Krása

Anti Pollution – Co přesně stojí za novým trendem krásy?

Kosmetické výrobky proti stárnutí jsou včerejší den – zcela nový trend krásy je v centru pozornosti již několik měsíců. Anti Pollution pochází z Asie a v překladu z angličtiny to v němčině znamená „znečištění ovzduší“. Kvůli urbanizaci jsme denně vystaveni škodlivinám, jako jsou výfukové plyny, jemný prach, ozón, průmyslový odpad a cigaretový kouř. Už není tajemstvím, že tyto způsobují řadu zdravotních problémů. Málokdo však ví, že i ty nejmenší nečistoty ve vzduchu mají negativní vliv na naši pokožku. Kosmetický průmysl naštěstí rychle zareagoval a vyvinul kosmetiku proti znečištění, která má chránit pokožku před znečištěním životního prostředí. V našem článku vám prozradíme, zda to opravdu něco přináší a které přísady jsou pro to důležité, a také spoustu dalších užitečných informací!

Rutinné tipy pro péči o obličej Kosmetické výrobky proti znečištění

Studie provedená Leibnizovým institutem v roce 2010 dospěla k závěru, že ženy, které jsou v každodenním životě vystaveny zvýšené koncentraci škodlivých látek, utrpěly o 20% více zabarvení a pigmentových skvrn než ženy z venkovských oblastí. Navíc ženy, které žijí ve velkém městě, mají až o 180% větší šanci bojovat s rozšířenými póry. Není tedy divu, že regály v drogeriích a parfumeriích jsou plné všech druhů produktů proti znečištění. Od levných sérií péče od Nivey po luxusní značky jako Sisley, Shiseido a Estee Lauder – každý si najde to své. Nový trend krásy je především o dvou aspektech: preventivní ochraně pokožky před škodlivými látkami a nápravě stávajícího poškození.

Anti Pollution Cosmetics – Co to vlastně je?

Zimní tipy pro péči o pleť Kosmetické výrobky proti znečištění

Pokud žijete ve velkém městě, jste s největší pravděpodobností vystaveni všem druhům znečištění. Zvláště nebezpečné jsou volné radikály generované látkami znečišťujícími ovzduší. Útočí na kožní buňky a ovlivňují jejich funkčnost. To následně způsobuje, že pokožka ztrácí pružnost a její obranné mechanismy oslabují. Ale protože přestěhovat se do země není tak snadné, kosmetika proti znečištění je naší spásou. Jejich úkolem je nejen hloubkově vyčistit povrch pokožky a zbavit ji nečistot, ale také ji účinně a trvale chránit. Výrobky jsou určeny k vytvoření ochranného štítu na kůži, aby byla odolnější a posílila její přirozenou bariéru.

Jak znečištění ovzduší ovlivňuje naši pokožku??

Kosmetické přípravky na ošetření zarudnutí pokožky proti znečištění ovzduší

Oxidace může vést k předčasnému stárnutí pokožky a režim péče o pleť bohatý na oxidanty může tomuto procesu zabránit. Některé z nejdůležitějších složek, které kosmetika proti znečištění obsahuje, jsou vitamíny C a E, prebiotika, řasy, kaviár, zelený čaj, oxid zinečnatý a další minerály. Aby produkty fungovaly, má kromě výběru správné kosmetiky pro vás velký význam nepřetržitá a správná péče o pleť. Make-up, částečky nečistot nebo zbytky staré kosmetiky ucpávají póry a mohou vést k různým kožním problémům. Důkladné každodenní čištění ráno a večer, stejně jako odličování, jsou proto naprostou nutností.

Kosmetické přípravky proti znečištění Tipy pro zimní péči o pleť

Pokud jste si mysleli, že znečištění ovzduší je problém pouze ve velkých metropolitních oblastech a průmyslových oblastech, pak vás litujeme, že jsme vás zklamali. Podle studie institutu Health Effect Institute je více než 95% světové populace vystaveno nebezpečným škodlivinám. Všichni jsme si vědomi důsledků pro naše zdraví. Naše kůže slouží jako druh přirozené bariéry proti vnějším vlivům, ale bohužel malé nanočástice ve formě prachu, nečistot a sazí mohou stále pronikat do buněk pokožky a poškodit je. Výpary a průmyslový odpad mohou vést k mnoha stavům, včetně akné, zarudnutí, ekzémů a růžovky.

Účinky produktů na ochranu před znečištěním Tipy pro péči o pleť

Znečišťující látky se usazují na povrchu pokožky a tímto způsobem se metabolismus a přísun kyslíku zpomalují a brání jim usazování nečistot. Výsledkem jsou ucpané póry, kazy a zhoršená struktura pokožky. Volné radikály a jemný prach oslabují pružnost pokožky, což může způsobit suchou, bledou pokožku nebo dokonce závažné vyrážky. Zde je přehled účinků znečištění ovzduší na pleť:

 • předčasné stárnutí pokožky
 • Pigmentové skvrny
 • Zničení ochranné vrstvy
 • Skvrny a vyrážky
 • Poškození buněk volnými radikály

Jemný prach a výfukové plyny mohou také poškodit strukturu vlasů a pokožku hlavy

Rutinní tipy pro péči o pleť Kosmetické výrobky proti znečištění

Četné vědecké studie ukázaly, že částečky nečistot, výfukové plyny a znečišťující látky mohou mít nejen negativní vliv na náš obličej, ale také na vlasy a pokožku hlavy. Mikročástice se usazují na temeni, zhoršují mikrocirkulaci a výsledkem je narušená rovnováha a lámavé, suché vlasy. Ve výjimečných případech může dojít k zarudnutí nebo odlupování. Abyste tomu zabránili, doporučujeme používat vlasové přípravky bohaté na antioxidanty a vitamíny C a E. Mají zvlhčující účinek a zajišťují hluboké, ale jemné čištění.

Všechny produkty ve vaší péči o pleť by měly bojovat se znečištěním?

Kosmetické výrobky s účinkem proti znečištění pro suchou pokožku

Nyní, když víte, jak škodlivé může být znečištění naší pokožky, nepřekvapilo by nás, kdybyste si chtěli koupit 10 různých přípravků proti znečištění současně. To by však byly vyhozené peníze. I když by péče o pleť měla sloužit k ochraně pokožky před škodlivými vnějšími vlivy, ne každý výrobek musí být speciálně znečišťující. Především dbejte na to, abyste pokožku důkladně zvlhčili a vyčistili. Malý tip od nás: Spolehněte se na krémy a masky bohaté na antioxidanty a především vyrobené z přírodních surovin.

Které přísady musí anti-polling obsahovat?

Kosmetika pro čištění obličeje proti znečištění

Aby mohla kosmetika proti znečištění naplno rozvinout svůj potenciál, musí obsahovat určité přísady, které jsou důležité pro zdraví pokožky. Patří sem především vitamíny A, C a E, jakož i antioxidanty, jako jsou flavonoidy, polyfenoly a koenzym Q10, které na sebe váží volné radikály a posilují kožní bariéru. Vitamín C je zvláště účinný v boji proti pigmentovým skvrnám. Vitamín E neutralizuje účinek volných radikálů a kožní buňky jsou chráněny před zničením. Abyste však mohli těžit z těchto vlastností, doporučujeme používat pouze kosmetické výrobky s koncentrací vitaminu E kolem 2–3%. Minerály, jako je selen a zinek, jsou také některé z nejlepších prostředků na znečištění ovzduší. Dalšími důležitými přísadami jsou například:

 • Fermentovaný extrakt z planktonu hraje velmi důležitou roli nejen v péči o pokožku, ale také ve zdravé výživě. Jedná se o aktivní látku, kterou produkuje plankton. Kosmetika proti znečištění s planktonem vytváří na pokožce ochrannou vrstvu a chrání před volnými radikály a prachem.

Péče o obličej v létě chrání pokožku před znečištěním ovzduší

 • Aktivní uhlí je skutečný všestranný a všestranný nástroj a obzvláště oblíbená přísada v kosmetickém průmyslu. Rychle přitahuje toxiny a hloubkově čistí pokožku. Navíc opět stahuje póry, chrání pokožku před škodlivými vnějšími vlivy a urychluje obnovu kožních buněk. Produkty, které obsahují aktivní uhlí, mají antibakteriální a protizánětlivé účinky a bojují proti akné nebo zarudlé pokožce.
 • Krémy a čisticí prostředky proti znečištění, které obsahují výtažky z omega mastných kyselin a chia semínek, podporují regeneraci ochranných mechanismů pokožky a zabraňují ulpívání jemného prachu a mikročástic na pokožce.

Jak by měla vypadat dokonalá rutina hlavní péče??

Sérum proti znečištění Kosmetické výrobky Anti Age Effect

Pro zářivou a především zdravou pokožku je správná péče zásadní. Bez ohledu na to, jak drahou kosmetiku používáte – bez nepřetržitého používání jsou výsledky nulové. Máme pro vás pár užitečných tipů, jak úspěšně chránit pokožku před znečištěním životního prostředí.

 • Mytí obličeje ráno a večer je nejdůležitější. Použijte jemný čisticí gel, který pokožku důkladně vyčistí, ale nevysuší. Poté se nanese krém, který má zvlhčující účinek.
 • Nyní se aplikuje přípravek proti znečištění, který na pokožce vytvoří ochranný film. Je jen na vás, zda použijete krém nebo sérum. Ještě lepší by bylo, kdyby ošetřující přípravek také obsahoval sluneční ochranný faktor. Pokud tomu tak není, použijte opalovací krém.

Kosmetika proti znečištění Krém na obličej Tipy pro péči o pleť Zimní

 • Večer důkladně vyčistěte obličej a ujistěte se, že také úplně odstraníte make-up. Pouze když vatový tampon zůstane úplně bílý, je vaše pokožka opravdu čistá. Tento krok doporučujeme provést ihned po návratu domů. Pro intenzivnější péči o pleť použijte kromě zvlhčujícího a na vitamíny bohatého nočního krému proti znečištění ampulky, které obsahují kyselinu hyaluronovou.
 • Použití obličejové masky nebo obličejového drhnutí dvakrát týdně zajistí, že budou zcela odstraněny zbytky životního prostředí a odumřelé kožní buňky.

Efekt proti znečištění Tipy pro léčbu zarudnutí pokožky Péče o obličej