Kuchyně

Šedá kuchyně: která barva stěny se k ní hodí?

Šedá kuchyně je naprostá klasika. Která barva stěny se ale nejlépe hodí k nadčasově elegantním šedým kuchyňským skříňkám? Ať už s rustikálním nádechem v moderním venkovském stylu, jednoduše jako puristická kráska nebo minimalistická s vysoce lesklým vzhledem: šedá je skutečný všestranný nástroj, který harmonicky zapadne do jakéhokoli prostředí. Ukážeme vám vzrušující barevné kombinace, s nimiž můžete dát své kuchyňské krajině nový pocit bydlení.

Moderní kuchyňská linka Základní jednotky v antracitových a bezúdržbových čelech a žluté ochraně proti stříkající vodě

Namalujte zeď akcentní barvou nebo upoutejte pozornost každého pomocí kachlového zrcadla odvážným tónem. Možnosti jsou prakticky nekonečné a vaší kreativitě se meze nekladou. Nechte se inspirovat příklady ve fotogalerii! Abychom vám usnadnili orientaci, označili jsme všechny barvy jejich názvy barev Ral.

Šedá kuchyně: jaká barva stěny? Žlutá rozzáří místnost

Světle šedé kuchyňské skříňky a zeď za policemi natřete žlutou barvou

Sníte o moderní kuchyni se skříněmi výrazné barvy? Zamyslete se znovu, než si objednáte kuchyňskou krajinu v ohnivě červené nebo trávově zelené. Protože pokud jde o signální barvy, můžete se snadno přehlédnout. Zejména v nových budovách, kdy se otevřená kuchyně stala nedílnou součástí obývacího prostoru, musíte sladit všechny barvy nábytku s jasnými nuancemi čel skříněk. S takovým designem obytného prostoru nejste nijak zvlášť flexibilní.

Bylo by tedy mnohem lepší, kdybyste nechali kuchyň jednoduše v jemné šedé a nastavili akcenty s doplňky a barvou na zeď. U tmavých místností orientovaných na sever existuje barevná kombinace mezi světle šedými nuancemi, jako je železná šedá, myší šedá nebo betonová šedá a žluté akcenty. Pokud máte otevřené nástěnné police, můžete je natřít barvou a zeď za nimi dopravně žlutou nebo citronově žlutou. Kuchyňská krajina se nakonec jeví jako otevřená a příjemná, minimalistická a přesto útulná.

Šedá kuchyně a žlutá barva na zeď jako akcenty vytvářejí nápady na ochranu proti stříkající vodě s osvětlením

Alternativně můžete namalovat zeď za kuchyňským dřezem akcentní barvou. Správné nepřímé osvětlení ještě lépe zvýrazní žlutý odstín.

Žlutá a šedá: Tyto barvy jdou dohromady: světle šedé nuance, jako je světle šedá, betonová šedá, kamenná šedá nebo oblázkově šedá, spolu se žlutými tóny s červeným nádechem, jako je zlatožlutá, žlutá narcisová, žlutá z řepkového nebo žlutého melounu, tvoří stylovou barevnou kombinaci. Tmavě šedé nuance, jako je antracit, modrošedá, břidlicově šedá nebo čedičově šedá, lze kombinovat se světlými nuancemi s modrým nádechem, jako je sírově žlutá nebo světelná žlutá.

Šedá kuchyně: jaká barva stěny? Meruňkový odstín pro větší pohodlí

Světle šedá kuchyňská krajina s kuchyňským ostrůvkem s jídelním koutem a broskvovou barvou na zeď

Moderní kuchyně inspiruje konceptem mix-and-match. Návrháři interiérů odvážně kombinují minimalistické skříňky bez rukojetí s rustikálními prvky ze dřeva. Meruňková barva na stěnu dodává designu konečnou úpravu. Konečným výsledkem je elegantní a zároveň útulná kuchyňská krajina, kde se ráda potuluje celá rodina.

Šedá a meruňková: Barevné duo achátově šedé a meruňkové funguje překvapivě dobře. Dub dodává jídelnímu stolu a lavičce teplý dřevěný odstín a krémově bílé sedáky dodávají vašim čtyřem stěnám nádech elegance venkovského domu. Úspěšné barevné schéma doplňuje bílé zrcadlo z třpytivých mozaikových dlaždic a dvě bílá závěsná světla.

Jaká barva stěny pro šedou kuchyň: Hravá růžová

světle šedé kuchyňské skříňky a růžová barva na zeď a pracovní deska v krémové barvě z přírodního kamene a zlatého kování

Jemné růžové nuance jsou ideální pro velké plochy v kuchyni. Kombinace kuchyňských čel v šedé a bílé barvě a pracovní desky v krémové barvě dodává venkovské kuchyni uvolněný nádech. Mosazné hrnce a kování ve zlaté barvě dodají místnosti zvláštní nádech.

Zaprášený růžový a šedý hliník hrají hlavní roli v další kuchyňské krajině. Společně vytvoříte minimalistickou kuchyňskou krajinu, která dokonce dodá prostoru pod schody domácí nádech.

Navrhování malé kuchyně Nápady pro kombinaci šedé a starorůžové barvy

Dovedně kombinujte růžovou a šedou: Aby vybrané nuance dobře ladily, měli byste koordinovat intenzitu dvou tónů. Proto světle šedá a růžová a prašná šedá a starorůžová tak dobře spolupracují.

Absolutní zákaz: Šedé stěny a nuance bobulí. Berry tóny bývaly jednou z nejoblíbenějších barev pro stěny a čela skříněk. V dnešní době jste považováni za absolutní ne-go. Na ohnivou červenou se také několik let zapomnělo.

Šedá kuchyně: jaká barva stěny? Fialová modrá dává místnosti charakter

Zkombinujte šedou a tmavě modrou v moderní kuchyňské krajině

V mnoha modulárních kuchyních dominuje barevná okenní šedá. Je to skutečný všestranný nástroj, protože jej lze snadno nastavit ve scéně s mnoha akcentními barvami. Obzvláště efektní vypadá design, pokud je okenní šedá doprovázena výrazným odstínem, jako je fialová modrá. Stín také dokonale ladí se žlutou a bílou. Okenně šedá kuchyně může působit chladně a sterilně. Dřevěné prvky, jako je barový pult s dubovou pracovní deskou, dodávají interiéru domácký nádech a zprostředkovávají pohodlí.

Tmavě šedý ostrov a tmavě modré stěny se světly

Fialová modrá také udává tón v eklektické kuchyni a automaticky přitahuje pozornost všech. Aby barevné schéma nevypadalo příliš chladně, akcenty v medově žluté místnosti místnost příjemně zútulní. Kachlová zrcadla v tmavě hnědé barvě a dřevěná pracovní deska dotváří obytný prostor.

Zkombinujte šedou a fialově modrou: Kombinace šedé, žluté a fialové modré je sama o sobě velmi intenzivním barevným souborem. Bílé nástěnné jednotky mohou zjemnit účinek výrazné barvy a dodat interiéru nový nádech.

Šedá kuchyně: jaká barva stěny? Síra žlutá osvěžuje atmosféru

Žlutá barva na zeď za šedými policemi a zrcadly s bílými dlaždicemi a kuchyňskými spotřebiči z nerezové oceli

Síra žlutá přináší do domu sluneční světlo i v zatažených dnech. Spolu s brilantní bílou barvou rozzáří kuchyň. Nepřehánějte to s barvou, namalovat s ní celou zeď není dobrá volba. Stínidlo unaví oči a hodí se jen jako jemný akcent, například na zeď za police.

Síra žlutá jako přízvuk: Pokud v místnosti nastavíte tak výrazný žlutý odstín jako přízvuk, měli byste raději ponechat barevné schéma jednoduché. Síra žlutá dokonale ladí s nebarvemi, jako je šedá a bílá. Světle modré akcenty mohou také osvěžit místnost.

Šedá kuchyně: jaká barva stěny? Tmavě modrá a černá dodávají interiéru industriální nádech

Šedé kuchyňské skříňky, k nimž patří barva stěny, tmavě modrá a geometrické vzory

Barevný soubor šedo-bílá-černá-tmavě modrá dodává minimalistické kuchyni industriální nádech. Šedá modrá nebo perleťová noční modrá jsou vhodné pro velké plochy, protože uvolňují oči. Diskrétně zůstávají v pozadí a nechávají show na černých barových židlích, bytových doplňcích a závěsných světlech. Světle šedá kuchyň s vysoce lesklými čely odráží světlo a místnost působí větší a jasnější.

tmavě modré stěny ve venkovském stylu kuchyně dřevěný stojan na víno a podpůrný povrch

V kuchyni v moderním industriálním stylu nebo v obývacím prostoru se tmavě modrá stěna s matným povrchem stává spojovacím prvkem mezi různými oblastmi.

Tmavě modrá jako barva stěny: Protože díky tmavě modré místnosti vypadají menší, je barva ideální pro větší a dobře osvětlené místnosti.

Šedá kuchyně: jaká barva stěny? Bílá pro puristy

Šedé kuchyňské linky a moderní kuchyňský ostrůvek s mramorovým posezením a pracovní deskou

Bílá a šedá tvoří jednoduché barevné duo, které ponechává dostatek prostoru pro barevné dekorace. Barevné schéma je ideální pro kuchyňské krajiny, kde hlavní roli hrají vysoce kvalitní materiály. Pracovní deska z mramoru, kožené barové židle a dřevěné čela natřené šedou barvou dělají z kuchyně puristickou krásu a přijdou si na své díky neutrálnímu barevnému schématu.

Aby soubor nepůsobil nudně a sterilně, vstupují do hry plakáty, obrázky a rostliny. Dodávají místnosti barevný nádech a uvolňují přísný, minimalistický interiér.

Sněhově bílé stěny v kuchyni nejsou mimochodem nijak zvlášť praktické. Pára, vaření a smažení zanechávají viditelné stopy. Mnohem lepší by bylo, kdybyste stěny natřely bělavou nebo bělavou barvou.

Šedá kuchyně s dřevěnou pracovní deskou vypadá půvabně a domácky

Kuchyně s dřevěnou pracovní deskou, zaprášené šedé kuchyňské linky a nástěnné skříňky v krémově bílé barvě

Atmosféru v místnosti může ovlivnit nejen barva stěny. Přírodní materiály, jako je dřevo, vytvářejí útulné prostředí svými teplými barvami a dodávají designu rustikální nádech. Na záchranu přijde chytrý trik, aby byla dřevěná pracovní deska efektivně uspořádána. Stěny natřete stejným šedým odstínem jako čela skříněk.

Vázy a ozdobné misky v tmavě modré barvě a zrcadlo z dlaždic v jemné krémově bílé barvě dodávají venkovské kuchyni okouzlující vzhled.

Šedé kuchyňské a krémové stěny

Šedé kuchyňské skříňky a krémová barva na zeď a velké závěsné světlo

Ve starých bytech je design kuchyně pro většinu majitelů domů velkou výzvou. V malé místnosti, často zcela oddělené od obývacího pokoje a jídelny, musíte vytvořit otevřenou a praktickou kuchyňskou krajinu. Není divu, že při nedostatku místa je kladen důraz na funkčnost a že často žádné stěny nezůstávají volné. V tomto případě má smysl neutrální design stěny, který přechází do pozadí. Stěna z jemného krému dodává kuchyni domácí nádech a vytváří příjemnou atmosféru. Barva stěny se harmonicky mísí v moderně vypadajících kuchyních i ve venkovských kuchyních a přináší teplo a pohodlí. Stín zároveň uvolní oči a dá se nápaditě ozdobit.

Šedá a zeleno-modrá v moderní kuchyni

Barva stěny modrý a bílý strop v moderní minimalistické kuchyni

Zelená modrá je kombinací modrého zbarvení. Barva je často zaměňována s jinými nuancemi, jako je tyrkysová nebo šedomodrá. Zelená modrá je sytý modrý odstín, který se perfektně hodí k tmavě šedým kuchyňským skříňkám. Díky barvě vypadá místnost menší a tmavší, takže byste ji měli používat střídmě a vymalovat s ní pouze jednu zeď. Ostatní stěny můžete vymalovat třeba světle šedou barvou.

Šedá a perleťová opálově zelená

Světle šedá kuchyňská a nástěnná barva mechově zelené nápady do kuchyně v moderním venkovském stylu

Po dlouhou dobu byla kombinace zelené a šedé považována za staromódní. Ale v posledních letech si znovu získala popularitu. Možná je to tím, že retro životní styl se vrací na scénu. Zelené nuance možná přinesou dotek přírody do vašich čtyř stěn a uvolní přísný vzhled kuchyně v průmyslovém stylu. Ale možná je to trendová barva perleťově zelená, tmavě zelený odstín, který chytil srdce interiérových designérů.

Světle šedá kuchyně a stěny v bílé a šedozelené moderní designové nápady

Zelená stěna vytváří atraktivní kontrasty se světlou pracovní deskou a světlými dlaždicemi. Vypadá moderně a přesto útulně, uvolňuje oči a působí uklidňujícím dojmem. Akcentní barva může zvýraznit výklenky a rohy, například pod šikmou střechou, nebo opticky oddělit kuchyňský obývací pokoj od zbytku obývacího prostoru.

Moderní šedá kuchyně na první pohled

Tmavě šedá kuchyně s bílou deskou a tmavě modrým stropem s bílými dřevěnými trámy jako přízvuk

V moderní šedé kuchyni hrají barvy velkou roli. Správný odstín může mít pozitivní vliv na efekt místnosti a dodat konečnou úpravu designu kuchyně. K záchraně přicházejí takzvané barvy RAL, abyste mohli správně posoudit nuance. Každá barva má čtyřmístné číslo a lze ji nalézt v rejstříku RAL. Standardizovaný registr má více než 200 hlavních barev, které slouží jako barevné šablony pro návrháře interiérů, architekty, výrobce a zákazníky. Fanoušky barev si můžete objednat online nebo je najít ve větších železářstvích. Zaručeně to velmi usnadní zařizování, protože můžete porovnávat a sladit barvy nábytku a stěn. Ve fotogalerii níže najdete další příklady kreativního designu stěn s barevnými a stylovými barevnými kombinacemi mezi šedými kuchyňskými skříňkami a akcentní barvou na zdi. Nechte se inspirovat návrhy.

Šedé kuchyňské linky, kachlová zrcadla, tapety s cihlovými motivy a akcentovaná stěna v perleťově oranžové barvě

Jaká barva stěny pro světle šedou kuchyň Nástěnné nápady z cihlově červené barvy pro dřevěnou kuchyň ve stylu moderního venkovského domu

Stěny ze světlé slonoviny, kuchyňské skříňky v barvě Telegrey a zadní stěna z patchworkové kuchyně s vintage obklady

Kuchyně v moderním venkovském stylu kuchyňský ostrůvek v antracitové barvě

Kuchyňské stěny ve světle růžové, rámy na obrazy v jahodově červených a světle šedých kuchyňských skříňkách

Šedá a růžová v kuchyni v retro stylu kombinují barevné kombinace a renovační projekty

Obklady ve světle modrých a ocelově šedých kuchyňských frontách k sobě dokonale ladí

Nebesky modré obklady stěn a čela skříněk bez úchytů a kuchyňské spotřebiče z nerezové oceli

Zelená barva stěny a tmavě šedá / tmavě hnědá kuchyňská čela

Kuchyňské skříňky v žulové šedé a stěny v trávě zeleném a bílém stropu a tmavé dřevěné podlaze

Světle šedá kuchyňská čela a mléčně zelená kuchyňská zadní stěna ze skla

Moderní kuchyně a dlažba v odstínu Reseda green a stěny v krémové barvě

Zelená zadní stěna a světle šedé kuchyňské linky 

Navrhněte kuchyň v šedé a zelené Kombinujte ochranu proti stříkající vodě a digestoř

Tmavě šedá, světle šedá a zelená tvoří atraktivní soubor

Horní skříňky v antracitové Spodní skříňky ve světle šedé a listově zelené barvě stěny

Moderní šedá venkovská kuchyně s tmavě zelenými akcenty a dřevěnou pracovní deskou

Kuchyně s dřevěnou pracovní deskou, mechově zeleným kachlovým zrcadlem a černými kuchyňskými spotřebiči

Dřevěná pracovní deska uvolňuje přísný vzhled šedých kuchyňských front

Světle šedá kuchyně s dřevěnou pracovní deskou a světlou barvou na zeď

Kuchyňský design na šířku a na zeď v barvách 

Světle šedý kuchyňský ostrůvek a bílé kuchyňské skříňky a tmavě modrá stěna

Tapety přinášejí rozmanitost do jinak obyčejné šedé kuchyně

Vytvořte rustikální malou kuchyň s tapetami s barevnými vzory a nástěnnými policemi

Moderní kuchyně s tmavě modrými a tmavě zelenými akcenty

Kuchyňské skříňky v antracitově šedé barvě, tmavě modré kachlové zrcadlo, barva pracovní desky velbloudí

Žluté dlaždice na zdi v kuchyni s retro akcenty

tmavě šedé kuchyňské nástěnné jednotky a žluté akcentované zrcadlo jako přízvuk