Krása

Problematická pleť a péče v létě: užitečné tipy pro zářivou tvář!

Celoročně se jen těžko můžeme dočkat teplých letních měsíců a jakmile vysvitne slunce, nálada všech se hned zlepší! Většina lidí se těší na příležitost strávit více času na čerstvém vzduchu a užít si nádherné počasí. I když je známo, že sluneční světlo má pozitivní účinky a podporuje produkci vitaminu D v těle, může také hodně namáhat naši pokožku. UV paprsky, pot, velké póry, pigmentové skvrny a malé pupínky – naše pokožka je v horkém období vystavena každodenním výzvám. Abychom se vyhnuli skvrnám na kůži, často má smysl změnit naši rutinu péče. Máte problematickou pleť a nevíte, jak by měla vypadat vaše péče o pleť v létě? Pak jste u nás správně! V dnešním článku jsme pro vás sestavili ty nejlepší tipy na péči, kterými byste se měli řídit pro zářivou a zdravou tvář!

Správné čištění obličeje pro problematickou pleť & Péče v létě

jaký krém na obličej použít na péči o problematickou pleť s akné v létě

Nečistou a problematickou pleť snadno rozeznáte podle její velké póry, mastné a lesklé pokožky se špatnou cirkulací. Pleť vypadá nepravidelně a zejména v horkých letních měsících může vykazovat pupínky a černé tečky. Z tohoto důvodu je důkladné a jemné čištění v létě naprostou nutností. Abyste pokožku příliš nezatěžovali, měli byste v horkých a vlhkých podmínkách raději použít jemný a pěnivý čisticí prostředek na vodní bázi. Zvláště uklidňující účinek má čisticí voda s bylinnými přísadami nebo výrobky, které obsahují kyselinu salicylovou. Například Hypoalergenní výrobky Clinique ideální pro hloubkové čištění pokožky a odstranění všech zbytků make-upu a nečistot. Clinique je bezpochyby jednou z nejoblíbenějších značek pro každodenní péči o pleť a nabízí správné produkty pro péči o pleť pro všechny typy a věk.

jako pupínky a akné, ošetřete v létě problematickou pleť a pečujte o ni

Takzvaná „dvojitá očista“ je zvláště prospěšná pro péči o problematickou pleť v létě. V prvním kroku je make-up odstraněn a ve druhém kroku je pokožka zcela zbavena přebytečného mazu a částic nečistot. Chcete -li získat letní pleť, můžete použít jemný peeling jednou nebo dvakrát týdně. Když jsou odumřelé kožní buňky odstraněny, sluneční světlo může pokožku opálit rovnoměrněji. Mechanickým peelingům byste se ale raději měli vyhnout a místo toho používat šetrné enzymatické peelingy.

Používejte lehké textury a krémy

Rutina péče o obličej pro pupínky problematické péče o pleť v létě

Protože problémová pokožka produkuje v létě více oleje, používání stejných bohatých krémů jako v zimě může ucpat póry a vyvolat pupínky a akné. I když je vlhké a horké počasí, musíte udržovat pokožku hydratovanou – i když je mastná a mastná. Lehké zvlhčovače se zeleným čajem nebo antibakteriálními přísadami, jako je zinek, jsou ideální pro každého, kdo bojuje s poškozenou pokožkou v horku. Měkké gelové textury působí neuvěřitelně osvěžujícím dojmem a lze je také velmi dobře rozetřít na pokožku obličeje. Intenzivní noční krém můžete nahradit lehkým, vyživujícím pleťovým sérem. Látkové masky se v teplejších měsících také cítí velmi dobře a v teplých dnech dodají extra svěžest.

Problémová kůže & Péče v létě: Používejte přípravky s integrovaným faktorem ochrany před sluncem

Prostředky pro péči o obličej s ochranným faktorem proti slunci pro problematickou pleť a péči v létě

Aby se předešlo případným pigmentovým skvrnám a spálení sluncem, je nezbytná adekvátní ochrana před sluncem v horkém období. Abyste ale v létě nezatížili svoji problematickou pleť další vrstvou krému, měli byste zvolit denní krém, který již ochranný faktor proti slunci obsahuje. Denní péče s SPF 30 je pro každodenní život zcela dostačující a výrobky s SPF 50 jsou ideální na pláž. I zde doporučujeme použít světlejší textury, protože příliš mastný krém může ucpat póry a vést k zánětu a pupínkům.

Jaký make -up je vhodný na léto?

Ošetření problematické pokožky a produktů péče v létě, jako je akné a pupínky

Většina žen se s líčením cítí pohodlněji a jen stěží si dokáže představit odchod z domu bez make-upu. Ale zejména v horkých letních měsících, kdy se výrazně více potíme, se pod make-upem hromadí špína a výsledkem jsou ucpané póry a nevzhledné pupínky. Zvlášť pokud máte problematickou pleť, měli byste jí dát malou pauzu od líčení a ideálně se pár dní v týdnu úplně nenalíčit. Ale nebyla by to pro vás možnost? Poté se jemně a přirozeně nalíčte a použijte lehký a bezolejový základ. Tónovaný denní krém nebo lehký pudr na obličej mohou také skrývat nečistoty, ale cítí se mnohem lehčí než podklad.

Tipy pro péči o problematickou pleť Letní péče o pleť, který krém na obličej