Krása

Nafouklé oči po pláči: co může okamžitě pomoci proti otoku?

Ať už procházíte bolestivým rozchodem, museli jste utratit svého milovaného psa nebo kočku, nebo máte jinou obtížnou situaci, která vás trápí, pláč je součástí života. Je to emoční reakce, která je pro člověka jedinečná. Možná byl dokonce vyvinut, aby pomohl přežít. Přesto nafouklé a pálící ​​oči, které se vám ráno po plačícím záchvatu objeví, vám nemusí zhoršit náladu.

Většina lidí má oteklé oči, když pláčou nebo spí. Ve většině případů je to způsobeno nahromaděním tekutiny v tkáni kolem očí. Lékařský termín je Edém očních víček. Tento otok obvykle zmizí sám, ale lze učinit opatření k jeho snížení. Níže uvádíme, proč pláčeme nebo spíme nafouklá, tlustá víčka a najděte tipy na snížení otoku.

Proč pláč způsobuje nafouklé oči?

Tipy na líčení pro oteklé oči

Tělo produkuje tři druhy slz. Bazální slzy jsou stále v očích Přední část oka promašťují, vyživují a chrání.

Tělo tvoří druhý typ, že Reflexní slzy, k odplavení dráždivých látek, jako je kouř nebo cizí tělesa.

Poté, co slzy vykonají svou práci, obvykle tečou slznými kanály do zadní části nosu. Jedná se o malé drenážní kanály ve vnitřních rozích každého oka.

Když pláčeme, máme tendenci produkovat spoustu slz. Tyto jsou “emocionální slzy“, Třetí typ. Velké množství zahlcuje drenážní systém, takže slzy tečou z očí a nosu. Jak se tělo snaží reabsorbovat tekutinu, část z ní je zadržena v tkáni pod očima, což způsobí bobtnání oblasti.

Proč spánek způsobuje nafouklé oči?

Velké oči po pláči - jaké jsou příčiny

Během dne tělo neustále produkuje bazální slzy, které myjeme nad rohovkou při každém mrknutí. To udržuje oči čisté a vyživuje je. Naše těla nepřestávají produkovat slzy, když spíme, ale přestáváme mrkat. To znamená, že na oku zůstává vrstva slz, aniž by odtékala slznými kanály. Někdy se tato přebytečná tekutina reabsorbuje do tkání kolem očí, což způsobí otok.

Jak dlouho trvá, než opuštěné oči zmizí??

nafouklé oči ráno po pláči

Takže jste konečně ronili všechny slzy a nyní jste připraveni rozloučit se s nafouklými očima. Bohužel nemůžeme přesně říci, jak dlouho bude trvat, než otok zmizí. Někteří lidé si mohou všimnout změny již za 10 minut a jiní mohou vidět úlevu až po několika hodinách. Klíčem k rychlému opuštění očí od pláče je okamžitá akce, která tento proces urychlí.

Domácí prostředky, jak se zbavit oteklých očí po vytí

nafouklé hořící oči po pláči

Když pláčete, v očních víčkách a kolem oblasti očí se hromadí tekutina. Hlavním cílem snížení otoku je ochlazení kapaliny a její odstranění od očí.

1. Studené obklady

domácí prostředky pro oteklé oči po pláči

Cokoli studeného může pomoci při zánětu a otoku, protože snižuje průtok krve. Proto může fungovat studený obklad, balíček ledu, sáček mražené zeleniny nebo dokonce chlazené lžíce. Zde jsou všechny možnosti na první pohled:

  • Drž se Prsty pod ledovou vodou a proveďte masáž očí. Začněte od vnitřních koutků očí a jemnými tupými pohyby pohybujte prsty po očních víčkách, dokud se nedostanete do vnějších koutků očí. Tento postup opakujte několikrát, abyste vypustili nahromaděnou tekutinu (a nabobtnal).
  • Stačí navlhčit čistou žínku nebo malý ručník studenou vodou. Dal vlhká žínka na několik minut na oči.

tipy proti oteklým očím po pláči

  • Pak jeden zabalte Pytel mraženého hrášku do žínky (to bude odpovídat tvaru vašeho obličeje lépe než ledový balíček). Udržujte obklad na obličeji po dobu 15 minut.
  • Chlazené lžíce funguje skvěle, pokud jde o to, jak dostat oteklá víčka od pláče. Dejte dvě lžíce na několik minut do chladničky a poté si je dejte přes oči.

2. Plátky okurky pro oteklé oči

Plátky okurky proti nafouklým, pálícím očím od pláče

Plátky okurky jsou klasikou proti unaveným očím a tmavým kruhům. Pomáhají ale také proti otokům a fungují jako studený obklad. Díky vysokému obsahu vody okurka pokožku hydratuje a má také protizánětlivé a antioxidační vlastnosti.

Můžete to udělat s Plátky brambor kombajn. Brambory obsahují enzym zvaný katecholáza, který rozjasňuje pokožku a zklidňuje otoky. Začněte tedy s plátky okurky a o pět minut později na ně položte plátky brambor, které vám pomohou nabobtnat a zesvětlit oční okolí.

3. Čajové sáčky

oteklé oči po pláči, co dělat

Zvláště čaj Zelený čaj, obsahuje katechiny, třísloviny a flavonoidy, které mají silný antioxidační účinek a snižují zbývající otoky. Taniny mají stahující účinek, což znamená, že mohou stahovat cévy pod kůží. Kofein může proniknout kožní bariérou a zvýšit prokrvení pokožky. Heřmánkový a černý čaj také velmi dobře fungovat.

Dva čajové sáčky nechte 3 až 5 minut namočit ve studené vodě a poté vytlačte přebytečnou vodu. Na každé oko položte sáček čaje na 10 minut.

4. Čarodějnická lísková voda

oteklé oči po pláči domácí opravné prostředky

Jako přírodní adstringent a antioxidant má lískový oříšek zpevňující účinek na pokožku. Stačí namočit dva Bavlněné podložky ve studené lískové vodě, vytlačte přebytek a přiložte jej na oči několikrát denně po dobu 5-10 minut. Zvláštní pozornost věnujte použití lísky čarodějnice žádný alkohol obsahuje.

5. Oční váleček

co děláš s oteklými očima po pláči?

Existují různé Oční váleček na trhu, které mohou pomoci snížit otoky, omezit tmavé kruhy a také nabídnout účinky proti stárnutí. Obvykle jsou vyrobeny z kovu a poskytují mini masáž očního okolí, která stimuluje prokrvení pokožky. Roll-on oční krémy obsahují však lehký chladivý gel, který se nanáší válečkem.

Trendy kosmetické nástroje jako Masážní váleček z růžového křemene nebo nefritu může také pomoci snížit otoky. Jediné, co musíte udělat, je pohybovat malým koncem nefritového válečku kolem očí kolem pohybů nahoru. Jadeitový váleček můžete také dát vychladit do lednice.

6. Oční gelové tampony a oční krémy

oční polštářky po pláči chladí nafouklé oči

Pokud jde o oteklé oči, potřebujete něco speciálně navrženého pro tuto oblast. Řešení: Oční polštářky. Mají zakřivený tvar, který se dokonale přizpůsobuje konturám očí a také obsahují cenné přísady, které jsou úžasně chladné a pevné.

Mnoho Krémy na obličej a oči může také pomoci snížit otoky, ochladit oblast kolem očí a zúžit krevní cévy. Nejlepší je použít krémy, které obsahují následující přísady:

  • Retinol
  • vitamín C
  • Fenylefrin
  • Kyselina hyaluronová

Tipy na líčení pro oteklé oči

oteklé oči od pláče, které pomáhají

I když celou noc pláčete, možná budete muset další den jít do školy nebo do práce. Neodvažujete se vyrazit ven bez make-upu? Pak byste se měli nalíčit jen lehce, abyste na opuchlé oči nevyvolaly další stres. Existuje několik triků, které můžete zkusit vytvořit svěží.

Korektor pro korekci barev

oteklé oči pláč nalíčením neutralizují zarudnutí

Kůže pod očima může po pláči ztmavnout. Časté je také zarudnutí kolem nosu nebo jiných oblastí obličeje. Dobrý korektor vám může pomoci zamaskovat tato sdělovací znamení a dodat vám nový vzhled prostřednictvím korekce barev. Sáhněte po zeleném korektoru, který neutralizuje zarudnutí. Dobře poslouží i korektor se žlutým podtónem.

Odsuňte zaostření

oteklé oči pláč naneste rtěnku a zdůrazněte tváře

Růžové barvy v jiných částech obličeje mohou snižovat zarudnutí kolem očí a nosu. Chcete -li to provést, zkuste použít tvářenku a růžovou rtěnku. Po nanesení korektoru a podkladu naneste tvářenku na lícní kosti.

Úzká linie s tmavě modrým kohlem

make-up pro oteklé oči pláč

Tmavě modrá oční linka se již dlouho používá ke zvýraznění bělma očí. A tightline je technika, která má na oku vytvořit více kontur. Někdy se mu říká „neviditelné oční linky“. Nalíčíte se velmi jemná linie na linii řas, díky čemuž vypadá mnohem hutněji. Chcete -li to provést, použijte tmavě modrou, téměř černou kohlovou nebo gelovou oční linku a štětec. Ujistěte se, že dobré těsné šňůry by měly být neviditelné.