Koupelna

Moderní koupelna se dřevem – 27 nápadů na nábytek, podlahy, stěny a stropy

koupelna-dřevo-zahrada-skleněná stěna-parkety-vana-osvětlení-nepřímé

Materiálu, který můžete použít při zařizování moderní koupelny, se meze nekladou. Můžete si vybrat cokoli, co vyhovuje vašemu vkusu, a také vyzkoušet různé kombinace k vytvoření dokonalého interiéru. V tomto článku bychom vás ale chtěli upozornit konkrétně na to Koupelna se dřevem řídit a jak lze tento útulný materiál kombinovat s ostatními.

Koupelna se dřevem jako akcentem

koupelna-dřevo-akcent-podlaha-stěna-strop-mokrá buňka-vana-skleněná-dělící stěna

Dřevo nelze vybírat pouze pro nábytek, pro který mimochodem existují nádherné designy. Často se také používá na podlahy, stěny a stropy a v moderních koupelnách téměř chybí. Speciální nátěry chrání dřevo před silnou vlhkostí, která je součástí každodenního života v koupelně. Nyní se ale podívejte na naše nápady na koupelnu se dřevem a nechte se inspirovat.

Koupelna se dřevem – nábytek

koupelna-dřevo-atraktivní-nábytek-design-skříň-orchidej-deco-WC

Nábytek ze dřeva je téměř samozřejmostí. A díky mnoha moderním designům již není obtížné najít ten správný kus nábytku do koupelny, který nejenže udělá interiér v koupelně dřevem něčím výjimečným, ale také představuje přesně to, co si představujete.

V koupelně rozetřete dřevo

koupelna-dřevo-akcenty-nápady-trámy-šikmé stropy-nábytek-police-štěrk-dlažba

Dřevěný nábytek si přijde na své díky neutrálnímu vybavení. Ty jsou doplněny trámy, které zdobí šikmou střechu. Zde je třeba zmínit také atraktivní design podlahy. Kromě betonu byl použit štěrk různých barev.

Dřevěná vana

koupelna-dřevo-obdélníková-vana-minimalistický-styl-šedá-dlažba-podlaha-hodiny-nástěnná dekorace

Určitě to není poprvé, co jste dřevěnou vanu viděli. Většina z nich má však klasický zaoblený tvar. Pro moderní koupelnu se dřevem je lepší zvolit vanu obdélníkového tvaru. Dokonale dotvoří váš minimalistický interiér.

Mycí konzola ze dřeva a kamene

koupelna-dřevo-atraktivní-minimalistický-umyvadlo-skříň-černá-stěna-design-lustr

Již jsme zmínili, že dřevo jako materiál lze kombinovat s různými jinými materiály. Tady je toho skvělý příklad. Skříň má elegantní desku ze šedého kamene. Tento koncept se znovu opakuje v podlaze.

Barevná dřevěná skříň

koupelna-s-dřevěným nábytkem-skříň-barevné-čtverce-rozdělovač-nápad-moderní-kamenná dlažba

Když vybavujete koupelnu dřevem, nemusíte jí nutně ponechávat přirozenou barvu dřeva. Zde můžete vidět, jaké hezké efekty můžete vytvořit pomocí několika barevných akcentů. Skříň, která slouží také jako rozdělovač pokojů, si přijde na své uprostřed béžové koupelny.

Jednoduchý design nábytku

koupelna-se-dřevem-moderní-umyvadlo-konzola-dlaždice-šestiúhelník-pastelové tóny-kachlová zrcadlo

Jednoduchý design nábytku vypadá v moderním zařízení velmi atraktivně. Dřevěný nábytek, jako je tento model, lze perfektně kombinovat s jemnými barvami, jako jsou pastelové tóny. To je také nutné, aby jednoduchý moderní nábytek přitahoval více pozornosti.

Dřevěná podlaha

koupelna-dřevo-cihla-stěna-myšlenka-moderní-parkety-oválná vana

Dřevěný nábytek lze skvěle kombinovat s dalšími dřevěnými detaily. Jedním z nich jsou parkety. Koupelnu se dřevem v podlaze lze navrhnout různými způsoby. Na jedné straně máte možnost navrhnout celou podlahu dřevem. Další variantou je nastavení akcentů. Zvýrazněte například sprchu nebo jinou oblast.

Tmavé dřevo

koupelna s dřevěnými parketami-tmavá-moderní-sprchová vana-zrcadlo

Světle zařízená koupelna vám dává možnost zvolit tmavší podlahu. Dřevěná koupelna vypadá přátelsky a útulně. Tmavé dřevo také zabraňuje příliš sterilní atmosféře. Pokud se tedy chcete přesně tomu vyhnout, tato barva je pro vás.

Dřevo jako akcent do sprchy

koupelna-dřevěná podlaha-design-otevřená sprcha-dešťová sprcha-velká místnost

Jak již bylo zmíněno, dřevěnou podlahu můžete použít také jako přízvuk. Skvělou oblastí je sprcha. Zbytek podlahy si můžete navrhnout, jak chcete. Vyberte si například dlažbu v jiném odstínu, který imituje dřevo, abyste trochu rozšířili útulnou atmosféru.

Dřevěné schody do vany

koupelna-dřevo-světelný-nábytek-schody-zapuštěná-vana-vana-skleněná sprcha-nápad

Pokud nemáte možnost zapustit vanu přímo do podlahy, můžete místo toho postavit podstavec z dřevěných schůdků, do kterého vanu spustíte. Získáte tak opět zajímavý akcent, který zaujme nejen materiálem, ale také designem.

Koupelna s krbem

koupelna-s-dřevěnou podlahou-stěna-kain-volně stojící-vana-vana-příčka-sklo-kov

Multifunkční nábytek ze dřeva je praktický nápad nejen do obytných prostor, jako je obývací pokoj nebo ložnice. Mohou být také užitečné v koupelně, ať už velké nebo malé. Zde můžete vidět například velkou skříň s vestavěným krbem. Kombinace moderního nábytku a retro vany, kterou zvýrazňuje tmavá parketová podlaha, je mimořádně působivá.

Obložení stěn v koupelně dřevem

koupelna-dřevěná-vana-obklad-moderní-koupelnové předložky-žaluzie-skládané-světlo

Moderní koupelnu lze také nádherně vylepšit dřevem na stěnách. To je také skvělý nápad, pokud chcete koupelnu rychle zrekonstruovat. Tato myšlenka vypadá obzvláště elegantně pro koupelnu se dřevem, když navrhujete přízvučné stěny. Všechny čtyři stěny lze samozřejmě obložit také dřevem, podle atmosféry, kterou chcete vytvořit.

Tmavá dřevěná stěna

koupelna-nábytek-nábytek-nápad-bílá-dlažba-podlaha-tmavá-stěna-nábytek

Stejně jako u tmavé podlahy byste měli kombinovat tmavou dřevěnou zeď se světlým nábytkem nebo jinými světlými detaily, aby místnost nepůsobila příliš depresivně. V tomto příkladu koupelny se dřevem bylo dosaženo dokonalé rovnováhy.

Akcentní stěna pro vanu

koupelna-dřevo-přízvuk stěna-vana-moderní-stolička-mokrá buňka

Dřevo zde nebylo rozloženo. Zvláště moderního vzhledu je zde dosaženo prostřednictvím celých desek. Kromě toho existuje skvělá souhra světlých dlaždic a světlého dřeva. Dřevěná stěna slouží jako předěl místnosti a tvoří mokrou buňku pro sprchování v koupelně dřevem.

Strop ze dřeva

koupelna-dřevo-vana-strop-desky-černé-obklady-bílá-barva na zeď

Za zmínku stojí také provedení stropu v koupelně dřevem. Skvělá věc na tom je, že design stropu okamžitě nepadne do očí, a proto vypadá trochu subtilněji. Zakryjte celý strop nebo použijte dřevěné trámy. Ať si vyberete cokoli, efekt na vás také mimořádně zapůsobí.

Koupelna s betonovým vzhledem

koupelna-dřevo-beton-design-interiér-strop-teplé-prostředí

Dřevo je také ideální pro uvolnění poměrně strohé a chladné atmosféry, kterou beton vyzařuje. V tomto případě to bylo provedeno pomocí stropu a marnosti. Je také patrné, že pro dřevo byly vybrány dvě různé barvy. Můžete tedy vidět, že v koupelně se dřevem si můžete hrát s různými barvami dřeva.

Zvýrazněte šikmou střechu

umyvadlo do koupelny-dřevo-úzký-světlík-světlík-strop-design-beton-umyvadlo

Šikmý strop i mokrá místnost jsou ze dřeva. K dispozici je také dřevěná police, která je umístěna pod moderním umyvadlem. Bílé stěny umožňují v koupelně se dřevem vytvořit mnoho černých akcentů. Patří sem kování na jedné straně a lampy nad velkým zrcadlem na straně druhé.

Kombinujte dřevo s barvami

koupelna s dřevěným šikmým stropem-design-modrý-nábytek

V této koupelně a různými způsoby vzniká barevný kontrast. Středem je zařízení ve světle modré barvě. Nábytek je zdůrazněn tmavě šedou kamennou podlahou. Protože to vytváří chladnou atmosféru, bylo jako materiál pro strop zvoleno dřevo. Výsledkem je, že všechny tři úrovně v této koupelně se dřevem jsou stejně zdůrazněny.

Luxusní koupelna s obkladem na zeď a dřevěnou podlahou

koupelna-dřevo-moderní-design-obklad stěn-luxusní-koupelna-systém-skleněná stěna

Koupelna se dřevem na podlahu a strop 

koupelna-dřevo-moderní-design-obklad stěn-sprcha-skleněná stěna-zrcadlová stěna

Minimalistická koupelna s dřevěnou podlahou a betonovými stěnami

koupelna-dřevo-moderní-design-minimalistická-sprchová kabina-sklo-betonová stěna

Moderní koupelna s dřevěným obložením a šedou dlažbou

koupelna-dřevo-moderní-design-obklad stěn-závěsná lampa-šedá-dlažba

Koupelna s dřevěnými prvky ve vintage stylu

koupelna-dřevo-moderní-design-bílá-obklady-vintage-kování