Koupelna

Kamenná umyvadla – přehled vhodných typů přírodního kamene a vzhledu

umyvadlo-kámen-přírodní-kámen-onyx-luxusní-exkluzivní-konzolové osvětlení

Kamenné umyvadlo  dává koupelně zvláštní nádech a nespornou exkluzivitu. V kombinaci s jinými přírodními materiály, jako je dřevo nebo sklo, je design bazénu harmonický a zajišťuje zvláštní vzhled. Přírodní kameny vypadají masivně a nejsou levné, proto se vyplatí si předem udělat přehled o stávající variantě.

Kamenná umyvadla – jaké typy jsou možné

umyvadlo-kámen-přírodní kámen-řeka kámen-dřevo-koupelna-přírodní

U kamenného umyvadla nezáleží jen na výběru materiálu, ale také na udržitelném zpracování. Většina výrobků z přírodního kamene je zpracovávána ručně pomocí speciálních strojů. Praskliny a póry v bazénu ukazují na vady, kterým je třeba se vyhnout, a výrazně snížit trvanlivost.

Kamenné umyvadlo – vzhled přírodního kamene nebo kamene

prostředí1 049

Mezi všemi vynikají s vynikajícími vlastnostmi následující druhy přírodního kamene: andezit, mramor, žula, říční kámen, čedič, bluestone a travertin. Veškerá optika, která se objevuje, a haptika přírodních kamenů jsou samozřejmě k dispozici ve specializovaných obchodech.

Kamenné umyvadlo – andezit v antracitově šedé nebo černé barvě 

umyvadlo-kámen-přírodní-kámen-adesit-ovál-přírodní-dřevo-umyvadlo

Andesit je vulkanická litá hornina a vzniká z extrémně houževnaté lávy s relativně nízkými teplotami. Andesitská láva často bourá sopečné kopule. Na tento přírodní kámen je bohatý například řecký poloostrov Methana, Nisyros a Montserrat.

Andesit je považován za luxusní přírodní kámen a umyvadlo z něj vytvořené je čistě přírodní produkt vyrobený z vysoce kvalitních surovin. Každé umyvadlo slouží jako skutečně jedinečný kus a je vytvořeno propracovanou ruční prací.

Kamenné umyvadlo – říční kámen v přírodní organické formě

umyvadlo-kámen-přírodní kámen-říční kámen-faucet-vintage-moderní

Říční kámen pochází z indonéských tropických řek a je považován za extrémně robustní. Kámen je zevnitř leštěn hladce a přirozená oxidace mu dodává přirozenou barvu a vzor.

Náš tip na péči: Aby byl přírodní kámen déle krásný, je nutné jej před prvním použitím navoskovat. Vosková vrstva odpuzuje kapalinu a nečistoty. Čisticí prostředky podobné chlóru se nedoporučují pro všechny přírodní druhy kamene, protože ničí přirozenou strukturu kamene.

Kamenné umyvadlo – podstavcové umyvadlo z hladce leštěného čediče

umyvadlo-kámen-přírodní kámen-čedič-černá-konzola-dlaždice-béžová

Čedič je lávový kámen, který vzniká smícháním křemičitanu železa a hořčíku. Používá se velmi často, protože je běžný jak na pevnině, tak na mořském dně. Čedičová hornina se nachází pod tenkou vrstvou sedimentů a je tedy poměrně snadno dosažitelná.

Minimalistické čedičové umyvadlo pro montáž na zeď

umyvadlo-kámen-přírodní-kámen-čedič-antracit-šedé-dřevo-ploché.jpg

Při péči o čedičové dřezy je důležité si uvědomit, že skála je velmi citlivá na kyselinu. Pokud jsou použity nevhodné čisticí prostředky, ztrácí barvu, je skvrnitý a nevzhledný. Je lepší použít alkalické čisticí prostředky.

Kamenné umyvadlo – umyvadlo na desku vyrobené z modrého kamene s organickým tvarem

umyvadlo-kámen-přírodní-kámen-bluestone-oválný-lichý-organický tvar

Název „Bluestone“ je druh oblázkového kamene a je často používán. Jedná se o sedimentární horninu se specifickou modrošedou barvou. Typické jsou pro něj četné zkameněliny v kamenné struktuře.

Kamenné umyvadlo – pevné žulové podstavcové umyvadlo s exkluzivními světlými a tmavě šedými zrny

umyvadlo-kámen-přírodní kámen-žula-mix-barevná konzola

Žula je hornina, která se tvoří dlouhou dobu nad tekutým magmatem. Ochlazené horninové vrstvy dosáhne kapalné magma pod zemským povrchem a tím se na dlouhou dobu ochladí. Jsou zde ideální podmínky pro tvorbu krystalů vrstvu po vrstvě a také velmi tvrdá spojení vrstev. V důsledku toho se žulová hornina vyznačuje výraznou krystalovou strukturou a známým širokým spektrem barev. Pěkně leštěné, vypadá velmi ušlechtile se svým zrnem a nezaměnitelnou viditelností krystalů.

Jednoduché umyvadlo ze žuly oválného tvaru

umyvadlo-kámen-přírodní kámen-žula-ovál-dřevo-umyvadlo-obklad-stěna-světlo

Kamenné umyvadlo – kulaté mramorové umyvadlo na desku a dřevěná umyvadlo

umyvadlo-kámen-přírodní-kámen-mramor-šedá-kulaté-dřevo-umyvadlo-přírodní

Mramor se vytváří pod povrchem Země pod vysokým tlakem, přičemž horniny, vápence a dolomity tají a tím se transformují. Proces je velmi pomalý. Čím vyšší je při tvorbě hornin tlak a teplota, tím je mramor tvrdší.

Lichoběžníkové podstavcové umyvadlo z tmavého mramoru

umyvadlo-kámen-přírodní kámen-černá-mramor-konzola-obdélníkový-lichoběžníkový

Mramor se vysekává ve velkých lomech a používá se ve všech produktech. Materiál je poměrně tvrdý a necitlivý na vlhkost. Aby si krásný vzhled udržel déle. je vhodné čas od času kámen impregnovat. Stejně jako u ostatních přírodních kamenů je třeba se vyvarovat jakéhokoli druhu činidel zadržujících chlor nebo kyselinu.

Exkluzivní podstavcové umyvadlo z mramoru – leštěné a hrubé

umyvadlo-kámen-přírodní kámen-mramor-černá-konzola-minimalistický

Povrch mramorového kamene je vyleštěn do lesklého nebo drsného povrchu a slouží jako skutečný vrchol v exkluzivní koupelně. V kombinaci se dřevem je dosaženo útulné atmosféry. Na druhou stranu jednoduchý mramorový povrch s kovem, jako je nerezová ocel nebo hliník, vypadá velmi ušlechtile a minimalisticky.

Tradiční, klasické umyvadlo z bílého mramoru

dřez-kámen-přírodní kámen-mramor-vinobraní-moderní-luxusní-mozaikové dlaždice

Pro kamenná umyvadla se často používá bílý mramor se šedým zrnem. Lze jej stylově kombinovat s mosazí pro vintage vzhled.

Rustikální, kulaté umyvadlo z krémově bílého mramoru

umyvadlo-kámen-přírodní kámen-kulaté-mramorové-bílé-krémové-bílé-dřevěné-umyvadlo

Kulaté umyvadlo na desku z krémově bílého mramoru s přirozeným vzhledem promění koupelnu nebo toaletu pro hosty ve skutečnou oázu. Lehký přírodní kámen je obzvláště přitažlivě kombinován s neošetřeným masivním dřevem.

Kulaté kamenné umyvadlo – travertin

umyvadlo-kámen-přírodní-kámen-kulatý-travertin-oválný-stěna-obklad-okrová-color.jpg

Travertin je velmi populární jako materiál často používaný v koupelně. Vyznačuje se porézní strukturou, která musí být vyplněna stěrkou pro instalaci ve vlhkých oblastech. Doporučuje se hluboká impregnace, protože to ochrání povrch i několik přírodních zlomů horniny.

Obdélníkové umyvadlo z travertinu kombinované se sklem

umyvadlo-kámen-přírodní kámen-travertin-sklo-obdélníkové-moderní

Travertin je velmi mnohostranný, rustikální a zároveň velmi ušlechtilý. Dobře vyplněný a hladce leštěný, vypadá téměř jako mramor. V kombinaci s jednoduše působivými materiály s lesklými povrchy, jako je sklo a kov, je dosaženo elegantního a moderního vzhledu.

Moderní design umyvadla v kamenném vzhledu – imitace travertinu

umyvadlo-kámen-kámen-vzhled-moderní-travertin-imitace-jasný

Materiály imitující přírodní kameny se vyznačují vynikajícími vlastnostmi a skvělou haptikou, a proto by tyto neměly být vůbec opomíjeny. Dobrou výhodou je rozmanitost povrchových úprav a barev, které nabízejí.

Černé umyvadlo na desku se zaoblenými tvary v kamenném vzhledu – imitace lávového kamene

umyvadlo-kámen-přírodní kámen-kámen-vzhled-černé-dřevo-umyvadlo-lávový kámen

Umělé kameny jsou na rozdíl od přírodních kamenů mnohem odolnější, snáze se o ně pečuje a vyžadují levnou montáž. Některé dokonce odpuzují vodu a bakterie, což přispívá k lepší hygieně v domácnosti.

Exkluzivní doplňky a koupelnové doplňky z přírodního kamene

dřez-kámen-přírodní kámen-přírodní kámen-černá-příslušenství-doplňky

Koupelnové doplňky a doplňky v příslušné optice nebo vyrobené ze stejného materiálu jako umyvadlo by určitě přispěly k atraktivnímu a atraktivnímu celkovému dojmu z koupelny.