Krása

Peeling s kyselinou glykolovou – jaké pozitivní účinky má ovocná kyselina AHA?

Peeling na obličej s kyselinou glykolovou T Zone Udržujte čištění

Dnes lze označení AHA nalézt na mnoha výrobcích pro péči o pleť. Co za tím ale vlastně je a jaké pozitivní účinky má na pleť nejslavnější ovocná kyselina? Zázračná hojivá přísada má vyhlazovat vrásky, hloubkově čistit pleť pupínky a černými tečkami, a tím pomáhat s mastnou pletí, zlepšovat pigmentaci a odstraňovat odumřelé buňky z povrchu pokožky. Říká se, že peeling a krém s kyselinou glykolovou dodržují slib – protože jsou vždy velmi oblíbené a nenabízejí je jen kosmetičky a lékárny, ale jsou k dostání i ve specializovaných obchodech. V článku se můžete dozvědět, co je za trendem a na co si dát pozor při nákupu a používání kosmetického přípravku s obsahem AHA.

Peeling a krém s kyselinou glykolovou – co se skrývá pod pojmem ovocná kyselina AHA?

Peeling na kůži s kyselinou glykolovou Čistit Udržovat dýchat

Kyselina glykolová byla původně získávána ze šťávy z cukrové třtiny, a proto byla považována za zcela přírodní ovocnou kyselinu. V dnešní době je mimo jiné také získáván a zpracováván synteticky. Bez ohledu na postup a metodu patří kyselina glykolová spolu se 4 dalšími ovocnými kyselinami do skupiny alfa -hydroxykarboxylových kyselin. Zkratka pro tento komplikovaný název je AHA a lze ji nalézt na etiketách mnoha kosmetických produktů. Zde jsou další ovocné kyseliny, které se vyskytují přirozeně a mají také pozitivní vliv na pokožku:

 • Kyselina glykolová získaná z cukrové třtiny
 • Kyselina mléčná, která se izoluje z mléka
 • Kyselina citronová se získává z ovoce, jako jsou pomeranče a citrony
 • Kyselina jablečná, z jablek a hrušek
 • Kyselina vinná získaná z hroznů

Peeling obličeje na bázi kyseliny glykolové asijská žena

Kyselina glykolová se většinou používá v kosmetickém průmyslu, protože je považována za účinnou a zdravotně nezávadnou. Ve srovnání s ostatními čtyřmi kyselinami umožňuje jejich nejmenší molekulární struktura lepší absorpci, a tedy proniknutí do pokožky. Jejich působení se týká destrukce spojení mezi starými kožními buňkami, takže lze uvolnit i ztvrdlé kožní vločky. Na první pohled to může znít děsivě, ve skutečnosti má tento proces mnoho výhod – pokožka je vyhlazená, jemná, bledá pleť je odstraněna. Není divu, že je peeling s kyselinou glykolovou tak oblíbený.

Jaké jsou výhody peelingů kyselinou glykolovou?

Tipy na peeling kyseliny glykolové triky čistí pokožku

Peeling kyseliny glykolové a další péče o pleť ovocnou kyselinou AHA nabízí několik výhod:

 • Stimuluje krevní oběh a přispívá k svěží pleti
 • Podporuje syntézu kolagenu a tímto způsobem zpevňuje pokožku obličeje
 • Odstraňuje odumřelé kožní buňky, a proto urychluje obnovu pokožky.
 • Může účinně léčit pigmentové skvrny.
 • Vhodný pro všechny typy pleti: v případě mastné pokožky je horní vrstva pokožky důkladně vyčištěna, suchá pokožka je odolnější
 • Lze kombinovat s jinými pečujícími produkty, protože výrazně zvyšuje vnímavost pokožky obličeje. Krémy a masky tak mohou také působit hluboko do pórů.

Jaké výsledky můžete očekávat??

Exfoliační péče o pleť s kyselinou glykolovou usnadňuje zjemnění pórů

 • Pleť vypadá svěží a pokožka je hladší.
 • Zčervenání a pigmentové skvrny mohou částečně zmizet.
 • Malé vrásky již také nejsou vidět.
 • Lze perfektně kombinovat s produkty proti procesu stárnutí.
 • Pupínky a černé tečky mohou také částečně zmizet – je to proto, že když je odstraněna horní vrstva pokožky, vločky kůže již neucpávají póry, a proto pokožka může lépe dýchat.

Aplikujte doma kosmetické výrobky obsahující kyselinu glykolovou

Peeling kyseliny glykolové naneste na citlivou pokožku opalovacím krémem

Kosmetické výrobky, které jsou komerčně dostupné, obvykle obsahují 6 až 10 procent ovocné kyseliny AHA, a jsou proto považovány za neškodné a lze je aplikovat i doma. V každém případě je velmi důležité předem získat podrobné informace o správné aplikaci a v případě pochybností nadále hledat radu u lékaře. Zvláště alergici a lidé s citlivou pokožkou, která má tendenci zčervenat, by měli nejprve projednat účinek kosmetického přípravku s lékařem a poté jej pro jistotu nejprve aplikovat na malou oblast kůže na předloktí, aby provedli test za toleranci.

Účinky peelingu kyseliny glykolové Výhody AHA ovocná kyselina

Vzhledem k tomu, že kyselina glykolová jemně odstraňuje horní kožní buňky a spodní vrstva pokožky je nová a citlivá, doporučujeme používat pečující výrobky večer. To dává pokožce dostatek času na regeneraci do dalšího rána. Bez ohledu na roční období byste měli během dne vždy nosit sluneční ochranu. Nová kůže je velmi náchylná ke spálení sluncem.

Naneste peelingový krém s kyselinou glykolovou

Pokud kupujete více produktů, které obsahují ovocnou kyselinu AHA, dávejte pozor, aby byly z jedné série a od jednoho výrobce. Tímto způsobem procenta ovocné kyseliny AHA v jednotlivých produktech nepřekročí celkově povolených 10%. S pravidlem 10 procent se názory liší – někteří lékaři tvrdí, že pod 10 procent účinnost produktů prudce klesá, zatímco jiní říkají, že přes 10 procent je řešení příliš silné. V každém případě začátečníci mohou začít s nízkými koncentracemi.

Které produkty mohou obsahovat kyselinu glykolovou? Prakticky téměř všechny – od hydratačních krémů, také krémů na oční okolí, hydratačních krémů, až po přípravky na čištění obličeje, jako jsou masky, čisticí prostředky, dokonce i sérum. Složky jsou uvedeny na obalu v sestupném pořadí, normálně by se ovocná kyselina AHA měla objevit buď jako zkratka AHA, nebo jako kyselina glykolová výše, vedle účinných látek. Můžete tam také najít procento koncentrace.

Jak vyrobit kůru z kyseliny glykolové doma – pokyny a časté dotazy

Tipy na redukci vrásek s kyselinou glykolovou, triky

A tak si můžete udělat jemný peeling kyseliny glykolové sami s jemnou exfoliační maskou, kterou jste si koupili – nejprve odstraňte make -up, odmastěte pokožku obličeje a důkladně ji opláchněte. Poté nechte pokožku 5 až 10 minut dýchat, poté naneste peeling – nejprve ošetřete necitlivé a poté citlivé oblasti obličeje. Dále byste měli přísně dodržovat pokyny výrobce, zejména s ohledem na dobu trvání peelingu. Na konci peeling opatrně odstraňte. Kyselinu bude možná nutné později neutralizovat – i v tomto případě byste měli přísně dodržovat pokyny výrobce, aby nedošlo k poškození pokožky. Vhodná následná léčba a ochrana před sluncem mají pro konečný výsledek velký význam. Nejlépe uděláte, když se druhý den zcela bez make -upu obejdete.

Peeling s kyselinou glykolovou pro mladou pokožku bez vrásek

Nejlepší čas na peeling kyseliny glykolové je zimní období, protože pak většinu dne stejně strávíte v domě. Přestože samotné kosmetické ošetření zabere málo času, pokožka by se poté měla dokázat zotavit. Je tedy nejlepší zůstat víkend doma a chránit svou novou, citlivou pokožku před živly. V nadcházejícím týdnu byste také měli svou pokožku čistit a starat se o ni jako obvykle. V každém případě se zdržte dalšího hloubkového čištění pórů pomocí peelingových masek. Chemický peeling s ovocnou kyselinou AHA můžete provádět jednou za dva týdny, v závislosti na typu pokožky a účinku na pokožku.

Exfoliační proces čisté kyseliny glykolové zastaví proces stárnutí

Co byste měli vědět o peelingu kyselinou glykolovou:

 • Opatrně je třeba postupovat u citlivé pokožky – lidé s citlivou pokožkou však mohou každý měsíc odlupovat nízkou koncentrací AHA, pokud to lékař dovolí..
 • Není pravda, že se kůže opotřebovává a stárne rychleji, pokud se každé 2 týdny provádí chemický peeling ovocnou kyselinou. Kyselina glykolová čistí pokožku a odstraňuje pouze odumřelé kožní buňky, které se aktuálně odlupují.
 • Před nanesením samoopalovacího přípravku by měla být pokožka vyhlazena peelingem-pokožka by měla být důkladně vyčištěna peelingovou maskou nejméně 24 hodin před použitím samoopalovače.
 • Pigmentová místa lze částečně odstranit peelingem, ale pokud po prvním ošetření nejsou viditelné výsledky, je lepší se poradit s lékařem a za žádných okolností nepracovat se silnějším řešením.

Lékařský peeling kyseliny glykolové – co tento termín znamená?

Peeling s kyselinou glykolovou AHA Ovocná kyselina

Na rozdíl od kosmetických produktů s ovocnou kyselinou AHA používá peeling lékařské kyseliny glykolové mnohem silnější roztoky (mezi 30% a 70%). Používají je pouze lékaři a kosmetičky, protože jsou s postupem obeznámeni. V zásadě platí, že čím je roztok silnější, tím hlouběji proniká do pokožky. Mírný peeling má koncentraci 30% až 35% a většinou se používá jako léčba pupínků, nezralé pokožky a drobných vrásek. Tuto variantu podrobně zkoumáme, protože je považována za jemné čištění.

Kyselina glykolová peeling hluboko pronikající do pokožky obličeje

Doba trvání: chemický peeling s ovocnou kyselinou AHA trvá od 5 do 20 minut – doba trvání závisí na typu pokožky a podle toho na nutné přípravě a následné péči. Ošetření se obvykle provádí každé 2 až čtyři týdny. První výsledky lze vidět po minimálně 6 ošetřeních. Poté můžete navštívit lékaře každé dva až tři měsíce.

Nežádoucí účinky úzce souvisí s délkou léčby, řešením a jak často navštěvujete lékaře. Velmi mírné pocity tepla a brnění jsou v zásadě považovány za normální. Může také dojít k zarudnutí. Bez ohledu na to, jak intenzivně pociťujete nežádoucí účinky, informujte svého lékaře a nechte si poradit.

Péče o pleť s kyselinou glykolovou – lze ji kombinovat s těmito účinnými látkami

Na suchou pokožku naneste peeling s kyselinou glykolovou

Různí výrobci kosmetiky nabízejí speciální řady péče o pleť s kyselinou glykolovou – ty také obsahují další aktivní složky, enzymy a rostlinné extrakty. Zde je několik příkladů kombinací a jejich účinku na kůži:

 • Po ošetření kyselinou glykolovou může výživná maska ​​s kolagenem a jílem poskytnout pokožce vlhkost.
 • Extrakt ze šípku poskytuje vitamíny, které pomáhají budovat kolagen a působí proti tvorbě jizev.
 • Šťáva nebo extrakt z aloe vera má silné protizánětlivé účinky proti kazům.
 • Kyselina hyaluronová zlepšuje pružnost pokožky a může působit proti tvorbě vrásek.
 • Allantoin má zvlhčující účinek.
 • Extrakt ze zeleného čaje slouží jako peelingový základ.
 • Fytosteroly mají vyhlazující účinek.

Existuje mnoho variant intenzivní i mírné péče o pleť s kosmetickými přípravky obsahujícími kyselinu glykolovou. Peeling, maska ​​a krém nabízené v obchodech obvykle obsahují mezi 3% a 10% ovocné kyseliny AHA, a jsou proto považovány za jemné a jemné k pokožce. V centru krásy je naopak obvykle peeling se silnějším řešením – mezi 30% a 35%. V zásadě platí, že čím vyšší procento, tím hlubší účinek. Výrobky nad 10% byste nikdy neměli testovat sami doma a i u těch s koncentrací pod 10% vždy dodržujte pokyny výrobce – v opačném případě hrozí nebezpečí úrazu.

Peeling kyseliny glykolové zlepšuje pleť

Ovocná kyselina je dobře snášena a může mít pozitivní účinky na lidi s mastnou i suchou pokožkou. Ti, kteří se pro to rozhodnou, mohou také redukovat pigmentové skvrny, udělat pleť rovnoměrnější, výrazně zlepšit pleť a samozřejmě redukovat vrásky. Za předpokladu, že dodržuje několik jednoduchých základních pravidel:

 • Důkladně očistěte pokožku, věnujte čas přípravě a následnému ošetření.
 • Po ošetření neaplikujte make-up, novou pokožku chraňte před slunečními paprsky ochranným krémem a naneste samoopalovací krém nejdříve 24 hodin po peelingu.
 • Nejlepší je zůstat o víkendu doma a nevystavovat pokožku povětrnostním vlivům, ale nechat ji regenerovat.
 • Správný čas na chemický peeling je v zimě, kdy slunce nesvítí tak silně.
 • Zatímco kosmetické výrobky s roztokem pod 10% jsou bezpečné pro týdenní použití, návštěvy lékaře by měly probíhat s odstupem nejméně dvou týdnů.

Chemicky odstraňte peeling kyseliny glykolové bez vrásek

 • První výsledky lze vidět po šesti ošetřeních u lékaře a po minimálně 6 týdnech úklidu doma.
 • Během této doby je pokožka opečovávána jako obvykle, pouze se upustí od dalších hloubkových čištění, jako je mechanický peeling nebo speciální masky.
 • Je lepší dát si pauzu na jaře a v létě a pokračovat pouze peelingem kyseliny glykolové na podzim a v zimě, pokud je to nutné.

Peeling s kyselinou glykolovou kombinuje přírodní extrakty

Peeling ovocné kyseliny AHA je jemné hloubkové čištění kyselinou glykolovou přirozeně získanou z cukrové třtiny. Ve srovnání s jinými ovocnými kyselinami, jako je kyselina jablečná nebo kyselina citrónová, má menší molekuly, které pronikají pokožkou a jemně odstraňují odumřelé kožní buňky. Nakonec je pokožka hladší, pleť je rovnoměrnější a drobné vrásky zmizí. Vyplatí se tedy vyzkoušet novou zázračnou kúru v kosmetice sami – možná je to přesně to, co vaše pleť potřebuje.

Rady pro čištění obličeje pro zimní peeling pro ženy