Krása

Vyrobte si peeling sami – jednoduché a účinné recepty

do-it-yourself-coco-body-scrub

Pokud chcete, aby byla vaše kosmetická rutina trochu přirozenější, bylo by rozumné najít náhradu za konvenční produkty. A odlupování Udělej si sám – je to jedna z nejlepších možností, pokud jde o domácí kosmetiku, protože recepty jsou velmi jednoduché a snadno se přizpůsobují potřebám.

Peeling si můžete udělat sami v kuchyni

peeling mořská sůl-levandule-udělej si sám

Hlavními složkami receptů na peeling jsou obvykle sůl nebo cukr. Jsou totiž mírné a přesto účinně odstraňují odumřelé kožní buňky. Peelingy, které obsahují sůl, jsou považovány za nejlepší pro mastnou pleť, zatímco ty s cukrem jsou dobré pro normální až suchou pokožku.

Proveďte peeling sami – užijte si kombinace

papaya-med-přísady-peeling-kutilství

Základní vzorec pro domácí drhnutí je velmi jednoduchý a zahrnuje smíchání třecí přísady se základním olejem. Zde je pár tělových peelingů, které stojí za to vyzkoušet:

Tělový peeling vyrobený z cukru a kokosového oleje

jak se dělá peeling doma

Abyste to pochopili Peeling si udělejte sami, budete potřebovat půl šálku cukru, čtvrt šálku kokosového oleje, lžičku medu a chcete -li pár kapek esenciálního oleje, který máte rádi. V míse smíchejte cukr a kokosový olej do hladka. Poté přidejte med.

Tělový peeling proti celulitidě, který si uděláte sami

Pokyny-loupání-koláž-příprava-játra na kávu

Jak možná víte, káva se často vyskytuje jako přísada ve výrobcích, které mají působit proti takzvané pomerančové kůře. Podobného efektu dosáhnete použitím kávové sedliny jako přísady pro kutilský peeling se stejnou oblastí aplikace. Nejjednodušší recept na anticelulitidový peeling je smíchat stejné množství kávy a soli a poté přidat tolik olivového oleje, aby vznikla hustá pasta..

Tělový peeling na léto

rajče-cukr-hnědý-peeling-sám-dělat

V létě jsou rajčata hojná a extrémně levná. Horké měsíce jsou tedy nejvhodnější dobou k experimentování s následujícím kutilským drhnutím: Smíchejte velké, dobře nakrájené rajče se dvěma šálky cukru a dostatečným množstvím oleje, abyste získali hladkou hmotu. Pokud vám vadí vůně tohoto křoviny, můžete přidat i pár kapek esenciálního oleje. Křovinu můžete vzduchotěsně zabalit a dát do lednice. Je to skvělý způsob, jak osvěžit pokožku po horkém dni venku.

Tělový peeling vyrobený z rozmarýnu

sůl-tělo-tělo-drhnout-domácí výroba

Tento DIY scrub se skládá ze tří základních ingrediencí. Jedná se o sůl, olivový nebo mandlový olej a rozmarýn. Smíchejte 8 lžiček soli se 4 lžičkami oleje a listy dvou snítek rozmarýnu. Můžete také přidat několik kapek rozmarýnového oleje. Rosemary má údajně pozitivní účinek na pokožku tím, že stimuluje tvorbu buněk a zlepšuje krevní oběh v kůži.

Vyrobte si luxusní tělo oloupané z mandlí

mandle-sůl-pomeranč-peeling-udělej si sám

V misce smíchejte dva šálky jemně nasekaných mandlí se 4 lžičkami olivového oleje a jedním šálkem mořské soli, dokud nezískáte hustou pastu. Toto kutilské drhnutí aplikujte krouživými pohyby. Nezapomeňte poté na pokožku nanést pleťové mléko. Křovinu lze skladovat v chladničce až pět dní.

Papája s citronem a moučkovým cukrem

papaya-citron-sůl-křoviny-make-sám-

Med je přítomen v mnoha receptech

med-citron-drhnout-tělo-udělat-sami

Tento produkt obsahuje vápník a důležité aminokyseliny

medové buňky-vosk-peeling-přísady-obrázek

Citronový peeling s rajčaty

rajče-cukr-citron-peeling-doma

Ovesné vločky čistí pokožku obličeje

Ovesné vločky-rajče-křoviny-obrazový peeling

kosmetika na peeling obličeje s citronem

jahody-citron-hnědý-cukr-udělej si sám-peeling