Kondicionéry na vlasy

Jak používat kondicionér na vlasy?

Kondicionér na vlasy je běžný produkt pro péči o vlasy. Pomáhá při změně vzhledu a struktury vlasů. Také krepatění vytvořené ve vlasech lze výrazně omezit, takže jsou vlasy lépe upravitelné a hebké. Vlasové kondicionéry se obvykle dodávají ve formě krémové textury. Kondicionér na vlasy zkrotí vaši hřívu poté, co si vlasy umyjete dobrým šamponem.

Věděli jste ale, že na trhu jsou k dispozici tři druhy kondicionérů? Čtěte dále, abyste zjistili, jestli ne. Tři typy jsou tradiční/pravidelné, bezoplachové a hluboké kondicionéry. Pravděpodobně jste nevěděli, ale při nanášení kondicionéru do vlasů si musíte pamatovat, co si musíte pamatovat. Pokračujte v čtení, abyste věděli, jak správně používat kondicionér na vlasy.

jak používat kondicionér na vlasy

Jednoduché tipy, jak používat kondicionér na vlasy:

Pojďme zjistit správný způsob použití kondicionéru na vlasy pomocí následujících kroků. Následující jednoduché tipy a způsoby vysvětlují, jak hluboce používat kondicionér na vlasy.

1. Vyberte vhodný kondicionér pro váš typ vlasů:

lahve kondicionéru

Pravidelný/tradiční vlasový kondicionér pravděpodobně používají všichni pokaždé, když si umyjí vlasy šamponem. Tradiční kondicionéry opravují škody způsobené horkými nástroji, chemikáliemi a celkovým opotřebením, které naše vlasy denně zažívají. Vyberte si proto kondicionér vhodný pro váš typ vlasů. Na trhu jsou k dispozici různé druhy kondicionérů, které vyhovují všem typům vlasů, ať už jsou šumivé nebo kudrnaté a suché nebo poškozené..

Bezoplachové kondicionéry se dodávají ve dvou formách. Krémy jsou skvělé pro husté, dlouhé nebo kudrnaté vlasy. Stříkací kondicionéry jsou vhodnější pro tenké nebo rovné vlasy. Na výběr není mnoho typů hlubokých kondicionérů, takže stačí použít ten, který vyhovuje vašim vlasům a rozpočtu.

2. Dobře si umyjte vlasy:

Zatímco se sprchujete, dobře si umyjte vlasy dobrým šamponem, který se soustředí na drhnutí pokožky hlavy a pramenů. Dávejte pozor, abyste si netahali za mokré vlasy, protože to může vést k lámání. Tento krok je společný pro všechny tři typy kondicionéru. O praní před aplikací kondicionéru lze říci, že je jedním z nejdůležitějších kroků. Je to spíše jako příprava vlasů před aplikací umělého produktu. Bez umytí se vlasy po nanesení kondicionéru trochu lepí.

Dobře si umyjte vlasy

3. Vypláchněte šampon studenou vodou:

Vždy se doporučuje umýt vlasy studenou vodou, protože jsou na vlasech bezpečnější a uzavírají vlasovou stopku. Zabraňuje také rozbití. Veškerý šampon by měl být z vlasů zcela opláchnut. Víte, že jste opláchli veškerý šampon, když vaše vlasy cítí „skřípání“. Pokud máte dlouhé vlasy, vlasy si vyždímejte a odstraňte z nich přebytečnou vodu. Tento krok je společný pro všechny tři typy kondicionéru. K mytí kondicionéru z vlasů nikdy nepoužívejte teplý (ne také vlažný). V tomto okamžiku může vlasy poškodit, protože byly intenzivně omyty šamponem a poté zvlhčeny kondicionérem. I když jste kondicionérem před aplikací šamponu, teplé vodě byste se měli striktně vyhýbat.

4. Naneste kondicionér/naneste sérum a vetřete do vlasů/naneste hluboký kondicionér:

Naneste kondicionér Aplikujte sérum

Pokračujte v čtení, abyste věděli, jak správně aplikovat kondicionér na vlasy:

 1. Podle délky vlasů si nalijte přiměřené množství kondicionéru do dlaně.
 2. Naneste kondicionér a spusťte prsty, ačkoli je to možné. Kondicionér naneste pouze na konečky vlasů. Nedávejte si kondicionér na pokožku hlavy, pokud si nechcete ucpat folikuly, které vedou ke zpomalení růstu vlasů a ke zvýšení produkce oleje. Pokud používáte kondicionér, který nepoužíváte, vberte požadované množství séra do dlaně a rozetřete na vlasech se vyhýbejte pokožce hlavy a kořínkům. Soustřeďte se na nejstarší části vlasů, které jsou nejvíce poškozené.
 3. Pokud jste se rozhodli pro hluboký kondicionér, naberte požadované množství kondicionéru a naneste silnou vrstvu na celou hlavu..
 4. Rozetřete kondicionér od konečků vlasů ke kořínkům, ale každý pramen by měl dostat důkladný povlak.

5. Dejte čas na nastavení/rozčesání vlasů:

Dejte čas na rozčesání vlasů

Kondicionéru by měl být věnován čas na vytvarování, protože zlepšuje zdraví vašich vlasů. Pokud spěcháte, můžete je okamžitě smýt, ale vlasy nebudou tak hebké a bez šumu, jak by to obecně bylo. Minuta nebo dvě jsou ideální pro to, aby kondicionér udělal svou práci na vlasech. V případě kondicionéru, který nepoužíváte, kartáčujte vlasy hřebenem se širokými zuby, který pomůže rovnoměrně rozetřít produkt po vlasech. U bezoplachového kondicionéru počkejte 20-30 minut, než se kondicionér nastaví.

6. Omyjte kondicionér:

Omyjte kondicionér

Opět použijte studenou vodu k opláchnutí kondicionéru z vlasů. Dokud vám vlasy nepřikluzují, nechte vodu téct a pokračujte v oplachování kondicionéru. U hlubokého kondicionéru můžete potřebovat více času než obvykle k opláchnutí extra kondicionéru z vlasů. Správné mytí je vždy nutné. Na těchto produktech je třeba pamatovat na jednu věc, a to na to, že všechny jsou vyrobeny uměle a obsahují tedy chemikálie, i když je to nejmenší množství. Pokud vlasy nejsou řádně umyté, tyto chemikálie ve vlasech zůstanou a mohou masivně poškodit pokožku hlavy.

Pokud používáte bezoplachový kondicionér, tento krok neprovádějte.

Pokud jste jedním z těch lidí, kteří si myslí, že vlasový kondicionér není tak nutný k tomu, aby byly vlasy dobré od kořínků, následující výhody jistě prokáží, jak zásadní je vlasový kondicionér pro všechny typy vlasů.

Abychom diskutovali o výhodách vlasových kondicionérů, budeme je muset prodiskutovat na základě různých typů.

1) Nejprve máme předšamponové vlasové kondicionéry. Tento kondicionér na vlasy zachrání vlasy před škodlivými reakcemi různých chemikálií v šamponu. Zjemní vlasy od jádra a bude užitečné při pozdějším použití šamponu a jejich stylingu. Tyto kondicionéry obecně nemají žádné nevýhody ani vedlejší účinky, a proto je lze nanášet na vlasy se zavřenýma očima.

jak používat kondicionér na vlasy

2) Existuje typ kondicionéru, který je třeba aplikovat po šamponování. Říká se mu kondicionér po šamponu. Tento oplachovací kondicionér se osvědčil jako dobrý pro zvlhčení vlasů a je to běžná forma kondicionéru používaného po šamponu téměř všemi lidmi. Odstraňuje uzly vytvořené v důsledku aplikace dobře čistícího šamponu. Může přidat další váhu vlasům a také vytvořit několik vrstev. Pokud chcete, aby vlasy vypadaly lesklé, pak se dá říci, že je to jedna z nejlepších forem kondicionérů. Díky použití tohoto typu kondicionéru nebudou vlasy chemicky poškozeny, a proto je můžete bez obav aplikovat. Bude to skvělé pro čerstvé a panenské vlasy, které nebyly znečištěné vlasy. Pokud se například někdo z vaší rodiny chystá poprvé použít kondicionér, můžete navrhnout tento typ kondicionéru.

3) Bezoplachové kondicionéry jsou jedním z nejzajímavějších a nejúčinnějších typů kondicionérů. Působí na uzly a snižuje boj, kterému většina lidí čelí poté, co si vlasy umyla šamponem s dobrým typem čisticího prvku. Pokud jsou vaše vlasy světlé až střední, bude to pro vás jeden z nejlepších kondicionérů a můžete je používat a pohodlně využívat jejich výhody. Dobrý značkový výrobek obecně nezpůsobuje vlasům žádné poškození. Existují určité bezoplachové kondicionéry, které přicházejí s přidanými opalovacími krémy, které chrání vlasy před škodlivými slunečními paprsky UV. Jednou ze základních nevýhod těchto typů kondicionérů je, že špatný vzorec může způsobit, že jsou vlasy těžké a mohou vést i k mastným vlasům.

Tato výše uvedená příručka vám pomůže získat jasný obrázek o tom, jak používat kondicionér na vlasy a o aplikaci kondicionéru na vlasy pro maximální užitek.

Jak používat kondicionér na suché vlasy?

 1. Vyberte si kondicionér, který nejlépe vyhovuje vašim vlasům.
 2. Umyjte si vlasy jemným šamponem a opláchněte jako obvykle.
 3. Odstraňte z vlasů přebytečnou vodu.
 4. Vezměte na dlaň množství kondicionéru o velikosti mince a naneste jej na vlasy od střední délky až ke kořínkům. Vyhněte se pokožce hlavy a kořenům, protože by mohly ucpat póry.
 5. Kondicionér nechte působit několik minut (alespoň 3-5 minut) a 20-30 minut, pokud používáte hluboký kondicionér.
 6. Kondicionér opláchněte studenou vodou
 7. Vlasy jemně osušte měkkým hadříkem.

Kondicionér pro muže:

Muži obvykle netráví mnoho času péčí o své vlasy. Postupujte podle těchto jednoduchých kroků:

 1. Opláchněte si hlavu a šamponujte pokožku hlavy.
 2. Šampon opláchněte.
 3. Kondicionér naneste stejným způsobem jako šampon a nechte působit 2–3 minuty.
 4. Důkladně opláchněte studenou vodou.
 5. K osušení vlasů použijte měkký ručník nebo hadřík.

Kolik kondicionéru byste měli použít?

Množství použitého kondicionéru zcela závisí na délce vašich vlasů. Zde je jednoduché pravidlo, které můžete dodržovat:

 • Na krátké vlasy byste měli použít kousek kondicionéru zhruba o velikosti mince.
 • Pro vlasy po ramena byste měli použít dvě mince.
 • A pokud máte dlouhé vlasy, můžete použít až tři mince nebo plnou dlaň a zajistit tak úplné pokrytí vlasů.

Když použijete správné množství kondicionéru a správný typ, uvidíte výsledky a všimnete si značného rozdílu. Vlasy nemůžete nadměrně upravovat ani je nechat suché. Musíte dosáhnout rovnováhy a zjistit, jak velkou péči vaše vlasy potřebují. Samozřejmě to budete muset několikrát vyzkoušet, abyste to udělali správně. U mužů se doporučuje použít bezsulfátový kondicionér. Nenechte matné a neživé vlasy zvlhčit vašeho ducha. Postupujte podle těchto tipů a vyberte si ten správný produkt pro vaše vlasy a zajistěte si zdravé vlasy!