Krása

Gua Sha Massage je nová kosmetická zázračná zbraň pro zářivou tvář!

Mít krásnou a bezchybnou pleť – o tom sní všechny ženy. Od toneru na obličej přes kakaový olej po světelnou terapii akné – trh s kosmetikou vzkvétá. Výběr kosmetických produktů, které nám slibují svěžejší a mladší vzhled, je nyní tak velký, že se jen stěží můžeme rozhodnout, co by pro nás a náš typ pleti fungovalo nejlépe. A protože jsou v současné době kvůli pandemii COVID-19 všechny kosmetické salony zavřené, ošetření obličeje nepřichází v úvahu a o pleť se musíme starat sami doma. Masáž Gua Sha, která se již tisíce let používá jako lék v tradiční čínské medicíně (TCM), se v této zemi proslavila a právem. Masážní technika nejenže rozzáří naši pokožku, ale také redukuje vrásky a uklidňuje bolesti hlavy. Co přesně stojí za novým trendem krásy, jak přesně funguje masáž Gua Sha na obličej a jak se to dělá? Odpovědi na tyto a mnoho dalších otázek vám prozradíme v našem článku!

Gua Sha masáž obličeje udělejte si sami péči o pleť doma

Masáž Gua Sha pochází původně z tradiční čínské medicíny a je velmi důležitou součástí lidové medicíny, zejména v jihovýchodní Asii a východní Asii. Docela levné ve srovnání s předraženými ošetřeními obličeje a neuvěřitelně účinné – ne nadarmo dermatologové po celém světě označují masážní techniku ​​za „nejlepší kosmetický nástroj tisíciletí“. Gua Sha však zajišťuje nejen zářivou a zdravou pleť, ale může také pomoci při nachlazení nebo zmírnit bolesti hlavy a zad. Stále více osobností a ovlivňovatelů krásy přísahá na pozitivní účinky pravidelného používání Gua Sha na obličej.

Co je masáž Gua Sha a jaké výhody nabízí pro naši pokožku?

Gua Sha masáž obličeje, co je shabber

Masáž Gua Sha je druh stimulační terapie a původně pochází z tradiční čínské medicíny. „Gua“ znamená „škrábání“ a „Sha“ znamená „nemoc“. Kůže je obzvláště podrážděná a namáhaná nefritovým kamenem, aby se podpořil krevní oběh. S Gua Sha jsou odstraněny všechny toxiny a blokády, aby živiny a kyslík mohly v těle lépe proudit. Zčervenání a modřiny se často objevují bezprostředně po aplikaci, a proto je velmi důležité provádět ošetření velmi opatrně a jemně. Podle tradiční čínské medicíny je čchi energií, která proudí naším tělem a je zodpovědná za záněty a akutní onemocnění. Třením pokožky má masáž Gua Sha rozbít tuto energii a tímto způsobem přispět ke zlepšení a zdravé pleti. Jadeitový kámen by měl být hladěn po naolejované kůži, dokud se neaktivuje lymfa.

Účinky a účinky Gua Sha na kůži

Gua Sha Massage Tool Shabber Roller co to je

Masáž obličeje Gua Sha byla vyvinuta tak, aby uvolňovala napětí v obličejových svalech, podporovala krevní oběh a lymfatickou drenáž a odstranila případné otoky. Čínská léčebná metoda však není prospěšná pouze pro naši krásu, ale může také zlepšit naše celkové zdraví. Zde jsou některé z nejdůležitějších výhod Gua Sha, o kterých byste měli vědět.

 • Masáž proti vráskám Gua Sha – Během masáže Gua Sha je horní vrstva pokožky jemně oloupána, aby se odstranily odumřelé buňky. Má relaxační a hluboce relaxační účinek na rysy obličeje, takže i ty nejhlubší vrásky jsou po několika týdnech redukovány. V důsledku toho se po masáži cítíme znovuzrozeni a naše pokožka vypadá mnohem svěžejší a mladistvější.
 • Proti otoku – Slaná jídla nebo potravinová alergie často vedou k hromadění lymfatických tekutin a otoků v obličeji. Jemná masáž Gua Sha podél lymfatického systému však může podpořit lymfodrenáž a minimalizovat tak vznikající otoky. Měli byste však znát anatomii a správně používat masáž Gua Sha. Protože pokud hladíte špatným směrem nebo vyvíjíte příliš velký tlak na pokožku, může se pleť dokonce zhoršit.

Masážní technika Gua Sha Domácí péče o obličej

 • Zlepšuje se vstřebávání živin – Podráždění pokožky podporuje krevní oběh. To zase zajišťuje, že živiny zevnitř i zvenčí se dostanou k pokožce lépe.
 • Tok energie je stimulován – Při stimulační masáži jsou stimulovány akupunkturní body na obličeji, což prospívá energetickému cyklu. Gua Sha je skvělý způsob, jak zmírnit napětí v krku nebo silné bolesti hlavy.

Jak masáž Gua Sha funguje a jaká je správná technika

Masáž Gua Sha pro techniku ​​obličeje Tipy pro péči o pleť pro domácnost

Abyste mohli těžit ze všech výhod masáže Gua Sha pro obličej, je velmi důležité znát správnou techniku. Ale nebojte se – vše vám krok za krokem ukážeme a s trochou praxe to po pár dnech používání zvládnete opravdu dobře. Dávejte si zvláštní pozor, abyste neškrábali jen tam a zpět, ale vždy pohybovali kamenem stejným směrem, vždy od středu obličeje směrem ven. Aby kámen mohl lépe klouzat po kůži, měli byste jednou rukou držet kůži napnutou a škrabku nanášet na co největší plochu. Masáž Gua Sha obvykle trvá 25 až 30 minut a bezprostředně po aplikaci se objeví malé zarudnutí a modřiny. Ale nebojte se – v závislosti na tom, jak citlivá je vaše pokožka, zmizí po 2-3 dnech. A díky tomu bude vaše pokožka zářit:

 • Než zahájíte skutečnou masáž Gua Sha, měli byste kůži hojně zvlhčit a promazat – uvolní to blokády a osvěží krev. Pro stimulační masáž jsou vhodné zejména éterické oleje s uklidňujícím a vyživujícím účinkem, jako je kokosový olej, levandulový olej nebo mandlový olej. Kakaový olej a sezamový olej také úspěšně absorbují toxiny z pokožky a jsou často používány.
 • Nyní vezměte škrabku a v ideálním případě ji přidržte přitlačenou k pokožce pod úhlem asi 30-45 stupňů. Nezapomeňte dráždit každou oblast alespoň 5krát nebo dokud kůže nezčervená. To aktivuje lymfy a odstraní toxiny z těla.
 • Při masáži Gua Sha bychom měli vždy pracovat zdola nahoru. Začněte tedy zátylkem a hladte kámen nahoru, dokud nedosáhnete brady. K tomu použijte široký a směrem ven zakřivený konec kamene.
 • Přesuňte se na přední část krku od klíční kosti.

Nástroj Shabber, jaká je správná technika masáže Gua Sha

 • Poté se nejprve masíruje pravá strana obličeje. Použijte připravenou a dovnitř zakřivenou stranu, počínaje bradou. Hladit kámen po čelisti, dokud se nedostanete k uchu.
 • Pomocí dlouhé ploché strany škrabky se posuňte nahoru po tváři.
 • Dále použijte špičky kamene a umístěte jej do vnitřního koutku víček pod očima. Jemným tlakem jděte směrem ke spánkům.
 • Umístěte škrabku širokým, směrem ven zakřiveným koncem do středu čela a hladte vodorovně ke spánkům a poté nahoru k vlasové linii.
 • Opakujte výše uvedené kroky na levé straně obličeje a máte hotovo!

Jak často a kdy by měla být masáž Gua Sha nejlépe používána

Masážní váleček Gua Sha pro domácí péči o pleť Tipy

Jak často provádíte masáž Gua Sha, závisí do značné míry na požadovaných výsledcích. Jelikož je pokožka během masážní techniky obzvláště podrážděná a namáhaná, je důležité dopřát jí nějaký čas na relaxaci. Pro dosažení nejlepších výsledků se doporučuje používat 2 až 3krát týdně. Skutečná práce fascie se ve skutečnosti stane po masáži, a proto je nejlepší seškrábat večer.

Které krystaly a kameny jsou vhodné pro masáž Gua Sha??

Masáž obličeje Gua Sha Jak se provádí Tipy péče o pleť proti vráskám

Kameny Gua Sha jsou známé svými uklidňujícími a chladivými účinky na pokožku. Výběr krystalů je poměrně velký a který z nich si vyberete, závisí na vašich osobních preferencích. Nejznámější škrabky jsou vyrobeny z růžového křemene, jadeitu a obisdianu a liší se hlavně svými léčivými vlastnostmi a vlastnostmi.

 • Rose quartz gua sha má velmi hladký povrch a je ideální pro citlivou pokožku. Kámen má stimulační účinek a přirozeně chladí a často se používá k léčbě akné. Kromě toho je růžový křemen v přírodní medicíně známý jako přírodní lék na bolesti hlavy. Pokud tedy bojujete s pupínky nebo černými tečkami, bude pro vás Gua Sha z Rosenquartu!
 • Gua Sha z Obisdian – Obisdian je vyroben ze sopečné lávy a údajně podporuje krevní oběh, posiluje pojivovou tkáň a uvolňuje blokády v těle. Jsou to právě tyto schopnosti kamene, díky nimž je ideální pro masáž obličeje Gua Sha.

Masáž Gua Sha si sami vyrobte techniku ​​Shabber Roller nákupní tipy