Koupelna

Malá koupelna pro wellness oázu – design se světlem a barvami

Malá koupelna wellness oáza-obklady-bambus-dřevo-umyvadlo

Průměrně se koupe 7,3 metrů čtverečních byt. Přestože je k dispozici málo místa, neznamená to, že se člověk musí vzdát luxusu. Se správným designem a několika detaily se malá koupelna může stále stát wellness oázou.

Dokonale si naplánujte svou malou koupelnu

Malá koupelna pro wellness oázu místnost plánování-dlaždice-kámen-vzhled-dřevo-vzhled

Typickým problémem malých koupelen je to, že v malém prostoru je omezena volnost pohybu a chybí možnosti designu. Pokud byla koupelna špatně naplánována a prostor je zbytečný, může se rychle zúžit. Protože v malých koupelnách se počítá každý centimetr. Stále se dá vytvořit pocit pohody. Lázeňskou atmosféru vytváří barva, světlo a správné doplňky. Takže další den krásy může přijít domů. V časopise jsou k tomu tipy Městský & Mě.

Malá koupelna a správné barevné schéma

Malá koupelna pro wellness oázu hedvábí-šedé-dlaždice-prvky-světlé-dřevo-led-pásy

Pokud máte pouze malou koupelnu, neměli byste opticky zmenšovat velikost místnosti pomocí tmavých barev. Bílé koupelny vypadají větší a širší. Rychle však vypadá střízlivě a chladně, když jsou dlaždice, sanitární předměty a nábytek udržovány zcela v neutrální bílé. Optický mír je důležitý, ale také může se správným vybarvením může být dosažen. Jemné tóny jako krém nebo písek jako základ působí harmonicky. Atmosféru lze uvolnit kontrastními nebo akcentními barvami. Ty se však nemusí nutně nacházet na zdi nebo dlaždicích. Novou náladu v koupelně vytvoří také koupelnový nábytek nebo doplňky jako ručníky, dávkovače mýdla nebo svíčky. Atmosféru dokreslují smyslné materiály. Přírodní produkty jako dřevo, kámen, bavlna nebo len zajišťují relaxaci a pohodu.

Světlo hraje důležitou roli

Malá koupelna-wellness-oáza-šedá-dlaždice-kamenný vzhled-pastelově-žlutá-akcenty-led-pásy-dřevěná skříň

Světlo také hraje zásadní roli. V ideálním případě není základní osvětlení příliš jasné, ale přesto poskytuje teplé světlo. Akcentní světlo na zrcadle zajišťuje, že důležité oblasti jsou stále dostatečně osvětleny. LED světla mohou koupat místnosti v jiné barvě podle nálady. Ty nemusí být použity v celé koupelně, ale mohou být použity také v jednotlivých oblastech, jako je otevřená sprcha. V závislosti na pocitu lze barvu změnit. Studené tóny, jako je modrá nebo zelená, jsou uklidňující, zatímco teplé barvy, jako je červená nebo žlutá, jsou povzbuzující. Svíčky také poskytují relaxaci a teplé, uklidňující světlo.

Malá koupelna-wellness-oáza-nepřímé osvětlení-strop-stěna-výklenky

Se správným příslušenstvím se koupelna vizuálně zvětší nebo se přenese pocit, že jste v moderních lázních. Zrcadla jsou osvědčeným prostředkem, jak přidat malé koupelně hloubku. Zlaté plátky dodávají punc luxusu a odvádějí pozornost od nedostatku velikosti. Výklenky lze optimálně využít k umístění příslušenství v asijském stylu, které promění koupelnu doma ve wellness chrám na Dálném východě. Po náročném dni si tak můžete odpočinout a odpočinout si ve vlastních čtyřech stěnách.

Malá koupelna-wellness-oáza-asijský styl-štěrk-bambus-mat-dešťová sprcha

© Flickr.com Conny Sandland