Kuchyně

Desky do kuchyně z vhodných materiálů z přírodního kamene na výběr

pracovní desky do kuchyně vybírejte vhodné materiály z přírodního kamene nápady rady tipy tmavý mramor

Správné pracovní desky do kuchyně hrají hlavní roli při určování domácí výzdoby, když hovoříme o tomto vyhledávaném místě pro vaření. Abyste se cítili opravdu pohodlně a zároveň dobře vypadali, musíte nejprve vybrat vhodné materiály pro pracovní plochu. Vytrvalost je logicky spojena s pevnými surovinami a některé z nich jsme vám poskytli v této příručce.

Důležité informace o kuchyňských deskách

pracovní desky do kuchyně vybírejte vhodné materiály z přírodního kamene nápady rady tipy žula robustní kuchyňský ostrůvek šedá

Každý jednotlivý prvek určuje funkčnost kuchyňského prostoru. Z tohoto důvodu mají kuchyňské desky velký význam pro řadu činností. Podle toho také diktují, jak sami fungujeme při vaření nebo jiných aktivitách kolem nich. Následující praktické nápady a tipy vás tedy mohou povzbudit k rozšíření pracovního prostoru za hranice vaší kuchyně. Kuchyňské desky vám dávají svobodu pokládat horké nádobí bez obav z nerozpustných popálenin atd..

První věc, kterou byste měli mít na paměti při výběru desek do kuchyně, je materiál a barva. Rozložení a nastavení varné zóny není zrovna snadný úkol. Díky rozmanitosti materiálů a povrchů máte často z čeho vybírat a rozhodnutí může být někdy obtížné. Tuto hádanku se pokusíme částečně vyřešit prozkoumáním různých typů desek do kuchyně. Nejprve se podívejme blíže na kamenné desky a jejich výhody a nevýhody.

Elegantní desky z černého přírodního kamene

pracovní desky do kuchyně vybírejte vhodné materiály z přírodního kamene nápady rady tipy černý kámen

Není překvapením, že mnoho majitelů domů je snadno dezorientováno širokou škálou možností na trhu. Ve skutečnosti neexistuje nespočet variant, které jsou přizpůsobeny kuchyňským pracovním deskám, ale výhody převažují nad nevýhodami.

Kuchyňská pracovní deska ze šedého kamene

pracovní desky do kuchyně vybírejte vhodné materiály z přírodního kamene nápady rady tipy šedý kámen

Jaké faktory je třeba vzít v úvahu při výběru desek do kuchyně? Kromě hodnoty za peníze musíte také pečlivě přemýšlet o snadné instalaci, údržbě, odolnosti, trvanlivosti a samozřejmě estetické stránce.

Vyberte si desky do kuchyně podle svých individuálních potřeb

pracovní desky do kuchyně vybírejte vhodné materiály z přírodního kamene nápady rady tipy individuální

Mimochodem, vlastnosti materiálu můžete vyhodnotit pouze s klady a zápory, pokud jsou v rozporu s vašimi konkrétními potřebami. Je tedy na vás, abyste se rozhodli, která jsou primární a která sekundární kritéria.

pracovní desky do kuchyně vybírejte vhodné materiály z přírodního kamene nápady rady tipy bílý mramor

První věcí, kterou je třeba zmínit, je, že pro kuchyň neexistují dokonalé desky. Všechny materiály mají své silné a slabé stránky, které musíte před výběrem nestranně zvážit. Nejprve porovnáme nejběžnější a nejběžnější varianty jako žula, křemen, mramor a břidlice.

Pracovní deska ze žuly – fascinujícím způsobem krásná a robustní

pracovní desky do kuchyně vybírejte vhodné materiály z přírodního kamene nápady rady tipy žula robustní kuchyňský ostrůvek

Po celá desetiletí je žula jednou z nejoblíbenějších možností, pokud jde o kuchyňské desky z přírodního kamene. Musíme však přiznat, že se nejedná o náhodný jev, protože tato surovina je symbolem přírodní krásy, trvanlivosti a robustnosti.

Obdivuhodné žulové kuchyňské desky

pracovní desky do kuchyně vybírejte vhodné materiály z přírodního kamene nápady rady tipy lehká žula

Stejně jako u většiny přírodních kamenů je každý kus žuly 100% jedinečný v barvě a odstínu. Takže jen zřídka mohou být dvě podobně vypadající žulové desky do kuchyně. Další výhody, které můžeme zmínit, jsou trvanlivost a zejména odolnost žulových kuchyňských desek proti poškrábání. Kromě toho je tento kámen odolný vůči skvrnám, teplu a vlhkosti. Koneckonců, tyto kuchyňské desky se snadno udržují a přicházejí v různých barvách a vzorech.

Desky do kuchyně obložené monolitem nebo žulovými dlaždicemi

pracovní desky do kuchyně vyberte vhodný materiál z přírodního kamene nápady rady tipy žulová paleta barev

Hlavní nevýhodou žuly je, že je relativně drahá. Můžete však ušetřit peníze uspořádáním kuchyňské desky ze žulových dlaždic, kterou chcete. Jinak je také možné pracovat s monolitickou kamennou deskou.

Exkluzivní kuchyňská pracovní deska z křemene – luxus, který se přizpůsobí jakémukoli stylu

pracovní desky do kuchyně vybírejte vhodné materiály z přírodního kamene nápady rady tipy křemen

Atraktivní vzhled, vytrvalost a snadná údržba jsou jen některé z předností křemene. Díky těmto vynikajícím vlastnostem je jedním z předních materiálů při výrobě kuchyňských desek. Mnoho uživatelů by to dokonce dalo na první místo.

Není to skutečná kamenná deska

pracovní desky do kuchyně vybírejte vhodné materiály z přírodního kamene nápady rady tipy žula bílá

Abychom to správně definovali, je třeba v tomto bodě vysvětlit, že samotné křemenné desky nejsou kamenné desky. Poté, co byl tento tvrdý minerál vytěžen ze země, je rozdrcen na malé kousky a smíchán s pryskyřicí, která má být formována.

Kuchyňský ostrůvek z kropenatého křemene-neporézní a nárazuvzdorný pult

pracovní desky do kuchyně vybrat vhodný materiál z přírodního kamene nápady rady tipy křemenný monolit

Křemen je neporézní materiál, takže jej nemusíte nutně utěsňovat. Je pružnější než žula, a proto je méně citlivý na přepravu a instalaci. Kromě toho má antibakteriální vlastnosti. Některé kompozitní materiály nejsou 100% tepelně odolné. Musíte také mít na paměti, že tento kompozitní materiál není zcela tepelně odolný. Horký hrnec, který zůstane na křemenném pultu po dlouhou dobu, nakonec zareaguje s pryskyřicí a zanechá spálenou stopu.

Steatit nebo mastek jako pracovní plocha v kuchyni

pracovní desky do kuchyně vybírejte vhodné materiály z přírodního kamene nápady rady tipy steatit mastek

Mastek, také známý jako steatit, je přírodní kámen. Jeho název pochází z měkkosti nebo jemného pocitu, který je cítit na jeho povrchu. To je způsobeno přítomností mastku v kameni. Steatit není tak těžký jako předchozí návrhy, ale stále je docela hustý a vytrvalý. Na rozdíl od žuly není porézní. Mýdlo je také odolné vůči nečistotám a kyselinám.

Desky do kuchyně z antracitově šedého steatitu s jemnými čirými žilkami

pracovní desky do kuchyně vybírejte vhodné materiály z přírodního kamene nápady rady tipy mastek steatit

Tento metamorfovaný kámen existuje v různých odstínech šedé, modré a zelené. Některé z nich jsou zdobeny mramorováním. Protože se jedná o neporézní kámen, není nutné jej v tomto ohledu uzavírat. Proto je většina kuchyňských pracovních desek, které jsou vyrobeny z mastku, prakticky bezúdržbová.

pracovní desky do kuchyně vybrat vhodný materiál z přírodního kamene nápady rady tipy mastek steatit černý

Dobrou zprávou o steatitu je, že je také tepelně odolný. Mramorové pruhy mají tendenci dodávat povrchu kamene charakter. Pokud je to žádoucí, lze je snadno leštit brusným papírem.

Kuchyňský ostrov s pracovní deskou ze šedého mastku a průmyslovými židlemi

pracovní desky do kuchyně vybrat vhodný materiál z přírodního kamene nápady rady tipy mastek steatitová stolička

Kuchyňské pracovní desky vyrobené z mastku jsou navíc volbou šetrnou k životnímu prostředí. Jedná se o dlouhodobou investici, která nejen, že přežijete, ale časem bude vypadat ještě lépe.

Pracovní deska Steatite – nesrovnatelně autentické kouzlo

pracovní desky do kuchyně vybírejte vhodné materiály z přírodního kamene nápady rady tipy mýdlo steatitový dřez

Jedinou nevýhodou mastku je jeho víceméně omezená paleta barev. Pro mnoho majitelů domů však jeho nepravidelný surový vzhled kompenzuje nevýhodu jeho monochromatické palety.

Aristokratický přírodní kámen – pracovní deska z věčného mramoru

pracovní desky do kuchyně vybírejte vhodné materiály z přírodního kamene nápady rady tipy mramor

V neposlední řadě se zaměřme na klasiku, která přidá bezkonkurenční aristokratické akcenty do každé místnosti, se kterou přijde do styku. Uhodli jste správně – toto je mramor, který je zvláště považován za ušlechtilý a věčný materiál z přírodního kamene pro výrobu desek do kuchyně.

pracovní desky do kuchyně vybírejte vhodné materiály z přírodního kamene nápady rady tipy černý mramor

Výhody mramoru jsou četné. Můžeme bezpečně říci, že se jedná o kámen, který vyniká v několika kategoriích. Mramorová kuchyňská pracovní deska je odolná vůči poškrábání a teplu, ale pouze do 180 °.

Mramor osvětluje kuchyňský prostor

pracovní desky do kuchyně vybírejte vhodné materiály z přírodního kamene nápady rady tipy mramorové osvětlení

Mramorová pracovní deska může být také často přítomna v dekorativních vzorech. Carrarský mramor, imperátorský mramor, černý nebo bílý, s růžovými, zelenými nebo zlatými tóny, se širokými nebo jemnými pruhy, matný, mírně saténovaný nebo lesklý – existují všechny druhy věcí.

Kuchyňský ostrov ověnčený kararským mramorem

pracovní desky do kuchyně vybírejte vhodné materiály z přírodního kamene nápady rady tipy

Nevýhodou mramoru je jeho náchylnost k nečistotám a kyselinám. Náklady na tento luxusní přírodní kámen také nejsou zanedbatelné. Cena může skutečně překročit 500 EUR / m².

pracovní desky do kuchyně vybírejte vhodné materiály z přírodního kamene nápady rady tipy lesklý mramor

Na závěr můžeme shrnout, že mnoho desek do kuchyně, které jsou vyrobeny z materiálů z přírodního kamene, může být naprostým opakem. Za předpokladu, že splní vaše očekávání. Zvažte nestranně silné a slabé stránky, abyste se mohli sami rozhodnout, která varianta je pro vaši kuchyni nejlepším řešením.

Kuchyně

Desky do kuchyně z vhodných materiálů z přírodního kamene na výběr

pracovní desky do kuchyně vybírejte vhodné materiály z přírodního kamene nápady rady tipy tmavý mramor

Správné pracovní desky do kuchyně hrají hlavní roli při určování domácí výzdoby, když hovoříme o tomto vyhledávaném místě pro vaření. Abyste se cítili opravdu pohodlně a zároveň dobře vypadali, musíte nejprve vybrat vhodné materiály pro pracovní plochu. Vytrvalost je logicky spojena s pevnými surovinami a některé z nich jsme vám poskytli v této příručce.

Důležité informace o kuchyňských deskách

pracovní desky do kuchyně vybírejte vhodné materiály z přírodního kamene nápady rady tipy žula robustní kuchyňský ostrůvek šedá

Každý jednotlivý prvek určuje funkčnost kuchyňského prostoru. Z tohoto důvodu mají kuchyňské desky velký význam pro řadu činností. Podle toho také diktují, jak sami fungujeme při vaření nebo jiných aktivitách kolem nich. Následující praktické nápady a tipy vás tedy mohou povzbudit k rozšíření pracovního prostoru za hranice vaší kuchyně. Kuchyňské desky vám dávají svobodu pokládat horké nádobí bez obav z nerozpustných popálenin atd..

První věc, kterou byste měli mít na paměti při výběru desek do kuchyně, je materiál a barva. Rozložení a nastavení varné zóny není zrovna snadný úkol. Díky rozmanitosti materiálů a povrchů máte často z čeho vybírat a rozhodnutí může být někdy obtížné. Tuto hádanku se pokusíme částečně vyřešit prozkoumáním různých typů desek do kuchyně. Nejprve se podívejme blíže na kamenné desky a jejich výhody a nevýhody.

Elegantní desky z černého přírodního kamene

pracovní desky do kuchyně vybírejte vhodné materiály z přírodního kamene nápady rady tipy černý kámen

Není překvapením, že mnoho majitelů domů je snadno dezorientováno širokou škálou možností na trhu. Ve skutečnosti neexistuje nespočet variant, které jsou přizpůsobeny kuchyňským pracovním deskám, ale výhody převažují nad nevýhodami.

Kuchyňská pracovní deska ze šedého kamene

pracovní desky do kuchyně vybírejte vhodné materiály z přírodního kamene nápady rady tipy šedý kámen

Jaké faktory je třeba vzít v úvahu při výběru desek do kuchyně? Kromě hodnoty za peníze musíte také pečlivě přemýšlet o snadné instalaci, údržbě, odolnosti, trvanlivosti a samozřejmě estetické stránce.

Vyberte si desky do kuchyně podle svých individuálních potřeb

pracovní desky do kuchyně vybírejte vhodné materiály z přírodního kamene nápady rady tipy individuální

Mimochodem, vlastnosti materiálu můžete vyhodnotit pouze s klady a zápory, pokud jsou v rozporu s vašimi konkrétními potřebami. Je tedy na vás, abyste se rozhodli, která jsou primární a která sekundární kritéria.

pracovní desky do kuchyně vybírejte vhodné materiály z přírodního kamene nápady rady tipy bílý mramor

První věcí, kterou je třeba zmínit, je, že pro kuchyň neexistují dokonalé desky. Všechny materiály mají své silné a slabé stránky, které musíte před výběrem nestranně zvážit. Nejprve porovnáme nejběžnější a nejběžnější varianty jako žula, křemen, mramor a břidlice.

Pracovní deska ze žuly – fascinujícím způsobem krásná a robustní

pracovní desky do kuchyně vybírejte vhodné materiály z přírodního kamene nápady rady tipy žula robustní kuchyňský ostrůvek

Po celá desetiletí je žula jednou z nejoblíbenějších možností, pokud jde o kuchyňské desky z přírodního kamene. Musíme však přiznat, že se nejedná o náhodný jev, protože tato surovina je symbolem přírodní krásy, trvanlivosti a robustnosti.

Obdivuhodné žulové kuchyňské desky

pracovní desky do kuchyně vybírejte vhodné materiály z přírodního kamene nápady rady tipy lehká žula

Stejně jako u většiny přírodních kamenů je každý kus žuly 100% jedinečný v barvě a odstínu. Takže jen zřídka mohou být dvě podobně vypadající žulové desky do kuchyně. Další výhody, které můžeme zmínit, jsou trvanlivost a zejména odolnost žulových kuchyňských desek proti poškrábání. Kromě toho je tento kámen odolný vůči skvrnám, teplu a vlhkosti. Koneckonců, tyto kuchyňské desky se snadno udržují a přicházejí v různých barvách a vzorech.

Desky do kuchyně obložené monolitem nebo žulovými dlaždicemi

pracovní desky do kuchyně vyberte vhodný materiál z přírodního kamene nápady rady tipy žulová paleta barev

Hlavní nevýhodou žuly je, že je relativně drahá. Můžete však ušetřit peníze uspořádáním kuchyňské desky ze žulových dlaždic, kterou chcete. Jinak je také možné pracovat s monolitickou kamennou deskou.

Exkluzivní kuchyňská pracovní deska z křemene – luxus, který se přizpůsobí jakémukoli stylu

pracovní desky do kuchyně vybírejte vhodné materiály z přírodního kamene nápady rady tipy křemen

Atraktivní vzhled, vytrvalost a snadná údržba jsou jen některé z předností křemene. Díky těmto vynikajícím vlastnostem je jedním z předních materiálů při výrobě kuchyňských desek. Mnoho uživatelů by to dokonce dalo na první místo.

Není to skutečná kamenná deska

pracovní desky do kuchyně vybírejte vhodné materiály z přírodního kamene nápady rady tipy žula bílá

Abychom to správně definovali, je třeba v tomto bodě vysvětlit, že samotné křemenné desky nejsou kamenné desky. Poté, co byl tento tvrdý minerál vytěžen ze země, je rozdrcen na malé kousky a smíchán s pryskyřicí, která má být formována.

Kuchyňský ostrůvek z kropenatého křemene-neporézní a nárazuvzdorný pult

pracovní desky do kuchyně vybrat vhodný materiál z přírodního kamene nápady rady tipy křemenný monolit

Křemen je neporézní materiál, takže jej nemusíte nutně utěsňovat. Je pružnější než žula, a proto je méně citlivý na přepravu a instalaci. Kromě toho má antibakteriální vlastnosti. Některé kompozitní materiály nejsou 100% tepelně odolné. Musíte také mít na paměti, že tento kompozitní materiál není zcela tepelně odolný. Horký hrnec, který zůstane na křemenném pultu po dlouhou dobu, nakonec zareaguje s pryskyřicí a zanechá spálenou stopu.

Steatit nebo mastek jako pracovní plocha v kuchyni

pracovní desky do kuchyně vybírejte vhodné materiály z přírodního kamene nápady rady tipy steatit mastek

Mastek, také známý jako steatit, je přírodní kámen. Jeho název pochází z měkkosti nebo jemného pocitu, který je cítit na jeho povrchu. To je způsobeno přítomností mastku v kameni. Steatit není tak těžký jako předchozí návrhy, ale stále je docela hustý a vytrvalý. Na rozdíl od žuly není porézní. Mýdlo je také odolné vůči nečistotám a kyselinám.

Desky do kuchyně z antracitově šedého steatitu s jemnými čirými žilkami

pracovní desky do kuchyně vybírejte vhodné materiály z přírodního kamene nápady rady tipy mastek steatit

Tento metamorfovaný kámen existuje v různých odstínech šedé, modré a zelené. Některé z nich jsou zdobeny mramorováním. Protože se jedná o neporézní kámen, není nutné jej v tomto ohledu uzavírat. Proto je většina kuchyňských pracovních desek, které jsou vyrobeny z mastku, prakticky bezúdržbová.

pracovní desky do kuchyně vybrat vhodný materiál z přírodního kamene nápady rady tipy mastek steatit černý

Dobrou zprávou o steatitu je, že je také tepelně odolný. Mramorové pruhy mají tendenci dodávat povrchu kamene charakter. Pokud je to žádoucí, lze je snadno leštit brusným papírem.

Kuchyňský ostrov s pracovní deskou ze šedého mastku a průmyslovými židlemi

pracovní desky do kuchyně vybrat vhodný materiál z přírodního kamene nápady rady tipy mastek steatitová stolička

Kuchyňské pracovní desky vyrobené z mastku jsou navíc volbou šetrnou k životnímu prostředí. Jedná se o dlouhodobou investici, která nejen, že přežijete, ale časem bude vypadat ještě lépe.

Pracovní deska Steatite – nesrovnatelně autentické kouzlo

pracovní desky do kuchyně vybírejte vhodné materiály z přírodního kamene nápady rady tipy mýdlo steatitový dřez

Jedinou nevýhodou mastku je jeho víceméně omezená paleta barev. Pro mnoho majitelů domů však jeho nepravidelný surový vzhled kompenzuje nevýhodu jeho monochromatické palety.

Aristokratický přírodní kámen – pracovní deska z věčného mramoru

pracovní desky do kuchyně vybírejte vhodné materiály z přírodního kamene nápady rady tipy mramor

V neposlední řadě se zaměřme na klasiku, která přidá bezkonkurenční aristokratické akcenty do každé místnosti, se kterou přijde do styku. Uhodli jste správně – toto je mramor, který je zvláště považován za ušlechtilý a věčný materiál z přírodního kamene pro výrobu desek do kuchyně.

pracovní desky do kuchyně vybírejte vhodné materiály z přírodního kamene nápady rady tipy černý mramor

Výhody mramoru jsou četné. Můžeme bezpečně říci, že se jedná o kámen, který vyniká v několika kategoriích. Mramorová kuchyňská pracovní deska je odolná vůči poškrábání a teplu, ale pouze do 180 °.

Mramor osvětluje kuchyňský prostor

pracovní desky do kuchyně vybírejte vhodné materiály z přírodního kamene nápady rady tipy mramorové osvětlení

Mramorová pracovní deska může být také často přítomna v dekorativních vzorech. Carrarský mramor, imperátorský mramor, černý nebo bílý, s růžovými, zelenými nebo zlatými tóny, se širokými nebo jemnými pruhy, matný, mírně saténovaný nebo lesklý – existují všechny druhy věcí.

Kuchyňský ostrov ověnčený kararským mramorem

pracovní desky do kuchyně vybírejte vhodné materiály z přírodního kamene nápady rady tipy

Nevýhodou mramoru je jeho náchylnost k nečistotám a kyselinám. Náklady na tento luxusní přírodní kámen také nejsou zanedbatelné. Cena může skutečně překročit 500 EUR / m².

pracovní desky do kuchyně vybírejte vhodné materiály z přírodního kamene nápady rady tipy lesklý mramor

Na závěr můžeme shrnout, že mnoho desek do kuchyně, které jsou vyrobeny z materiálů z přírodního kamene, může být naprostým opakem. Za předpokladu, že splní vaše očekávání. Zvažte nestranně silné a slabé stránky, abyste se mohli sami rozhodnout, která varianta je pro vaši kuchyni nejlepším řešením.