Koupelna

Rohové sprchy ze skla: prostorově úsporné řešení prostoru pro malou koupelnu

Rohové sprchy ze skla vyrobené na míru koupelnové nerezové armatury

Ať už bezrámové, s rohovým vstupem nebo s prostorově úspornými skládacími dveřmi-skleněné rohové sprchy jsou skutečnými umělci s rychlou změnou, kteří se přizpůsobí vašemu vlastnímu obytnému prostoru. Není divu, že se etablovali jako ideální prostorové řešení pro malé koupelny. Designovým přáním neexistují téměř žádná omezení, aby si každý mohl zařídit svou vlastní vysněnou koupelnu podle svých osobních preferencí. Dáváme vám přehled jednotlivých komponent a dáváme pár tipů, na co si dát při nákupu pozor. Nyní vaší osobní oáze pohody nic nestojí v cestě!

Rohové sprchy ze skla – správná ochrana proti stříkající vodě pro optimální pohodlí

Rohové sprchy ze skleněných mramorových obkladů malá koupelnová vana volně stojící

Ať už jako svěží rána ráno nebo jako relaxace po dlouhém pracovním dni – v dnešní době se sprcha stala nepostradatelnou součástí moderní koupelny. Široká škála koupelnových armatur neponechává žádné požadavky – každý může vykouzlit lázeňskou atmosféru i na omezeném prostoru. Správná ochrana proti stříkající vodě zajišťuje optimální pohodlí. Sprchový závěs, který býval tak populární, je stále častěji nahrazován průsvitným Skleněná sprchová kabina vyměněn. Důležitými kritérii při nákupu jsou nejen trvanlivost konstrukce, ale také to, že se snadno čistí. Obzvláště praktické se ukazuje v koupelnách se zkosenými stropy a výklenky-sprchový kout na míru zaručuje, že rohová sprcha zapadne do dostupného prostoru s milimetrovou přesností. V závislosti na situaci instalace může být skleněná sprchová kabina navržena s jedním nebo dvěma dveřmi.

Rohové sprchy ze skla – komponenty na první pohled

Skleněné rohové sprchy v úrovni podlahy bez sprchové vaničky

Právě proto, že je rohová sprcha vyráběna na míru, je třeba při jejím nákupu věnovat zvýšenou pozornost kvalitě jednotlivých komponentů. Zde jsou na první pohled ty nejdůležitější:

Rohové sprchy ze skla, světlíky do koupelny průsvitné

Tvrzené bezpečnostní sklo by například mělo mít tloušťku skla nejméně 6 mm, přičemž optimální je 8 mm. Na výběr je několik variant designů – sprchový kout z čirého skla vypadá elegantně a harmonicky splývá s minimalistickým designem koupelny. Matné sklo dodá puristické koupelně dokonalou atmosféru a barevné sklo s potiskem individuálních motivů se během chvilky stane poutačem ve venkovské koupelně.

Rohové sprchy ze skla stabilizátor bar dešťová sprcha malá koupelna

Kování a stabilizační prvky by v ideálním případě měly být vyrobeny z nerezové oceli – závěsy sprchových dveří, skleněné spojky, stabilizační tyče a U profily pro uchycení na zeď nebo strop hrají rozhodující roli ve stabilitě konstrukce. Obvykle jsou opticky sladěny s klikou dveří a mohou být dodávány buď s matným nebo vysoce lesklým povrchem.

Rohové sprchy ze skleněného umyvadla ze dřeva moderní koupelna ve venkovském stylu malá

Těsnicí materiál pro stěny a podlahy je vyroben výhradně z plastu, je většinou průhledný a v případě potřeby jej lze kdykoli vyměnit. Jako svislé sprchové zástěny mezi skleněnými prvky se používají dorazová, pásová nebo magnetická těsnění. Poslední jsou většinou namontovány na dveře, aby se mohly automaticky zavřít. Vodoodpudivé profily se instalují vodorovně, v případě potřeby je možná dodatečná zvuková izolace – zajišťuje, že voda nemůže unikat. Toto spodní těsnění je nasunuto na sklo, a proto musí být přizpůsobeno tloušťce skla.

rohové sprchy ze skleněných obkladů z přírodního kamene koupelnová příčka

Kliky dveří na obou stranách doplňují program dodávky – jsou také přizpůsobeny tloušťce skla a jsou také vyrobeny z vysoce kvalitní nerezové oceli.

Správné rozměry jsou velmi důležité pro bezproblémovou montáž jednotlivých součástí. Plocha skla se vypočítá podle toho, zda jsou skleněné stěny instalovány přímo na podlahu nebo na sprchovou vaničku. Pokud se cítíte touto výzvou ohromeni, můžete místo toho najmout profesionály, kteří tuto práci vykonají.

Rohové sprchy ze skleněných mozaikových obkladů mramorové obklady stěn