Krása

DIY odličovač pro čistou pleť – 11 osvěžujících receptů

odličovače obličeje a očí

Už vás nebaví kupovat drahé produkty, abyste se odlíčili, a dokonce vás potom rozčiluje kvalita? Existuje dokonalé řešení a jednoduše se tomu říká DIY odličovač. Stejně jako u mnoha věcí můžete odstraňovač vyrobit sami pomocí přírodních nebo domácích prostředků. Dnes vám ukážeme, jak to můžete udělat, v tomto článku, ve kterém jsme shrnuli 11 užitečných receptů. Jsou vhodné pro různé typy pleti.

Odličovač – jojobový olej

odličovač jojobový olej-přísada-mastná pleť

Pokud chcete vyrábět odličovač oleje a mastnoty, můžete použít jojobový olej. Je to vlastně tekutý voskový ester vyrobený z lisovaných semen, nikoli z oleje. Jojobový olej má také velmi podobnou strukturu jako náš přirozený kožní maz, a proto je skvěle vhodný pro hydrataci pokožky bez podpory mastné pokožky.

Odstraňovač make -upu vyrobený z přírodních produktů

odličovač make-up-clean-péče o obličej

Je důležité, abyste se ujistili, že používáte produkty, které jsou co nejpřirozenější. Koneckonců, cílem domácího odstraňovače je vyhnout se chemickým složkám těch předem zakoupených. Používáním bylinných produktů můžete nejen chránit citlivé oči, ale také zajistit, aby byl vytvořen čistě veganský odličovač očí, který je vhodný i pro čištění zbytku obličeje.

Detoxikační produkty

odstraňovač make -upu tea tree dezinfekční olej antioxidant

Existují přísady, které jsou zvláště dobré pro odličovače pro poškozenou pokožku, protože jsou antioxidanty. To znamená, že pomáháte při čištění tím, že zabíjíte toxiny, které se během dne mohly na kůži nahromadit. Patří sem například olej z čajovníku, ale také vitamín E. Tyto produkty jsou samozřejmě vhodné i pro všechny ostatní typy pleti.

Odstraňovač řádně uložte

odličovač-do-it-your-home-prostředky-přírodní produkty

Přestože na mnoha fotografiích jsou vidět čiré brýle, odličovač byste v takových nádobách neměli skladovat. Používají se pouze jako ilustrace pro pokyny, aby byla barva a struktura hotových výrobků viditelnější. Je důležité, abyste použili tónovaná skla nebo jiné materiály odolné proti světlu. V opačném případě by světlo způsobilo oxidaci olejů, což znamená, že odstraňovače již nejsou trvanlivé.

Odstraňovač make -upu s kokosovým olejem – S olejem z čarodějnice a tea tree

odličovací přípravky-přísady-esenciální oleje

– 1 šálek horké vody

– 2 lžíce kokosového oleje

– 2 polévkové lžíce vaší oblíbené obličejové vody

– 1 lžička čarodějnice

– 5 kapek esenciálního oleje z čajovníku a grapefruitového oleje

Smíchejte vodu s kokosovým olejem

odličovač-návod-vyrobte-si-jednoduše-voda

Poté, co dáte vodu do zednické nádoby, přidejte zbývající přísady, dobře je promíchejte a vložte do nich vatové tampony, aby mohly odstranit odstraňovač. Tento odličovač očí a obličeje má osvěžující účinek a olej pokožku také hydratuje, což je zvláště výhodné pro suchou pokožku.

Přidat olej

Odličovač-bavlněné tampony-čistič-aromaterapie

Pokud tento přírodní kosmetický odličovač není v chladničce, měli byste ho použít do dvou týdnů. Olej z čajovníku zajišťuje delší trvanlivost a také dezinfikuje vaši pokožku. Odstraňovač určitě zlikvidujte, jakmile se objeví plíseň (pokud jste ji ještě nepoužili).

DIY odstraňovač vyrobený z olejů

odličovač-esenciální oleje-voděodolný-make-up

Make-up, který je voděodolný, se nejlépe odstraní oleji. Použijte tři lžíce čarodějnice, dvě lžíce mandlového oleje, jednu lžíci jojobového oleje a jednu lžíci avokádového oleje. Smíchejte všechny ingredience dohromady a poté pomocí trychtýře přeneste do skleněné nádoby. Před každým použitím byste měli odličovač očí dobře promíchat.

Odličovač jojobového oleje na obličej a oči

Odličovač-jojobový olej-zedník jar-tónovaný-trvanlivý-lednice

Pokud byste si samy chtěly vyrobit další odličovač očí, který je vhodný i na čištění obličeje, použijte tento recept s jojobovým olejem. Je vhodný pro všechny typy pleti a neucpává póry. Tento odstraňovač můžete také použít na mastnou pleť, protože jojobový olej, jak jsem řekla, ve skutečnosti vůbec není olej. Přípravek odstraňuje přebytečný kožní maz. Na odličovač bez oleje potřebujete pouze dvě přísady, konkrétně 55 gramů jojobového oleje a kapsli vitaminu E (cca 1/8 čajové lžičky). Smíchejte je ve zednické nádobě a podle potřeby přidejte několik kapek esenciálního oleje. Vyčistěte si obličej běžným odstraňovačem a poté vše setřete přípravkem pro kutily.

Make up očistěte mrkvovými semínky

Recept na odličovač-mrkvový-olejový-olejový-recept

Pro tento odličovací make-up na obličej smíchejte jojobový olej s vitamínem E. Na každých 55 gramů jojobového oleje použijte jednu kapsli. Poté přidejte 3 kapky esenciálního oleje z mrkvových semínek. Směs rozetřete na kůži a setřete obličejovým hadříkem nebo vatovým tamponem. Tímto způsobem můžete dokonce odstranit vodotěsný make-up.

Okurka a mléko

odličovač-okurka-mléko-čistá pleť

Pro tento odličovač oloupejte okurky a poté je zpracujte na pyré. Vařte je na mírném ohni s plnotučným mlékem (nejlépe z krav krmených trávou) 10 minut a směs vložte do vzduchotěsné nádoby, kterou skladujete v lednici. Takto jej lze uložit na týden.

Make-up očistěte mýdlem

odličovač-mýdlo-kokosový olej-kosmetické-tipy

– 1 šálek vody

– 1 polévková lžíce organického kokosového oleje

– 1 polévková lžíce tekutého mýdla vyrobeného z přírodních produktů

Vařte vodu k dezinfekci

odličovač-bavlna-ušní tyčinky-obchod-jar

Vodu přiveďte k varu, aby se odstranily veškeré nečistoty, a nechte ji trochu vychladnout. Přidejte kokosový olej do ještě teplé vody a oba dobře promíchejte. Nakonec přidejte mýdlo a dobře promíchejte. Jakmile odličovač vychladne, lze jej použít. Znovu věnujte pozornost správnému skladování! Poté jej lze používat celých šest měsíců.

Odstraňovač make-upu s aloe vera

Odličovač-osvěžující-obličejová maska-aloe-mandle

Na tento odličovač opět potřebujete pouze dvě ingredience. Zajišťuje příjemný pocit svěžesti a dokonale pečuje o pokožku.

– 2 lžíce mandlového esenciálního oleje

– 1 polévková lžíce aloe ve formě listů, gelu nebo šťávy

Osvěžující péče o pleť

odličovač-aloe-vera-recept-nápad-olejová směs

Vložte přísady do nádoby s víkem, uzavřete ji a vše dobře protřepejte. Pokud kapalina chvíli stojí, ingredience se znovu rozdělí. Z tohoto důvodu se musí před každým použitím znovu protřepat. Nyní můžete použít čistič make-upu. Nechte ho potom pracovat. Jako odličovač můžete produkt použít také jako zvlhčovač.

Vyživující odličovač obličeje a očí s dětskými produkty

odličovač-dětský-olejový šampon-vatový tampón

Smíchejte šálek vody s půl lžící dětského šamponu a čtvrt lžičkou dětského oleje. Můžete se také rozhodnout použít kokosový, olivový nebo vitamín E olej. Poté můžete do směsi namočit vatový tampon a vyčistit si obličej.

DIY odličovač s domácími prostředky pro obličej – rajčata

Odstraňovač make-upu-rajčatová kyselina-zdravé mytí

Ve vaší domácnosti existují věci, které se perfektně hodí jako odličovače. Například rajčata jsou téměř vždy tam a mohou být dokonale aplikována na obličej ve formě pyré. Nechte tuto šťávu působit, dokud nezaschne. Pyré pak můžete opláchnout vodou a vaše pokožka bude lesklá.

jogurt

Make-up-remover-jogurt-čištění-spálení od slunce nápad

Přírodní jogurt je stejně účinný. Platí: čím kyselejší, tím lépe! Opět se aplikuje na obličej, aby měl nějaký čas na práci. Mimochodem, jogurt lze použít nejen jako odličovač, ale také může skvěle pomoci při spálení sluncem.

Pomerančové pyré

tipy na odličovač-pomerančovou kůru-mastnou pleť-vitamín-c-péči

Do mixéru dejte pomerančovou kůru a trochu vody a zpracujte na hustou pastu. Po opláchnutí vodou rovnoměrně rozetřete na vlhký obličej a nechte půl hodiny působit. Poté obličej dobře opláchněte. Vitamín C je velmi dobrý pro pokožku. Tento odličovač je také velmi vhodný pro mastnou pleť.