Krása

Wellness doma a tipy na péči o sebe, abyste se cítili dobře a relaxovali!

Práce z domova a opuštění bytu pouze v případě nouze – to je náš každodenní život déle než 1 měsíc. Jsou to těžké časy, kterými si musíme projít, a nedostatek kontroly nad současnou situací a také nejistota patří mezi největší stresující faktory. Abychom však mohli čelit strachu a stresu, je obzvláště důležité, abychom pro sebe udělali něco dobrého. Proč tedy nezkusit využít období karantény moudře, nechat si čas pro sebe a dobít baterky? V našem článku vám řekneme, co potřebujete pro wellness dům, a také řadu rad a nápadů, jak se cítit dobře!

Wellness nápady pro domácnost Tipy pro péči o sebe Výhody meditace

Bez ohledu na to, zda během koronavirové krize – stresující každodenní život znamená, že se naše potřeby a přání jaksi často někde ztratí. Self-care pochází z angličtiny a znamená péči o sebe a sebelásku. Hlavní je udělat si malou přestávku a načerpat nové síly. Pro každého to samozřejmě může vypadat jinak. Zatímco někteří lidé mají rádi namáhavé domácí cvičení, jiní raději zůstanou v posteli s pěknou knihou. Měli byste se rozhodnout a vědět, co vám nejlépe vyhovuje.

Tipy na domácí wellness

Tipy pro péči o pleť wellness nápady pro domácnost

 • Najít časové intervaly – Pro domácí wellness byste si nejprve měli najít časové okno jen pro sebe. To by neměl být problém pro nikoho, kdo žije sám. Jiná situace je však u rodin s dětmi. Ať už jen na pár hodin nebo na celý den – je to na vás.
 • Zdravá snídaně – Pokud jde o péči o sebe doma, stres je naprosto tabu. Nejlepší je si pořádně odpočinout a začít den chutnou a výživnou snídaní.
 • Vypněte telefon – Je vědecky dokázáno, že neustálé sledování zpráv a sociálních médií způsobuje stres. Digitální detox snižuje úzkost a má relaxační účinek – perfektní způsob, jak dobít baterie a udělat pro své tělo něco dobrého.

Tyto tipy pro péči o sebe zajišťují čistou relaxaci

Vytvořte si vlastní wellness doma. Účinek koulí do koupele

 • Horká koupel, nádherně vonící svíčky a vaše oblíbená hudba navodit uklidňující atmosféru a odlehčit náladu. Aroma navíc stimulují produkci hormonů štěstí dopaminu a serotoninu. Co třeba mléčná koupel? Mléko zjemňuje a zvlhčuje pokožku a může pomoci i při ekzémech. Navrch posypte pár okvětními lístky, abyste se cítili jako na luxusní dovolené. Nejlepší je vybrat květiny, které mají uklidňující účinek, jako jsou růže, orchideje, pampelišky a jasmín.
 • Domácí masky na obličej a tělové peelingy – I když je SPA Studio aktuálně zavřené, neznamená to, že byste se měli obejít bez bohaté rutiny péče o pleť. Domácí masky na obličej se vyrábějí rychle a většinou obsahují přírodní ingredience, které již máte ve skříni. Pravidelný peeling těla odstraňuje odumřelé kožní buňky a neměl by chybět v žádné rutině péče o pleť.

Wellness nápady pro domácí výrobu pleťové masky a tělový peeling

 • Uklidňující hudba je další skvělý způsob, jak zlepšit atmosféru doma. Zejména klasická hudba údajně pomáhá zlepšovat spánek, snižovat krevní tlak a zmírňovat úzkost a bolest.
 • Objednejte si ve své oblíbené restauraci – Mějte se opravdu dobře a objednejte si něco výborného k jídlu. Obzvláště nyní v době koronavirové krize mnoho místních restaurací a kaváren bez dalších okolků improvizovalo a zřídilo doručovací služby. Přidejte sklenku vína a máte doma dokonalý wellness.

Meditace a domácí cvičení

Cvičení jógy Výhody Nápady na domácí wellness

 • Sotva existuje lepší metoda než Přemýšlet, vypnout všechny starosti a myšlenky. Meditační a jógová cvičení zajistí, že se zbavíme stresu a budeme se cítit uvolněnější a lehčí.
 • Domácí cvičení – Příliš mnoho stresu a nedostatek pohybu vede k napětí ve svalech. Kondiční cvičení nejsou vhodná pouze pro hubnutí, ale také stimulují produkci endorfinů a pomáhají při depresích a úzkostech. Proto je velmi důležité zůstat fyzicky aktivní a pravidelně provádět kondiční cvičení doma.

Péče o sebe doma – další užitečné tipy a nápady

Tipy pro péči o sebe Wellness nápady pro domácnost

Jak již bylo zmíněno, dokonalý wellness dům vypadá pro každého jinak. Nejdůležitější je, abyste se poté cítili šťastní a uvolnění. Zde je několik dalších zajímavých nápadů pro péči o sebe:

 • Přečtěte si svou oblíbenou knihu nebo sledujte celou sérii svých oblíbených seriálů.
 • Posaďte se na balkon a kochejte se výhledem. Vneste do svého domova atmosféru místní kavárny výměnou nudné černé kávy za lahodné cappuccino s mlékem.
 • Vytvořte si album rodinných fotografií a svých nejlepších vzpomínek.
 • Dopřejte svému bytu osvěžující atmosféru a zkuste si sami vyrobit různé bytové dekorace.
 • Vždycky jste chtěli něco podobného malovat, plést, šít nebo se něco naučit? Sotva existuje vhodnější čas na vyzkoušení nového koníčka.

Wellness domácí tipy pro péči o sebe Přečtěte si knihu

 • Udělejte něco, co vám v dětství udělalo radost. Obnovení koníčku nebo činnosti, kterou jste dříve milovali, vytváří pocit lehkosti a bezstarostnosti. Mnoho lidí například přísahá na pozitivní efekty omalovánky pro dospělé.
 • Každý den si napište malý seznam věcí, které vás rozesmály a proč. Na takové věci by se dalo zapomenout a najít peníze v kapse nebo překvapivý telefonát od starého přítele. To vám pomůže více se soustředit na to pozitivní v životě.

Tipy na domácí wellness snídaně Tipy na péči o sebe v posteli