Krása

Vyrobte si přísadu do koupele sami: Recepty na relaxační koupel s domácími prostředky

Po náročném dni v práci, po intenzivním tréninku nebo jednoduše na uvolnění stresu: relaxační koupel dokáže zázraky. V obchodech je k dispozici řada bomb do koupele. Pokud ale chcete levnou a zdravou alternativu, můžete si vyrobit vlastní přísadu do koupele. Nabízíme vám několik receptů na přísady do koupele s domácími prostředky: dobijte baterie kokosovým olejem, medem a mlékem, uvolněte svaly levandulí, dodejte suché pokožce potřebné živiny kombinací růžového oleje a mandlového mléka. Láskyplně zabalené domácí koupelové výrobky jsou také ideální na rozdávání a jsou milým překvapením na Vánoce, narozeniny nebo Valentýna.

Vyrobte si přísadu do koupele sami: kokosový olej, med a růžový olej

Vyrobte si vlastní přísadu do koupele s kokosovým olejem Recept na tekutou koupelovou bombu s medem

Kombinace kokosového oleje, medu a růžového oleje je zvláště prospěšná pro suchou pokožku. Kokosový olej obsahuje důležité vitamíny a bílkoviny, které pomáhají zpevnit pokožku. Med odstraňuje odumřelé kožní buňky a nečistoty a činí je hladšími. Růžový olej jim dodává vlhkost a působí protizánětlivě. Nakonec směs kokosového oleje, medu a růžového oleje zajistí rovnoměrnou pleť.

Recept je velmi jednoduchý a přísada do koupele je hotová za méně než 5 minut. Ale protože vonné oleje se rychle odpařují, měli byste buď použít přísadu do koupele ihned po přípravě a přidat ji do horké koupelové vody, nebo ji vzduchotěsně skladovat v neprůhledné skleněné láhvi.

Zkombinujte relaxační koupel s kokosovým olejem a medem Recept na tekutou koupelovou bombu

Ingredience do koupelové přísady s kokosovým olejem, medem a růžovým olejem pro suchou pokožku:

 • 250 ml šálku teplého mléka (ovčí mléko s obsahem tuku 6%)
 • 2 čajové lžičky medu, tekutý
 • 2 lžičky mořské soli nebo himalájské soli (volitelně)
 • 5 kapek růžového oleje
 • 10 kapek kokosového oleje
 • Čerstvé okvětní lístky růží (na ozdobu)

Příprava: Zahřejte mléko v hrnci na středním ohni. V žádném případě by nemělo vřít, jen se rozpálit. Poté za stálého míchání přidejte 2 lžičky medu a míchejte, dokud se úplně nerozpustí. Poté můžete vmíchat mořskou sůl. Poté mléko sundejte ze sporáku a nechte 5 minut vychladnout. Když mléko již není horké, ale je ještě teplé, můžete přidat vonné oleje (5 kapek růžového oleje a 10 kapek kokosového oleje). Poté do horké koupelové vody přidejte přísadu do koupele nebo s ní naplňte vzduchotěsnou neprůhlednou skleněnou láhev a uchovávejte ji v chladničce maximálně 3 dny. Před použitím přísady do koupele byste měli vždy zkontrolovat, zda je mléko špatné. Pokud chcete aditiva do koupele vyrábět sami na rozdávání, neměli byste je vyrábět s mlékem. Níže vám nabízíme další recepty s přísadami, které mají delší trvanlivost.

Vytvořte si vlastní tekutou přísadu do koupele: Kleopatřina koupel s medem, mlékem a epsomskou solí

Relaxační koupel s domácími recepty pro suchou pokožku recept s mlékem a růžovým olejem

Všichni známe příběh: Aby byla její pokožka hladší, Kleopatra se pravidelně koupala v mléce. Za legendou je opravdu pravda, protože v dnešní době mnoho dermatologů doporučuje pacientům s neurodermatitidou (tj. Velmi suchou pokožkou), aby se koupali s mlékem třikrát týdně. Nabízíme vám tři variace známého receptu. Vyberte si ten správný pro svůj typ pleti!

Vyrobte si přísadu do koupele do koupele Kleopatra sami: Mléko a olivový olej pro suchou pokožku

Do kastrůlku dejte 1 litr ovčího mléka s obsahem tuku 6% a ohřejte ho na středním ohni. Poté vmíchejte 2–3 lžíce olivového oleje a teplé mléko nalijte do horké koupelové vody bezprostředně po přípravě. Po koupání jen lehce setřete vodu z pokožky a jděte rovnou do postele. Mléko a olivový olej nechte působit přes noc a ráno se osprchujte.

Relaxační koupel pro suchou pokožku recept s mlékem a vonnými oleji

Vyrobte si přísadu do koupele do koupele Kleopatra sami: med a mléko pro smíšenou pleť

Pokud máte smíšenou pleť a chcete si sami vyrobit přísadu do koupele, med, mléko a vonné oleje jsou pro vás ideální kombinací. Do kastrůlku dejte 0,5 litru ovčího mléka s obsahem tuku 6% (mandlové mléko lze použít i jako volitelnou náhražku), zahřejte a vmíchejte 2–3 lžíce tekutého medu. Míchejte, dokud se med úplně nerozpustí. Sundejte kastrol ze sporáku a nechte mléko 5-10 minut vychladnout. Do teplého (ale ne horkého) mléka přidejte 5-10 kapek vonných olejů. Levandule nebo máta jsou skvělé, protože mají relaxační účinek. Citron a pomeranč mají povzbuzující účinek. Po koupeli můžete také nechat působit přísadu do koupele přes noc a poté se ráno osprchovat.

Aditivum do koupele Udělejte si svalovou relaxaci bylinnou koupelí s květinami

Vyrobte si přísadu do koupele do koupele Kleopatra sami: Se solí Epsom pro smíšenou a mastnou pleť

Epsomská sůl, síran hořečnatý, je ve Spojených státech dlouho považována za přírodní lék. Jak již název napovídá, obsahuje mnoho důležitých minerálů, které lze lépe vstřebat kůží než žaludek. Pozitivní účinky koupele s epsomskou solí můžete cítit hned: přísada do koupele uvolňuje svaly a nervy, působí protizánětlivě a v případě spálení sluncem může zmírnit svědění. Epsomská sůl má také detoxikační vlastnosti. Takto se přísada do koupele vyrábí s epsomskou solí: Nejprve smíchejte 0,5 l horkého mléka se 2 lžícemi medu a mléko odstavte, aby vychladlo. Poté přidejte 5-10 kapek vonného oleje dle svého výběru a do teplého mléka přidejte plný 250 ml šálku soli Epsom. Ležte 20 minut ve vaně a nechte působit přísadu do koupele. Poté můžete počkat dalších 10–15 minut a osprchovat se.

Vyrobte si sami přísadu do levandulové koupele: Relaxační koupel se středomořským pocitem

Vytvořte si sami přísadu do koupele na levanduli, kterou rozdáte na Vánoce

Nechte se hýčkat relaxační koupelí! Další recept na přísadu do koupele s levandulí je osvěžující, povzbuzující a pomáhá vám dobít baterky po náročném dni.

Ingredience pro přísadu do koupele s levandulí:

 • 0,5 litru mandlového mléka (volitelně vyměnitelné za 1-2 lžíce olivového oleje)
 • 0,5 kg růžových lístků (na ozdobu)
 • 5 kapek pelargónového oleje
 • Hrst lístků máty
 • Půl hrsti heřmánku, sušeného
 • 1 hrst ovesných vloček
 • 10 kapek levandulového oleje

Připravte si recept na aditivum do levandule s čerstvými květinami a mořskou solí a jedlou sodou

Do mandlového mléka nejprve přidejte 10 kapek pelargónového oleje a poté 10 kapek levandulového oleje. Mléko promíchejte. Poté vařte ovesné vločky a nalijte vodu do misky. Přidejte lístky máty a heřmánek, nechte je 5 minut odpočívat a poté je prosejte. Poté přidejte teplou ovesnou vodu do mandlového mléka, vše promíchejte a přísada do koupele je připravena.

Volitelně můžete mandlové mléko nahradit 1-2 lžícemi olivového oleje. Poté byste měli ovesné vločky uvařit v 500 ml nebo více vody, aby zbylo dostatek tekutiny.

Poté můžete růžové lístky posypat do koupelové vody. Můžete ležet ve vaně půl hodiny a pak se obvykle nemusíte sprchovat.

Vytvořte si vlastní přísadu do koupele pro uvolnění svalů: Bylinná koupel s epsomskou solí

Vyrobte si přísady do koupele sami bylinnou lázní na uvolnění svalů

Bylinná koupel se solí Epsom je zvláště užitečná při bolestech kloubů a svalů. Již jsme vysvětlili, proč jsou léčivé vlastnosti soli způsobeny. S určitými stížnostmi však může správná kombinace bylin také snížit svalové napětí. Nejprve vám nabídneme základní recept na bylinkovou koupel s epsomskou solí a poté vysvětlíme, jak ji můžete obměňovat.

Složení:

 • Hrst ovesných vloček
 • Dva 250 ml šálky plné epsomské soli
 • 10 kapek esenciálních olejů nebo 5-8 čajových lžiček bylinek dle vašeho výběru

Uvařte ovesné vločky, poté je prosejte a přidejte 10 kapek esenciálních olejů. Meduňka lékařská může například účinně snížit svalové napětí. Rozmarýn může posílit krevní oběh a heřmánek zmírnit bolesti kloubů a svalů.

Vyrobte si přísady do koupele sami bylinnou koupel se solí Epsom pro uvolnění svalů

Pokud si chcete sami sestavit bylinnou koupelovou směs, pak se můžete rozhodnout pro sušené bylinky. Samozřejmě, pokud máte čerstvé bylinky, můžete je také použít. Každopádně byste si z toho pak měli dát 10-15 čajových lžiček. Verbena působí protizánětlivě, šalvěj má tonizující účinek a řebříček působí antispasmodicky. Bylinky zakryjte a uvařte s 1,2 litrem vody, poté hrnec sundejte ze sporáku, nechte 5 minut louhovat a prosejte. Přidejte vodu na vaření z ovesných vloček. Poté přidejte sůl Epsom a vykoupejte se 20-30 minut.

Vyrobte si vlastní přísadu do koupelové smrkové jehly: perfektní recept na relaxační koupel v zimě

Smrková jehla vyrobte si vlastní přísadu do koupele Dopřejte si relaxační koupel

Další recept na přísadu do koupelové smrkové přísady slibuje čistou relaxaci. S touto koupelí se můžete rozmazlovat, zejména o Vánocích. Sbírejte jehličí a šišky. Potřebujete následující přísady:

 • Čtyři hrsti jehličí
 • 5-6 smrkových šišek
 • 2 litry vody
 • 1 hrst mořské soli
 • 1 hrst Epsomské soli
 • 5 kapek meruňkového oleje

Ve 2 litrech vody nejprve uvařte smrkové jehličí a šišky, poté sundejte pánev ze sporáku a nechte jehly stát dalších 10 minut. Přecedíme smrkové jehly, přidáme mořskou a epsomskou sůl a vmícháme 5 kapek meruňkového oleje.

Vyrobte si přísadu do koupele sami: Odolné nápady na rozdávání

Vyrobte si vlastní přísadu do koupele Relaxační koupel pro suchou pokožku

Chcete překvapit své přátele přísadou do koupele? Pak jsme rádi, že můžeme nabídnout několik nápadů na trvanlivé koupelové výrobky, které si můžete vyrobit sami.

Přísada do koupele na rozdávání se sušenými květinami

Osvěžující, osvěžující as vyrovnávajícím účinkem: přísada do koupele se suchými květinami je dokonalým dárkem.

Ingredience pro 500 ml jednorázovou sklenici:

 • 1 hrst Epsomské soli
 • Sušené květiny (růže, měsíček, heřmánek, levandule, ibišek)
 • 6 kapek levandulového oleje
 • 2 kapky kadidlového oleje

Ve velké míse nejprve smíchejte sušené květiny se solí Epsom, poté přidejte esenciální oleje a jemně miskou protřepejte nebo přísady promíchejte vařečkou. Poté nalijte přísadu do koupele do vzduchotěsné jednorázové nádoby a vložte ji na chladné a tmavé místo.

Vytvořte si vlastní recept na přísadu do koupele pro relaxační koupel

Přísada do koupele na rozdávání s čerstvými okvětními lístky růží 

Čerstvé nebo sušené okvětní lístky růží vypadají skvěle, zvláště pokud je posypete plnou vanou. Ale každý, kdo někdy dával do koupelny čerstvé květiny, ví, že je poté velmi obtížné odstranit. Musíte posbírat všechny listy a květiny, jinak mohou ucpat odtok ve vaně. Není to zrovna romantické, že? Pokud balící přísadu do koupele zabalíte do mušelínového sáčku, můžete sobě nebo příjemci ušetřit potíže. Obdarovaný nepotřebuje rozbalit dárek, ale může sáček jednoduše připevnit na kohoutek a poté napustit vanu. Voda protéká přísadou do koupele. Volitelně můžete pytel také namočit do poloviny do vody.

Ingredience pro 2 střední mušelínové sáčky:

 • Hrst mořské soli
 • Hrst himalájské soli
 • 1 špetka jedlé sody
 • 2 hrsti sušených růžových lístků
 • 30 g francouzské zelené hlíny
 • 5 kapek růžového oleje

Nejprve dejte na dno jednorázové nádoby vrstvu mořské soli. Další vrstvu tvoří zelený jíl, poté do sklenice přichází himálajská sůl, následuje špetka jedlé sody a poté se do ní vloží sušené okvětní lístky růží. Na konci nakapejte na růžové lístky 5 kapek růžového oleje. Jednorázovou nádobu dejte na chladné a tmavé místo. Rozdejte jednorázové sklo s mušelínovým pytlíkem s mašlí.

Přísada do koupele pro těhotné ženy: Schváleno nebo ne?

Přísada do koupele pro těhotné ženy. Relaxační koupel se nedoporučuje

Málokdo potřebuje relaxační koupel více než těhotné ženy. Bohužel není vhodné, aby si jednu vzali. Zejména bylinky mohou podporovat krvácení a porod. Mnoho éterických olejů ale může mít i negativní účinek. Z tohoto důvodu by těhotné ženy neměly odkazovat na seznamy na internetu, ale vždy se zeptejte svého lékaře, co je povoleno a co ne. Dokáže sestavit seznam, který slouží jako vodítko. Ale nejen samotná přísada do koupele se může ukázat jako škodlivá, někdy je horká koupel také absolutně zakázána.

Připravte si relaxační koupel s domácími prostředky Tipy a recepty

Lékaře by mimochodem měli požádat také alergici, lidé s oběhovými nebo srdečními problémy a chronickými chorobami. V případě pochybností, pokud si nejste zcela jisti, zda relaxační koupel může zhoršit klinický obraz, raději se obejděte bez ní.

Pokud si chcete vyrobit přísadu do koupele na rozdávání sami, určitě byste měli na etiketě uvést všechny přísady a poznamenat si datum výroby. Nezapomeňte si poznamenat datum vypršení platnosti a tipy pro skladování.