Kuchyně

Design kuchyňské stěny – 25 nápadů s barvou, tapetami a dalšími

moderní design kuchyňské stěny 3d-nástěnné panely-černá-bariéra

Efektivní design stěny může v kuchyni navodit útulnou a příjemnou atmosféru. Barvy mají různé účinky na naši náladu a mohou stimulovat chuť k jídlu, uklidnit nervy a vykouzlit dobrou náladu. Ukázkové tapety představují zajímavé motivy a pěkně doplňují barevné schéma. Zářivě zbarvená zadní stěna ze skla je nejen snadno použitelnou ochranou proti stříkající vodě, ale také perfektní volbou, pokud chcete svou bílou kuchyň okořenit barvami. Podívejte se na naše skvělé nápady pro Návrh kuchyňské stěny níže a získejte inspiraci pro nadcházející rekonstrukci vaší kuchyně.

Design kuchyňské stěny v jasných barvách

Nápady na design kuchyňské stěny-lila-stěna-barva-bílá-zrcadlo-dlaždice-dřevěná deska

Teplé barvy stěn, jako je žlutá, oranžová a červená, jsou pro kuchyň krásné, protože je známo, že stimulují chuť k jídlu. Tento příklad výše však ukazuje, že příjemný odstín fialové jako šeřík by mohl být stejně krásným doplňkem k bílým frontám kuchyně a k obkladanému zrcadlu. Velmi romantické a ženské.

Design kuchyňské stěny s barvou tabule

Nápady na design kuchyňské stěny-tabule-bílá-kuechenschranke

Tabulovou barvu lze použít mnoha způsoby, ale stane se skutečným poutačem na celé zdi v kuchyni. Recepty, poznámky a zprávy od maminky se snadno zaznamenávají a slouží jako dekorace na zeď. V dnešní době najdete v obchodech širokou škálu matných odstínů. Podobně jako běžné barvy na stěny se nanášejí na čistý, rovný a suchý povrch. Barvy na tabuli mají dobré krytí a při dobré péči mohou vydržet několik let. Důležitým předpokladem pro to však je, že na něj budete psát pouze křídou a pravidelně otírat povrch.

Barva tabule vytváří obzvláště dobrou postavu v moderních, minimalistických kuchyních, kde může vytvářet vzrušující kontrasty nebo nastavovat efektivní akcenty. V bílých kuchyních uvolňuje přísný, puristický vzhled skříněk a v kuchyňské krajině v průmyslovém stylu dodává konečnou úpravu.

Barevná skleněná ochrana proti stříkající vodě je ideální pro bílé kuchyně

Kuchyňská stěna design l-tvar-poloostrov-bílá-bariéra-šalvěj-zelená-sklo-ochrana proti stříkající vodě

Konfigurovali jste svou vysněnou kuchyň a zjistili jste, že je funkčně dokonale naplánovaná, ale vypadá nějak nudně? Nebo možná chcete přidat další atmosféru staré kuchyňské krajině, aniž byste museli kompletně renovovat kuchyň? Žádný problém, protože ochrana proti stříkající vodě v kontrastní barvě dodá místnosti šmrnc. Možnosti designu jsou prakticky nekonečné a možná proto je kuchyňský splashback ze skla stále oblíbenější. Nechte tedy své kreativitě volný průběh a směle kombinujte barvy, vzory a fototapety. Náš tip: Nainstalujte halogenové osvětlení pod nástěnné skříňky, abyste večer ještě lépe vyvedli kuchyňské zrcadlo.

Designové kuchyňské stěny: vzorová tapeta v bílé, černé a červené barvě s japonským motivem

kuchyňská stěna-design-nápady-tapeta-červeno-bílá-černá

Kvůli jednoduchosti a nudě? Kuchyně je barevná a nápaditá, když vaše stěny zdobí atraktivní tapety. Tato myšlenka je velmi vhodná pro staré i nové budovy, kde je kuchyně s přilehlou jídelní částí umístěna v uzavřené místnosti. Stěny zde nabízejí velkou svobodu designu a můžete vytvořit útulné prostředí. V prostorném obývacím prostoru se naopak zdají malé vzory jaksi ztracené. V obývacím prostoru jsou různé zóny – obývací část, jídelní část a kuchyňská část plynule propojeny a vzájemně se spojují. Aby byl celkový obraz harmonický, musíte sladit barvy nábytku a zbytek dekorace s tapetou. Těžký úkol.

V malé kuchyni však tapety v černé, bílé a červené barvě působí exoticky a dělají prohlášení. Vzhled mohou stylově dotvořit červené barevné akcenty, například závěsná světla nad kuchyňským ostrůvkem nebo bytové doplňky, jako jsou dekorativní mísy a vázy..

Vertikální zahrada s pokojovými rostlinami a bylinkami

kuchyně-stěna-design-nápady-dřevo-corten-ocel-květinové boxy-vertikální-zahrada

Voňavé koření povzbudí vaši chuť k jídlu. Není divu, že stále více lidí vytváří na balkoně bylinkovou zahradu. A abyste mohli své saláty, polévky a hlavní jídla dochucovat čerstvými bylinkami i v chladném období, v zimě jednoduše vytvoříte v kuchyni vertikální zahradu. V obchodech je k dispozici řada prostorově úsporných variant, stačí si jen vybrat tu správnou podle vlastního prostoru a připevnit ji na zeď.

Čerstvé bylinky vydávají v kuchyni nejen příjemnou vůni, ale také udržují komáry a v letních měsících odlétají.

Zadní stěna s motivem fotografie

Design kuchyňské stěny -ideas-dark grey-wall-color-high-gloss-white-fronts-glass-back wall-photo theme

Kuchyňské zrcadlo s fototapetou lze připevnit na zeď v několika jednoduchých krocích. Fotografické tapety si můžete také objednat online. Na webových stránkách výrobce najdete mnoho fotografií, ale také si můžete nechat vytisknout vlastní fotografie. Tapeta je poté přilepena na zeď a chráněna před vodou a nečistotami listem z plexiskla. Deska je přišroubována pod nástěnné skříně. kompletní!

Neošetřená červená cihlová zeď v kuchyni

Kuchyňská stěna design-nápady-cihlová zeď-šedá-skříňka-dřevěná deska

Další trend pochází z USA a ušetří vám spoustu času i peněz. Stačí nechat část cihlové zdi neošetřenou, ostatní stěny omítnout a natřít barvou na zeď. Cihlová zeď může předstírat vzhled zdi z přírodního kamene, a proto harmonicky zapadá do moderních venkovských kuchyní. Spolu s nebarevnými dřevěnými skříňkami, jako je černá, bílá nebo šedá, vysoce leštěným mosazným kováním a dřevěnou pracovní deskou, tvoří obzvláště atraktivní kombinaci.

Kuchyně ve venkovském stylu přes bílou

kuchyňská stěna-design-nápady-cihlová zeď-vintage-vkus

V New Yorku, kde bylo mnoho bývalých továren přeměněno na obytné budovy, neošetřené cihlové zdi spojují tradici a modernu, minulost a současnost. V podkrovních bytech dodávají cihlové zdi industriální nádech interiéru. Jsou stylovým prvkem interiérového designu a skutečným poutačem, který lze s trochou kreativity představit obzvláště efektivně.

Cihlovou zeď lze dobře kombinovat s bílými skříňkami

stěna design-kuchyň-cihla-stěna-bílá-skříň-vintage-styl

Cihlové zdi lze libovolně malovat, tvoří perfektní zázemí pro moderní nástěnné police a mohou úspěšně nahradit kachlový povrch.

Nápady na kuchyňské stěny s dlaždicemi, světle šedou barvou na zeď, dětskými modrými čelními stranami a tmavými žulovými deskami

kuchyňská stěna-barva-světle šedá-bílá-kachlová zrcadla-žula-pracovní deska-světle-modrá-čela

Dlaždice zrcadlo je skutečná klasika. Není divu, že v dnešní době se stále mnoho lidí rozhoduje pro kachlové zrcadlo v kuchyni. Jsou velmi trvanlivé, poměrně snadno se starají a jsou robustní a při správné péči si zachovávají svůj lesk. Odbarvení je také velmi vzácné na dlaždicích. Pokud jde o design, je z čeho vybírat. Od mírně třpytivých mozaikových dlaždic, moderních dlaždic metra až po zrcadla patchworkových dlaždic ve vintage stylu: to pravé najdete pro každou kuchyňskou krajinu.

Designové kuchyňské stěny: Zelená barva na stěny, dřevěná kuchyň a tyrkysové akcenty

kuchyňská stěna-design-světlo-zelená-stěna-barva-dřevo-skříň-police-tyrkysový-ostrov

Chtěli byste své kuchyňské stěny navrhnout barevně? Pak byste měli použít speciální barvu na vlhká místa, jako jsou koupelny a kuchyně. Jsou odolné vůči vlhkosti a plísním. Je velmi důležité, abyste vybrali barvu s velmi dobrou odolností proti oděru za mokra (podle normy 13300). Vysoce kvalitní barvy na stěny třídy 1 a 2 jsou extrémně odolné a lze je snadno čistit houbou a vodou. Latexové barvy se také velmi snadno ošetřují, ale nelze je přímo natřít. Jiné barvy na stěny nemohou na latex ulpívat, takže ho musíte nejprve zdrsnit, poté vyčistit povrch, nechat zaschnout a napenetrovat a teprve poté můžete stěny přemalovat. Latex je však extrémně odolný a snadno se udržuje a má mírný lesk.

Navrhování kuchyňských stěn: tapeta s motivem meruněk pro retro kuchyň

kuchyň-stěna-design-nápady-tapeta-meruňkový-motiv-oranžová

Kuchyně v retro stylu je barevná a velmi okouzlující. Retro vzhled si v posledních letech získal oblibu. Stále více návrhářů interiérů sahá po barvách a motivech, které jsme již mohli vidět v kuchyních našich prarodičů. I elektrické spotřebiče mají zaoblené hrany a vzhled inspirovaný 50. léty. Vhodný je také design stěn – tapety s přírodními motivy zdobí stěny a vytvářejí šťastnou atmosféru.

bílá kuchyně, šedá barva na zeď a dlaždice, zrcadla a pastelově modré akcenty

kuchyň-stěna-design-nápady-světle-šedá-stěna-barva-bílá-bariéra-šedá-kachlová-zrcadlo

Design kuchyňské stěny -ideas-dlaždice-mramor-optika-chevron-vzor

kuchyňská stěna-design-nápady-šedá-stěna-barva-světle-růžová-skříň-mramor-zadní nástěnná deska

Design kuchyňské stěny -ideas-grey-bez rukojeti-čela skříněk-barevné-zadní stěna-geometrické motivy

kuchyňská stěna-design-nápady-skleněná zadní stěna-červená-béžová-barva na zeď

kuchyňské stěny-design-nápady-žlutá-oranžová-stěna-barva-dřevěné páskové pánve

kuchyňské nástěnné designové nápady-broskvová zeď-barva-oranžová-bílá-skříň-čela-květinová-dekorace

kuchyňská stěna-design-nápady-tmavě-oranžová-krémová-bílá-skříň

styl kuchyně-nástěnný design-nápady-krémová-bílá-stěna-barva-purpurová-malovaná-skříň-fuchsie-okenní-roletová roleta

kuchyňská stěna-design-nápady-krémová-bílá-stěna-barva-bobule-červená-kuchyně

malá kuchyňská jídelna-béžová tapeta-pruhy-oranžové akcenty

Kuchyně

Design kuchyňské stěny – 25 nápadů s barvou, tapetami a dalšími

moderní design kuchyňské stěny 3d-nástěnné panely-černá-bariéra

Efektivní design stěny může v kuchyni navodit útulnou a příjemnou atmosféru. Barvy mají různé účinky na naši náladu a mohou stimulovat chuť k jídlu, uklidnit nervy a vykouzlit dobrou náladu. Ukázkové tapety představují zajímavé motivy a pěkně doplňují barevné schéma. Zářivě zbarvená zadní stěna ze skla je nejen snadno použitelnou ochranou proti stříkající vodě, ale také perfektní volbou, pokud chcete svou bílou kuchyň okořenit barvami. Podívejte se na naše skvělé nápady pro Návrh kuchyňské stěny níže a získejte inspiraci pro nadcházející rekonstrukci vaší kuchyně.

Design kuchyňské stěny v jasných barvách

Nápady na design kuchyňské stěny-lila-stěna-barva-bílá-zrcadlo-dlaždice-dřevěná deska

Teplé barvy stěn, jako je žlutá, oranžová a červená, jsou pro kuchyň krásné, protože je známo, že stimulují chuť k jídlu. Tento příklad výše však ukazuje, že příjemný odstín fialové jako šeřík by mohl být stejně krásným doplňkem k bílým frontám kuchyně a k obkladanému zrcadlu. Velmi romantické a ženské.

Design kuchyňské stěny s barvou tabule

Nápady na design kuchyňské stěny-tabule-bílá-kuechenschranke

Tabulovou barvu lze použít mnoha způsoby, ale stane se skutečným poutačem na celé zdi v kuchyni. Recepty, poznámky a zprávy od maminky se snadno zaznamenávají a slouží jako dekorace na zeď. V dnešní době najdete v obchodech širokou škálu matných odstínů. Podobně jako běžné barvy na stěny se nanášejí na čistý, rovný a suchý povrch. Barvy na tabuli mají dobré krytí a při dobré péči mohou vydržet několik let. Důležitým předpokladem pro to však je, že na něj budete psát pouze křídou a pravidelně otírat povrch.

Barva tabule vytváří obzvláště dobrou postavu v moderních, minimalistických kuchyních, kde může vytvářet vzrušující kontrasty nebo nastavovat efektivní akcenty. V bílých kuchyních uvolňuje přísný, puristický vzhled skříněk a v kuchyňské krajině v průmyslovém stylu dodává konečnou úpravu.

Barevná skleněná ochrana proti stříkající vodě je ideální pro bílé kuchyně

Kuchyňská stěna design l-tvar-poloostrov-bílá-bariéra-šalvěj-zelená-sklo-ochrana proti stříkající vodě

Konfigurovali jste svou vysněnou kuchyň a zjistili jste, že je funkčně dokonale naplánovaná, ale vypadá nějak nudně? Nebo možná chcete přidat další atmosféru staré kuchyňské krajině, aniž byste museli kompletně renovovat kuchyň? Žádný problém, protože ochrana proti stříkající vodě v kontrastní barvě dodá místnosti šmrnc. Možnosti designu jsou prakticky nekonečné a možná proto je kuchyňský splashback ze skla stále oblíbenější. Nechte tedy své kreativitě volný průběh a směle kombinujte barvy, vzory a fototapety. Náš tip: Nainstalujte halogenové osvětlení pod nástěnné skříňky, abyste večer ještě lépe vyvedli kuchyňské zrcadlo.

Designové kuchyňské stěny: vzorová tapeta v bílé, černé a červené barvě s japonským motivem

kuchyňská stěna-design-nápady-tapeta-červeno-bílá-černá

Kvůli jednoduchosti a nudě? Kuchyně je barevná a nápaditá, když vaše stěny zdobí atraktivní tapety. Tato myšlenka je velmi vhodná pro staré i nové budovy, kde je kuchyně s přilehlou jídelní částí umístěna v uzavřené místnosti. Stěny zde nabízejí velkou svobodu designu a můžete vytvořit útulné prostředí. V prostorném obývacím prostoru se naopak zdají malé vzory jaksi ztracené. V obývacím prostoru jsou různé zóny – obývací část, jídelní část a kuchyňská část plynule propojeny a vzájemně se spojují. Aby byl celkový obraz harmonický, musíte sladit barvy nábytku a zbytek dekorace s tapetou. Těžký úkol.

V malé kuchyni však tapety v černé, bílé a červené barvě působí exoticky a dělají prohlášení. Vzhled mohou stylově dotvořit červené barevné akcenty, například závěsná světla nad kuchyňským ostrůvkem nebo bytové doplňky, jako jsou dekorativní mísy a vázy..

Vertikální zahrada s pokojovými rostlinami a bylinkami

kuchyně-stěna-design-nápady-dřevo-corten-ocel-květinové boxy-vertikální-zahrada

Voňavé koření povzbudí vaši chuť k jídlu. Není divu, že stále více lidí vytváří na balkoně bylinkovou zahradu. A abyste mohli své saláty, polévky a hlavní jídla dochucovat čerstvými bylinkami i v chladném období, v zimě jednoduše vytvoříte v kuchyni vertikální zahradu. V obchodech je k dispozici řada prostorově úsporných variant, stačí si jen vybrat tu správnou podle vlastního prostoru a připevnit ji na zeď.

Čerstvé bylinky vydávají v kuchyni nejen příjemnou vůni, ale také udržují komáry a v letních měsících odlétají.

Zadní stěna s motivem fotografie

Design kuchyňské stěny -ideas-dark grey-wall-color-high-gloss-white-fronts-glass-back wall-photo theme

Kuchyňské zrcadlo s fototapetou lze připevnit na zeď v několika jednoduchých krocích. Fotografické tapety si můžete také objednat online. Na webových stránkách výrobce najdete mnoho fotografií, ale také si můžete nechat vytisknout vlastní fotografie. Tapeta je poté přilepena na zeď a chráněna před vodou a nečistotami listem z plexiskla. Deska je přišroubována pod nástěnné skříně. kompletní!

Neošetřená červená cihlová zeď v kuchyni

Kuchyňská stěna design-nápady-cihlová zeď-šedá-skříňka-dřevěná deska

Další trend pochází z USA a ušetří vám spoustu času i peněz. Stačí nechat část cihlové zdi neošetřenou, ostatní stěny omítnout a natřít barvou na zeď. Cihlová zeď může předstírat vzhled zdi z přírodního kamene, a proto harmonicky zapadá do moderních venkovských kuchyní. Spolu s nebarevnými dřevěnými skříňkami, jako je černá, bílá nebo šedá, vysoce leštěným mosazným kováním a dřevěnou pracovní deskou, tvoří obzvláště atraktivní kombinaci.

Kuchyně ve venkovském stylu přes bílou

kuchyňská stěna-design-nápady-cihlová zeď-vintage-vkus

V New Yorku, kde bylo mnoho bývalých továren přeměněno na obytné budovy, neošetřené cihlové zdi spojují tradici a modernu, minulost a současnost. V podkrovních bytech dodávají cihlové zdi industriální nádech interiéru. Jsou stylovým prvkem interiérového designu a skutečným poutačem, který lze s trochou kreativity představit obzvláště efektivně.

Cihlovou zeď lze dobře kombinovat s bílými skříňkami

stěna design-kuchyň-cihla-stěna-bílá-skříň-vintage-styl

Cihlové zdi lze libovolně malovat, tvoří perfektní zázemí pro moderní nástěnné police a mohou úspěšně nahradit kachlový povrch.

Nápady na kuchyňské stěny s dlaždicemi, světle šedou barvou na zeď, dětskými modrými čelními stranami a tmavými žulovými deskami

kuchyňská stěna-barva-světle šedá-bílá-kachlová zrcadla-žula-pracovní deska-světle-modrá-čela

Dlaždice zrcadlo je skutečná klasika. Není divu, že v dnešní době se stále mnoho lidí rozhoduje pro kachlové zrcadlo v kuchyni. Jsou velmi trvanlivé, poměrně snadno se starají a jsou robustní a při správné péči si zachovávají svůj lesk. Odbarvení je také velmi vzácné na dlaždicích. Pokud jde o design, je z čeho vybírat. Od mírně třpytivých mozaikových dlaždic, moderních dlaždic metra až po zrcadla patchworkových dlaždic ve vintage stylu: to pravé najdete pro každou kuchyňskou krajinu.

Designové kuchyňské stěny: Zelená barva na stěny, dřevěná kuchyň a tyrkysové akcenty

kuchyňská stěna-design-světlo-zelená-stěna-barva-dřevo-skříň-police-tyrkysový-ostrov

Chtěli byste své kuchyňské stěny navrhnout barevně? Pak byste měli použít speciální barvu na vlhká místa, jako jsou koupelny a kuchyně. Jsou odolné vůči vlhkosti a plísním. Je velmi důležité, abyste vybrali barvu s velmi dobrou odolností proti oděru za mokra (podle normy 13300). Vysoce kvalitní barvy na stěny třídy 1 a 2 jsou extrémně odolné a lze je snadno čistit houbou a vodou. Latexové barvy se také velmi snadno ošetřují, ale nelze je přímo natřít. Jiné barvy na stěny nemohou na latex ulpívat, takže ho musíte nejprve zdrsnit, poté vyčistit povrch, nechat zaschnout a napenetrovat a teprve poté můžete stěny přemalovat. Latex je však extrémně odolný a snadno se udržuje a má mírný lesk.

Navrhování kuchyňských stěn: tapeta s motivem meruněk pro retro kuchyň

kuchyň-stěna-design-nápady-tapeta-meruňkový-motiv-oranžová

Kuchyně v retro stylu je barevná a velmi okouzlující. Retro vzhled si v posledních letech získal oblibu. Stále více návrhářů interiérů sahá po barvách a motivech, které jsme již mohli vidět v kuchyních našich prarodičů. I elektrické spotřebiče mají zaoblené hrany a vzhled inspirovaný 50. léty. Vhodný je také design stěn – tapety s přírodními motivy zdobí stěny a vytvářejí šťastnou atmosféru.

bílá kuchyně, šedá barva na zeď a dlaždice, zrcadla a pastelově modré akcenty

kuchyň-stěna-design-nápady-světle-šedá-stěna-barva-bílá-bariéra-šedá-kachlová-zrcadlo

Design kuchyňské stěny -ideas-dlaždice-mramor-optika-chevron-vzor

kuchyňská stěna-design-nápady-šedá-stěna-barva-světle-růžová-skříň-mramor-zadní nástěnná deska

Design kuchyňské stěny -ideas-grey-bez rukojeti-čela skříněk-barevné-zadní stěna-geometrické motivy

kuchyňská stěna-design-nápady-skleněná zadní stěna-červená-béžová-barva na zeď

kuchyňské stěny-design-nápady-žlutá-oranžová-stěna-barva-dřevěné páskové pánve

kuchyňské nástěnné designové nápady-broskvová zeď-barva-oranžová-bílá-skříň-čela-květinová-dekorace

kuchyňská stěna-design-nápady-tmavě-oranžová-krémová-bílá-skříň

styl kuchyně-nástěnný design-nápady-krémová-bílá-stěna-barva-purpurová-malovaná-skříň-fuchsie-okenní-roletová roleta

kuchyňská stěna-design-nápady-krémová-bílá-stěna-barva-bobule-červená-kuchyně

malá kuchyňská jídelna-béžová tapeta-pruhy-oranžové akcenty