Koupelna

Design obkladů v koupelně a kuchyni – pokrývající staré dlaždice

Dlaždice design v koupelně tipy-triky-nápady-přestavba-zeď

Renovace koupelny vytrhnutím obkladů, nábytku a instalatérských prací a přidáním nových je drahá záležitost. Naštěstí, pokud na to nemáte peníze, můžete využít i další možnosti, aby koupelna vypadala jako nová. Máme na to 13 technik a nápadů Dlaždice design v koupelně že to můžete zkusit příště při renovaci, než se uchýlíte k razantnějším opatřením a odstranění dlaždic. Nápady můžete samozřejmě využít i v kuchyni.

1. Dlaždice design v koupelně s nálepkami nebo fólií

obkladový design v koupelně samolepicí-fólie-samolepka-patchwork-design-barevný

Na obklady je nabízen vodotěsný, samolepicí film, se kterým můžete přilepit jednotlivé obklady v koupelně i menší plochy, jako je zadní stěna kuchyně. Velkou výhodou je, že tato varianta nezabere mnoho času na obkladový design v koupelně. Kromě toho nebo místo toho můžete také použít samolepky, pokud jste spokojeni s barvou dlaždic, ale chcete je trochu okořenit.

Design dlaždic v koupelně – výhody fólií

dlaždice design v koupelně fólie-stick-originální-nápad-snadné-kutilství

Obě varianty designu dlaždic v koupelně lze také stejně snadno odstranit a nezanechávat žádné zbytky, což je zvláště výhodné v nájemních bytech. Kterou ze dvou variant si vyberete, je důležité, abyste staré dlaždice předem dobře vyčistili, protože zbytky tuku zabraňují dobrému přilepení. Dlaždice potřete roztokem trochy vody a kapky mycího prostředku. Tímto způsobem lze film snadno rozložit bez vytváření bublin.

2. Naplánujte design obkladů v koupelně – malujte obklady

dlaždice design v koupelně tyrkysové-kartáč-dlaždice-malba-tipy

Můžete také namalovat dlaždice pro design dlaždic v koupelně. Tato varianta je aktuálně velmi trendy. Dlaždice se zde musí také dobře vyčistit, aby nový nátěr mohl dobře přilnout. Kromě laku na dlaždice potřebujete také základní nátěr, který jako první nanesete na dlaždice. K tomu je nejlepší použít pěnový váleček a být obzvláště důkladný ve spojích.

Osvěžte koupelnu

dlaždice design v koupelně dlaždice lak-kutilství-projekt-před-po-koupelna

Jakmile první vrstva barvy zaschne, nanese se druhá. Těsnění je také nutné ve vlhkých oblastech. Při utěsňování nechte po designu dlaždic v koupelně týden ztvrdnout. Jakkoli prakticky zní a zní myšlenka malování obkladů v koupelně, má to jednu stinnou stránku. Podlaha je méně vhodná pro lak na dlaždice, protože barva se díky pohybu rychleji odlupuje. Odstranění barvy z dlaždic je také obtížné pomocí chemikálií a proudu stlačeného vzduchu.

3. Omítněte obklady

Návrh obkladu-koupelna-tabule-barva-omítka-hosté-záchod-nápad

Pokud se chcete dlaždic zbavit, aniž byste je odstranili, můžete použít i omítku. S jeho pomocí získáte hladkou zeď, kterou pak můžete malovat, jak chcete. Pro design dlaždic v koupelně je nejlepší použít dlaždice a povrchovou výplň. Barvu si pak zvolíte sami Barva tabule, která může být velmi praktická v koupelně i v kuchyni, je v současné době velmi oblíbená. K omítání musí být odstraněny silikonové spoje. Plnička jej nemůže dodržet. Nejprve dvakrát spracujte spáry a poté hmotu rozdělte na dlaždice.

4. Dlaždice na dlaždici

obkladový design-koupelna-projekce-sádrokarton-budova-mramorové panely

Můžete také lepit na dlaždice jednoduchým položením nových dlaždic. To šetří náklady na odštípnutí starých dlaždic. Jelikož v podstatě „nanášíte“ na stěny a podlahu další vrstvu, je vhodné použít co nejtenčí dlažbu. Pokud chcete tuto techniku ​​použít k navrhování obkladů v koupelně, měli byste si najmout obkladače, protože nesprávné pokládání může rychle vést k vzniku plísní.

5. Design dlaždic v koupelně – nápady s překližkou

design dlaždic-koupelna-překližka-konzola-umyvadlo-lavice

Překližka dává koupelně skandinávský vzhled a je vhodná, pokud vás obtěžuje pouze jedna ze stěn nebo pokud chcete v koupelně poskytnout jen trochu rozmanitosti. Březová překližka se k tomu dobře hodí. A také je velmi snadné připevnit, takže tento design dlaždic v koupelně nemusí nutně provádět odborník.

Přirozený vzhled v koupelně a kuchyni

design dlaždic-koupelna-renovovat-překližka-obklad stěn-atraktivní

Jednoduše změřte zeď, kterou chcete pokrýt, a poté nechte překližku nařezat na míru v železářství. Poté jsou k příslušné zdi přišroubovány speciální dřevěné profily. Použijte spáry mezi dlaždicemi a v případě obkladové plochy jednoduše použijte oblast nad dlaždicemi. Poté připevněte list překližky k profilům. Tato varianta pro design dlaždic v koupelně je také skvělá pro skrytí potrubí nebo vodoměrů. Nezapomeňte však přidat poklop.

6. Dřevěné obložení místo obkladů

obkladový design-koupelna-obložení stěn-dřevěné obklady-stěna-klasika

K zakrytí starých a nevzhledných obkladů použijte obklady stěn v koupelně. Stejně jako překližku lze i tento bez problémů připevnit na dlaždice a zajistit atraktivní, klasický vzhled. Nechte si odborníkem poradit s tímto designem dlaždic v koupelně. Mohou vám dát tipy na správný materiál a montáž.

7. Nápady na dlaždice v koupelně a kuchyni – použijte děrované panely

Deska design-koupelna-děrovaná deska-kov-lak-červená-kuchyň-dlaždice zrcadlo

Další variantou překližkového panelu je perforovaný kovový panel pro obkladový design v koupelně, který můžete také libovolně malovat. Vypadá nejen moderně, ale je i praktický, protože na talíř lze připevnit různé nádobí. Díky tomu je ideální zejména do kuchyně, kde může být použit jako kuchyňský splashback.

Praktický design stěn

Dlaždice design-koupelna-bílá-děrovaná-deska-dort-nástěnné-náčiní-závěsná

Za tímto účelem jsou obyčejné háčky jednoduše zavěšeny v otvorech. Skvělá náhrada kuchyňské tyče! Děrovaný panel vám v železářství naříznou na požadovanou velikost a poté přišroubují na staré dlaždice, jak jsme již vysvětlili u překližkového panelu. V železářství můžete samozřejmě také získat rady ohledně montáže.

8. Sádrokarton na pokrytí dlaždic

Dlaždice design-koupelna-stěna-projekce-dlaždice-pokrývka-stimulace-budova

Stejně účinné pro design obkladů v koupelně, ale také složitější jsou sádrokartonové stěny, za nimiž se skrývají staré obklady. Tato myšlenka je obzvláště užitečná, pokud je plánována velká rekonstrukce, ve které je například kuchyň přeměněna na jinou místnost a dlaždice již nejsou žádoucí.

Sloup jako přízvuk ze sádrokartonu

Dlaždice design-koupelna-obklady-skrýt-výčnělek-sádrokarton-moderní

Máte na výběr mezi dvěma variantami designu obkladů v koupelně: Buď připevníte sádrokarton přímo na stěny pomocí lepidla na obklady, nebo si nejprve postavíte cvočkový rám. Vzhledem k tomu, že v koupelně je hodně vlhkosti, panely by tam měly být speciálně vybrány. Použijte panely impregnované jádrem, které jsou nejlépe potaženy tekutou těsnicí fólií. Zde může být opět nápomocný specialista.

Nechte kameny zmizet

design dlaždic-koupelna-bílá-koupelnová skříňka-světle modrá-stěna-barva-sádrokarton

Další výhodou tohoto nápadu pro obkladový design v koupelně je, že zeď pak může být dále zpracována. Můžete je omítnout nebo namalovat, jak chcete, a dokonce na ně dát tapety. V koupelně se doporučuje otřít latex. Jinak se vaší kreativitě meze nekladou.

9. Vyměňte dlaždice za kovové

Deska design-koupelna-dlaždice-zrcadlo-kov-ocel-stěna-inspirace-průmyslová

Pokud se vám líbí průmyslový vzhled, můžete si vzít kovovou desku a připevnit ji ke starému zrcadlu dlaždic. Pro návrh dlaždic v koupelně můžete desku buď přilepit na staré dlaždice, nebo přidat další zajímavý efekt pomocí šroubů nebo drážek. Jako materiál je nejlepší použít ocel, aby se časem zabránilo vzniku rzi.

10. Olejová barva pro obklady v koupelně a v kuchyni

Deska design-koupelna-olej-barva-malba-vzory-udělej si sám-beton-dřez

Olejová barva je také skvělým řešením, pokud jde o vytváření skvělých vzorů dlaždic v koupelně nebo kuchyni. Myšlenka pochází od Joeyho Proveye, který pomocí techniky stírání zpracoval ve své kuchyni tři různé olejové barvy na zajímavé vzory. Tato myšlenka na design dlaždic v koupelně a kuchyni by se také měla ukázat jako velmi trvanlivá.

11. Obraťte svůj pohled jinam

dlaždice design-koupelna-stěna-barva-renovovat-nápad-modrá-bílá-dlaždice

Někdy jsou dlaždice stále v perfektním stavu, ale příliš nudné. Pak od nich můžete odvádět pozornost různými dekorativními prvky. Pokud je například obložena pouze polovina stěny, můžete horní, nedlaždicovou polovinu jednoduše přemalovat. Nástěnná tetování, nástěnné malby nebo jiné věci jsou také velmi vhodné pro odvrácení pohledu od dlaždic.

12. Vytapetujte si dlaždice

Deska design-koupelna-tapeta-vodotěsný-vzor-nápad-zadní stěna-kuchyňský design

Nemůžete se jen držet dlaždic. Abyste mohli úspěšně tapetovat dlaždice, musíte nejprve zajistit hladký povrch. Bez ohledu na to, jak silná je tapeta, spáry a vzory dlaždic by se na tapetě nakonec ukázaly a zničily. Nejprve tedy omítněte zeď, která má být předělaná. Jednodušší variantou této myšlenky designu dlaždic v koupelně nebo kuchyni je přišroubovat na dlaždice překližku nebo MDF desku jako podklad pro tapetu. Buď zvolte tapetu do vlhkých místností, nebo ji ošetřete vrstvou ochrany tapety.

13. Zkrášlete dlaždice v koupelně – nápad s polstrovanými stěnami

design dlaždic-koupelna-čalounění-kamion-plachta-červená-vodotěsná-stěna-koupelna

Čalouněné stěny jako náhrada za design obkladů v koupelně jsou opravdu krásně extravagantní. Tato myšlenka byla realizována v berlínském bytě za pomoci červené nákladní plachty. Je to propracovaný nápad, ale rozhodně působivý! Stejně jako dlaždice je plachta vodotěsná a snadno se čistí.