Krása

Péče o obličej s maskami – vše, co potřebujete vědět o trendu krásy

Pleťové masky na obličej čistí pleťovou péči o pleť

Trend krásy asi všichni známe – papírovou masku, kterou lze použít jen jednou a poté vyhodit. Co však péče o obličej s maskami vlastně zahrnuje, je opravdu účinná, odkud pochází nová kosmetická diva a jak může rozvinout svůj maximální účinek. Na tyto a mnoho dalších otázek se snažíme odpovědět. Zjistěte vše, co potřebujete pro rutinu zdravé krásy, a těšte se na rychlé výsledky. Naučte se rozpoznávat vysoce kvalitní masky a jak najít tu nejlepší masku pro váš typ pleti.

Péče o obličej s maskami – trend krásy pochází z Jižní Koreje

Obličejová maska ​​na obličej asijský boj proti zarudnutí pokožky

Není překvapením, že nový trend krásy pochází z Asie. V Jižní Koreji je ideál krásy úzce spojen s jasnou pletí. Pleťové masky jsou již dlouho jedním z nejoblíbenějších produktů péče o pleť. Co se ale vlastně za tímto pojmem skrývá a proč jsou masky údajně účinnější než běžné masky na obličej?

Péče o obličej, uvolněte masky, naneste kůži

Takzvané listové masky se prodávají jako nastříhané utěrky s otvory pro oči, ústa a nos. Jsou nasáklé vysokými koncentracemi účinných látek (enzymy, rostlinné extrakty atd.). Podle toho, co obsahují, mohou pleti dodávat vlhkost, působí protizánětlivě a ošetřují zarudnutí. A hned. Každopádně nejsou vhodné jako čisticí prostředky a nemohou nahradit hluboké čištění peelingové masky. Na trhu je k dispozici velké množství produktů, aby si každý mohl vybrat ten správný podle vlastního typu pleti a potřeb.

Péče o obličej s maskami byla vysvětlena krok za krokem

Aplikace péče o obličej pomocí masek na vlasy Tipy Výhody

Jak správně použít masku:

 • Tvář si důkladně umyjte čisticí pěnou – jednoduše ji krouživými pohyby jemně vmasírujte do vlhké pokožky a opláchněte vlažnou vodou. Podle potřeby naneste toner na takzvanou T-zónu (čelo, nos, brada). Nechte kůži uschnout. Tímto způsobem mohou aktivní složky listové masky snadněji pronikat.
 • Většina masek je lepkavá, takže počítejte s větším úsilím (než byste si mohli myslet). Udělejte si čas, aby maska ​​nesklouzla nebo se neslepila.

Pleťové masky na obličej zvlhčují všechny typy pokožky

 • Pro správné použití striktně dodržujte pokyny výrobce – nikdy nenechávejte pleťovou masku déle než 20 minut, nenoste přes noc masku. Většina kosmetických společností doporučuje nechat masku působit přibližně 15 minut. Tato doba je zcela dostačující a první výsledky by měly být viditelné ihned poté.
 • Po použití masku vyhoďte.

Vytvořte si podle pokynů látkové masky pro péči o obličej

 • Po odstranění masky si nemyjte obličej. Pokud je obličej stále lepkavý, můžete účinné látky vetřít do pokožky. Může trvat až 10-15 minut, než obličej přestane být lepkavý. Celkově vzato, musíte mít alespoň hodinu zdarma, když ji používáte poprvé.
 • Neseďte na slunci s nasazenou maskou. Pokud si masku nanesete ráno nebo během dne, musíte se poté opalovat. Kůže se stává velmi citlivou hned po použití masek.

Výhody a nevýhody péče o obličej s listovými maskami na první pohled

Pleťové masky na obličej Anti -aging maska ​​pro péči o pleť

Péče o obličej s maskami nabízí následující výhody:

 • Je velmi kompaktní a můžete si vzít masku s sebou kamkoli jdete.
 • Nepotřebujete žádnou přípravu: nemusíte míchat žádné přísady, nepotřebujete štětec na nanášení, nemusíte smývat masku.

Jemně navlhčete péči o obličej pomocí masek

 • Masky velmi dobře přilnou a působí příjemně chladivě.
 • Pokožka je poté velmi jemná a čistá.

A zde najdete nevýhody masky:

Pleťové masky pro péči o pleť zlaté trendové modely krásy

 • Na začátku potřebujete trpělivost – lepkavá struktura masky je důvodem, proč máte problémy s nasazením na začátku.
 • Pohled do zrcadla si chce zvyknout, ale v USA je dokonce trend selfie, kde se s ním dají vyfotit fanoušci masky.
 • Masky dodržují svůj příslib jemné pokožky, ale pravidelné používání je pro osvěženou pleť a redukci pórů naprostou nutností.
 • Pokud účinná látka zůstane na kůži, trvá až 20 minut, než se vstřebá.

Vyrobte si archové masky sami – Sheet Masks Maker

Péče o obličej vyrobte si masky sami zařízení

A pokud je pro vás obtížné najít správnou masku pro váš vlastní typ pleti, můžete si prostěradlovou masku vyrobit sami. Na trhu se prodávají speciální masky vyrobené z lisované bavlny, volitelně se můžete rozhodnout pro výrobce masek na plechy (byl k dostání například v Lidlu na jaře). V první variantě smícháte ingredience a potřete jimi masku. V druhém případě musíte smíchat přísady v zařízení a poté přidat kolagenovou tabletu. Účinné látky se zahřejí, kolagenová tableta se rozpustí a vše pak proudí do zvláštního tvaru. Směs jednoduše dáte vychladit do lednice a masku můžete aplikovat po 10-20 minutách. Zde je recept na domácí masku:

Pleťové masky na obličej si sami vyrobíte recept na med jemně

Ingredience a příprava: V misce smíchejte tři až pět kapek jojobového oleje, oleje z granátového jablka nebo arganového oleje s 1/2 lžičky glycerinu a 1/2 lžičky růžové vody, namočte bavlněnou masku do roztoku na jednu minutu a nechte louhovat . Volitelně nalijte roztok do Sheet Masks Maker a přidejte kolagenovou tabletu. Poté nechte masku působit na obličej po dobu 20 minut, poté by aktivní složky měly na obličeji zůstat, jemně vmasírujte krouživými pohyby. Počkejte 10 minut a v případě, že jdete ven, naneste si opalovací krém.

Pleťová maska ​​na obličej masky přirozeně krásné čisté pokožky