Krása, VIDEO

Ochrana před sluncem a péče o pokožku v létě – spousta tipů a doporučení k produktu!

Letní péče o pleť Opálení na slunci Opalovací krém Péče o obličej Péče o vlasy Opalovací krém

V létě není nic lepšího než relaxovat na pláži na teplém slunci. V nejkrásnějším období roku strávíte mnohem více času venku a ukážete více pokožky než v chladných zimních měsících. Teplo a silné sluneční paprsky činí v létě nezbytnou dávku péče o pleť. Čemu byste měli věnovat zvláštní pozornost, jaké opalovací krémy doporučujeme a nejlepší opalovací krém pro děti – to vše a mnohem více vám prozradíme v tomto článku!

Správná péče o pleť v létě

Péče o pleť v létě Ochrana před sluncem Úžeh předcházet domácím prostředkům Dámský klobouk

Pokud chcete v horkém období sedět na slunci, měli byste na sebe použít pleťovou vodu. Ochrana před sluncem je nezbytná, aby se zabránilo spálení sluncem a aby se zabránilo předčasnému stárnutí pokožky. Jaký ochranný faktor proti slunci potřebujete, závisí samozřejmě v první řadě na typu vaší pokožky a na výsledné době vlastní ochrany pokožky. Dalšími důležitými faktory jsou délka opalování a intenzita slunce. Nejlepší je vždy zajistit, aby opalovací krém chránil před paprsky UVB a UVA. Paprsky UVA pronikají velmi hluboko do kožních buněk a podporují tvorbu volných radikálů, které mohou vyvolat sluneční alergie. Sluneční paprsky UVB pronikají do pokožky a jsou zodpovědné jak za opálenou pleť, tak za možné spálení sluncem. Protože tímto způsobem přímo poškozují DNA, může dojít také k rakovině kůže.

Péče o pleť v létě pro každý typ pleti

Letní péče o pleť Opalovací krém Plážový opalovací krém SPF 50 Dětské spáleniny od slunce

Existují celkem 4 různé typy pleti, jejichž odstín pleti je dán obsahem melaninu. Jak dlouho sluneční ochrana vydrží, závisí na individuální době ochrany pokožky a ochranném slunečním faktoru opalovacího krému. Doba vlastní ochrany je doba, po kterou může být kůže vystavena slunci nechráněná – v průměru se pohybuje mezi 5 a 15 minutami. Doporučení pro optimální sluneční ochranný faktor (SPF nebo SPF z angličtiny) se velmi liší v závislosti na typu pokožky. Faktor sluneční ochrany udává, jak dlouho můžete pokožku vystavovat slunci aplikovaným opalovacím krémem, aniž byste se spálili.

Péče o pleť v létě opalovací krém sluneční brýle opalování

 • Typ I. je považován za nejcitlivější na světlo a má velmi světlou kůži a modré nebo zelené oči. Takzvaný keltský typ velmi rychle hoří, a proto by měl používat opalovací krém s ochranným faktorem 50.
 • Typ II má také světlou pleť, blond nebo světle hnědé vlasy a modré, hnědé nebo šedé oči. Opaluje se velmi pomalu a je velmi náchylný ke spálení sluncem. Doporučuje se ochrana s faktorem 30 až 50.
 • Typ III se vyznačuje světle hnědou pletí a tmavými blond až hnědými vlasy. Je považován za normální případ ve střední Evropě a patří k němu přibližně 79% celé populace. Tento typ pokožky se docela dobře opaluje, ale také pálí. Produkty s faktorem ochrany před sluncem 15 až 25 jsou pak vhodné pro péči o pleť v létě.
 • Typ IV je považován za Středomoří a má olivovou pleť, tmavé vlasy a oči. Velmi rychle hnědne a jen zřídka hoří. V tomto případě by měl být dostatečný ochranný faktor 6 až 10.

Péče o pokožku v létě Ochranný faktor proti slunci Typ pokožky UV index Ochrana před sluncem

Chcete -li vypočítat, jak dlouho bude ochranný faktor proti slunci chránit vaši pokožku před spálením, můžete použít následující vzorec:

Doba vlastní ochrany x SPF = maximální doba na slunci

Ujistěte se však, že index UV není brán v úvahu. Pokud si ráno na mobilu ověříte počasí, stačí se posunout dolů – tam najdete UV index. Ukazuje, jak vysoké je sluneční záření v dané oblasti v tuto chvíli. Obecně platí, že pokud je hodnota 3 nebo vyšší, určitě byste měli použít opalovací krém. To může být dokonce případ mraků nebo slabého mrholení.

Mnoho tipů na péči o pleť v létě!

Péče o pleť v letním denním krému sluneční ochranný faktor UV záření ochrana před sluncem

Pokud v létě rádi trávíte dny na pláži nebo na zahradě, rozhodně byste si měli nanést pleťovou vodu. Opalovací krém funguje na dvou úrovních. Všechny opalovací krémy mají fyzické filtry, které zůstávají na pokožce. Zajišťují odraz slunečních paprsků a poté je chrání. Druhá úroveň obsahuje chemické filtry, které pronikají pokožkou a vytvářejí ochranný film. Ultrafialové paprsky se poté neodrazí, ale přemění se na neškodnou energii. Platí obecné pravidlo, že na celé tělo stačí 3 lžíce opalovacího krému. Na slunce je dovoleno jít pouze tehdy, když je ochrana dobře přijata. Nezapomeňte dát nějaké mléko na takzvané sluneční terasy. To znamená čelo, nos, uši, krk, ramena, zadní část chodidel a dekolt. Protože jsou tyto oblasti nejvíce vystaveny slunci, vždy velmi rychle hoří.

Letní péče o pleť Opalovací krém Péče o obličej Opalovací krém Úžeh Domácí prostředky

Nejdůležitější věcí v péči o pleť v létě je samozřejmě ochrana před sluncem. Opalovací krém zajistí dostatečnou ochranu vaší pokožky před slunečními paprsky. Denní krém s SPF by měl hlavně pouze vyživovat a například zajišťovat vlhkost. I když mnoho kosmetických přípravků již obsahuje SPF, ochrana před sluncem je pouze skvělým vedlejším účinkem, ale bohužel ne hlavním účelem. Z tohoto důvodu doporučujeme používat v teplých letních měsících voděodolný opalovací krém. Další výhodou produktů na ochranu před sluncem je, že většina z nich je vodotěsná a odolává teplu a potu. Na opalovací krém můžete stále nalíčit, ale měli byste počkat, až se úplně vstřebá. Parfémy a jiné kosmetické předměty mohou reagovat se slunečním zářením a způsobovat tak nevzhledné skvrny na kůži. Proto doporučujeme nechat je doma.

Hydratační péče o pleť v létě má velký význam

Péče o pleť v létě Ochrana před sluncem Péče o ruce Opalovací krém SPF faktor Kosmetika Shiseido

Stejně jako v zimě potřebuje vaše pokožka dostatek vlhkosti i v létě. Jediným rozdílem je, že výrobky pro horké období jsou mnohem lehčí než bohaté zimní krémy. Ideální jsou například různé pečující přípravky se strukturou vodního gelu a s aloe vera. Dodávají vaší pokožce dostatek vlhkosti, mají velmi příjemný chladivý účinek a také se velmi rychle vstřebávají. Další velmi dobrou alternativou jsou přípravky s kyselinou hyaluronovou, které dlouhodobě uchovávají vlhkost v pokožce.

Péče o pleť v létě, čištění obličeje, domácí prostředky, opalovací krém, opalovací krém

Důkladné čištění obličeje je v létě pro péči o pleť zásadní, abyste se i v parných dnech mohli těšit na krásnou a zářivou pleť. Zvýšené pocení, stejně jako slaná voda, chlor a písek bohužel vedou přímo k ucpávání pórů. Abyste se vyhnuli pupínkům a černým tečkám, je velmi důležité, abyste po dlouhém dni na slunci zbavili svou tvář veškeré špíny. Používejte výrobky bez tuku a například s výtažky z eukalyptu nebo mentolu – ty udržují póry čisté a dodávají osvěžující účinek. Růžová voda je také vhodná jako povrchová úprava. Je to přírodní produkt, který zvlhčuje, zklidňuje podrážděnou pokožku a bojuje proti drobným kazům. Vzhledem k tomu, že obličejová maska ​​udržuje přirozenou rovnováhu pH, měla by být také součástí vaší péče o pleť v létě.

V létě nezapomeňte na péči o rty a ruce!

Péče o pleť v létě rty ochrana před sluncem faktor ochrany před sluncem typ pokožky

Díky různým krémům na opalování nebo podkladovým krémům s SPF je váš obličej dobře chráněn před slunečními paprsky. Bohužel se často zapomíná na jednu velmi citlivou oblast obličeje – rty. K tomu se perfektně hodí nenápadné tyčinky na balzám na rty, které najdete v každé drogerii nebo supermarketu. Aby vaše ruce zůstaly bezchybné a napnuté po dlouhou dobu, doporučujeme používat alespoň na teplé měsíce speciální krémy na ruce s UV faktorem.

Jak se v létě vyhnout spálení sluncem

Péče o pleť v létě, prevence před spálením, domácí opravné prostředky, opalovací krém, opalovací krém

Ležet celý den na pláži a poslouchat zvuk moře zní fantasticky, že? Ale bohužel se můžete velmi rychle spálit od slunce, pokud v létě nemáte správnou péči o pleť. Jedná se o akutní zánět kůže, který může vést k zarudnutí, otokům, svědění a někdy dokonce i puchýřům. První příznaky se objevují až po 4 až 8 hodinách.

 • Kování Oblečení: I když většina lidí dává v létě přednost malému oblečení, oblečení je nejlepší ochranou před slunečními paprsky. V tomto případě pomáhá pravidlo čtyř H – čepice, košile, kalhoty, vysoký faktor ochrany před sluncem.
 • Opakovaná aplikace pleťové vody má také velký význam. Vodotěsné výrobky bohužel nejsou vodotěsné po neomezenou dobu. Dokonce velmi rychle ztrácejí účinnost.
 • Vyhněte se silnému slunci: Sluneční paprsky jsou nejsilnější mezi 11:00 a 16:00. Doporučujeme proto zůstat v tomto období doma a dát své pokožce malou pauzu.

Péče o pokožku v létě Opálení od slunce Vyhněte se domácím prostředkům Ochrana před sluncem Opalovací krém

 • Pokrývky hlavy a sluneční brýle Nezapomeňte: Abyste se vyhnuli spálení pokožky hlavy nebo obličeje, měli byste mít klobouk nebo čepici. V horkých letních dnech jsou sluneční brýle nutností. Chrání oči před silným UV zářením a předchází poškození sítnice.
 • Zkontrolujte své léky: Některá antibiotika, léky proti bolesti nebo protizánětlivá činidla mohou také způsobit, že je vaše pokožka obzvláště citlivá na slunce. Abyste se vyhnuli spálení sluncem, měli byste si určitě přečíst příbalovou informaci nebo se zeptat svého lékaře.

Ulevte od spálení sluncem – péče o pleť v létě

Letní péče o pleť Sluneční brýle Obuv na plážovou dovolenou

Příliš mnoho slunce bohužel oslabuje schopnost pokožky regenerovat se a vede ke vzniku drobných vrásek. Protože péče o pleť je v létě po rozsáhlém opalování velmi důležitá, zde je pár tipů, jak nejlépe ulevit od spálení sluncem.

 • Pijte hodně vody a čaje: Vzhledem k tomu, že pokožka ztratila spoustu vlhkosti spálením od slunce, je velmi důležité zvýšit hydrataci.
 • Aloe vera regeneruje a zvlhčuje pokožku a tím podporuje hojení ran. Pro ještě intenzivnější a lepší účinek uchovávejte gel v chladničce.
 • Jogurt a tvaroh pomůže obzvláště dobře a rychle s lehčím spálením od slunce. Jednoduše naneste jeden z těchto přípravků na kůži, nechte 10 minut působit a poté si dejte studenou sprchu.
 • Plátky okurky nebo cibule může také uklidnit malé spálené oblasti.

Letní péče o pleť pro děti

Letní péče o pleť děti plážový opalovací krém sluneční brýle

Špatné spálení sluncem v dětství zdvojnásobuje riziko maligního melanomu – nejnebezpečnějšího druhu rakoviny kůže. Při péči o dětskou pokožku v létě je proto třeba věnovat zvláštní pozornost. Vzhledem k tomu, že vlastní ochranné mechanismy pokožky zrají do dvanácti let, ochranná nadržená vrstva kůže je u malých dětí mnohem tenčí než u dospělých. Z tohoto důvodu může UV záření snadněji proniknout do hlubších vrstev pokožky, což následně vede k spálení sluncem. Do konce prvního roku života nesmí být děti vystaveny přímému slunci. Vzhledem k tomu, že opalovací krémy extrémně zatěžují vaši jemnou pokožku, doporučuje se používat opalovací krém až na konci druhého roku života.

Čemu byste měli věnovat zvláštní pozornost, pokud jde o ochranu před sluncem pro děti??

Péče o pokožku v létě sluneční ochrana děti sluneční ochrana faktor sluneční brýle sluneční brýle

 • Správné oblečení je nejlepší způsob, jak chránit vaše dítě před spálením od slunce. Vzdušná trička a dlouhé kalhoty s dlouhým rukávem jsou bezpochyby nejlepší volbou.
 • Protože hlava a zejména obličej a uši jsou velmi citlivé, a Pokrývka hlavy také nechybí.
 • Po každé koupeli a při delších pobytech krém nanášejte opakovaně.
 • Vždy používejte pouze pro Opalovací krémy vhodné pro děti, které neobsahují parabeny, benzofenomy ani ocinoxát.
 • Určitě sázejte Širokospektrální opalovací krém s ochranným slunečním faktorem nejméně 30, který chrání před paprsky UVB a UVA.

V případě spálení sluncem u malých dětí nejprve musíte pokožku 3 až 5krát denně ochladit studenou, vlhkou žínkou, dokud zarudnutí nezmizí. Poté oblasti zklidněte buď jemným hypoalergenním hydratačním krémem nebo aloe vera gelem.

5 nejlepších opalovacích krémů pro nejlepší letní péči o pleť

Letní opalovací krém pro péči o pokožku ulevuje dětem od spálení sluncem

Díky našim doporučením produktů vám chceme trochu usnadnit rozhodování o koupi a pomoci vám najít tu správnou ochranu před sluncem.

 • Dětské mléko Daylong s SPF 50+ zajišťuje extrémně vysokou úroveň ochrany pro děti od jednoho roku. Okamžitě se vstřebává kůží a snadno se distribuuje. Cenné cenné látky, jako je vitamín E a aloe vera, poskytují pokožce dostatek péče. 150 ml stálo kolem 15 eur.
 • Hawaiian Tropic „Silk Hydration“ s SPF 30 nabízí velmi dobrou ochranu pokožky vašeho obličeje. Protože je mléko bez oleje, nezanechává mastný film ani se nelepí. S cenou 10 eur za 180 ml je také docela levný.
 • Sluneční mléko Annemarie Börlind s SPF 30: Vzhledem k tomu, že přípravky na ochranu před sluncem německé značky jsou plné nejlepších bylinných přísad, bohatě vyživují a chrání pokožku, v našem seznamu byste rozhodně neměli chybět. Včelí vosk a slunečnicový olej poskytují intenzivní vlhkost, zatímco výtažek z macešky a panthenol mají protizánětlivé účinky. Cena je 18 eur za 125 ml.

Letní péče o pleť plážový opalovací krém slaměný klobouk dámský opalovací krém

 • Péče o obličej bez parfemace od “Coola” s SPF 30 velmi rychle se vstřebává, není mastný a působí na obličej hedvábně. Lněný olej a organický pupalkový olej mají protizánětlivé účinky, zatímco světlicový olej a vitamíny E a C pečují a chrání pokožku. Ovšem za 38,50 eur za 50 ml je tento produkt ve vyšší cenové kategorii.
 • Sluneční sprej Waterlover od Biothermu  lze velmi snadno nastříkat a je proto dokonalým přípravkem pro péči o pleť na pláži v létě. Neabsorbuje se okamžitě, ale zanechává průhledný, tenký film, který není ani mastný, ani lepkavý.

Péče o pleť v létě plážová dovolená opalovací krém doporučení Ochrana proti UV záření

Krása, VIDEO

Ochrana před sluncem a péče o pokožku v létě – spousta tipů a doporučení k produktu!

Letní péče o pleť Opálení na slunci Opalovací krém Péče o obličej Péče o vlasy Opalovací krém

V létě není nic lepšího než relaxovat na pláži na teplém slunci. V nejkrásnějším období roku strávíte mnohem více času venku a ukážete více pokožky než v chladných zimních měsících. Teplo a silné sluneční paprsky činí v létě nezbytnou dávku péče o pleť. Čemu byste měli věnovat zvláštní pozornost, jaké opalovací krémy doporučujeme a nejlepší opalovací krém pro děti – to vše a mnohem více vám prozradíme v tomto článku!

Správná péče o pleť v létě

Péče o pleť v létě Ochrana před sluncem Úžeh předcházet domácím prostředkům Dámský klobouk

Pokud chcete v horkém období sedět na slunci, měli byste na sebe použít pleťovou vodu. Ochrana před sluncem je nezbytná, aby se zabránilo spálení sluncem a aby se zabránilo předčasnému stárnutí pokožky. Jaký ochranný faktor proti slunci potřebujete, závisí samozřejmě v první řadě na typu vaší pokožky a na výsledné době vlastní ochrany pokožky. Dalšími důležitými faktory jsou délka opalování a intenzita slunce. Nejlepší je vždy zajistit, aby opalovací krém chránil před paprsky UVB a UVA. Paprsky UVA pronikají velmi hluboko do kožních buněk a podporují tvorbu volných radikálů, které mohou vyvolat sluneční alergie. Sluneční paprsky UVB pronikají do pokožky a jsou zodpovědné jak za opálenou pleť, tak za možné spálení sluncem. Protože tímto způsobem přímo poškozují DNA, může dojít také k rakovině kůže.

Péče o pleť v létě pro každý typ pleti

Letní péče o pleť Opalovací krém Plážový opalovací krém SPF 50 Dětské spáleniny od slunce

Existují celkem 4 různé typy pleti, jejichž odstín pleti je dán obsahem melaninu. Jak dlouho sluneční ochrana vydrží, závisí na individuální době ochrany pokožky a ochranném slunečním faktoru opalovacího krému. Doba vlastní ochrany je doba, po kterou může být kůže vystavena slunci nechráněná – v průměru se pohybuje mezi 5 a 15 minutami. Doporučení pro optimální sluneční ochranný faktor (SPF nebo SPF z angličtiny) se velmi liší v závislosti na typu pokožky. Faktor sluneční ochrany udává, jak dlouho můžete pokožku vystavovat slunci aplikovaným opalovacím krémem, aniž byste se spálili.

Péče o pleť v létě opalovací krém sluneční brýle opalování

 • Typ I. je považován za nejcitlivější na světlo a má velmi světlou kůži a modré nebo zelené oči. Takzvaný keltský typ velmi rychle hoří, a proto by měl používat opalovací krém s ochranným faktorem 50.
 • Typ II má také světlou pleť, blond nebo světle hnědé vlasy a modré, hnědé nebo šedé oči. Opaluje se velmi pomalu a je velmi náchylný ke spálení sluncem. Doporučuje se ochrana s faktorem 30 až 50.
 • Typ III se vyznačuje světle hnědou pletí a tmavými blond až hnědými vlasy. Je považován za normální případ ve střední Evropě a patří k němu přibližně 79% celé populace. Tento typ pokožky se docela dobře opaluje, ale také pálí. Produkty s faktorem ochrany před sluncem 15 až 25 jsou pak vhodné pro péči o pleť v létě.
 • Typ IV je považován za Středomoří a má olivovou pleť, tmavé vlasy a oči. Velmi rychle hnědne a jen zřídka hoří. V tomto případě by měl být dostatečný ochranný faktor 6 až 10.

Péče o pokožku v létě Ochranný faktor proti slunci Typ pokožky UV index Ochrana před sluncem

Chcete -li vypočítat, jak dlouho bude ochranný faktor proti slunci chránit vaši pokožku před spálením, můžete použít následující vzorec:

Doba vlastní ochrany x SPF = maximální doba na slunci

Ujistěte se však, že index UV není brán v úvahu. Pokud si ráno na mobilu ověříte počasí, stačí se posunout dolů – tam najdete UV index. Ukazuje, jak vysoké je sluneční záření v dané oblasti v tuto chvíli. Obecně platí, že pokud je hodnota 3 nebo vyšší, určitě byste měli použít opalovací krém. To může být dokonce případ mraků nebo slabého mrholení.

Mnoho tipů na péči o pleť v létě!

Péče o pleť v letním denním krému sluneční ochranný faktor UV záření ochrana před sluncem

Pokud v létě rádi trávíte dny na pláži nebo na zahradě, rozhodně byste si měli nanést pleťovou vodu. Opalovací krém funguje na dvou úrovních. Všechny opalovací krémy mají fyzické filtry, které zůstávají na pokožce. Zajišťují odraz slunečních paprsků a poté je chrání. Druhá úroveň obsahuje chemické filtry, které pronikají pokožkou a vytvářejí ochranný film. Ultrafialové paprsky se poté neodrazí, ale přemění se na neškodnou energii. Platí obecné pravidlo, že na celé tělo stačí 3 lžíce opalovacího krému. Na slunce je dovoleno jít pouze tehdy, když je ochrana dobře přijata. Nezapomeňte dát nějaké mléko na takzvané sluneční terasy. To znamená čelo, nos, uši, krk, ramena, zadní část chodidel a dekolt. Protože jsou tyto oblasti nejvíce vystaveny slunci, vždy velmi rychle hoří.

Letní péče o pleť Opalovací krém Péče o obličej Opalovací krém Úžeh Domácí prostředky

Nejdůležitější věcí v péči o pleť v létě je samozřejmě ochrana před sluncem. Opalovací krém zajistí dostatečnou ochranu vaší pokožky před slunečními paprsky. Denní krém s SPF by měl hlavně pouze vyživovat a například zajišťovat vlhkost. I když mnoho kosmetických přípravků již obsahuje SPF, ochrana před sluncem je pouze skvělým vedlejším účinkem, ale bohužel ne hlavním účelem. Z tohoto důvodu doporučujeme používat v teplých letních měsících voděodolný opalovací krém. Další výhodou produktů na ochranu před sluncem je, že většina z nich je vodotěsná a odolává teplu a potu. Na opalovací krém můžete stále nalíčit, ale měli byste počkat, až se úplně vstřebá. Parfémy a jiné kosmetické předměty mohou reagovat se slunečním zářením a způsobovat tak nevzhledné skvrny na kůži. Proto doporučujeme nechat je doma.

Hydratační péče o pleť v létě má velký význam

Péče o pleť v létě Ochrana před sluncem Péče o ruce Opalovací krém SPF faktor Kosmetika Shiseido

Stejně jako v zimě potřebuje vaše pokožka dostatek vlhkosti i v létě. Jediným rozdílem je, že výrobky pro horké období jsou mnohem lehčí než bohaté zimní krémy. Ideální jsou například různé pečující přípravky se strukturou vodního gelu a s aloe vera. Dodávají vaší pokožce dostatek vlhkosti, mají velmi příjemný chladivý účinek a také se velmi rychle vstřebávají. Další velmi dobrou alternativou jsou přípravky s kyselinou hyaluronovou, které dlouhodobě uchovávají vlhkost v pokožce.

Péče o pleť v létě, čištění obličeje, domácí prostředky, opalovací krém, opalovací krém

Důkladné čištění obličeje je v létě pro péči o pleť zásadní, abyste se i v parných dnech mohli těšit na krásnou a zářivou pleť. Zvýšené pocení, stejně jako slaná voda, chlor a písek bohužel vedou přímo k ucpávání pórů. Abyste se vyhnuli pupínkům a černým tečkám, je velmi důležité, abyste po dlouhém dni na slunci zbavili svou tvář veškeré špíny. Používejte výrobky bez tuku a například s výtažky z eukalyptu nebo mentolu – ty udržují póry čisté a dodávají osvěžující účinek. Růžová voda je také vhodná jako povrchová úprava. Je to přírodní produkt, který zvlhčuje, zklidňuje podrážděnou pokožku a bojuje proti drobným kazům. Vzhledem k tomu, že obličejová maska ​​udržuje přirozenou rovnováhu pH, měla by být také součástí vaší péče o pleť v létě.

V létě nezapomeňte na péči o rty a ruce!

Péče o pleť v létě rty ochrana před sluncem faktor ochrany před sluncem typ pokožky

Díky různým krémům na opalování nebo podkladovým krémům s SPF je váš obličej dobře chráněn před slunečními paprsky. Bohužel se často zapomíná na jednu velmi citlivou oblast obličeje – rty. K tomu se perfektně hodí nenápadné tyčinky na balzám na rty, které najdete v každé drogerii nebo supermarketu. Aby vaše ruce zůstaly bezchybné a napnuté po dlouhou dobu, doporučujeme používat alespoň na teplé měsíce speciální krémy na ruce s UV faktorem.

Jak se v létě vyhnout spálení sluncem

Péče o pleť v létě, prevence před spálením, domácí opravné prostředky, opalovací krém, opalovací krém

Ležet celý den na pláži a poslouchat zvuk moře zní fantasticky, že? Ale bohužel se můžete velmi rychle spálit od slunce, pokud v létě nemáte správnou péči o pleť. Jedná se o akutní zánět kůže, který může vést k zarudnutí, otokům, svědění a někdy dokonce i puchýřům. První příznaky se objevují až po 4 až 8 hodinách.

 • Kování Oblečení: I když většina lidí dává v létě přednost malému oblečení, oblečení je nejlepší ochranou před slunečními paprsky. V tomto případě pomáhá pravidlo čtyř H – čepice, košile, kalhoty, vysoký faktor ochrany před sluncem.
 • Opakovaná aplikace pleťové vody má také velký význam. Vodotěsné výrobky bohužel nejsou vodotěsné po neomezenou dobu. Dokonce velmi rychle ztrácejí účinnost.
 • Vyhněte se silnému slunci: Sluneční paprsky jsou nejsilnější mezi 11:00 a 16:00. Doporučujeme proto zůstat v tomto období doma a dát své pokožce malou pauzu.

Péče o pokožku v létě Opálení od slunce Vyhněte se domácím prostředkům Ochrana před sluncem Opalovací krém

 • Pokrývky hlavy a sluneční brýle Nezapomeňte: Abyste se vyhnuli spálení pokožky hlavy nebo obličeje, měli byste mít klobouk nebo čepici. V horkých letních dnech jsou sluneční brýle nutností. Chrání oči před silným UV zářením a předchází poškození sítnice.
 • Zkontrolujte své léky: Některá antibiotika, léky proti bolesti nebo protizánětlivá činidla mohou také způsobit, že je vaše pokožka obzvláště citlivá na slunce. Abyste se vyhnuli spálení sluncem, měli byste si určitě přečíst příbalovou informaci nebo se zeptat svého lékaře.

Ulevte od spálení sluncem – péče o pleť v létě

Letní péče o pleť Sluneční brýle Obuv na plážovou dovolenou

Příliš mnoho slunce bohužel oslabuje schopnost pokožky regenerovat se a vede ke vzniku drobných vrásek. Protože péče o pleť je v létě po rozsáhlém opalování velmi důležitá, zde je pár tipů, jak nejlépe ulevit od spálení sluncem.

 • Pijte hodně vody a čaje: Vzhledem k tomu, že pokožka ztratila spoustu vlhkosti spálením od slunce, je velmi důležité zvýšit hydrataci.
 • Aloe vera regeneruje a zvlhčuje pokožku a tím podporuje hojení ran. Pro ještě intenzivnější a lepší účinek uchovávejte gel v chladničce.
 • Jogurt a tvaroh pomůže obzvláště dobře a rychle s lehčím spálením od slunce. Jednoduše naneste jeden z těchto přípravků na kůži, nechte 10 minut působit a poté si dejte studenou sprchu.
 • Plátky okurky nebo cibule může také uklidnit malé spálené oblasti.

Letní péče o pleť pro děti

Letní péče o pleť děti plážový opalovací krém sluneční brýle

Špatné spálení sluncem v dětství zdvojnásobuje riziko maligního melanomu – nejnebezpečnějšího druhu rakoviny kůže. Při péči o dětskou pokožku v létě je proto třeba věnovat zvláštní pozornost. Vzhledem k tomu, že vlastní ochranné mechanismy pokožky zrají do dvanácti let, ochranná nadržená vrstva kůže je u malých dětí mnohem tenčí než u dospělých. Z tohoto důvodu může UV záření snadněji proniknout do hlubších vrstev pokožky, což následně vede k spálení sluncem. Do konce prvního roku života nesmí být děti vystaveny přímému slunci. Vzhledem k tomu, že opalovací krémy extrémně zatěžují vaši jemnou pokožku, doporučuje se používat opalovací krém až na konci druhého roku života.

Čemu byste měli věnovat zvláštní pozornost, pokud jde o ochranu před sluncem pro děti??

Péče o pokožku v létě sluneční ochrana děti sluneční ochrana faktor sluneční brýle sluneční brýle

 • Správné oblečení je nejlepší způsob, jak chránit vaše dítě před spálením od slunce. Vzdušná trička a dlouhé kalhoty s dlouhým rukávem jsou bezpochyby nejlepší volbou.
 • Protože hlava a zejména obličej a uši jsou velmi citlivé, a Pokrývka hlavy také nechybí.
 • Po každé koupeli a při delších pobytech krém nanášejte opakovaně.
 • Vždy používejte pouze pro Opalovací krémy vhodné pro děti, které neobsahují parabeny, benzofenomy ani ocinoxát.
 • Určitě sázejte Širokospektrální opalovací krém s ochranným slunečním faktorem nejméně 30, který chrání před paprsky UVB a UVA.

V případě spálení sluncem u malých dětí nejprve musíte pokožku 3 až 5krát denně ochladit studenou, vlhkou žínkou, dokud zarudnutí nezmizí. Poté oblasti zklidněte buď jemným hypoalergenním hydratačním krémem nebo aloe vera gelem.

5 nejlepších opalovacích krémů pro nejlepší letní péči o pleť

Letní opalovací krém pro péči o pokožku ulevuje dětem od spálení sluncem

Díky našim doporučením produktů vám chceme trochu usnadnit rozhodování o koupi a pomoci vám najít tu správnou ochranu před sluncem.

 • Dětské mléko Daylong s SPF 50+ zajišťuje extrémně vysokou úroveň ochrany pro děti od jednoho roku. Okamžitě se vstřebává kůží a snadno se distribuuje. Cenné cenné látky, jako je vitamín E a aloe vera, poskytují pokožce dostatek péče. 150 ml stálo kolem 15 eur.
 • Hawaiian Tropic „Silk Hydration“ s SPF 30 nabízí velmi dobrou ochranu pokožky vašeho obličeje. Protože je mléko bez oleje, nezanechává mastný film ani se nelepí. S cenou 10 eur za 180 ml je také docela levný.
 • Sluneční mléko Annemarie Börlind s SPF 30: Vzhledem k tomu, že přípravky na ochranu před sluncem německé značky jsou plné nejlepších bylinných přísad, bohatě vyživují a chrání pokožku, v našem seznamu byste rozhodně neměli chybět. Včelí vosk a slunečnicový olej poskytují intenzivní vlhkost, zatímco výtažek z macešky a panthenol mají protizánětlivé účinky. Cena je 18 eur za 125 ml.

Letní péče o pleť plážový opalovací krém slaměný klobouk dámský opalovací krém

 • Péče o obličej bez parfemace od “Coola” s SPF 30 velmi rychle se vstřebává, není mastný a působí na obličej hedvábně. Lněný olej a organický pupalkový olej mají protizánětlivé účinky, zatímco světlicový olej a vitamíny E a C pečují a chrání pokožku. Ovšem za 38,50 eur za 50 ml je tento produkt ve vyšší cenové kategorii.
 • Sluneční sprej Waterlover od Biothermu  lze velmi snadno nastříkat a je proto dokonalým přípravkem pro péči o pleť na pláži v létě. Neabsorbuje se okamžitě, ale zanechává průhledný, tenký film, který není ani mastný, ani lepkavý.

Péče o pleť v létě plážová dovolená opalovací krém doporučení Ochrana proti UV záření