Koupelna

Minimalismus v koupelně – jednoduchý, stylový a krásný

Minimalismus vás činí šťastnými, protože vás osvobozuje od nadbytečného a vytváří svobodu soustředit se na to, co je opravdu důležité. Hledáte místo relaxace bez chaosu ve svých čtyřech stěnách? S minimalistickou koupelnou snadno vytvoříte takovou oblast klidu.

Jasný a funkční design v koupelně

Minimalismus v koupelně obdélníkový volně stojící vana otevřený sprchový kout s vestavěným sprchovým systémem se skleněnou stěnou

Vyhněte se extravagantním detailům a ozdobám v koupelnovém designu – místo toho použijte jasné linie a hladké tvary k vytvoření minimalistického vzhledu. Stylového minimalistického designu koupelny můžete dosáhnout například tehdy, když umyvadlo, vana nebo sprcha odpovídá jednotné linii designu. Mohou to být rovné, hranaté prvky – ale také koupelnové doplňky se zaoblenými, organičtějšími tvary. Je důležité, aby koupelna byla omezena na její funkčnost a abyste se stále cítili pohodlně. Zbytečné dekorativní prvky a příliš mnoho různých barev nemají v minimalistické koupelně místo, protože způsobují neklid. Místo toho nastavte malé barevné akcenty, například pomocí kování v metalických tónech, jako je měď nebo zlato.

Vytvořte více prostoru jednoduchými prostředky

Minimalismus v koupelně, sprchové vaničce na úrovni podlahy a sprchovém systému pro instalaci na zeď v mosazném vzhledu

Minimalismus znamená také vytvořit dostatek prostoru v jeho místnostech. To funguje zvláště dobře, pokud se rozhodnete pro nábytek, který bude připevněn ke zdi. Nástěnné koupelnové prvky vytvářejí velkorysý prostorový efekt, díky kterému bude vaše koupelna vypadat větší, než ve skutečnosti je.

Volný prostor může vzniknout také v malých koupelnách: Vyhněte se zbytečným kusům nábytku a soustřeďte se na to, co do koupelny opravdu patří. Se sprchou bez sprchové přepážky opticky zvětšíte svou koupelnu.

Efekt místnosti lze také ovlivnit barevným provedením: místo toho, abyste vytvořili neklid divokou směsicí barev, zvětšete a uklidněte svou koupelnu světlými a světlými barvami, jako je béžová nebo krémová, a stylovými šedými tóny.

Systematické pořadí

Snadné čištění vany a umyvadla díky chytrému výběru materiálů

Odkryté předměty a drobné kousky mohou v koupelně působit rušivě, a proto byste se jim měli vyhnout, pokud chcete své koupelně dodat minimalistický charakter. Namísto používání otevřených polic použijte skryté skříně, které poskytnou dostatek úložného prostoru, takže všechny potřebné náčiní budou na dosah, ale stále neviditelné. Vaše koupelna tak zůstane funkční a stále nepůsobí přetíženě, ale stylově. Čas od času roztřiďte své zásuvky a koupelnové skříňky, aby se na prvním místě nehromadily nepotřebné věci. Řiďte se heslem: Co nejméně, tolik, kolik je třeba.

Snadné čištění díky chytrému výběru materiálů

Rohová sprcha se sprchovou vaničkou v černé barvě

Málo nábytku, jednoduchý design a žádné dekorativní prvky znamenají, že na úklid koupelny budete potřebovat méně času, protože to, co zůstane otevřené, musí být také vyčištěno. Věnujte pozornost také materiálům pro vaši minimalistickou koupelnu, protože si můžete ušetřit další úsilí při úklidu a soustředit se na funkčnost.

Nepoužívejte například malé dlaždice ve sprchách, protože ve spárách se mohou rychle shromažďovat nečistoty. Zasklená titanová ocel naproti tomu například neobsahuje póry, a proto nenabízí žádný povrch pro nečistoty a bakterie. Díky svému hladkému povrchu se hygienický materiál hodí do každé minimalistické koupelny a každé designové řady.

Na první pohled: Jak navrhnout koupelnu minimalistickým způsobem

Udělejte z koupelny minimalistickou bílou a mátovou oázu klidu bez chaosu

• Jasné řádky bez ozdůbek

• Funkční design

• Žádné dekorativní prvky

• Málo klidných barev

• Vytvořit prostor

• Vyhněte se nepotřebnému nábytku

• Nástěnný nábytek

• Úložný prostor pro koupelnové doplňky

• Snadno čistitelné materiály

Minimalismus v koupelně: proč byste měli věřit koncepci designu

minimalistická koupelna kombinuje betonový vzhled a dřevo

S minimalistickou koupelnou vytvoříte oázu klidu, ve které díky jasným liniím a chytrým organizačním řešením zbývá místo jen pro to nejnutnější. Ani příliš mnoho dekorací, ani kosmetické výrobky nebo jiné předměty, které nemusí nutně patřit do koupelny, viditelně nestojí a nevytvářejí chaos. Místo toho vaše koupelna vypadá stylově a uklizeně – jednoduše, ale funkčně. Minimalistická koupelna vám proto může pomoci soustředit se na to nejnutnější, snížit stres a usnadnit vám ráno den odpočinkový.