Koupelna

Moderní koupelny: přehled nejkrásnějších designových nápadů pro rok 2020

V dnešním shonu hledáme útočiště, kde bychom si mohli odpočinout od každodenního stresu. Moderní koupelny se staly oázou klidu a pohody, kde můžeme relaxovat a načerpat nové síly. Umírněný, jednoduchý, zaměřený na to podstatné a přesto luxusní: Takto bude představena koupelna v roce 2020. Na trhu lze najít širokou škálu obkladů a nábytku, aby si každý mohl navrhnout svou vysněnou koupelnu podle svých vlastních přání a nápady. Dáme vám přehled nejnovějších trendů v designu koupelen a vysvětlíme, jak je můžete implementovat do vlastních čtyř stěn.

Moderní malé koupelny s tmavými podlahami a sprchovými kabinami s nepřímým osvětlením

 Ano, i malé koupelny mohou udělat velký dojem, pokud jsou navrženy podle nejnovějších trendů. Moderní koupelny jsou dnes navrženy puristicky v šedé, černé a bílé barvě. Vysoce kvalitní velkoformátové obklady ze žuly a mramoru dodávají místnosti punc luxusu. Oblíbený design stěn bez obkladů je minimalistický, opírá se o zadní sedadlo a opouští jeviště pro nápadný nábytek a wellness vybavení. Otevřená sprcha se skleněnou přepážkou vypadá obzvláště elegantně a lze ji dokonce implementovat v omezeném prostoru. Prostorově úspornou rohovou vanu najdete také v moderní oáze koupání a sauna přemění pokoj na soukromé wellness. Jemné detaily ze dřeva uvolní moderní obytný prostor a dodají útulný nádech.

Moderní koupelny dnes: malé, ale pěkné

Moderní koupelny s mozaikou se sprchovým koutem trendy v černé a bílé a nepřímé osvětlení na stropě

Malé, ale pěkné: moderní malé koupelny jsou všechno, jen ne nudné. Přestože puristický trend pokračuje, návrháři interiérů se snaží místnost ozdobit jemnými akcenty. S exotickými závěsnými světly, zlatými doplňky a nepřímým osvětlením přichází do koupelny nový, vzrušující vzhled. Protože malá místnost má alespoň jednu velkou výhodu: potřebujete méně dlaždic a menších kosmetických doplňků, zrcadel a skleněných příček. Ušetřené peníze můžete investovat do vysoce kvalitních materiálů. Náš tip: Nenechte se odradit tmavými barvami, protože při správném použití mohou něco změnit.

Moderní malé koupelny a obrázky žulových podlah a mramorových stěn a nepřímé osvětlení

Získejte maximum z místnosti chytrou distribucí koupelnového nábytku, který šetří místo. Nejlepší je udělat náčrt a označit na něm umístění vodních přípojek. Nechte si odborníkem poradit na základě náčrtu. Můžete také použít online plánovač pokojů k vizualizaci různých návrhových nápadů a nalezení nejlepší pozice pro nábytek a vybavení. Dalším krokem je najít odpovídající dlaždice. Nejlepší je pokládat podlahu a stěny velkoformátovými, vysoce lesklými dlaždicemi. Díky tmavé podlaze a světlým stěnám působí místnost prostorněji. Nasaďte si velké zrcadlo. Odrazí světlo a dokonce i malá koupelna bude vypadat mnohem prostorněji. V malých koupelnách obvykle není téměř žádný volný prostor pro vanu, ale sprchu můžete dát na výsluní. Otevřené sprchy se harmonicky hodí do moderních koupelen. Stěna z čirého skla může účinně oddělit sprchový kout a současně vytvořit bezproblémový přechod mezi různými oblastmi.

Navrhujte moderní koupelny pouze se sprchou Nápady v šedé a bílé Provedení se zavěšenými stropy a nástěnnými jednotkami

Stručný přehled zásad návrhu malých moderních koupelen:

1. Promyšlené plánování místnosti hraje rozhodující roli v úspěšném konečném výsledku.

2. Velkoformátové obklady položené bez spár. Volitelně se můžete dokonce obejít bez obkladů a místo toho stěny namalovat, tapetovat nebo omítat.

3. Sprchový kout s průhlednou skleněnou přepážkou.

4. Nástěnné skříně s čistými liniemi a čelem bez úchytů dodávají místnosti luxusní nádech a zároveň zabírají méně místa než klasická spodní skříňka.

5. Malé koupelny musí být dobře osvětlené..

Moderní koupelny jsou puristické krásky v šedé, černé a bílé

Moderní koupelny v šedé barvě se žulovými obklady a volně stojící vanou a kulatým zrcadlem a sprchovým koutem se skleněnou přepážkou

V puristických koupelnách hrají barvy malou roli. Červená, modrá nebo luminiscenční zelená jsou minulostí. Šedá, černá a bílá tvoří jednoduchý soubor, který dodává koupelně hloubku a lépe zvýrazňuje vysoce kvalitní povrchy a designový koupelnový nábytek. Tmavě šedá stěna nechává bílou keramickou vanu a umyvadlo zazářit. Pokud je podlaha položena s vysoce lesklými dlaždicemi a stěny s dlaždicemi s matným povrchem, výsledkem je obzvláště atraktivní kontrast. Kování z nerezové oceli s minimalistickým designem efektivně doplňuje vybavení.

Moderní koupelny: žula dodává místnosti nádech luxusu

Moderní koupelny s žulovou dlažbou a sprchovým koutem s volně stojící vanou z měděného umyvadla na desku

Žula se vrací a je široce používána v koupelně. Přírodní kámen je velmi oblíbený pro svou vysokou odolnost a je považován za robustní a snadno udržovatelnou alternativu k mramoru. Žulové dlaždice jsou protiskluzové a lze je pokládat se spárami i bez nich. Ze žuly se vyrábějí nejen obklady, ale žulová umyvadla také ořezávají krásnou postavu v moderní koupelně. Materiál fascinuje přitažlivým zrnem a lze jej snadno kombinovat se dřevem, mědí, zlatem, betonem nebo nerezovou ocelí. Skutečný univerzál, který je jedním z trendů pro rok 2020.

Moderní koupelny bez obkladů: kdy hlavní roli hraje koupelnový nábytek

moderní koupelny bez obkladů design stěny s barvou a tapetami volně stojící vana z keramiky a podlaha ze dřeva

Moderní koupelny bez obkladů se těší stále větší oblibě. Stále více stavitelů volí palubky a stěny a obklady. Dříve bylo dřevo považováno za nevhodné pro použití ve vlhkých oblastech. Ale teď se z ní vyrábějí i vany. Při dobré péči a správném zacházení nemůže ani každodenní kontakt s vodou poškodit přírodní materiál. Koupelna bez obkladů vypadá otevřenější, snadno se o ni stará a lze ji harmonicky integrovat do moderních obytných prostor. Je to perfektní varianta pro moderní koupelny v nových budovách, kde se prolínají hranice mezi jednotlivými místnostmi. Díky tomu bude vaše oáza koupání útulnější.

Moderní koupelny bez obkladů stěna design omítnuté nápady pro suchou oblast v koupelně

K obkladům do koupelny existuje několik alternativ. V moderních designech koupelen jsou stěny obvykle natřeny vodoodpudivou barvou, zatímco mokré oblasti, jako je sprchový kout a vana, jsou před vodou chráněny stěnovými panely ze skla. Omítka ze syntetické pryskyřice je také ideální jako alternativa k obkladům ve sprše. Materiál dobře přilne k různým povrchům, má velkou pružnost a je považován za tepelně odolný a vodotěsný. Stěny v koupelně, které jen zřídka přicházejí do styku s vodou, mohou být natřeny jakoukoli neutrální barvou nebo dokonce tapetovány. Mezitím můžete v obchodech najít omyvatelné vliesové tapety, které jsou považovány za obzvláště voděodolné.

Moderní koupelny se zkosenými stropy: efektivní designové nápady 

Moderní koupelny se saunou pod šikmou střechou Nápady na design bez tašek

Není snadné navrhnout pokoje se zkosenými stropy. Zatímco v obývacím prostoru je obvykle uspořádán pohodlný obývací pokoj nebo jídelní kout a ve výklenku v ložnici se nachází šatní skříň na míru, koupelny často představují velkou výzvu. Většina prostor ve vlhkých místnostech vyžaduje plnou světlou výšku, což je 1,9. metrů v Německu činí. Pokud jde o výšku místnosti, jsou vany celkem nenáročné, lze je bez problémů instalovat pod šikmý strop. Ani sauny a lavičky nepotřebují celou výšku místnosti a lze je umístit pod svah.

Moderní koupelny se zkosenými stropy vytvářejí nápady s mozaikovou mozaikou a otevřeným sprchovým koutem

Sprchová zóna však klade nejvyšší nároky na výšku místnosti – k pohodlnému postavení ve sprchové kabině potřebujete alespoň 2,50 metru výšky místnosti. Pro koupelny se šikmou střechou jsou ideální sprchové vaničky, které jsou instalovány pod omítku. Tímto způsobem můžete získat více volného prostoru nahoře a při sprchování si natáhnout ruce. Toalety také vyžadují výšku stání, aby mohly být pohodlně používány. Pokud v koupelně se šikmým stropem není místo pro toaletu, můžete ji přesunout do jiné místnosti.

Zútulněte moderní koupelny: dřevem nebo regenerovaným dřevem

Moderní koupelny s dřevěným umyvadlem a umyvadlem na desku a koupelnovým vybavením ve zlaté optice a zrcadly s osvětlením a bílými žulovými dlaždicemi

V moderních koupelnách se stále více používá dřevo. Jeho atraktivní zrno automaticky přitahuje pozornost a jeho teplá barva vytváří útulné prostředí. Pokud je přírodní materiál dobře utěsněn, je považován za vodotěsný a ve vlhkých oblastech může vydržet mnoho let. Je však důležité pravidelně větrat místnost a otírat stříkající vodu z umyvadla a podlahové desky na sucho.

Dřevěný umyvadlo s keramickým umyvadlem je nadčasově elegantní. Do puristické koupelny harmonicky zapadají doplňky ve zlaté nebo měděné barvě, stejně jako moderní koupelnové armatury a puristická zrcadla. Časem se u dřeva vytvoří patina, která ještě lépe zvýrazní zvláštní kouzlo přírodního materiálu. Mírné zabarvení a stopy používání činí nábytek ze starého dřeva tak atraktivním a přináší do vašich čtyř stěn pocit Středomoří.

Moderní koupelny se sprchovým koutem: ráno si tak dobijete energii

Moderní koupelny s otevřeným sprchovým koutem a sprchovou vaničkou zapuštěnou do podlahy. Stěnový design s obklady v lesklé bílé barvě

V malých koupelnách je sprcha alternativou k vaně. Sprchovou zónu lze navrhnout podle osobních potřeb. Můžete například namontovat sprchovou vaničku s podstavcem a vizuálně tak oddělit sprchovou zónu od zbytku koupelny. Obzvláště oblíbené jsou však koupelny, ve kterých je sprchová vanička zapuštěna do podlahy. Ochrana proti stříkající vodě také hraje důležitou roli v pohodlí ve sprše. Skládací dveře, posuvné dveře a křídlové dveře nabízejí prostorově úsporná řešení tam, kde je omezený prostor. Sprchu vizuálně oddělují od zbytku koupelny obklady v kontrastní barvě.

Moderní koupelny s rohovou vanou a volně stojící vanou: wellness oáza ve vlastních čtyřech stěnách

moderní koupelny v šedém designu velkoformátové obklady z mramoru a žuly a nápady pro sprchový kout pro design stěn

Volně stojící vana je skutečnou klasikou. Zejména v minimalistických koupelnách vytváří oválná vana stylový nádech a uvolňuje geometrickou náročnost obdélníkového sprchového koutu a puristického umyvadla. Spolu s dřevěným odkládacím stolkem tvoří atraktivní soubor a zve vás k relaxaci po dlouhém dni v práci. I když má volně stojící vana tolik výhod, je zde jedna zásadní nevýhoda, kterou byste rozhodně neměli přehlédnout: její údržba. Vany se snadno udržují, mají povrch odpuzující nečistoty a lze je rychle vyčistit. Okolí vany je ale obvykle obtížně dosažitelné a obtížně se čistí. Může se tam hromadit plíseň nebo špína.

Moderní koupelny s kachlovými rohovými vanami a pohledovým betonem na podlaze Nápady pro design koupelny

Rohová koupel je proto vždy preferována. Zabírá méně místa a okolí vany lze snadno vyčistit. Rohovou vanu lze navíc obložit mozaikovými dlaždicemi a v místnosti tak nastavit akcenty. Design je praktickou volbou pro ty, kteří mají v koupelně velká okna a chtějí si užít nádherný výhled. Rohová vana nemusí být nutně instalována v rohu. Ve větších koupelnách jej lze například namontovat na poloviční výšku obkládané stěny. Ať už puristicky elegantní a zcela v bílé nebo moderní v antracitově šedé: rohová vana je všestranná, kterou lze uspořádat různými způsoby.

Moderní koupelny se saunou: čistá relaxace

Moderní koupelny se saunou a sprchovým koutem vedle sebe. Nápady na design v neutrálních barvách. Závěsná světla s krystaly

Moderní koupelny nabízejí wellness prostředí. Proto je sauna prostě součástí základního vybavení stále více majitelů budov. Saunový prostor je navržen podobně jako sprchový kout a je definován jako samostatný prostor. Vnější stěny sauny jsou vyrobeny z čirého skutečného skla, interiér je obložen dřevem. Tímto způsobem harmonicky splývá s celkovým obrazem a dává puristické místnosti nezaměnitelný pocit dobré nálady.

Moderní koupelny jsou prezentovány v neutrální barevné paletě s minimalistickým koupelnovým nábytkem a na první pohled působí jednoduše a zdrženlivě. Ale při bližším zkoumání se koupelna ukáže jako skutečná oáza pohody, osobní útočiště, kde si můžeme odpočinout od shonu každodenního života. Pokud jde o vybavení, moderní koupelny mají co nabídnout. Shrneme pro vás opět nejdůležitější trendy: šedá, černá a bílá tvoří trendový barevný soubor pro současnou koupelnu. Zpestřením jsou doplňky ze zlata, mědi a koupelnový nábytek ze dřeva. Trendovým materiálem pro rok 2020 je žula: přírodní kámen zdobí zdi, marnost a dokonce i vany. Pokud jde o design podlah a stěn, stále více lidí volí koupelnu bez obkladů. Místo toho jsou stěny omítnuty, natřeny nebo vylepeny papírem. Wellness program doplňuje sprchový kout, rohová vana a sauna.

Navrhněte moderní koupelnu se šikmým stropem

moderní zkosené koupelny a dlažba v neutrálních barvách, nábytek s bidetem a vanou

Moderní koupelna se sprchovým koutem se skleněnou přepážkou, dvojitým umyvadlem, nástěnnou skříňkou a vanou

Moderní malá koupelna obrázky dřevěná stropní sprchová kabina malá vana

Trendové barevné duo: černá a bílá vytvářejí v koupelně vzrušující kontrasty

Moderní koupelny v černé a bílé vytvářejí nápady se sprchou a úzkou vanou

V jinak chladně vypadající puristické koupelně vytváří dřevo útulnou atmosféru

Navrhněte moderní koupelny se starou dřevěnou skříňkou s mramorem a černým marnostem

Puristická krása: koupelna obložená přírodním kamenem 

Moderní koupelny se sprchovým koutem a obkladem z přírodního kamene na stěně, dešťovou sprchou a dřevěným umyvadlem s umyvadlem na desku

Sprchový kout s dřevěnou podlahou a dřevěnými skříňkami v koupelně

Moderní koupelny pouze se sprchovým koutem a dřevěnou podlahou a dřevěným nábytkem a bílými velkoformátovými obklady a nápady a obrázky

Navrhněte koupelnu zcela v šedé barvě

Moderní koupelny v šedé barvě se stěnami obloženými přírodním kamenem s volně stojící vanou bez základny

Volně stojící vana před oknem

Moderní koupelny dnes s velkými okny s volně stojící vanou a dvojitým umyvadlem a velkým zrcadlem