Kuchyně

10 nejčastějších designových chyb v kuchyni: Při navrhování kuchyně byste se tomu měli vyvarovat!

Kuchyně nebo kuchyňský kout je srdcem každého domu nebo bytu. Aby bylo vaření opravdu zábavné, mělo by být nejen stylové, ale i funkční. Neuklizené police, úzká místa, nedostatečný úložný prostor nebo nesprávně umístěný kuchyňský ostrůvek mohou značně zkomplikovat procesy v kuchyni. Podrobně se podíváme na 20 nejčastějších chyb v designu v kuchyni a vysvětlíme, na co byste měli při plánování kuchyně myslet.

Nejčastější chyby v designu v kuchyni: 1. Volba špatného tvaru kuchyně

Chyby při zařizování nábytku v kuchyni se špatným řezem vyhnou úzkým místům

Chyba: První chyba se často děje ve fázi plánování, totiž že je místnost špatně odhadnuta. Prázdná kuchyně vypadá prostornější než vybavená. Mnoho lidí si nedokáže z náčrtu představit, kolik místa zaberou kuchyňské skříňky a kuchyňské spotřebiče. To často vede k úzkým místům, která jsou objevena pouze při používání systému.

Tip pro nastavení: 3D kuchyňský plánovač vám může pomoci získat lepší představu. Když je dostupný obytný prostor omezený, dobré plánování je základem designu kuchyně. Pokud je místnost úzká, je lepší se obejít bez kuchyňského ostrova. Místo toho je zde dvouřádková kuchyně. Je umístěn na dvou protilehlých zdech. Tímto způsobem se lze vyhnout problémům a celá rodina může vařit společně.

Možností je také rohová kuchyně. Lze jej snadno kombinovat se sedadlem. I v malé kuchyni byste měli naplánovat alespoň jedno místo k sezení. Koneckonců, bez partnera na vaření by příprava jídla byla jen poloviční.

Chyby při zařizování ve velké kuchyni: 2. Špatně umístěte sporák, dřez a lednici

Vyhněte se chybám při nastavování v kuchyni. Nesprávně umístěte spotřebiče

Chyba: Zřízení malé kuchyně se může ukázat jako obrovská výzva. Při návrhu velké kuchyně se však lze dopustit mnoha chyb. Pokud jsou sporák, kuchyňský dřez a lednička příliš daleko od sebe, musí amatérský kuchař projít celou kuchyň, aby se k nim dostal. Tím je tento proces extrémně obtížný.

Tip pro nastavení: Kuchyň, kuchyňský dřez a lednice by od sebe neměly být vzdáleny více než 2 metry.

Chyby při zařizování v malé kuchyni: 3. Umístěte sporák, dřez a lednici příliš blízko sebe

Chyby při zařizování v kuchyni Nesprávně umístěte spotřebiče příliš blízko sebe

Chyba: Zatímco ve velké kuchyni jsou kuchyňské spotřebiče příliš daleko od sebe, sedící v malé kuchyni mají tendenci umisťovat spotřebiče co nejblíže k sobě. Také chyba, protože i při omezeném prostoru byste měli mít prostor pro hrnce, mísy, pánve atd. mezi kuchyňským dřezem a sporákem, stejně jako kuchyňským dřezem a lednicí.

Tip pro nastavení: Tři nejdůležitější kuchyňské spotřebiče by měly tvořit pomyslný trojúhelník. Minimální vzdálenost mezi chladničkou, kuchyňským dřezem a sporákem by měla být 0,6 metru. To ponechává dostatek místa nejen pro instalační prostor, ale také pro zásuvky na koření a také úložný prostor pro příbory a příslušenství.

Běžné chyby při zařizování kuchyně: 4. Otevřené police a skleněné vitríny způsobují skutečný chaos

Chyby zařízení v kuchyni otevřené police a prosklené skříně

Chyba: V časopisech vypadají designové kuchyně elegantně a funkčně s otevřenými policemi. Příliš mnoho vitrín a polic je doma spíše nepraktických. Nabízejí úložný prostor, ale mohou také vytvořit skutečný chaos. Kromě nádobí jsou na něj dočasně umístěny doplňky k dortům a předměty pro domácnost, dokud nejsou plné police nebo vitríny. I nevzhledné kuchyňské náčiní, které tam vlastně nemá místo, až příliš často skončí na poličce.

Tip pro nastavení: Otevřené police nejsou doplňkovým úložným prostorem, ale dekorativním designovým prvkem, díky kterému se kuchyně jeví otevřenější. Na vrch lze umístit stylovou sadu nádobí. Nabízejí také dostatek prostoru pro koření v květináčích nebo jiných dekorativních prvcích.

Běžné chyby při zařizování v kuchyni: 5. Když chaos vládne i na pracovní desce

Poruchy zařízení v kuchyni přetížená pracovní deska

Chyba: Kuchyňské utěrky, doplňky, malé spotřebiče a kuchyňské pomůcky: na pracovní desce je dostatek místa. Ale mít vše vždy po ruce má svoji cenu. Důsledky jsou patrné již po týdnu: nepořádek a chaos nám brání rychle najít vše, co potřebujeme.

Tip pro nastavení: Proti nepořádku může pomoci jen jedna věc: pravidelně uklízet. Správně to dělají ti, kteří uchovávají své kuchyňské pomůcky a malé spotřebiče ve skříni. Protože odšťavňovač, sendvičovač, kuchyňské váhy a kotel na vejce můžeme používat pouze jednou denně.

Vady nábytku v kuchyni: 6. Kuchyňské skříňky ve výrazných barvách

Chyby při zařizování v kuchyni výrazné barvy čel kuchyně

Chyba: Barvy také hrají v kuchyni hlavní roli a mohou ovlivnit náladu, zvětšit a rozzářit místnost nebo dát interiéru více charakteru. Než ale při návrhu sáhnete po výrazné barevné paletě v trendové barvě roku, zamyslete se nad tím znovu. Protože to, co je dnes v módě, už bude za pár let vypadat zastarale. Není také praktické, pokud budete později chtít vyměnit dveře skříně, s největší pravděpodobností již nebudete moci najít čela v trendové barvě.

Tip pro nastavení:  Abyste si mohli v příštích letech užívat kuchyňskou krajinu, je lepší zvolit neutrální paletu barev, kterou můžete okořenit správnými dekoracemi.

Chyby při zařizování v kuchyni: 7. Uložte na špatném místě

Zařizovací vady v kuchyni Kupte si levný zadní panel do kuchyně

Chyba: Většina majitelů kuchyní investuje do vysoce kvalitních kuchyňských skříněk a šetří na pracovní desce. Vlastně zásadní chyba, protože pracovní deska toho musí hodně držet. Levné materiály mohou být poškozeny teplem nebo ostrými předměty. A výměna je nejen nákladný, ale také únavný úkol.

Tip pro nastavení: Robustní pracovní deska odolná proti poškrábání a teplu je v moderní kuchyni naprostou nutností. Keramika, křemenný kompozit a žula jsou materiály s dlouhou životností a odolností proti prořezání. Samozřejmě záleží na správné péči. Pokud je zapečetěný, je dobrou alternativou také masivní dřevo.

Chyby zařízení v kuchyni: 8. Žádný koncept osvětlení

Chyby zařízení v kuchyni nedostatečné osvětlení

Chyba: Moderní kuchyně už dávno přestala být jen vařením. Stalo se komunikačním centrem bytu a domu a není v něm pouze prostor pro vaření, ale také posezení. Zde se připravuje jídlo společně s partnerem, víno se popíjí s přáteli nebo si jednoduše užijete odpolední šálek kávy. Aby byla splněna řada požadavků, je kuchyňská krajina rozdělena do několika oblastí. A všechny musí být dobře osvětlené. Závěsná lampa na strop samozřejmě nestačí. Koncept osvětlení je proto naprostou nutností.

Tip pro nastavení: Jakmile máte plán pro kuchyňskou krajinu, vytiskněte si skicu a nechte si poradit od profesionála. Nezapomeňte na náčrtu označit všechny zásuvky. Můžete si nechat vytvořit koncept osvětlení na základě orientace místnosti a prostorových podmínek, stejně jako náčrtu. Přímé a nepřímé zdroje světla jsou v místnosti rozmístěny tak, aby nevrhaly stíny ani neoslňovaly.

Chyby při zařizování kuchyně: 9. Naplánujte si kuchyňský ostrůvek i přes nedostatek místa

Chyby při zařizování kuchyní postavte ostrov na vaření

Chyba: Pokud je kuchyňský ostrůvek správně umístěn v místnosti, může urychlit a usnadnit pracovní procesy v kuchyni. Pokud ale správně neposoudíte svůj volný prostor, riskujete vytváření úzkých míst. Kuchyňský ostrůvek není v malé a úzké kuchyni na místě a je vnímán spíše jako překážka.

Tip pro nastavení: Aby hobby kuchař mohl pohodlně pracovat v kuchyni, musí být při plánování zahrnuta rozumná vzdálenost mezi varným ostrovem a kuchyňskou linkou. Obvykle je to 1,5 metru. Rozměry kuchyňského ostrůvku se také mohou lišit v závislosti na vašich vlastních potřebách. Nejmenší varianty jsou vybaveny například kolečky a lze je tlačit dopředu a dozadu. S rozměry 60 cm délky a 40 cm šířky nabízejí další podpůrnou plochu pro hrnce a misky. Velké varné ostrovy jsou vybaveny varnou deskou a myčkou a nabízejí dostatečný pracovní prostor. I ve velké kuchyni byste však měli zajistit, aby se varný ostrov příliš nezvětšil. Optimální délka je 2,5 metru, optimální šířka – 1,5 metru.

Chyby zařízení v kuchyni: 10. Žádná spíž

Chyba: Úložný prostor v kuchyňských skříních je dobrý, spíž je lepší. Pokud se při plánování kuchyně obejdete bez takové skříně, musíte své kuchyňské skříně vybavit různými organizéry skříní a přesto nemáte všechny zásoby na jednom místě.

Tip pro nastavení: Pokud je v kuchyni dostatek místa na spíž, naplánujte si to. Větší pořádek v kuchyni zajistí skříňka na malé kuchyňské spotřebiče, například s rolovacími dvířky jako v USA. Rolovací dveře jsou velmi praktické pro malé kuchyně, protože i když jsou otevřené, nepřekáží a nezabírají místo.

Kuchyně

10 nejčastějších designových chyb v kuchyni: Při navrhování kuchyně byste se tomu měli vyvarovat!

Kuchyně nebo kuchyňský kout je srdcem každého domu nebo bytu. Aby bylo vaření opravdu zábavné, mělo by být nejen stylové, ale i funkční. Neuklizené police, úzká místa, nedostatečný úložný prostor nebo nesprávně umístěný kuchyňský ostrůvek mohou značně zkomplikovat procesy v kuchyni. Podrobně se podíváme na 20 nejčastějších chyb v designu v kuchyni a vysvětlíme, na co byste měli při plánování kuchyně myslet.

Nejčastější chyby v designu v kuchyni: 1. Volba špatného tvaru kuchyně

Chyby při zařizování nábytku v kuchyni se špatným řezem vyhnou úzkým místům

Chyba: První chyba se často děje ve fázi plánování, totiž že je místnost špatně odhadnuta. Prázdná kuchyně vypadá prostornější než vybavená. Mnoho lidí si nedokáže z náčrtu představit, kolik místa zaberou kuchyňské skříňky a kuchyňské spotřebiče. To často vede k úzkým místům, která jsou objevena pouze při používání systému.

Tip pro nastavení: 3D kuchyňský plánovač vám může pomoci získat lepší představu. Když je dostupný obytný prostor omezený, dobré plánování je základem designu kuchyně. Pokud je místnost úzká, je lepší se obejít bez kuchyňského ostrova. Místo toho je zde dvouřádková kuchyně. Je umístěn na dvou protilehlých zdech. Tímto způsobem se lze vyhnout problémům a celá rodina může vařit společně.

Možností je také rohová kuchyně. Lze jej snadno kombinovat se sedadlem. I v malé kuchyni byste měli naplánovat alespoň jedno místo k sezení. Koneckonců, bez partnera na vaření by příprava jídla byla jen poloviční.

Chyby při zařizování ve velké kuchyni: 2. Špatně umístěte sporák, dřez a lednici

Vyhněte se chybám při nastavování v kuchyni. Nesprávně umístěte spotřebiče

Chyba: Zřízení malé kuchyně se může ukázat jako obrovská výzva. Při návrhu velké kuchyně se však lze dopustit mnoha chyb. Pokud jsou sporák, kuchyňský dřez a lednička příliš daleko od sebe, musí amatérský kuchař projít celou kuchyň, aby se k nim dostal. Tím je tento proces extrémně obtížný.

Tip pro nastavení: Kuchyň, kuchyňský dřez a lednice by od sebe neměly být vzdáleny více než 2 metry.

Chyby při zařizování v malé kuchyni: 3. Umístěte sporák, dřez a lednici příliš blízko sebe

Chyby při zařizování v kuchyni Nesprávně umístěte spotřebiče příliš blízko sebe

Chyba: Zatímco ve velké kuchyni jsou kuchyňské spotřebiče příliš daleko od sebe, sedící v malé kuchyni mají tendenci umisťovat spotřebiče co nejblíže k sobě. Také chyba, protože i při omezeném prostoru byste měli mít prostor pro hrnce, mísy, pánve atd. mezi kuchyňským dřezem a sporákem, stejně jako kuchyňským dřezem a lednicí.

Tip pro nastavení: Tři nejdůležitější kuchyňské spotřebiče by měly tvořit pomyslný trojúhelník. Minimální vzdálenost mezi chladničkou, kuchyňským dřezem a sporákem by měla být 0,6 metru. To ponechává dostatek místa nejen pro instalační prostor, ale také pro zásuvky na koření a také úložný prostor pro příbory a příslušenství.

Běžné chyby při zařizování kuchyně: 4. Otevřené police a skleněné vitríny způsobují skutečný chaos

Chyby zařízení v kuchyni otevřené police a prosklené skříně

Chyba: V časopisech vypadají designové kuchyně elegantně a funkčně s otevřenými policemi. Příliš mnoho vitrín a polic je doma spíše nepraktických. Nabízejí úložný prostor, ale mohou také vytvořit skutečný chaos. Kromě nádobí jsou na něj dočasně umístěny doplňky k dortům a předměty pro domácnost, dokud nejsou plné police nebo vitríny. I nevzhledné kuchyňské náčiní, které tam vlastně nemá místo, až příliš často skončí na poličce.

Tip pro nastavení: Otevřené police nejsou doplňkovým úložným prostorem, ale dekorativním designovým prvkem, díky kterému se kuchyně jeví otevřenější. Na vrch lze umístit stylovou sadu nádobí. Nabízejí také dostatek prostoru pro koření v květináčích nebo jiných dekorativních prvcích.

Běžné chyby při zařizování v kuchyni: 5. Když chaos vládne i na pracovní desce

Poruchy zařízení v kuchyni přetížená pracovní deska

Chyba: Kuchyňské utěrky, doplňky, malé spotřebiče a kuchyňské pomůcky: na pracovní desce je dostatek místa. Ale mít vše vždy po ruce má svoji cenu. Důsledky jsou patrné již po týdnu: nepořádek a chaos nám brání rychle najít vše, co potřebujeme.

Tip pro nastavení: Proti nepořádku může pomoci jen jedna věc: pravidelně uklízet. Správně to dělají ti, kteří uchovávají své kuchyňské pomůcky a malé spotřebiče ve skříni. Protože odšťavňovač, sendvičovač, kuchyňské váhy a kotel na vejce můžeme používat pouze jednou denně.

Vady nábytku v kuchyni: 6. Kuchyňské skříňky ve výrazných barvách

Chyby při zařizování v kuchyni výrazné barvy čel kuchyně

Chyba: Barvy také hrají v kuchyni hlavní roli a mohou ovlivnit náladu, zvětšit a rozzářit místnost nebo dát interiéru více charakteru. Než ale při návrhu sáhnete po výrazné barevné paletě v trendové barvě roku, zamyslete se nad tím znovu. Protože to, co je dnes v módě, už bude za pár let vypadat zastarale. Není také praktické, pokud budete později chtít vyměnit dveře skříně, s největší pravděpodobností již nebudete moci najít čela v trendové barvě.

Tip pro nastavení:  Abyste si mohli v příštích letech užívat kuchyňskou krajinu, je lepší zvolit neutrální paletu barev, kterou můžete okořenit správnými dekoracemi.

Chyby při zařizování v kuchyni: 7. Uložte na špatném místě

Zařizovací vady v kuchyni Kupte si levný zadní panel do kuchyně

Chyba: Většina majitelů kuchyní investuje do vysoce kvalitních kuchyňských skříněk a šetří na pracovní desce. Vlastně zásadní chyba, protože pracovní deska toho musí hodně držet. Levné materiály mohou být poškozeny teplem nebo ostrými předměty. A výměna je nejen nákladný, ale také únavný úkol.

Tip pro nastavení: Robustní pracovní deska odolná proti poškrábání a teplu je v moderní kuchyni naprostou nutností. Keramika, křemenný kompozit a žula jsou materiály s dlouhou životností a odolností proti prořezání. Samozřejmě záleží na správné péči. Pokud je zapečetěný, je dobrou alternativou také masivní dřevo.

Chyby zařízení v kuchyni: 8. Žádný koncept osvětlení

Chyby zařízení v kuchyni nedostatečné osvětlení

Chyba: Moderní kuchyně už dávno přestala být jen vařením. Stalo se komunikačním centrem bytu a domu a není v něm pouze prostor pro vaření, ale také posezení. Zde se připravuje jídlo společně s partnerem, víno se popíjí s přáteli nebo si jednoduše užijete odpolední šálek kávy. Aby byla splněna řada požadavků, je kuchyňská krajina rozdělena do několika oblastí. A všechny musí být dobře osvětlené. Závěsná lampa na strop samozřejmě nestačí. Koncept osvětlení je proto naprostou nutností.

Tip pro nastavení: Jakmile máte plán pro kuchyňskou krajinu, vytiskněte si skicu a nechte si poradit od profesionála. Nezapomeňte na náčrtu označit všechny zásuvky. Můžete si nechat vytvořit koncept osvětlení na základě orientace místnosti a prostorových podmínek, stejně jako náčrtu. Přímé a nepřímé zdroje světla jsou v místnosti rozmístěny tak, aby nevrhaly stíny ani neoslňovaly.

Chyby při zařizování kuchyně: 9. Naplánujte si kuchyňský ostrůvek i přes nedostatek místa

Chyby při zařizování kuchyní postavte ostrov na vaření

Chyba: Pokud je kuchyňský ostrůvek správně umístěn v místnosti, může urychlit a usnadnit pracovní procesy v kuchyni. Pokud ale správně neposoudíte svůj volný prostor, riskujete vytváření úzkých míst. Kuchyňský ostrůvek není v malé a úzké kuchyni na místě a je vnímán spíše jako překážka.

Tip pro nastavení: Aby hobby kuchař mohl pohodlně pracovat v kuchyni, musí být při plánování zahrnuta rozumná vzdálenost mezi varným ostrovem a kuchyňskou linkou. Obvykle je to 1,5 metru. Rozměry kuchyňského ostrůvku se také mohou lišit v závislosti na vašich vlastních potřebách. Nejmenší varianty jsou vybaveny například kolečky a lze je tlačit dopředu a dozadu. S rozměry 60 cm délky a 40 cm šířky nabízejí další podpůrnou plochu pro hrnce a misky. Velké varné ostrovy jsou vybaveny varnou deskou a myčkou a nabízejí dostatečný pracovní prostor. I ve velké kuchyni byste však měli zajistit, aby se varný ostrov příliš nezvětšil. Optimální délka je 2,5 metru, optimální šířka – 1,5 metru.

Chyby zařízení v kuchyni: 10. Žádná spíž

Chyba: Úložný prostor v kuchyňských skříních je dobrý, spíž je lepší. Pokud se při plánování kuchyně obejdete bez takové skříně, musíte své kuchyňské skříně vybavit různými organizéry skříní a přesto nemáte všechny zásoby na jednom místě.

Tip pro nastavení: Pokud je v kuchyni dostatek místa na spíž, naplánujte si to. Větší pořádek v kuchyni zajistí skříňka na malé kuchyňské spotřebiče, například s rolovacími dvířky jako v USA. Rolovací dveře jsou velmi praktické pro malé kuchyně, protože i když jsou otevřené, nepřekáží a nezabírají místo.