabízejí v mnoha obchodech. Taková konverzace může určitě hodně pomoci s výběrem a měla by být zvážena. Tam také obdržíte přesné srovnání cen a zjistíte náklady na veškeré nádobí, které byste mohli potřebovat.