Krása

Kupujete si přírodní kosmetiku z obchodu, nebo si ji raději děláte sama?

Kupte si přírodní kosmetiku v obchodě-udělejte si nápady-květiny

Chcete udělat něco dobrého pro svoji pokožku a tělo a už jste se rozhodli pro kosmetiku vyrobenou pouze z přírodních surovin. Ale co je lepší – tzv Přírodní kosmetika z obchodu koupit nebo si to raději uděláte sami? Bereme obě varianty pod zvon.

Nákup přírodní kosmetiky z obchodu – na co musíte myslet

Obchod s přírodní kosmetikou-nákup-maska-udělejte si-nápady

Přírodní kosmetika je kosmetika bez PEG, parabenů, silikonů, syntetických vůní nebo parafínů. Kosmetické výrobky jsou certifikovány, aby měl kupující přehled. Takzvaný Ecocert zaručuje, že kosmetické výrobky jsou vyrobeny alespoň z 95% z přírodních surovin. Protože tyto nesmí obsahovat žádné konzervační látky, měli byste při nákupu věnovat pozornost trvanlivosti.

Různé suroviny mají na lidské tělo různé účinky. Bylinky a rostliny by v zásadě měly mít ve výrobku podíl přibližně 15%, aby mohly rozvíjet svůj pozitivní účinek.

Místo nákupu přírodní kosmetiky z obchodu si ji můžete vyrobit sami

Přírodní kosmetika shop-buy-make-yourself-mask-peelingy

Trik – přírodní suroviny lze skutečně najít téměř v každé lékárně. Pokud tedy máte o víkendu pár hodin volna, nemusíte kupovat přírodní kosmetiku z obchodu a můžete si ji snadno vyrobit sami.

Nechte se hýčkat například pleťovou maskou z medu a kávy – to zaručuje pevnou pokožku obličeje. Maska s avokádem má uklidňující účinek a je ideální pro ženy se suchou pokožkou. A maska ​​s tvarohem a heřmánkovým čajem se doporučuje lidem s normální pletí. Tip – pokud stále hledáte další nápady pro domácí přírodní kosmetiku online, pak zvolte recepty s místními bylinkami / rostlinami.

Domácí přírodní kosmetika – pozor na trvanlivost!

Přírodní obchod-kosmetika-med-nápady-recepty-produkty

A nezapomeňte věnovat pozornost trvanlivosti. Lahve s pumpičkou mohou hodně prodloužit trvanlivost – protože nepropouštějí vzduch a tak se maska ​​tak rychle nepokazí. Pokud si krém vyrábíte sami, musí být skladován na suchém a tmavém místě. A pokud se barva časem změní, vyhoďte domácí kosmetiku.

Přírodní vonné oleje mohou nahradit konzervační látky

Obchod s přírodní kosmetikou-nakupujte-vyrábějte-sami-výrobky