Koupelna

Jaké závěsy v koupelně? Tato řešení jsou nejlepší pro okno do koupelny!

Ať už jde o péči o tělo nebo relaxaci po náročném dni – v koupelně trávíme hodně času. Zde večer hýčkáme svá těla teplou koupelí. Je tedy také důležité chránit si soukromí, když máte v koupelně okno. Odpovídající závěsy vás nejen ochrání před nežádoucím vzhledem, ale také vytvoří příjemnou atmosféru v místnosti. Ale které závěsy se opravdu nejlépe hodí do koupelny, kde je prostředí často vlhké? Naštěstí existují chytrá řešení záclon, takže si stále můžete užívat sluneční paprsky. Zde vám dáme naše nejlepší tipy pro výběr záclon do koupelny.

Výběr záclon: jak jasná je vaše koupelna?

jaké závěsy do koupelny

Záclony nemusí být první věcí, která vás při zdobení koupelny napadne, ale faktem je, že mohou v místnosti vytvořit velmi zvláštní atmosféru. Při výběru záclon v koupelně byste však měli zvážit některé faktory.

rolety do koupelny vodotěsné do okna

Před koupí nových záclon je důležité zkontrolovat, jak silné je osvětlení ve vaší koupelně. Pokud je na stropě velmi silný zdroj světla a okenní tabule je průhledná, budou stíny a siluety dobře viditelné zvenčí, dokonce i se závěsem. Pokud je vaše koupelna velmi jasně osvětlená, bylo by dobré zvolit záclony z trochu silnějšího materiálu nebo zatemňovací látky. Zatemňovací závěsy mají v řezu černé nitě a jsou stoprocentně neprůhledné.

koupelna s vanou a hliníkovými žaluziemi

Kterým směrem směřuje vaše koupelna? Pokud je vaše koupelna orientována na jih, budete v určitou denní dobu potřebovat sluneční ochranu, aby se místnost příliš nezahřívala. Všechny záclonové tkaniny mají různou hustotu a také nabízejí různé úrovně tepelné ochrany. Pokud je vaše koupelna orientována na sever a soukromí není důležitým faktorem, pak by byl ideální světelný závěs.

Vyberte si ty nejlepší závěsy pro vaše konkrétní potřeby

bílý závěs pro okno do koupelny

V mnoha domácnostech není okno do koupelny příliš velké. Proto je dobré zvolit typ závěsu, který při rolování závěsu zabere co nejméně místa. Žaluzie a rolety jsou zde nejlepší volbou.

skládané žaluzie v modré barvě pro moderní koupelny

Skládané žaluzie jsou také dobrým řešením, pokud se chcete chránit před zvědavými pohledy, ale přesto chcete získat dostatek světla zvenčí. Tato mírně modernější a flexibilnější alternativa k žaluziím je skvělá pro koupelny.

Na trhu je mnoho skládaných slepých modelů, které lze provozovat v obou směrech. Tímto způsobem můžete regulovat dopad světla v místnosti, například tak, že zastíníte horní část okna a ve spodní části ho necháte otevřené pro světlo. Skládané žaluzie jsou k dispozici v mnoha různých hustotách, ale většina z nich je průsvitná, což znamená, že v koupelně stále vytvářejí příjemné světlo.

hliníkové žaluzie zajišťují optimální regulaci světla v koupelně

Návrháři nyní také doporučují takzvanou dvojitou roletu, která je na trhu relativně nová. Na rozdíl od klasických modelů rolet jsou tyto vyrobeny ze dvou pruhů látky ležících jeden za druhým. Střídavé průhledné a neprůhledné proužky zajišťují optimální regulaci světla.

Záclony v koupelně musí odolat vlhkosti

záclona do koupelny

Nejdůležitějším faktorem při výběru záclony do koupelny je, aby materiál odolával vlhkosti. Pokud se sprchujete každý den, v místnosti se přirozeně hromadí mnoho vlhkosti a usazuje se v textiliích. Dostatečné větrání je proto také velmi důležité.

hliníkové žaluzie v koupelně

Měli byste se však vyvarovat železných doplňků, protože mohou rezivět. Některé rolety mají železné kování v horní části kazety, jako nosič svorek nebo dole jako závaží. Když jste se rozhodli pro model se závažím, zkontrolujte materiál. Použijte plastové nebo jen kovové prvky z hliníku a nerezové oceli, abyste se vyhnuli skvrnám od rzi způsobených vlhkostí.

Věnujte pozornost dřevu a přírodním materiálům

koupelnové rolety dřevo

Pokud pro okno do koupelny zvolíte dřevěné žaluzie, musí být kvalitní. Dřevěné žaluzie musí mít další vrstvu laku, jinak dřevo absorbuje vlhkost. Pokud se lamely kroutí, nelze je zavřít.

záclony do koupelny venkovské plátěné závěsy

Pokud je vana nebo sprchový kout poblíž okna, raději se vyhněte přírodním materiálům, jako je len a bavlna. Materiály absorbují vlhkost a rychle plesniví.

Zaměřte se na barvy a pohodu

Nápady na záclony Skládací závěsy do koupelny

Výběr závěsu má významný vliv na atmosféru v místnosti. Pokud je vaše koupelnové okno chráněno před rušivými sousedy, může zdobení okna udělat koupelnu příjemnou a dodat jí pocit luxusu.

Růžová skládací opona poskytuje větší útulnost

Koupelna ve venkovském stylu s skládanými žaluziemi z růžového lnu

Přírodní barvy vytvářejí především klidnou atmosféru. Typické jsou bílé, modré, šedé a pískové tóny. Světlé a studené barvy působí, že místnost působí větší, zatímco tmavé a teplé barvy působí menší. To je velmi důležité zejména pro malé koupelny.

Je také vhodné sladit barvy záclon s vybranými prvky v koupelně tak, aby v místnosti příliš nevyčnívaly, ale tvořily harmonický celek.

U nových budov jsou typická okna od podlahy ke stropu

hliníkové žaluzie do koupelny

Roleta poblíž vany musí být vodoodpudivá

záclona do koupelny průsvitná

Pokud máte pěkný výhled, postačí poloprůhledný závěs

roleta v koupelně průsvitná

Díky bílým roletám působí koupelna prostorně

Vodoodpudivá koupelnová roleta do okna vedle sprchy

Rolety také extrémně šetří místo

vodotěsná koupelnová roleta vedle vany

Bílé rolety se hodí k jakémukoli stylu

záclony rolety koupelna

V případě lněných záclon byste se měli vyvarovat vzniku plísní dobrým větráním

tkanina do záclony do koupelny