Krása

Tvary obočí, které odpovídají tvaru obličeje – jaké styly existují?

tvary obočí, aby odpovídaly špičkám obličeje

Funkce obočí je poskytnout přirozenou ochranu očí před prachem a potem. Ale také hrají zásadní roli ve výrazu a účinku tváře. Perfektně tvarované obočí dokáže skrýt různé nedokonalosti obličeje a také zvýraznit nejjemnější rysy obličeje. Špatně tvarované příliš tenké nebo příliš silné obočí může zkazit celkovou estetiku obličeje.

Pokud jde o tvary obočí, neexistuje žádná univerzální velikost. Ať už tlusté nebo tenké, ploché nebo zakřivené – každý tvar obočí může mít na vizuální vzhled jiný vliv. Při výběru správného tvaru byste neměli brát v úvahu pouze přirozenou křivku obočí, ale také tvar obličeje.

vyberte tvary obočí, aby odpovídaly tvaru obličeje

Nyní se dostáváme k hlavní otázce: Které tvary obočí nejlépe vyhovují vašemu tvaru obličeje? V zásadě existují 4 tvary obočí: ploché, kulaté, zakřivené a špičaté. Zjistěte, jaký tvar bude lichotit vaší tváři. Nebojte se: pokud jste na špatné cestě, můžete si vždy nechat narůst vlasy a vyzkoušet nové tvary obočí.

Tvary obočí pro kulatý obličej

Špičaté tvary obočí pro příklad hvězd s kulatou tváří

Pro kulatý obličej se nejlépe hodí zakřivené obočí s vysokým obloukem. Díky tomuto tvaru bude váš obličej vypadat delší a méně zaoblený.

Kulaté tváře obvykle vypadají dobře s mírně silnějším obočím. Pokud jste si tedy obočí vytrhli příliš řídce, použijte výživný olej na obočí, aby vám znovu narostly chloupky a přetvořily obočí.

Silně zakřivené obočí způsobí, že vaše tváře vypadají ještě výrazněji a pěkně zvýrazní vaše oči vytvořením pocitu šířky.

Cílem je, aby vaše obočí vypadalo déle, než ve skutečnosti je. Toho dosáhnete tak, že oblouky budete mít vysoko a počáteční a koncové body co nejníže.

Tvary obočí pro hranatou tvář

tvary obočí pro hranatou tvář

Pokud máte čtvercový obličej, měli byste oblouk utrhnout mírně kulatý. Díky tomu budou rysy obličeje vypadat měkčí.

Ženy se čtvercovým obličejem mají výraznou linii čelistí. Proto byste se měli vyvarovat trhaných obočí s ostrými hranami a spoléhat na měkké křivky. Dbejte však na to, aby vaše obočí nebylo příliš kulaté, ale mělo spíše mírný úhel.

Čím silnější je obočí, tím lépe bude vypadat na tváři. Pokud máte tenké obočí nebo jste si obočí vytrhali příliš mnoho, vyplňte je tužkou na obočí.

Tvary obočí pro dlouhé tváře

obočí tvaruje dlouhý obličej hvězdy

Podlouhlý, úzký obličej vypadá velmi natažený díky vysokému čele a prodloužené bradě. Cílem je vizuálně vyrovnat proporce pomocí obočí. Výhodné by bylo například ploché obočí, které způsobí, že obličej bude vypadat kratší a dodá mu rámeček.

Klenba obočí by měla být mírně natažená směrem k vnějšímu okraji oka a měla by být spíše plochá. Měli byste se vyhnout špičatému obočí, protože způsobí, že obličej bude vypadat delší.

Tvář ve tvaru srdce

tvar obočí tvar obličeje srdeční efekt

Mohlo by být obtížné určit perfektní tvar obočí pro obličej ve tvaru srdce. Nejlepší je držet se přirozené křivky obočí.

Za účelem vizuální kompenzace špičaté brady byste měli používat měkké, zaoblené tvary obočí. Vyhněte se vysokým obloukům a hranatému obočí. Obočí by nemělo být příliš silné ani příliš tenké.

Tvary obočí pro oválný tvar obličeje

tvar obočí oválný obličej plochý

Ženy s oválnými tvářemi mají tvarování obočí opravdu požehnaně. Můžete experimentovat s téměř jakýmkoli tvarem obočí, ať už plochým nebo zakřiveným, silným nebo tenkým – vše vám bude dokonale vyhovovat. Je důležité zdůraznit dokonalé proporce oválného obličeje.

Pro jistotu se však můžete držet zlatého pravidla: obočí by mělo mít opačný tvar obličeje. Ploché obočí s velmi mírným zakřivením tedy dokonale ladí s oválnou tváří.

Obličej ve tvaru diamantu

tvar obočí úzký diamantový obličej

Vzhledem k tomu, že hlavním rysem obličeje ve tvaru diamantu jsou výrazné lícní kosti, optické vyvážení zajišťuje měkké, kulaté obočí. Vyhněte se silně zakřivenému nebo zcela plochému obočí, které navíc zdůrazní hranatý tvar obličeje.

správně tvarovat obočí nosní kost poloha očí

Nyní musíte mít dobrou představu o tom, které tvary obočí se hodí ke kterému tvaru obličeje. Pokud však stále máte pochybnosti, zde jsou tři zlatá pravidla, která můžete dodržovat:

1. Obočí by mělo začínat tam, kde držíte rukojeť štětce proti alarmu nosu a vnitřní části oka. Vaše obočí by nemělo být příliš daleko od sebe. Velká mezera znamená, že by vám chloupky měly růst co nejrychleji a přetvořit obočí.

2. Nejvyšší část oblouku by měla být šikmo nad zorničkou. Jedná se o jednu z nejčastějších chyb při tvarování obočí. Vyzkoušejte vzorec pro dvě třetiny: čára stoupá o dvě třetiny a pak třetina klesá směrem ven.

3. Koncový bod obočí je v průsečíku nosní dírky a vnějšího koutku oka.

Také důležité: poloha očí na obličeji

Obočí s úzkými očima

rovné obočí s těsně nasazenými špičkami očí

Pokud jsou oči blízko u sebe, je vzdálenost od nosu k oku velmi krátká. To jde dobře s plochým obočím s mírným obloukem. Zaměřit byste se neměli na počáteční bod, ale na nejvyšší bod obočí. Vpředu se můžete trochu odtáhnout.

široce od sebe posazené oči

Amanda Seyfriedová vytřeštila oči

Oči, které jsou daleko od sebe, by měly být opticky posunuty blíže k nosu. Tohoto efektu lze dosáhnout make -upem a tvarem obočí. Obočí může být směrem k nosu trochu silnější než na vnější straně.