Koupelna

Založení malé koupelny – S těmito tipy je dokonce prostor pro pračku

Máte malou koupelnu? Ukážeme vám, jak můžete pár metrů čtverečních co nejlépe využít a jak pomocí několika triků vytvořit místnost větší a útulnější. Nejlepší je pracovat s chytrými instalačními řešeními, jasnými dlaždicemi a dobrým osvětlením. Při správném plánování si můžete zřídit kompaktní pračku sami.

Jak vytvoříte úložný prostor v malé koupelně?

malá koupelna se sprchovým koutem, vestavěná skříň nad vestavěnou toaletou poskytuje úložný prostor

Mít malou koupelnu neznamená, že se musíte vzdát úložného prostoru a pořádku. Znamená to, že o každý centimetr volného místa stojí za to bojovat. Pokuste se optimálně využít svislý prostor. Například prázdná stěna nad toaletou je ideálním místem pro otevřené police nebo skříň, kde můžete ukládat ručníky, čisticí potřeby a toaletní papír. A prostor pod umyvadlem lze báječně využít pro skladování kosmetiky. Sifon je také skrytý spodní skříní. Pokud máte vysoké zdi, můžete také vytvořit úložný prostor přidáním a Police těsně nad dveřmi do koupelny pověsit. Zvažte také integraci koše na prádlo do koupelnového nábytku, aby byla vaše malá koupelna čistá a uklizená.

Jak můžete do koupelny umístit velká zařízení??

Postavte pračku v koupelně Dlaždice v dřevěném vzhledu a bílé barvě

Pokud si chcete i přes malý počet metrů čtverečních postavit pračku v koupelně, měli byste najít chytrá řešení pro bydlení. Nejdůležitější je zkontrolovat možnosti připojení na požadovaném místě instalace. K pračce potřebujete napájecí přípojku, kohoutek a odtok. V ideálním případě jsou tyto blízko sebe a snadno dostupné. Nejlepší připojení hadic je obvykle v blízkosti umyvadla. Prodlužovací hadice však lze použít na nepříjemných místech.

úzká pračka pro malou koupelnu s předním plněním 6 kg

A tady je pár nápadů na zařízení, která by se pěkně hodila do malé koupelny:

  • Velmi úzká zařízení – Standardní velikost pro samostatné zařízení s čelním nakladačem je: 60 cm šířka x 60 cm hloubka x 85 cm výška. Existují ale i kompaktnější modely, které mají například šířku jen 50 cm. Špičkové nakladače jsou mezi „štíhlými“ modely obzvláště oblíbené, protože na rozdíl od úzkých čelních nakladačů nabízejí dostatečně velký otvor a větší kapacitu.
  • Kombinovaná zařízení 2 v 1 -Pračky se sušičkou kombinují praní a sušení v jednom zařízení a jsou prostorově úspornou alternativou pro malé domácnosti. V tomto článku najdete spoustu zajímavých informací o pračkách. Vítěz cenového výkonu například v testu pračky se sušičkou má hloubku 57 cm.

Můžete, aby koupelna vypadala větší??

malá koupelna bílé obklady stěn vzorované dlažby kulaté umyvadlo

I přes nedostatek místa můžete ze své malé koupelny udělat útulné útočiště. Pomocí několika triků může místnost vypadat větší a jasnější. Například velké dlaždice potřebují výrazně méně spár, díky čemuž působí místnost klidněji a prostorněji. Pokud používáte velké, podlouhlé dlaždice, je nejlepší je položit rovnoběžně s podlahou, tím se také místnost protáhne. Vyberte si co nejlehčí obklady stěn v krémových nebo bílých tónech. Akcenty můžete nastavit pomocí barevně vzorovaných dlaždic.

úzká koupelna moderní se sprchovým koutem a dobře naplánovaným osvětlením

Světlo má také zásadní význam pro příjemné prostředí v koupelně. Mělo by nejen poskytovat jas, ale také vytvořit příjemnou atmosféru. Proto je vhodné mít více zdrojů světla. Promyšlená koncepce osvětlení zahrnuje základní osvětlení, osvětlení zrcátek a volitelně akcentní a efektové osvětlení. Zrcadla jsou také dvakrát užitečná, protože odrážejí světlo a místnost působí otevřeněji. Zrcadlová skříňka s osvětlením je optimálním řešením, protože nabízí několik výhod. Abyste využili dostupný prostor co nejoptimálněji, je vždy vhodné spolehnout se na takové všestranné hráče, kteří plní několik funkcí současně.

malá koupelna se světle modrými dlaždicemi mnoho zrcadel odráží světlo a místnost působí větší