Krása

Péče o citlivou pokožku: užitečné rady pro zářivou a zdravou pokožku!

Krásná, dokonalá a zdravá pleť – to je snad sen každé ženy. Bohužel jen velmi málo z nás má požehnanou dokonalou pleť. Akné, pigmentové skvrny a zarudlá pokožka mohou zkomplikovat život a neustále hledáme dokonalou rutinu péče nebo perfektní produkt pro boj se všemi druhy kožních problémů. Zvláště ti, kteří mají citlivou pokožku, si musí dávat velký pozor, co jim nanesete na obličej, protože špatné přísady mohou rychle vyvolat nepříjemné reakce jako napětí, svědění a odlupování. Pokud se vám najednou začervená a pupínky objeví, pak jste na správném místě! V následujícím textu vám vysvětlíme, jak by měla péče o citlivou pokožku vypadat!

Pleťová maska ​​pro citlivou pokožku péče o citlivou pokožku

Citlivou pokožkou rozumíme stav pokožky, při kterém kůže reaguje rychleji na všechny druhy podráždění. Mnoho přísad často není dobře snášeno a vede k otokům, zarudnutí, svědění a pocitu napětí v kůži. Je proto nesmírně důležité mít vhodnou rutinu péče a pečovat o obličej opatrně. Co bychom ale měli dělat, když v drogerii nemůžeme najít nic vhodného nebo už jsme vše vyzkoušeli? Pak nás zachrání webové stránky jako makeupstore.de. Najdete zde více než 80 000 položek od více než 2 000 kosmetických značek v každé cenové kategorii. Řada je denně aktualizována a všichni příznivci krásy jsou nadšení z inovativních trendů a článků z celého světa.

Péče o pleť pro citlivou pokožku: Jak najít dokonalé produkty!

jaké produkty pro citlivou pokožku pečují o citlivou pokožku

Posílení ochranné kožní bariéry a zklidnění podrážděné pokožky jsou hlavními prioritami každodenní péče o citlivou pokožku. Abyste svoji pokožku dráždili co nejméně, je vhodné držet se jedné produktové řady. Pokud jsou produkty dokonale sladěny, nezažijete žádná nepříjemná překvapení. Každý, kdo hledá různorodý a účinný sortiment, je u této značky La Roche-Posay v dobrých rukou. Společnost již více než 40 let vyvíjí pečující produkty a krémy pro citlivou pokožku, které posilují kožní bariéru a vrací pleť do rovnováhy. Všechny položky obsahují sopečnou termální vodu, která je ve světě krásy ceněna pro své léčivé a antioxidační účinky.

Rutinné kroky péče o citlivou pokožku

Snažte se nezatěžovat pokožku příliš mnoha produkty a vždy se podívejte na přísady – čím kratší seznam, tím lépe. Obecně byste se měli vyhýbat výrobkům s chemickými přísadami, parfémům a alkoholu. Esenciální oleje mohou také dráždit pokožku, a proto nejsou vždy tou nejlepší volbou. Místo toho hledejte uklidňující přísady jako aloe vera, hamamel, hořčík, vápník, zinek nebo panthenol. Než však použijete nový produkt, měli byste nejprve provést malý test. Chcete -li to provést, naneste malé množství na předloktí a zkontrolujte, jak na to vaše pokožka reaguje po 24 hodinách. A takto by měl vypadat dokonalý produkt péče o pleť pro citlivou pokožku:

  • Chcete -li pokožku zbavit nečistot a kožního mazu, jemně očistěte obličej micelární vodou.
  • Dále nastříkejte na obličej jemnou mlhu termální vody a zklidněte pokožku.
  • Na citlivou pokožku naneste hydratační krém.
  • Na zvláště citlivé oblasti pokožky, jako jsou rty a oči, používejte speciální krémy.
  • Nakonec naneste opalovací krém a máte hotovo!

Vyhněte se agresivnímu drhnutí a používejte uklidňující pleťové masky

jak často čistit pokožku obličeje péče o citlivou pokožku

Pravidelný peeling zbavuje pokožku nečistot a dráždivých látek, podporuje obnovu pokožky a odstraňuje odumřelé kožní buňky. Ne všechny peelingy jsou si však rovny, a proto je důležité vybrat si přípravek, který byl speciálně vyvinut pro citlivou pokožku. Mechanické peelingy s granulemi a čisticími kartáčky zaručeně způsobí podráždění a zarudnutí. Abyste tomu zabránili, smíchejte křovinu s trochou zvlhčovače a použijte ji maximálně jednou týdně. Chcete -li svému obličeji dodat příjemnou záři, přidejte do svého režimu péče o citlivou pokožku uklidňující masku. Všichni máme doma jogurt a ovesné vločky a je to skvělý způsob, jak odstranit mrtvé buňky, aniž by to ovlivnilo pleť. Třísloviny obsažené v černém čaji mohou také uklidnit podrážděnou pokožku. Chcete -li to provést, nechte čaj 10 minut louhovat a vložte do chladničky. Když je dostatečně chladný, můžete jím pokožku jemně vyčistit.

Péče o pleť pro citlivou pokožku: Držte se mimo slunce a hlídejte si dietu

jaké produkty pro citlivou pokožku pečují o citlivou pokožku

Po dlouhé zimě chceme všichni trávit co nejvíce času venku a užívat si nádherného slunce. Příliš mnoho tepla a UV paprsků však poškozuje kožní buňky a může vést k vyrážkám a zarudnutí. Omezte svůj čas na slunci ve špičce od 10 do 14 hodin a určitě noste vhodnou ochranu proti slunci s vysokým faktorem ochrany před sluncem, která byla vyvinuta speciálně pro citlivou pokožku. Skutečná krása však vychází zevnitř a péče o citlivou pokožku je kombinována pouze s jednou zdravá dietafunkce. Zatímco některá jídla, jako například kořeněná jídla, mají na pleť negativní vliv, jiná mohou mít na kůži pozitivní vliv. V nabídce by nemělo chybět čerstvé ovoce a zelenina, ořechy a zrna a tučné ryby jako losos a makrela.

Rady pro péči o pleť Rutinní péče o citlivou pokožku