školka

Dětský pokoj v šedé a bílé – skvělé nápady a tipy pro genderově neutrální design pokoje

dětský pokoj v šedém a bílém nábytku nálepka na zeď koberec

Chystáte se mít dítě a dětský pokoj ještě není připraven? Pak jste na správném místě! V první řadě byste měli zvolit vhodné barevné schéma, které se vám líbí a které by odpovídalo pohlaví vašeho dítěte. Kromě klasických barev pro dívky a chlapce existují i ​​genderově neutrální varianty, které jsou považovány za univerzální. Ty jsou dobrou volbou, pokud nechcete předem znát pohlaví dítěte nebo pokud například dívka a chlapec čekají dvojčata. Jednou z nejlepších barev pro genderově neutrální dětský pokoj je šedá. Je považován za trochu studený, ale zároveň je moderní a lze jej kombinovat s mnoha různými barvami. V dnešním příspěvku vám dáme pěkné nápady a praktické tipy, jak zařídit dětský pokoj v šedé a bílé barvě a zútulnit pokoj.

Kombinace šedé a bílé

dětský pokoj v šedých a bílých hvězdách mraky nálepky na zeď strom

V posledních letech je šedá jednou z nejoblíbenějších barev interiéru. Protože pouze jedna barva v interiéru vypadá příliš nudně, potřebujete alespoň partnera odpovídající barvy. Kombinace šedé a bílé je nadčasovou klasikou, která si stále častěji nachází cestu do dětských pokojů. Bílá dodá místnosti svěžest a eleganci, šedá poskytne dokonalé pozadí. Kombinace bílé a šedé vytváří jemný a nenápadný vzhled – ideální pro klidný dětský pokoj.

Zařiďte dětský pokoj v šedé a bílé barvě

sada do dětského pokoje bílá kombinovat barvy stěn šedá

Pokud jste se ještě nerozhodli pro přesné barevné schéma, můžete se podívat na naše návrhy na dětský pokoj v šedé a bílé barvě. V následujícím textu se podrobněji podíváme na jednotlivé prvky zařízení a představíme různé nápady pro návrh místnosti.

Nápady na design stěn

dětský pokoj šedá bílá šikmá střecha bílý strop šedé stěny

Při přepracování a zařizování místnosti od samého začátku začněte nejprve s největšími prvky designu místnosti. Za předpokladu, že místnost již má okno a dveře, začněte návrhem podlahy a stěny. Pokud jste se rozhodli pro barevnou kombinaci šedé a bílé, můžete stěny vymalovat buď bíle, nebo šedě. Je také možná kombinace těchto dvou barev a jsou k tomu k dispozici různé dekorativní vzory.

šikmá střecha dětský pokoj šedá bílá industriální stěna betonový vzhled

Nejjednodušší by samozřejmě bylo namalovat stěny ve zvolené barvě. Můžete si vybrat mezi různými odstíny bílé a šedé a navrhnout si pokoj podle svých osobních představ. Pro dětský pokoj se však doporučují světlé barvy stěn, aby se vytvořil světlý a útulný pokoj. Pokud jste se však rozhodli pro tmavší odstín šedé, můžete například natřít touto barvou pouze jednu zeď. Malování zbytku stěn bílou barvou vytváří zajímavý efekt.

dětský pokoj šedobílý dřevěný obklad dětské fotografie nástěnné umění

Obložení v dětském pokoji nejenže vypadá elegantně, ale také slouží jako dobrá tepelná izolace. To umožňuje zvážit zajímavý dvoubarevný design stěny. Pokud jsou například dřevěné panely natřeny bílou barvou, pak na ně natřete zeď až ke stropu v požadovaném odstínu šedé a je to..

dětská místnost šedá bílá stěna budova pruhy ptáci šedé křeslo

Pokud chcete, aby stěny v dětském pokoji byly zajímavé, pak jsou vzory přesně tou správnou volbou. I s malou malířskou páskou lze na zdi vykouzlit jednoduché motivy, například pruhy. Pruhovaný vzor není vůbec složitý na to, abyste si jej vyrobili, a vypadá velmi elegantně. Doporučují se mírně širší pásy, protože místnost působí větší. Měli byste se však vyhnout příliš silným kontrastům mezi bílou a zvoleným odstínem šedé.

dětský pokoj šedá bílá stěna design chevron vzor bílý nábytek

Chevronový vzor je hravou variantou proužkového vzoru, ve kterém nejsou linie rovné, ale klikaté. Vzhledem k tomu, že malování stěn v podobě chevronu trvá trochu déle, můžete si ušetřit potíže hledáním vhodné tapety pro dětský pokoj v šedé a bílé barvě.

dětský pokoj šedá bílá nápady stěna design tečky vzor

Když mluvíme o vzorech, body by neměly být ignorovány. Tečkovaný vzor je ideální pro genderově neutrální dětský pokoj a vypadá jednoduše rozkošně v šedé a bílé barvě. Jsou povoleny malé i velké tečky a rozhodnutí závisí na vašich vlastních preferencích.

dětský pokoj šedá bílá chevron koberec svět mapa stěna design

Nakonec bychom se chtěli věnovat všestrannému tetování na zeď pro navrhování stěn v dětském pokoji. Ty se objevují v mnoha motivech a lze je rychle a úhledně umístit na zeď. U dětského pokoje v šedé a bílé barvě se doporučuje nejprve nabarvit zeď na šedo a nechat ji dobře zaschnout, než ji ozdobíte bílou samolepkou na zeď. Vhodnými motivy pro dětský nebo dětský pokoj by byla mapa světa, stromy, mraky, nápisy, zvířata atd..

Podlaha do dětského pokoje

nápady dětský pokoj šedá podlaha bílý nábytek set

Po návrhu stěny následuje výběr správné podlahové krytiny. Podlaha v dětském pokoji by měla být odolná a péče o ni by měla být co nejjednodušší. Šedá lakovaná dřevěná podlaha je proto dobrou volbou pro tuto místnost, protože se snadno čistí a čistí. V tomto ohledu fungují stejně dobře dlaždice, ale obvykle jsou příliš studené a možná budete chtít zvážit dobré podlahové vytápění.

dětská místnost šedá bílá koberec křeslo velké stropní svítidlo

Ačkoli tvrdé podlahové krytiny mají své výhody, nejsou vždy tím nejlepším rozhodnutím pro dětský pokoj. Aby se předešlo vážným zraněním v případě pádu, doporučuje se v bytě měkká podlaha. Může to být například koberec šedého vzoru ve velkém formátu, který je v souladu s barevným schématem v šedé a bílé barvě.

dětský pokoj šedý bílý koberec pruhy dřevěná dětská postel

Pokud má koberec v místnosti více estetickou funkci a slouží jako hrací plocha pro dítě, pak se také hodí malý pruhovaný koberec. Bílé a šedé pruhy vypadají rozkošně a perfektně by vypadaly na tmavé dřevěné podlaze ve stylovém dětském pokoji v šedé a bílé barvě.

genderově neutrální dětský pokoj šedobílý moderní

Měkký koberec nabízí vhodnou alternativu ke klasickému koberci. Přestože se hůře čistí, vytváří v místnosti opravdu útulnou atmosféru. Tmavším odstínům šedé se dává přednost před bílým kobercem, ale rozhodující roli zde hraje také chuť.

Správný nábytek

nápady zařizování dětského pokoje motivy šedobílých mraků

Poté, co jsou stěny a podlaha místnosti připraveny, je čas na příjemnější části designu místnosti – nábytek a výzdobu. Nábytek do dětského pokoje si můžete objednat v kompletní sadě nebo si ho sami poskládat. K počátečnímu vybavení patří dětská postýlka, přebalovací pult, šatní skříň nebo komoda pro uložení kojeneckých předmětů a také křeslo pro kojení nebo kojení.

dětský pokoj šedobílý tvar hvězda nástěnný obtisk chevron koberec

Klasické dětské postele jsou obvykle vyrobeny ze dřeva, základna postele je výškově nastavitelná a lze odstranit jednu ze stran postele. Postel tak roste s vaším dítětem a lze ji používat několik let. U dětského pokoje v šedé a bílé barvě můžete buď kombinovat bílou dětskou postel se šedým ložním prádlem, nebo naopak. Také šedé a bílé povlečení považujeme za opravdu pěkné, například se zajímavým designem.

dětský pokoj šedá bílá kulatá dětská postel nástěnná umění

Další variantou je kulatá dětská postel, která v pokoji zabírá méně místa a vypadá super roztomile. Má to ale také jednu zásadní nevýhodu – postel je vhodná pouze pro kojence a kojence, protože s nimi neroste.

dětský pokoj šedá bílá dvojčata tmavé prvky dekorace

Pokud máte to štěstí, že musíte zřídit dětský pokoj pro dvojčata, pak je barevná schéma v šedé a bílé dobrou volbou. Pohlavně neutrální pokoj je vhodný zejména v případě, že jsou děti chlapci a dívky. Pokud jde o nábytek, pro dvojčata byste potřebovali dvě stejné postele. Ve většině případů však nejsou nutné dva přebalovací pulty nebo několik úložných jednotek.

nápady pro dětský pokoj barvy šedá bílá dekorace hvězdy

Pokud jste naplánovali dětský pokoj v šedé a bílé barvě, můžete si koupit bílý úložný nábytek. Komody a skříně v bílé barvě můžete snadno najít a později je na přání ozdobit několika šedými prvky. Ale pokud jsou stěny natřeny na šedo, čistý bílý nábytek také ořezává jemnou postavu.

dětský pokoj šedá bílá křeslo polštář lampa nástěnná umění

Pro vaše pohodlí můžete do nákupního seznamu dětských pokojů přidat pohodlné křeslo. Pomocí něj vytvoříte celý útulný koutek, kde můžete kojit, krmit a kolébat své dítě ke spánku. Šedé křeslo vyzařuje klid a dá se skvěle kombinovat s bílým nebo vzorovaným textilem.

Vyzdobte dětský pokoj v šedé a bílé barvě

dětská pokojová šedá bílá béžová genderově neutrální stropní lampa nástěnná dekorace

Nakonec zbývá jen ozdobit pokoj! Toto je nejlepší část zařízení pro mnoho rodičů, a zejména matek. Zde můžete popustit uzdu své fantazii a splnit vlastní nápady na výzdobu. Je však vhodné to s výzdobou nepřehánět. Dětský pokoj v šedé a bílé barvě by měl vypadat stylově a působit uklidňujícím dojmem. Příliš mnoho věcí se k tomu nehodí.

dětské pokoje výzdoba obrázky stěna design rodokmen

Pro dekoraci můžete buď použít hlavní barvy v místnosti (v tomto případě bílou a šedou), nebo přidat nějaké jemné akcenty. Nástěnné malby jsou vždy dobrý nápad, zvláště když se hodí ke zbytku výzdoby. Rodokmen, pár hezkých slov nebo pořekadel může šedě a bíle ozdobit stěny v dětském pokoji.

dětský pokoj šedá bílá nápady koberec plakát stěna

Další skvělou možností jsou plakáty, které dáte do pěkného rámečku. Můžete je zavěsit nad postel nebo použít jako ozdobu sousedních zdí.

dětský pokoj šedá bílá dívka šedá zeď bílý nábytek motýli dekorace na zeď

Zrcadla jako nástěnné dekorace najdete v mnoha různých tvarech a motivech, které se skvěle hodí do dětských a dětských pokojů. Zvláště pokud očekáváte malou princeznu, můžete šedé malované stěny ozdobit reflexními květinami nebo motýly.

dětský pokoj šedobílý akcent barevný monogram květiny

Domácí monogram květin je skvělý způsob, jak udělat dětský pokoj v šedé a bílé hravější. Vybírejte pouze umělé květiny, protože vydrží déle a nepřitahují hmyz.

dětský pokoj šedobílý textil chevron vzor koberec

Celkově existuje mnoho různých způsobů, jak vyzdobit dětský pokoj v šedé a bílé barvě. Patří sem také různé textilie, jako jsou závěsy a sedáky, atmosférické samolepky na zeď, vlajky, obrázky a doplňky. I dětský mobil může mít dekorativní efekt, pokud ladí s nábytkem v místnosti a pěkně jej zaokrouhlí.

Stylová dětská stříška šedobílá dětská postel

dětské pokojové šedé samolepky na zeď stromové koaly

samolepky na zeď design dětského pokoje šedá dětská postel bílá komoda

stěna dětského pokoje malovat šedobílý nábytek

dětský pokoj šedá bílá stěna design pruhy obrázky zvířata

malý dětský pokoj šedobílý jednobarevný moderní

školka

Dětský pokoj v šedé a bílé – skvělé nápady a tipy pro genderově neutrální design pokoje

dětský pokoj v šedém a bílém nábytku nálepka na zeď koberec

Chystáte se mít dítě a dětský pokoj ještě není připraven? Pak jste na správném místě! V první řadě byste měli zvolit vhodné barevné schéma, které se vám líbí a které by odpovídalo pohlaví vašeho dítěte. Kromě klasických barev pro dívky a chlapce existují i ​​genderově neutrální varianty, které jsou považovány za univerzální. Ty jsou dobrou volbou, pokud nechcete předem znát pohlaví dítěte nebo pokud například dívka a chlapec čekají dvojčata. Jednou z nejlepších barev pro genderově neutrální dětský pokoj je šedá. Je považován za trochu studený, ale zároveň je moderní a lze jej kombinovat s mnoha různými barvami. V dnešním příspěvku vám dáme pěkné nápady a praktické tipy, jak zařídit dětský pokoj v šedé a bílé barvě a zútulnit pokoj.

Kombinace šedé a bílé

dětský pokoj v šedých a bílých hvězdách mraky nálepky na zeď strom

V posledních letech je šedá jednou z nejoblíbenějších barev interiéru. Protože pouze jedna barva v interiéru vypadá příliš nudně, potřebujete alespoň partnera odpovídající barvy. Kombinace šedé a bílé je nadčasovou klasikou, která si stále častěji nachází cestu do dětských pokojů. Bílá dodá místnosti svěžest a eleganci, šedá poskytne dokonalé pozadí. Kombinace bílé a šedé vytváří jemný a nenápadný vzhled – ideální pro klidný dětský pokoj.

Zařiďte dětský pokoj v šedé a bílé barvě

sada do dětského pokoje bílá kombinovat barvy stěn šedá

Pokud jste se ještě nerozhodli pro přesné barevné schéma, můžete se podívat na naše návrhy na dětský pokoj v šedé a bílé barvě. V následujícím textu se podrobněji podíváme na jednotlivé prvky zařízení a představíme různé nápady pro návrh místnosti.

Nápady na design stěn

dětský pokoj šedá bílá šikmá střecha bílý strop šedé stěny

Při přepracování a zařizování místnosti od samého začátku začněte nejprve s největšími prvky designu místnosti. Za předpokladu, že místnost již má okno a dveře, začněte návrhem podlahy a stěny. Pokud jste se rozhodli pro barevnou kombinaci šedé a bílé, můžete stěny vymalovat buď bíle, nebo šedě. Je také možná kombinace těchto dvou barev a jsou k tomu k dispozici různé dekorativní vzory.

šikmá střecha dětský pokoj šedá bílá industriální stěna betonový vzhled

Nejjednodušší by samozřejmě bylo namalovat stěny ve zvolené barvě. Můžete si vybrat mezi různými odstíny bílé a šedé a navrhnout si pokoj podle svých osobních představ. Pro dětský pokoj se však doporučují světlé barvy stěn, aby se vytvořil světlý a útulný pokoj. Pokud jste se však rozhodli pro tmavší odstín šedé, můžete například natřít touto barvou pouze jednu zeď. Malování zbytku stěn bílou barvou vytváří zajímavý efekt.

dětský pokoj šedobílý dřevěný obklad dětské fotografie nástěnné umění

Obložení v dětském pokoji nejenže vypadá elegantně, ale také slouží jako dobrá tepelná izolace. To umožňuje zvážit zajímavý dvoubarevný design stěny. Pokud jsou například dřevěné panely natřeny bílou barvou, pak na ně natřete zeď až ke stropu v požadovaném odstínu šedé a je to..

dětská místnost šedá bílá stěna budova pruhy ptáci šedé křeslo

Pokud chcete, aby stěny v dětském pokoji byly zajímavé, pak jsou vzory přesně tou správnou volbou. I s malou malířskou páskou lze na zdi vykouzlit jednoduché motivy, například pruhy. Pruhovaný vzor není vůbec složitý na to, abyste si jej vyrobili, a vypadá velmi elegantně. Doporučují se mírně širší pásy, protože místnost působí větší. Měli byste se však vyhnout příliš silným kontrastům mezi bílou a zvoleným odstínem šedé.

dětský pokoj šedá bílá stěna design chevron vzor bílý nábytek

Chevronový vzor je hravou variantou proužkového vzoru, ve kterém nejsou linie rovné, ale klikaté. Vzhledem k tomu, že malování stěn v podobě chevronu trvá trochu déle, můžete si ušetřit potíže hledáním vhodné tapety pro dětský pokoj v šedé a bílé barvě.

dětský pokoj šedá bílá nápady stěna design tečky vzor

Když mluvíme o vzorech, body by neměly být ignorovány. Tečkovaný vzor je ideální pro genderově neutrální dětský pokoj a vypadá jednoduše rozkošně v šedé a bílé barvě. Jsou povoleny malé i velké tečky a rozhodnutí závisí na vašich vlastních preferencích.

dětský pokoj šedá bílá chevron koberec svět mapa stěna design

Nakonec bychom se chtěli věnovat všestrannému tetování na zeď pro navrhování stěn v dětském pokoji. Ty se objevují v mnoha motivech a lze je rychle a úhledně umístit na zeď. U dětského pokoje v šedé a bílé barvě se doporučuje nejprve nabarvit zeď na šedo a nechat ji dobře zaschnout, než ji ozdobíte bílou samolepkou na zeď. Vhodnými motivy pro dětský nebo dětský pokoj by byla mapa světa, stromy, mraky, nápisy, zvířata atd..

Podlaha do dětského pokoje

nápady dětský pokoj šedá podlaha bílý nábytek set

Po návrhu stěny následuje výběr správné podlahové krytiny. Podlaha v dětském pokoji by měla být odolná a péče o ni by měla být co nejjednodušší. Šedá lakovaná dřevěná podlaha je proto dobrou volbou pro tuto místnost, protože se snadno čistí a čistí. V tomto ohledu fungují stejně dobře dlaždice, ale obvykle jsou příliš studené a možná budete chtít zvážit dobré podlahové vytápění.

dětská místnost šedá bílá koberec křeslo velké stropní svítidlo

Ačkoli tvrdé podlahové krytiny mají své výhody, nejsou vždy tím nejlepším rozhodnutím pro dětský pokoj. Aby se předešlo vážným zraněním v případě pádu, doporučuje se v bytě měkká podlaha. Může to být například koberec šedého vzoru ve velkém formátu, který je v souladu s barevným schématem v šedé a bílé barvě.

dětský pokoj šedý bílý koberec pruhy dřevěná dětská postel

Pokud má koberec v místnosti více estetickou funkci a slouží jako hrací plocha pro dítě, pak se také hodí malý pruhovaný koberec. Bílé a šedé pruhy vypadají rozkošně a perfektně by vypadaly na tmavé dřevěné podlaze ve stylovém dětském pokoji v šedé a bílé barvě.

genderově neutrální dětský pokoj šedobílý moderní

Měkký koberec nabízí vhodnou alternativu ke klasickému koberci. Přestože se hůře čistí, vytváří v místnosti opravdu útulnou atmosféru. Tmavším odstínům šedé se dává přednost před bílým kobercem, ale rozhodující roli zde hraje také chuť.

Správný nábytek

nápady zařizování dětského pokoje motivy šedobílých mraků

Poté, co jsou stěny a podlaha místnosti připraveny, je čas na příjemnější části designu místnosti – nábytek a výzdobu. Nábytek do dětského pokoje si můžete objednat v kompletní sadě nebo si ho sami poskládat. K počátečnímu vybavení patří dětská postýlka, přebalovací pult, šatní skříň nebo komoda pro uložení kojeneckých předmětů a také křeslo pro kojení nebo kojení.

dětský pokoj šedobílý tvar hvězda nástěnný obtisk chevron koberec

Klasické dětské postele jsou obvykle vyrobeny ze dřeva, základna postele je výškově nastavitelná a lze odstranit jednu ze stran postele. Postel tak roste s vaším dítětem a lze ji používat několik let. U dětského pokoje v šedé a bílé barvě můžete buď kombinovat bílou dětskou postel se šedým ložním prádlem, nebo naopak. Také šedé a bílé povlečení považujeme za opravdu pěkné, například se zajímavým designem.

dětský pokoj šedá bílá kulatá dětská postel nástěnná umění

Další variantou je kulatá dětská postel, která v pokoji zabírá méně místa a vypadá super roztomile. Má to ale také jednu zásadní nevýhodu – postel je vhodná pouze pro kojence a kojence, protože s nimi neroste.

dětský pokoj šedá bílá dvojčata tmavé prvky dekorace

Pokud máte to štěstí, že musíte zřídit dětský pokoj pro dvojčata, pak je barevná schéma v šedé a bílé dobrou volbou. Pohlavně neutrální pokoj je vhodný zejména v případě, že jsou děti chlapci a dívky. Pokud jde o nábytek, pro dvojčata byste potřebovali dvě stejné postele. Ve většině případů však nejsou nutné dva přebalovací pulty nebo několik úložných jednotek.

nápady pro dětský pokoj barvy šedá bílá dekorace hvězdy

Pokud jste naplánovali dětský pokoj v šedé a bílé barvě, můžete si koupit bílý úložný nábytek. Komody a skříně v bílé barvě můžete snadno najít a později je na přání ozdobit několika šedými prvky. Ale pokud jsou stěny natřeny na šedo, čistý bílý nábytek také ořezává jemnou postavu.

dětský pokoj šedá bílá křeslo polštář lampa nástěnná umění

Pro vaše pohodlí můžete do nákupního seznamu dětských pokojů přidat pohodlné křeslo. Pomocí něj vytvoříte celý útulný koutek, kde můžete kojit, krmit a kolébat své dítě ke spánku. Šedé křeslo vyzařuje klid a dá se skvěle kombinovat s bílým nebo vzorovaným textilem.

Vyzdobte dětský pokoj v šedé a bílé barvě

dětská pokojová šedá bílá béžová genderově neutrální stropní lampa nástěnná dekorace

Nakonec zbývá jen ozdobit pokoj! Toto je nejlepší část zařízení pro mnoho rodičů, a zejména matek. Zde můžete popustit uzdu své fantazii a splnit vlastní nápady na výzdobu. Je však vhodné to s výzdobou nepřehánět. Dětský pokoj v šedé a bílé barvě by měl vypadat stylově a působit uklidňujícím dojmem. Příliš mnoho věcí se k tomu nehodí.

dětské pokoje výzdoba obrázky stěna design rodokmen

Pro dekoraci můžete buď použít hlavní barvy v místnosti (v tomto případě bílou a šedou), nebo přidat nějaké jemné akcenty. Nástěnné malby jsou vždy dobrý nápad, zvláště když se hodí ke zbytku výzdoby. Rodokmen, pár hezkých slov nebo pořekadel může šedě a bíle ozdobit stěny v dětském pokoji.

dětský pokoj šedá bílá nápady koberec plakát stěna

Další skvělou možností jsou plakáty, které dáte do pěkného rámečku. Můžete je zavěsit nad postel nebo použít jako ozdobu sousedních zdí.

dětský pokoj šedá bílá dívka šedá zeď bílý nábytek motýli dekorace na zeď

Zrcadla jako nástěnné dekorace najdete v mnoha různých tvarech a motivech, které se skvěle hodí do dětských a dětských pokojů. Zvláště pokud očekáváte malou princeznu, můžete šedé malované stěny ozdobit reflexními květinami nebo motýly.

dětský pokoj šedobílý akcent barevný monogram květiny

Domácí monogram květin je skvělý způsob, jak udělat dětský pokoj v šedé a bílé hravější. Vybírejte pouze umělé květiny, protože vydrží déle a nepřitahují hmyz.

dětský pokoj šedobílý textil chevron vzor koberec

Celkově existuje mnoho různých způsobů, jak vyzdobit dětský pokoj v šedé a bílé barvě. Patří sem také různé textilie, jako jsou závěsy a sedáky, atmosférické samolepky na zeď, vlajky, obrázky a doplňky. I dětský mobil může mít dekorativní efekt, pokud ladí s nábytkem v místnosti a pěkně jej zaokrouhlí.

Stylová dětská stříška šedobílá dětská postel

dětské pokojové šedé samolepky na zeď stromové koaly

samolepky na zeď design dětského pokoje šedá dětská postel bílá komoda

stěna dětského pokoje malovat šedobílý nábytek

dětský pokoj šedá bílá stěna design pruhy obrázky zvířata

malý dětský pokoj šedobílý jednobarevný moderní