Krása

Dermaroller aplikace proti akné, jizvám, vráskám a celulitidě

aplikace dermaroller doma udělejte si sami ošetření krása

Máte poškozenou pokožku, vrásky nebo celulitidu? Proti tomu všemu existuje nástroj krásy. Mikrojehlování je odborný termín a dermatologové, kosmetologové a výrobci na něj přísahají. Je to jakýsi malý váleček – dermaroller, který je vybaven stovkami drobných jehel a nanáší se přímo na kůži. Povrchově štípe do pokožky a tímto způsobem působí proti mnoha různým kožním problémům, jako jsou jizvy po akné, pupínky, vrásky, celulitida atd. Ale je tento slib opravdu možný a vše o aplikaci Dermaroller, zjistíte v tomto článek.

Co je dermaroller?

dermaroller aplikace mikro vpichování ošetření lékařské účinky

Micro needling je o léčbě dermarollerem. Nástroj se skládá z válečku upevněného na rukojeti, který je standardně vybaven 192 jemnými jehlami, které jsou uspořádány v osmi řadách. Jejich délka je variabilní v závislosti na modelu – mezi 0,5 a 1,5 mm. Jehly jsou vyrobeny z lékařské oceli a jsou k dispozici také jako varianta pro domácí použití. Profesionální dermarollery jsou po použití zlikvidovány. Tyto pro domácí použití je třeba pouze dezinfikovat. Jehlový váleček je k dispozici v různých velikostech a lze jej použít nejen na obličej, ale také na krk, dekolt, žaludek, stehna a další problémová místa.

Aplikace Dermaroller: jak to funguje?

aplikace dermarolleru zlepšuje vzhled pokožky ošetření obličeje

Při aplikaci Dermaroller se jemné jehly procházejí přes kůži tak, aby pronikly do pokožky. Velmi minimálně zraňují kůži. Trochu to štípe, ale není to bolestivé a kůže nekrvácí, jen zrudne. Tímto způsobem jsou stimulovány přirozené opravné mechanismy pokožky a je podporován krevní oběh. Po několika ošetřeních si na to zvyknete. Přítlak si navíc můžete sami nastavit a například po něm poprvé jemně vést váleček.

dermaroller aplikace mikro vpichovací efekt krásná pokožka

V důsledku aplikace Dermaroller buňky produkují více elastických vláken, kolagenu a kyseliny hyaluronové. Nakonec je celá pleť vylepšena. Kůže vypadá pevnější a mladší, jizvy se hojí rychleji, vrásky a celulitida jsou redukovány. Pokud se po zákroku aplikují i ​​pečující látky, jsou pokožkou absorbovány až o 90 procent lépe, a jsou tedy účinnější.

Aplikace Dermaroller doma krok za krokem

dermaroller domácí použití ošetření péče o obličej krásnější pleť

1. Dezinfekce a příprava pokožky: Před použitím dermarolleru byste jej měli rozhodně dezinfikovat alkoholem. Protože jehly jdou přímo do kůže, je obzvláště důležité, aby byly čisté a sterilní. Jinak může léčba vést k infekcím. Také kůži je třeba důkladně vyčistit. To se provádí pomocí čisticího přípravku, jako je pleťová voda nebo gel, který se k tomuto účelu běžně používá. Poté naneste výživný prostředek, jako je sérum nebo krém, který je vhodný pro odpovídající zónu. Ideálně obsahuje vitamín C, kolagen nebo kyselinu hyaluronovou.

dermaroller použití doma tipy pohyby produkty péče

2. Ošetření dermarollerem: Nyní přejedete koloběžkou po kůži všemi směry. Přitom vyvíjíte jemný tlak, který by neměl být bolestivý, ale co nejpříjemnější. Pouze pro orientační účely byste měli válečkem projít každou oblast pokožky asi desetkrát.

dermaroller domácí použití péče o pleť pleťové sérum olej

3. Výrobky péče po ošetření: Nakonec můžete použít výživný krém nebo sérum. Účinek kosmetických přípravků je zvláště účinný po ošetření přípravkem Dermaroller, protože pokožka je již připravena absorbovat aktivní složky.

dermaroller aplikace ošetření doma tipy krása

4. Dezinfekce po použití Dermarolleru: Po použití musíte kosmetický nástroj důkladně vyčistit mýdlem pod tekoucí vodou a poté nechat úplně zaschnout.

dermaroller aplikace proti vráskám tmavé kruhy beuaty špičky pokožky

Na nezhojených jizvách a ranách by se v zásadě nemělo pracovat. Po použití Dermarolleru je ošetřená oblast trochu zarudlá. Proto je lepší ošetřit obličej večer. U citlivé pokožky může být zarudnutí také viditelné druhý den, proto je lepší ji nepoužívat před důležitou událostí.

Aplikace Dermaroller: kde a jak často?

dermaroller aplikace kůže obličej vrásky jizvy pupínky

Dermaroller se úspěšně používá proti následujícím problémům:

  • akné
  • jizva
  • vrásky
  • Tašky pod očima
  • Strie
  • nadměrná pigmentace
  • Poškození sluncem

aplikace dermarolleru proti účinku ošetření celulitidy na stehně

Měli byste také použít speciální krémy a séra, jinak nebudete s výsledkem spokojeni. V závislosti na tom, kterou oblast těla ošetřujete, pokožka reaguje odlišně a potřebuje nějaký čas na regeneraci. První výsledky lze vidět ihned po použití Dermarolleru. Pokožka je pevnější a pevnější. Pokud chcete trvalou změnu pleti, musíte ošetření provádět pravidelně a několik měsíců. Po použití Dermarolleru je kůže zarudlá, takže je nejlepší to udělat večer a začlenit to do večerní rutiny v koupelně. Poté má pokožka čas na regeneraci přes noc a během spánku. Ráno zčervenání kůže většinou zmizelo. Opatrní byste měli být pouze u citlivé pokožky. V zásadě stačí postup opakovat dvakrát nebo třikrát týdně.

dermaroller aplikace celotělové strie těhotenství

Léčba přípravkem Dermaroller může být velmi účinná proti jizvám, jako je akné nebo strie po těhotenství. Po několika měsících mikro vpichování se stav pokožky výrazně zlepší a je vyhlazená a napnutá. Póry se zjemňují, nepříjemné jizvy výrazně blednou a jsou redukované.

aplikace dermarolleru pod oči oční vaky citlivost léčby

Dermaroller lze také použít v citlivé oblasti očí. Drobná poranění, která způsobí, stimulují krevní oběh a pomáhají proti váčkům pod očima. Na zóně by se samozřejmě mělo pracovat velmi opatrně nebo by měla být ošetřena dermatologem.

dermaroller aplikace ošetření obličeje domácí tipy

Aplikace Dermaroller je také velmi užitečná proti vráskám. Jehly byste měli vést zdola nahoru a samozřejmě používat přípravek proti stárnutí. Jemná perforace pokožky zvyšuje produkci kolagenu a elastinu a je dosaženo liftingového účinku.

aplikace dermarolleru proti celulitidě ošetření těla doma

Pravidelné používání Dermarolleru může také snížit celulitidu. Pokud jsou problémové oblasti jako hýždě a stehna pravidelně ošetřovány jehlami, vede to ke zvýšenému prokrvení a struktura pokožky je po několika týdnech viditelně vyhlazená.

dermaroller aplikační produkty domácí použití tipy krásná pleť

Pro různé zóny se používají jehly různých délek. Pro oblast obličeje je vhodná velikost jehly mezi 0,2 a 0,75 milimetru. Na tělo se používají delší jehly. Profesionální dermarollery se výrazně liší od modelů pro domácí použití. Pronikají hlouběji do pokožky, a proto mohou mít lepší účinek. Jsou však vhodné pouze pro lékařské použití, které může provádět pouze lékař.

Pokud je aplikace Dermaroller bolestivá …

aplikace dermarolleru lékařské ošetření morco needling

Zda je léčba Dermarollerem doma bolestivá, je samozřejmě velmi subjektivní. Každá oblast kůže má navíc jinou citlivost na bolest. Mnohým připadá vedení jehel po kůži příjemnou masáží, pro jiné je to mírné štípnutí. Někteří lidé jsou příliš citliví a mohou cítit bolest. Kosmetické válečky pro domácí použití mají obecně výrazně kratší jehly, a proto nemohou proniknout tak hluboko do pokožky. Při správném použití dermaroller perforuje pouze horní vrstvu kůže, která nemá žádné nervové buňky, a je proto necitlivá. Malé vpichy můžete cítit, ale nejsou bolestivé. Jiná situace je u lékařského mikro vpichování. Ošetřovaná oblast pokožky je však lokálně znecitlivěna krémem, aby se zabránilo jakékoli bolesti.

Mikroléčení u lékaře

dermaroller aplikace lékař ošetřující obličej

Lékařské ošetření dermarollerem funguje podobně jako toto doma. Používají se zde však delší jehly, které stimulují větší průtok krve a tím i větší produkci kolagenu. To může být bolestivé, proto se nejprve aplikuje znecitlivující krém a poté se provede mikro vpichování. Celé ošetření u lékaře trvá asi 30 minut. Poté je kůže zarudlá a trvá přibližně dva dny, než se úplně uklidní. Další sezení lze provést přibližně po šesti týdnech. V závislosti na kožním problému je k dosažení optimálních výsledků zapotřebí až pět sezení. Každé sezení se pohybuje mezi 100 a 500 EUR, v závislosti na specifikách a velikosti oblasti pokožky.

dermaroller použití doma ošetřit pokožku obličeje tělo