Krása

Vyzvedněte si řasy a podpořte růst krásně tvarovaných řas

Zvedněte si řasy přírodními a jednoduchými prostředky

Jedním z nejnovějších a v současné době nejpopulárnějších kosmetických trendů je pravděpodobně zvedání řas, také známé jako lifting řas nebo zvedání řas. Možná jste o tom už slyšeli, ale nevíte, co to přesně je? V zásadě jde o to, aby se zvlněné řasy zvýraznily přírodní krásy. Použití řasenky pak již není zcela nutné (ale stále se dá použít k posílení) a kulmu na řasy můžete vykázat úplně do skříně. Na jedné straně si můžete nechat ohnout řasy v kosmetickém studiu, ale to může být dlouhodobě drahé. Další možností by bylo vzít věci do vlastních rukou. Přesně vysvětlíme, jak profesionální zvedání řas funguje a jak si můžete zvednout řasy sami přírodními prostředky.

Zvedání řas – co to je??

Zvedněte řasy sami nebo v kosmetickém studiu pro zakřivené řasy

Již jsme zmínili, že zvedání řas je o ohýbání řas. Ale co je to zvedání řas, jak funguje a co přesně se v kosmetickém studiu dělá pro „zvedání“, tvarování a ohýbání řas? V zásadě je to rychle vysvětleno: Po důkladném vyčištění řas a očního okolí, aby se odstranil zbytkový make-up nebo mastnota, se spodní řasy nejprve zakryjí, aby se během procedury náhodou nepřilepily k horní linii řas.

Co je to zvedání řas a jak se to dělá

Poté je na víčko připevněna silikonová podložka přímo přes horní linii řas. Na tuto podložku se poté nanese speciální lepidlo, které má následující funkci: Řasy se nyní kartáčem hladce vyčesávají směrem nahoru a měly by se k podložce přilepit, aby si udržely svůj hladký tvar. Aby vyhlazené řasy tak zůstaly, nanese se na konečky řas sérum, kterým se zafixují. Po 10 minutách se přidá druhé řešení, které má stejnou funkci, a to opravit řasy.

Tipy a triky, jak si řasu nadzvednout

Pokud chcete, můžete si také nechat nabarvit řasy, abyste je zvýraznili. S barvením nebo bez barvení musí roztok na chvíli znovu působit a poté se odstraní, poté se silikonová podložka odstraní jednoduchou vodou. Celý tento postup trvá 45 až 90 minut. Ceny se mohou lišit. V závislosti na době růstu řas, která je pro každého individuální, může zvedání řas trvat 6 až 8 týdnů. Vyrůstá tedy jako perm. Pokud byste chtěli řasy znovu vytvarovat, je nutná návštěva kosmetického studia. Nebo není? Co kdybyste si zvedli řasy sami? Toto jsou možnosti:

Dělejte si řasy přirozenými prostředky

Olej z hroznových semínek pro přírodní péči o řasy

Přiznáváme, že výsledek asi nebude tak působivý jako po návštěvě kosmetičky. Ale pomocí několika přírodních léků můžete stimulovat růst řas a během několika týdnů si všimnete velkého rozdílu. Řasy jsou plnější a delší, což je samozřejmě činí mnohem působivějšími, i když nejsou nalíčené. Tímto způsobem si můžete udělat nebo nechat zvednout řasu sami bez velkého úsilí a především nákladů a jemným způsobem. Pokud byste si chtěli udělat řasu sami doma, můžete použít následující produkty:

Zvedněte řasy pomocí ricinového oleje

Ricinový olej podporuje růst vlasů a vyživuje řasy

Ricinový olej, také známý jako ricinový olej, je zvláště známý pro své vlastnosti podporující růst. Jeho pečující vlastnosti můžete využít ve svůj prospěch, pokud si chcete zvednout řasy sami. Olej si můžete snadno koupit v lékárně a nejlépe se používá večer před spaním. Nejprve se obličej důkladně vyčistí jako obvykle. Umyjte si oči, abyste odstranili veškerý make-up a špínu. Nyní naneste olej na řasy. Nechte působit přes noc. Má tedy dostatek času na rozvinutí svého účinku. Ráno pravděpodobně zjistíte, že víčka jsou stále trochu mastná. V takovém případě jednoduše odstraňte olej vatou a teplou vodou nebo běžným čisticím prostředkem na obličej, kterým si ráno umyjete obličej. Po několika týdnech si již všimnete rozdílu v plnosti řas za předpokladu pravidelného používání ricinového oleje.

Aloe Vera místo chemického liftingu řas

Můžete si také udělat řasu sami pomocí hroznového oleje nebo aloe vera. Tyto dvě zázračné kúry jsou k dostání také v lékárně a používají se stejným způsobem jako ricinový olej.

spropitné: Nepoužitý dětský kartáček na zuby nebo vymytý kartáček na řasenky můžete také použít k rychlému, snadnému a hlavně cílenému nanesení jakéhokoli ošetřujícího oleje na řasy. Jednoduše namočte kartáček do oleje a pomocí řasenky jej „nalíčte“, jako byste nanášeli řasenku.

DIY zvedání řas

Natočením řas trvale ohněte a vytvarujte řasy

Pokud se vaše řasy po několika týdnech staly plnějšími a delšími, možná už necítíte potřebu je natočit. Pokud tomu tak ale není a přesto si chcete řasy natočit, můžete to udělat pomocí staré dobré kulmy na řasy. Použijte jej jako obvykle na linii řas a buďte ohromeni výsledkem! Pokud si po dlouhé péči o řasy uděláte řasu sami, zaručeně budete z výsledku ohromeni a to vše bez návštěvy kosmetického studia. A pokud chcete, aby to bylo obzvlášť dramatické, můžete poté také nanést vrstvu nebo dvě řasenky.

Zvedněte řasy a ohněte řasy bez kulmy na řasy

Zvedněte si řasy pomocí vyhřívaných tamponů do uší

Nemáte po ruce kulmu na řasy? Alternativně můžete použít jednoduchý ušní tampon a zvednout řasy sami. Ano, čtete správně. K tomu se hůl trochu zahřeje zapalovačem. Nepřibližujte se příliš k tyči, aby se plast neroztavil. Poté chvíli počkejte a nechte vatový tampon trochu vychladnout. Nyní si několikrát přetřete řasy, jako byste to udělali řasenkou, dokud nebudete s výsledkem spokojená. Pokud nemáte po ruce zapalovač, lze také použít vysoušeč vlasů. S ním můžete řasy buď nahřát, nebo fénovat přímo a přitom je natočit.

Zvedněte a ohněte řasy pomocí vysoušeče vlasů a teplého vzduchu

Pozornost! Pokud byste si chtěli zvedat řasy sami, měli byste vzít v úvahu, že toto ošetření teplem se nedoporučuje pro každodenní použití a mělo by být zvoleno pouze ve výjimečných případech. Stejně jako vlasy na hlavě jsou řasy citlivé na teplo. Vzhledem k tomu, že chloupky jsou velmi tenké a jemné, jsou ještě citlivější. Pokud je ošetření příliš časté, mohou se řasy zlomit nebo dokonce vypadnout.