školka

Zařizování dětského pokoje pro dva – 20 chytrých a hravých řešení

Dětský pokoj pro dvě sestavy, půdní vestavba, žebřík, zelené kluky, úložné prostory, zásuvky

Každý Dětský pokoj pro dva musí svým malým obyvatelům nabídnout vlastní postel, oblasti a místa ústupu. Při zřizování sdíleného dětského pokoje musí rodiče vzít v úvahu rozdíly ve věku, pohlaví a osobnosti každého dítěte. Proto není snadný úkol, jak zřídit dvě pracovní stanice v jedné místnosti nebo jak tam vytvořit volný prostor pro stůl školního začátečníka a pro stůl rukodělných prací jeho malé sestry. Mezi 20 uvedenými příklady vybavení dětského pokoje můžete najít několik praktických nápadů, jak tuto výzvu vyřešit.

Zařiďte dětské pokoje pro dva – praktické řešení pro sdílené pokoje

Dětský pokoj pro dva zařizovací stoly-židle-postele-zásuvky-nástěnné police-koberec

V prvních letech života dětský pokoj obvykle funguje dobře pro dva a sourozenci si tam užijí spoustu zábavy. Zvláště batolata se ve společném dětském pokoji cítí obzvláště bezpečně a dokonce oceňují přítomnost svých sourozenců. Ale později pro školní děti nebo teenagery, kteří potřebují vlastní pracovní stanice a skříně, se každopádně doporučuje naplánovat oddělené prostory v dětském pokoji. V tomto případě jsou hravé police, palandy a chytře připevněné závěsy ideálním rozdělovačem pokojů v dětském pokoji. Ušetříte spoustu místa a to dává každému dítěti možnost odstoupit. Stěny tělocvičny, skluzavky a další struktury inspirují dětskou představivost a pomáhají zvyšovat jejich motivaci při různých aktivitách.

Praktické rozdělovače pokojů v dětském pokoji pro dva

Dětský pokoj pro dvě dvojčata-sourozence-police-rozdělovač-barvy-žlutá-modrá-pracoviště

V tomto dětském pokoji pro dvojčata byla spací část rozdělena na zóny dvěma poličkami na hračky. Chytrý nápad poskytuje dostatek prostoru pro různé aktivity obou dětí a také jasnou definici soukromí pro všechno a pro všechny. Jednotlivé zóny byly velmi jasně označeny odpovídajícím barevným schématem v nebesky modré a kanárkově žluté barvě.

Společný pracovní prostor jako středobod vybavení dětského pokoje

Dětský pokoj pro dvě zařízené-manželská postel-psací stoly-okno-žluté-akcenty-laminátová podlaha

Pokud vám to požadavky v bytě umožňují, pro dětský pokoj pro dva vyberte do obývacího pokoje další větší. Mělo by tam být k dispozici alespoň jedno velké okno, aby bylo možné pod ním nastavit dvojitý pracovní stůl. Čím světlejší roh, tím lépe pro oči dítěte.

Různé barvy zajišťují funkční oddělení místnosti

Dětský pokoj pro dvě krásné-světlé-zařizovací-místnosti-rozdělovače-policové-postele-pracoviště-koberec

V popředí je vždy individualita dětí, která je plně použitelná pro sdílené pokoje. Všechny akcenty, které vizuálně oddělují oblasti, jsou cenné pro chytré zařízení v dětském pokoji pro dva. Osobnost každého dítěte lze rozvíjet při výběru barvy stěny a dekorace stěn, nábytku a ložního prádla.

Barevné akcenty v dětském pokoji pro dva

Dětský pokoj pro dva sestava-bílá-podkrovní postel-skříň-výklenek-červeno-čalouněné polštáře na židli-podlaha

Pokud prostředí v místnosti nepřetěžujete výraznými barvami, naplánujte si do dětského pokoje nábytek s jednoduchým designem a použijte jen pár jasných akcentů ve veselých barvách. Jak je vidět na obrázku výše, čalouněná křesla a podlahový polštář v červené barvě osvěžují interiér v odstínech šedé. Mimořádným řešením je žebřík, který byl skryt za šatníkem. Celá konstrukce, která se skládá ze skříně, podkrovní postele a knihovny stojící vedle sebe, vytváří více soukromého prostoru a je chytrým nápadem pro sourozence starší 8 let.

Dětský pokoj s balkonem nebo dvěma pracovišti – co je opravdu užitečné?

Dětský pokoj-pro-dvě-sestava-malé-děti-pastelové barvy-tapety-pracoviště-šatník

Pokud je dětský pokoj příliš malý, ale existuje pokoj s balkonem nebo malou terasou, lze jej integrovat do obývacího pokoje. Renovace, jako je tato, vytváří další prostor, kam lze umístit například dva pracovní stoly.

Vzdušné zařízení do školky

Dětský pokoj-pro-dvě-zařizovací-dívka-zeď-barva-šedá-skříň-čela-design hodin

Skříně a police zavěšené na zdi vizuálně poskytují více prostoru pro dětský pokoj. Plovoucí a otevřené kusy nábytku nebrání výhledu na různé povrchy v dětském pokoji a vykouzlí ho jako místo pro optimální relaxaci.

Nábytek od truhláře pro chytré zařízení v dětských pokojích pro dva

Dětský pokoj-pro-dva-nábytek-úložný-prostor-kufr-postele-pracoviště-polička-bílá-růžová

Ačkoli to může být trochu drahé, chytré kusy nábytku s individuálním designem a účelem lze vyrobit pouze na míru. Dobrým příkladem je systém nástěnného nábytku sestávající z rohové skříně, dvou skládacích postelí a úložného prostoru nahoře.

Využití barev v dětském pokoji – nechte děti, aby se rozhodly

Dětský pokoj pro dvě dívky-sestava-deko-stěna-barva-růžová-čalouněné křeslo-modlí-římská roleta

Děti ve školce musí být schopny snadno vyjádřit své emoce a vnímat místo jako svůj vlastní malý svět. Ačkoli bílé stěny způsobují, že místnost vypadá velká, teenageři mohou použít více barev a kontrastů, aby zdůraznili své vlastní oblasti. Raději jim to dovolte bez rozporů a společně diskutujte o paletách barev pro výzdobu místnosti.

Motto akcenty ve školce

Dětský pokoj pro dva chlapce-postele-komoda-dřevěný-baseballový-motto-loft-design

Jedna stěna s akcenty motta, týkající se sportu nebo koníčků, může výrazně zvýšit motivaci a výkon vašich dětí. Vytvořte hravou atmosféru pomocí odpovídajících plakátů, ložního prádla, suvenýrů a trofejí těch nejmenších.

Rozdělovač do dětského pokoje pro dva chlapce

Dětský pokoj-pro-dva-posuvné-dveře-rozdělovač-místnosti-sada-chlapci-stěna-barva-stěna-dekorace-police

Mohou dva chlapci žít v dětském pokoji, aniž by se museli často hádat o tom „mém“ a „vašem“? Využijte prostor naplno a vyhněte se konfliktům mezi dětmi při plánování rozdělovačů pokojů. Ve výše uvedeném příkladu bylo nalezeno chytré řešení se dvěma posuvnými dveřmi, které lze po zavření přesunout za nástěnné police.

Správný rozdělovač místností na spaní

Dětský pokoj-pro-pokoj-rozdělovač-police-dvojčata-barvy-tapeta-pastelové barvy-modrá-zrcadlo-pokoj-vysoký

Umístění police mezi dvě postele jako rozdělovač pokojů je vynikající způsob, jak správně oddělit prostor v úzkých a dlouhých dětských pokojích. Užitečný tip – zarovnejte postele a polici mezi nimi pomocí linie dveřních oken.

Osvětlete dětský pokoj pro dva tím nejlepším možným způsobem

Dětský pokoj-pro-dvě dívky

Při nastavování nezapomeňte na světelné akcenty v dětském pokoji pro dva, aby byly všechny plochy řádně osvětleny. Přineste jaro do místnosti trubicemi denního světla nebo ozdobte strop odpovídajícím lustrem do dětského pokoje. Pokud potřebujete reflektor pro čtení nebo ruční práce, umístěte nad postele nebo pracovní stoly LED připínací body, které téměř nezabírají žádné místo.

Další patro v dětském pokoji pro dva

Dětský pokoj-pro-dva-bydlení-nápady-klavír-volný-prostor-stoly-podkrovní postel-masivní dřevo-žebřík-polštáře

Než se podíváte na tuto myšlenku, je těžké uvěřit, že dvě děti a klavír mohly žít v ne tak velké místnosti. V takových případech vlastní půdní postel plně ukazuje své přednosti a pokrývá celou šířku místnosti. Zbývá dostatek místa pro uložení klavíru a dvou pracovních stanic.

Dětský pokoj pro dvě sestry zrealizoval s velkým úspěchem

Dětský pokoj-pro-dva-bydlení-nápady-malý-pokoj-rolovací postel-sestava-stěna-dekorace-skříň

Společný dětský pokoj v této místnosti má tři oblasti. Bylo nalezeno prostorově úsporné řešení pro spací část s kočárkem se dvěma lehacími plochami. Pro uložení oblečení je k dispozici rohová šatní skříň. Pro malý dětský pokoj stojí za to najít alternativu pro úložný prostor v druhé části bytu.

Chytré rozdělení pokoje v dětském pokoji pro dvě batolata

Dětský pokoj-pro-dva-zařizovací-úložný-prostor-úložné-boxy-pod postele-police-rozdělovače pokojů

Někdy by děti chtěly sdílet oblasti ve školce. V tomto bledém by rozdělení prostoru nemělo být zdůrazňováno tak ostře. Poté přijdou na pomoc závěsy v odpovídajících vzorech nebo otevřené hrací rámce, které úspěšně vizuálně oddělují oblasti.

Dětský pokoj pro dva bratry s tématem pirátské lodi

Dětský pokoj-pro-dva-nábytek-malé-děti-chlapci-motto-piratenschff-modrá-červená-bílá

Pokud je ve věku dětí rozdíl dva až čtyři roky, pak jsou zájmy a nápady na hraní velmi podobné. Zařízení s motivem pirátské lodi s podkrovní postelí pro staršího bratra a polštářovou postelí pro mladšího bratra je obzvláště chytrý nápad pro dětský pokoj pro dva.

Dětský pokoj pro dva je o více a ne méně

Dětský pokoj-pro-dva-bydlení-nápady-malý-pokoj-šatník-postele-sestava-psací stůl

V malém dětském pokoji pro dvě sestry byl problém s omezeným prostorem vyřešen zřízením skládacích postelí. To vytváří prostor se dvěma pracovními stanicemi a nástěnnými policemi mezi dvěma postelemi, kde jsou sladěné barevné akcenty v silné fuchsii – barvě, která je u dívek velmi oblíbená.

Spousta úložného prostoru v dětském pokoji pro dva pod šikmou střechou

Dětský pokoj-pro-dva-nábytek-loftové postele-schody-zásuvky-nástěnné-police-pracoviště

Dvě podkrovní postele vytvářejí jasné linie podél místnosti a dvě soukromé oblasti jsou pracovišti jasně označeny. Toto zařízení v dětském pokoji pro dva věnuje spoustu úložného prostoru prostřednictvím rozdělených úložných prostorů ve schodištích a na společné polici pod oknem.

školka

Zařizování dětského pokoje pro dva – 20 chytrých a hravých řešení

Dětský pokoj pro dvě sestavy, půdní vestavba, žebřík, zelené kluky, úložné prostory, zásuvky

Každý Dětský pokoj pro dva musí svým malým obyvatelům nabídnout vlastní postel, oblasti a místa ústupu. Při zřizování sdíleného dětského pokoje musí rodiče vzít v úvahu rozdíly ve věku, pohlaví a osobnosti každého dítěte. Proto není snadný úkol, jak zřídit dvě pracovní stanice v jedné místnosti nebo jak tam vytvořit volný prostor pro stůl školního začátečníka a pro stůl rukodělných prací jeho malé sestry. Mezi 20 uvedenými příklady vybavení dětského pokoje můžete najít několik praktických nápadů, jak tuto výzvu vyřešit.

Zařiďte dětské pokoje pro dva – praktické řešení pro sdílené pokoje

Dětský pokoj pro dva zařizovací stoly-židle-postele-zásuvky-nástěnné police-koberec

V prvních letech života dětský pokoj obvykle funguje dobře pro dva a sourozenci si tam užijí spoustu zábavy. Zvláště batolata se ve společném dětském pokoji cítí obzvláště bezpečně a dokonce oceňují přítomnost svých sourozenců. Ale později pro školní děti nebo teenagery, kteří potřebují vlastní pracovní stanice a skříně, se každopádně doporučuje naplánovat oddělené prostory v dětském pokoji. V tomto případě jsou hravé police, palandy a chytře připevněné závěsy ideálním rozdělovačem pokojů v dětském pokoji. Ušetříte spoustu místa a to dává každému dítěti možnost odstoupit. Stěny tělocvičny, skluzavky a další struktury inspirují dětskou představivost a pomáhají zvyšovat jejich motivaci při různých aktivitách.

Praktické rozdělovače pokojů v dětském pokoji pro dva

Dětský pokoj pro dvě dvojčata-sourozence-police-rozdělovač-barvy-žlutá-modrá-pracoviště

V tomto dětském pokoji pro dvojčata byla spací část rozdělena na zóny dvěma poličkami na hračky. Chytrý nápad poskytuje dostatek prostoru pro různé aktivity obou dětí a také jasnou definici soukromí pro všechno a pro všechny. Jednotlivé zóny byly velmi jasně označeny odpovídajícím barevným schématem v nebesky modré a kanárkově žluté barvě.

Společný pracovní prostor jako středobod vybavení dětského pokoje

Dětský pokoj pro dvě zařízené-manželská postel-psací stoly-okno-žluté-akcenty-laminátová podlaha

Pokud vám to požadavky v bytě umožňují, pro dětský pokoj pro dva vyberte do obývacího pokoje další větší. Mělo by tam být k dispozici alespoň jedno velké okno, aby bylo možné pod ním nastavit dvojitý pracovní stůl. Čím světlejší roh, tím lépe pro oči dítěte.

Různé barvy zajišťují funkční oddělení místnosti

Dětský pokoj pro dvě krásné-světlé-zařizovací-místnosti-rozdělovače-policové-postele-pracoviště-koberec

V popředí je vždy individualita dětí, která je plně použitelná pro sdílené pokoje. Všechny akcenty, které vizuálně oddělují oblasti, jsou cenné pro chytré zařízení v dětském pokoji pro dva. Osobnost každého dítěte lze rozvíjet při výběru barvy stěny a dekorace stěn, nábytku a ložního prádla.

Barevné akcenty v dětském pokoji pro dva

Dětský pokoj pro dva sestava-bílá-podkrovní postel-skříň-výklenek-červeno-čalouněné polštáře na židli-podlaha

Pokud prostředí v místnosti nepřetěžujete výraznými barvami, naplánujte si do dětského pokoje nábytek s jednoduchým designem a použijte jen pár jasných akcentů ve veselých barvách. Jak je vidět na obrázku výše, čalouněná křesla a podlahový polštář v červené barvě osvěžují interiér v odstínech šedé. Mimořádným řešením je žebřík, který byl skryt za šatníkem. Celá konstrukce, která se skládá ze skříně, podkrovní postele a knihovny stojící vedle sebe, vytváří více soukromého prostoru a je chytrým nápadem pro sourozence starší 8 let.

Dětský pokoj s balkonem nebo dvěma pracovišti – co je opravdu užitečné?

Dětský pokoj-pro-dvě-sestava-malé-děti-pastelové barvy-tapety-pracoviště-šatník

Pokud je dětský pokoj příliš malý, ale existuje pokoj s balkonem nebo malou terasou, lze jej integrovat do obývacího pokoje. Renovace, jako je tato, vytváří další prostor, kam lze umístit například dva pracovní stoly.

Vzdušné zařízení do školky

Dětský pokoj-pro-dvě-zařizovací-dívka-zeď-barva-šedá-skříň-čela-design hodin

Skříně a police zavěšené na zdi vizuálně poskytují více prostoru pro dětský pokoj. Plovoucí a otevřené kusy nábytku nebrání výhledu na různé povrchy v dětském pokoji a vykouzlí ho jako místo pro optimální relaxaci.

Nábytek od truhláře pro chytré zařízení v dětských pokojích pro dva

Dětský pokoj-pro-dva-nábytek-úložný-prostor-kufr-postele-pracoviště-polička-bílá-růžová

Ačkoli to může být trochu drahé, chytré kusy nábytku s individuálním designem a účelem lze vyrobit pouze na míru. Dobrým příkladem je systém nástěnného nábytku sestávající z rohové skříně, dvou skládacích postelí a úložného prostoru nahoře.

Využití barev v dětském pokoji – nechte děti, aby se rozhodly

Dětský pokoj pro dvě dívky-sestava-deko-stěna-barva-růžová-čalouněné křeslo-modlí-římská roleta

Děti ve školce musí být schopny snadno vyjádřit své emoce a vnímat místo jako svůj vlastní malý svět. Ačkoli bílé stěny způsobují, že místnost vypadá velká, teenageři mohou použít více barev a kontrastů, aby zdůraznili své vlastní oblasti. Raději jim to dovolte bez rozporů a společně diskutujte o paletách barev pro výzdobu místnosti.

Motto akcenty ve školce

Dětský pokoj pro dva chlapce-postele-komoda-dřevěný-baseballový-motto-loft-design

Jedna stěna s akcenty motta, týkající se sportu nebo koníčků, může výrazně zvýšit motivaci a výkon vašich dětí. Vytvořte hravou atmosféru pomocí odpovídajících plakátů, ložního prádla, suvenýrů a trofejí těch nejmenších.

Rozdělovač do dětského pokoje pro dva chlapce

Dětský pokoj-pro-dva-posuvné-dveře-rozdělovač-místnosti-sada-chlapci-stěna-barva-stěna-dekorace-police

Mohou dva chlapci žít v dětském pokoji, aniž by se museli často hádat o tom „mém“ a „vašem“? Využijte prostor naplno a vyhněte se konfliktům mezi dětmi při plánování rozdělovačů pokojů. Ve výše uvedeném příkladu bylo nalezeno chytré řešení se dvěma posuvnými dveřmi, které lze po zavření přesunout za nástěnné police.

Správný rozdělovač místností na spaní

Dětský pokoj-pro-pokoj-rozdělovač-police-dvojčata-barvy-tapeta-pastelové barvy-modrá-zrcadlo-pokoj-vysoký

Umístění police mezi dvě postele jako rozdělovač pokojů je vynikající způsob, jak správně oddělit prostor v úzkých a dlouhých dětských pokojích. Užitečný tip – zarovnejte postele a polici mezi nimi pomocí linie dveřních oken.

Osvětlete dětský pokoj pro dva tím nejlepším možným způsobem

Dětský pokoj-pro-dvě dívky

Při nastavování nezapomeňte na světelné akcenty v dětském pokoji pro dva, aby byly všechny plochy řádně osvětleny. Přineste jaro do místnosti trubicemi denního světla nebo ozdobte strop odpovídajícím lustrem do dětského pokoje. Pokud potřebujete reflektor pro čtení nebo ruční práce, umístěte nad postele nebo pracovní stoly LED připínací body, které téměř nezabírají žádné místo.

Další patro v dětském pokoji pro dva

Dětský pokoj-pro-dva-bydlení-nápady-klavír-volný-prostor-stoly-podkrovní postel-masivní dřevo-žebřík-polštáře

Než se podíváte na tuto myšlenku, je těžké uvěřit, že dvě děti a klavír mohly žít v ne tak velké místnosti. V takových případech vlastní půdní postel plně ukazuje své přednosti a pokrývá celou šířku místnosti. Zbývá dostatek místa pro uložení klavíru a dvou pracovních stanic.

Dětský pokoj pro dvě sestry zrealizoval s velkým úspěchem

Dětský pokoj-pro-dva-bydlení-nápady-malý-pokoj-rolovací postel-sestava-stěna-dekorace-skříň

Společný dětský pokoj v této místnosti má tři oblasti. Bylo nalezeno prostorově úsporné řešení pro spací část s kočárkem se dvěma lehacími plochami. Pro uložení oblečení je k dispozici rohová šatní skříň. Pro malý dětský pokoj stojí za to najít alternativu pro úložný prostor v druhé části bytu.

Chytré rozdělení pokoje v dětském pokoji pro dvě batolata

Dětský pokoj-pro-dva-zařizovací-úložný-prostor-úložné-boxy-pod postele-police-rozdělovače pokojů

Někdy by děti chtěly sdílet oblasti ve školce. V tomto bledém by rozdělení prostoru nemělo být zdůrazňováno tak ostře. Poté přijdou na pomoc závěsy v odpovídajících vzorech nebo otevřené hrací rámce, které úspěšně vizuálně oddělují oblasti.

Dětský pokoj pro dva bratry s tématem pirátské lodi

Dětský pokoj-pro-dva-nábytek-malé-děti-chlapci-motto-piratenschff-modrá-červená-bílá

Pokud je ve věku dětí rozdíl dva až čtyři roky, pak jsou zájmy a nápady na hraní velmi podobné. Zařízení s motivem pirátské lodi s podkrovní postelí pro staršího bratra a polštářovou postelí pro mladšího bratra je obzvláště chytrý nápad pro dětský pokoj pro dva.

Dětský pokoj pro dva je o více a ne méně

Dětský pokoj-pro-dva-bydlení-nápady-malý-pokoj-šatník-postele-sestava-psací stůl

V malém dětském pokoji pro dvě sestry byl problém s omezeným prostorem vyřešen zřízením skládacích postelí. To vytváří prostor se dvěma pracovními stanicemi a nástěnnými policemi mezi dvěma postelemi, kde jsou sladěné barevné akcenty v silné fuchsii – barvě, která je u dívek velmi oblíbená.

Spousta úložného prostoru v dětském pokoji pro dva pod šikmou střechou

Dětský pokoj-pro-dva-nábytek-loftové postele-schody-zásuvky-nástěnné-police-pracoviště

Dvě podkrovní postele vytvářejí jasné linie podél místnosti a dvě soukromé oblasti jsou pracovišti jasně označeny. Toto zařízení v dětském pokoji pro dva věnuje spoustu úložného prostoru prostřednictvím rozdělených úložných prostorů ve schodištích a na společné polici pod oknem.