školka

Přestavba postele Ikea Kura: 35 skvělých nápadů na dobrodružné dětské postele

Dětská postýlka je středem pozornosti dětského pokoje a je tam obvykle největší kus nábytku. Přitom by měl být dostatek prostoru na hraní, pobíhání, učení a ukládání. To není snadný úkol, protože místnost obvykle není příliš prostorná. Oblast tedy musí být nastavena velmi funkčně. Současně je obzvláště důležité, aby design pokoje potěšil dítě a stimuloval jeho představivost. Děti navíc rychle rostou a dětský nábytek roste s nimi. Zejména postel je třeba každých pár let vyměnit. Je proto příjemné, když můžete koupit dětský nábytek za výhodnou cenu. Pokud jsou stále ještě konvertibilní, je to ještě lepší. To slibuje postel Ikea Kura.

postel ikea kura předělat tapetu modré tyrkysové dívky

Postel Ikea Kura: jednoduchý, konvertibilní design 

ikea kura postel přestavba jednoduchý design repurposing

Pokud jde o funkčnost a férové ​​ceny, je Ikea snad jedničkou na evropském trhu s nábytkem. Švédský výrobce nábytku je obzvláště flexibilní, pokud jde o dětský nábytek, hračky a úložné prostory. Produkty se vyznačují velmi jednoduchým, dalo by se také říci skandinávským designem a lze je různě kombinovat navzájem nebo s jinými styly bydlení. Mnoho nábytku Ikea lze repasovat nebo přepracovat, a tak přizpůsobit. Tak je to i s jedním z bestsellerů dětského oddělení – postel Ikea Kura. Skládá se z několika dřevěných rámů, které lze rychle sestavit jako nízké lůžko nebo otočit vzhůru nohama jako půdní lůžko. Jednoduchý materiál – masivní borovicové dřevo s přírodním vzhledem, který se hodí téměř ke každému stylu bydlení a je na přání jednoduše vybarven.

Snadná přestavba postele Ikea Kura

postel ikea kura přestavět vestavěnou úložnou komodu

Postel je velmi vhodná pro děti od 6 let nebo také pro menší, pokud není nastavena jako půdní postel. Menším dětem hrozí pád z horní úrovně rámu podkrovní postele. Díky rozměrům v kombinaci s jednoduchým designem a cenou je postel z borovicového dřeva ideální pro kreativní kutilské projekty. S trochou kreativity a představivosti se z dětského pokoje stane skutečný dobrodružný terén. Zde představujeme 35 skvělých inspirací pro každý styl bydlení a každou situaci v místnosti.

Domácí postel pro děti: Multifunkční kus nábytku v dětském pokoji Montessori

Moderní půdní postel se skluzavkou – nápady na vybavení dětských pokojů

Moderní design dětského pokoje – skvělé nápady a návrhy pro nápadité a útulné dětské království

Přestavba postele Ikea Kura: 35 skvělých nápadů

postel ikea kura přestavět skandinávský černobílý stan

Modrá pro chlapce a růžová pro dívky byla včera. Nejpozději ve chvíli, kdy se dítě stane školákem, je konečně na čase zřídit pokoj pro „velké“. Měli byste skoncovat s roztomilými, sladkými věcmi a začít s chladným stylem. Je čas předělat školku. Na internetu je spousta nápadů a kreativních návrhů. Vždy však má smysl začít s hlavním nábytkem, a to s dětskou postýlkou, protože bez ní to prostě nejde. Každé dítě bezpochyby potřebuje příjemné a útulné útočiště, které vás zve k klidnému spánku, snění a mazlení.

ikea kura postel přestavět světle šedá postel dům minimalistický skandinávský

Postel Ikea Kura se zdá být dokonalým řešením do dětských pokojů. Nepřesvědčí jen cenou nebo jednoduchým designem. Snad ne každému vyhovuje borové dřevo. Má to ale i kladnou stránku, protože se dřevem se velmi snadno pracuje a můžete ho natřít libovolnou barvou. To dává jednoduchému kusu nábytku zcela novou, individuální tvář.

ikea postel kura přestavět dívčí pokoj s baldachýnem postel závěsy deka

Nejjednodušší způsob, jak předělat dětskou postel Ikea Kura, je trocha barvy. Pokud je rám postele vymalován bílou nebo šedou barvou, zapadne do jakéhokoli barevného konceptu a vytvoří pěkný akcent ve školce, kde spousta barevných věcí, jako jsou hračky, ložní prádlo, koberce a další, teprve přijde. Modrá a růžová, dokonce i černá, jsou další barevné možnosti.

Remodel Ikea Kura bed: low bed or loft bed

ikea postel kura přestavět podkrovní postel dřevo přírodní vzhled

Mnoho dětí chce postel na patře. A zde je postel Ikea Kura další perfektní volbou. Lze ji nastavit jako nízkou postel nebo jako půdní postel a druhou nebo další matraci lze přidat nad nebo pod. Loftová postel se někdy jeví jako nejlepší řešení pro vytvoření míst na spaní pro dvě děti v jedné místnosti. V první řadě je třeba vzít v úvahu věk dětí. Podkrovní postel není zvláště vhodná pro děti do 6 let, protože se mohou zranit při lezení nebo pádu z vyšší úrovně během spánku.

ikea kura postel předělat dřevo bílé dívky pokoj hrát koberec růžový

Pro malé děti lze půdní postel Ikea Kura s trochou úsilí a několika dalšími dřevěnými lamelami přeměnit na lůžkový dům. Pro původní čtvercový rám postele musíte postavit pouze trojúhelníkovou konstrukci sedlové střechy. Každý kutil to zvládne snadno. Pro děti, které sní o podkrovní posteli a nepotřebují druhé místo na spaní v pokoji, se z postele Ikea Kura stává hrací postel. Lidé spí nahoře a níže lze kreativně navrhnout útulné hřiště. Můžete rozvíjet svou představivost a nastavovat hravé akcenty. Záclony, závěsy a látkové rolety zajišťují klidné hry a také větší pořádek. Neměla by chybět měkká podložka, deka a polštář. Girlandy, pohádková světla a další dekorace vytvářejí hravou atmosféru.

Přepracování postele Ikea Kura: zvláště originální nápady

ikea kura postel přestavět podkrovní postel postel okenice

Postel Ikea Kura je mimořádně vhodná pro nápaditou přestavbu. Boční stěny postele můžete například obložit nástěnnou fólií, hravými nálepkami, tapetami nebo dokonce barevnou tkaninou. Boční panely na posteli mohou být také kreativně navrženy s tabulovou fólií nebo tabulovou barvou, takže pro děti je vytvořeno několik opravdu velkých malířských ploch. S trochou manuální zručnosti můžete jednoduchou konstrukci postele zcela přestavět a proměnit ji v hrad, pevnost, stan, cirkus nebo mrak. Níže uvádíme mnoho úžasných nápadů, jak přepracovat konvenční postel Ikea Kura.

Přepracování postele Ikea Kura: bude to dům na postel

ikea kura postel přestavět postel dům dřevěný chlapecký pokoj

ikea postel kura předělat postel dům hrací plocha deco černé kontrasty

ikea kura postel předělat dům bílá tyrkysová

ikea postel kura přestavět podkrovní postel dřevěné tapetované motivy bílé

Přestavba Ikea Kura pro 2 děti

ikea kura postel přestavět hocbett dřevěný světle modrý oblak koberec

ikea postel kura přestavět podkrovní postel lehký vzhled dřeva

postel ikea kura předělala bílou hernu hocbett

postel ikea kura předělat mraky bílé dívky

ikea kura postel předělat bílou půdní postel chlapecký pokoj

ikea postel kura přestavět podkrovní postel šedý úložný prostor

ikea postel kura remodelovat loft postel šedá stan pastelové barvy

Přepracování postele Ikea Kura: prostor na hraní a spánek

ikea kura postel přestavět barevný žlutý kryt tapety

ikea postel kura remodelovat šedý stan nápad tkanina

ikea kura postel předělat dřevěnou abecedu vlajka věnec

postel ikea kura předělat dřevo světlé tapety mraky motivy pohádková světla

postel ikea kura předělat dřevo přírodní pokojové rostliny světlé

ikea postel kura remodelovat dřevo růžové tečky kruhy samolepky na zeď

postel ikea kura přestavět dřevěný černobílý stan

postel ikea kura přestavět skandinávské černé a bílé geometrické postavy

ikea postel kura remodelovat bílou stěnu stanu světle šedá

Přepracování postele Ikea Kura: hravé konstrukce

ikea kura postel předělat látkovou tapetu barevná červená modrá

ikea kura postel přestavět dětský pokoj městské úložiště

ikea kura postel přestavba hra dřevěná konstrukce dekorace

ikea kura postel přestavět dřevěnou loftovou postel Castle boy

ikea kura postel předělat bílé mraky loft postel sourozenci

postel ikea kura přestavět dětský pokoj s motivem černé a bílé hvězdné války

ikea kura postel přestavět postel dům moderní minimalistický design